SHAFAGH23

مقایسه تانک T90با تانک مرکاواMK4

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

از فولاد گرانتر است چون اگر ناخالصی وارد آن شود دیگر کارایی اولیه را ندارد اگر خواستید بگید یک تاپیک در موردش درست کنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث رو كه منحرف كرديد دوستان گرامي! شما رو چه به ميلنگ تانک؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من ما کجا بحث را منحرف کردیم داریم درباره موتور تی 90 بحث میکنیم. در باره جنگنده ها که بحث نمیکنیم که شما میگویید بحث را منحرف میکنید. در ضمن همان دوست ما که از مهندسین ارتش بود و به او اشاره کردم گفت که چندین بار در زمان جنگ اتفاق افتاد که تانک عراقی از بیرون میل لنگ برید یعنی از محل اتصال شافت خروجی میل لنگ به فلانچ. و تانک تقریبا سالم به دست ما افتاد. این هم که میگویید شما رو چه به میل لنگ باید بگویم که ما خودمان ختم هرچی میل لنگ تو دنیاست هستیم :lol: :lol: بابا ما میل لنگ کشنده های ماک را هم باز کرده ایم. دوست عزیز نوریان جان اگر محبت کنی و در باره این ماده مطلب کاملی برای ما بفرستی ( البته توی پی ام . میبینی که آقا سعید چقدر شاکیه ) ممنونت میشوم. واقعا چیز جالبی است.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
DASHALI اینجا تاپیک مربوط به مقایسه تانک مرکاوا و تی90 هست نه بررسی موتور تی-90 . شما اگر دارید موتور های تی 90 رو بررسی می کنید پس لطفا بررسی موتور مرکاوا رو هم بررسی کنید . چقدر گفتم بررسی icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من معمولا در لین سایت مطالب را می خوانم ولی چون در این مطلبی که جناب بابی_494زدن من تخصص کامل دارم اولا که با میکروسکوپ الکترونی تونستند حتی کوآرک ها که اجزای تشکیل دهنده پروتون هستش را ببینند دیگر چه برسد به نانو تیوب ها طی یک محاسبه کوچک می توان فهمید که می شود نانو تیوب هارا دید انجام محسبات:اندازه اتم هیدروژن برابر 1a(آنگستروم)است که هر a=10^-10متر است ولی اندازه ی قطر هر نانو تیوب در کمترین حالت برابر1.4نانو متر و طول آن ها10-20 نانومتر است که تقریبا 10 برابر اندازه یک اتم هیدروژن است
2.گرافیت یا همان کربن فعال در ساخت باروت استفاده می شود پس با قرار دادن در چنین دمایی حتما با اکسیژن درون هوا که تقریبا 29%است وارد واکنش می شود وآن ظرف هایی که شما می گویی نوعی ترکیب آهن و بوکسیت و کربن است .
3.آن چیزی که پنج برابر سختر از فولاد است ماده ای به نام کولار است که از سنتز 4و1 دی آمین تریفتالیول است که طی یک واکنش تراکمی (واکنشی که در آن دو ماده با هم واکنش داده وآب تولید می شود بدست می آید قسمتی از استحکام کولار به دلیل داشتن پیوند هیدروژنی که بین دو گروه کربونیل(OH) بدست می آید چون این پیوند باعث بوجود آمدن این پلیمر می شود و چون کولار از زنجیر های به هم پیوسته درست شده نیروهای لاندن در افزایش می یابد که ماشاهد یک ماده مقاوم در برابر فشار وضربه هستیم کولار سه نوع دارد :1-کولار 2.کولار326 _کولار49از کولار 49 در بدنه هواپیما وحتی کشتی ها استفاده می کنند در جدیدترین ناو کلاس ussآمریکا از این نوع کولار که با نوعی پلاستیک خواص کششی آن تقویت شده و بازتاب راداری بسیار کمی دارد استفاده می کنند

من با ميكروسكوپ الكتروني philips xl50 كار ميكنم كه به هيچ عنوان دقتي رو كه شما ميگين نداره . هيچ ميكروسكوپ الكتروني روبشي ديگه اي هم اين توان رو نداره. ميكروسگوپ high resolution scanning electron microscopy تواني رو كه ميگين براي مشاهده نانوتيوب ها لازمه ايجاد ميكنه . ولي در مورد اجزاء پروتون حتي اين ميكروسكوپ هم كاربرد نداره و احتمالا از TEM استفاده می کنند. در مورد كولار هم مطلبي رو كه فرمكودين باز عرايض بنده رو نقض نميكنه چون شما هم نگفتين كه نانو تيوب ها رو ميشه بدون زمينه ديگه اي به هم وصل كرد و ميشه خالص استفاده كرد. شما دارين روي يه مكانيزم ديگه و ماده اي ديگه بحث ميكنين.
AGE MIKHAYN DAR IN MORED ELMITAR BAHS KONIM INJA JASH NIST MITUNIN IDIE BAROONE79 RO TU MESSENGER ADD KONIN TA BAHAM HARF BEZANIM, DAR ZEMN HAMEYE ETELAAT RO NEMISHE INJA HAM DAD

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فقط درباره مركاوا مي دونم كه موتورش در جلوي اون قرار داره واين امنيت سرنشينان رو زياد مي كنه!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موتور مرکاوا هم از نوع پیستونی بوده و 12 سیلندر و از نوع دو میل لنگ دار هست این موتور دارای 4 توربو شارژ کوچک سرامیکی و دارای تراشه ای برای کنترل سرعت چرخش توربوشارژ میباشد. تکنولوژی ساخت این توربو شارژ ها در ابتدا توسط آمریکا کشف شد (حدود 12 سال پیش) و به تدریج کشورهای صنعتی دیگر هم به این تکنولوژی دست یافتند . ایران هم به تازگی با تحقیقات شبانه روزی متخصصین عزیزمان به این تکنولوژی دست یافته است. اسراییل هم به احتمال زیاد این تکنولوژی را از آمریکا دریافت کرده است. مطالب دیگر هم هست ولی به علت تخصصی شدن بیش از حد آن از گفتن آن خودداری میکنم. از نظر موتور مرکاوا کاملا سر تر از تی 90 است. چرا که این دارای بدنه تمام فورجینگی بوده و استحکام و مقاومت بالایی دارد و با این تکنولوژی فکر نکنم قیمت تمام شده این موتور کمتر از 500-600 هزار دلار باشد. واقعا موتور فوق العاده ای است. این موتور دارای ابعادی اندازه موتور اکتروسهای ولوو VOLVO- FH16 است ولی قدرتی معادل 1500 اسب بخار دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.