Parviz

زنده باد صلح و دوستي ، سلام بر زندگي

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اقا پرويز خان شما مطمپن باش ايران جاپي نمي ره كه زيرش اب باشه مطمپن باش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نویسنده : Anthony Cordesman

همینکه این مردک یهودی این مطلب رو نوشته بهترین دلیل برای رد اونه .

راستی من این جاشو نفهمیدم :

نزديك به شانزده ميليون از بيست و هشت ميليون ايراني در 21 روز آغاز اين جنگ قرباني خواهند شد

یعنی جمعیت ایران 28 میلیون نفره ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من در چنین موقعیتی چپی و راستی رو کنار می زارم و می رم می جنگم!! ولی این جنگ یکی از بد ترین جنگ هاست.به خاطر این که در همین لبنان 30 سال طول کشیده و ایران با این موقعیت استراتژِیک و چنین مردم غیوری عمرا دشمن بتونه توش دووم بیاره! ولی امید وارم این جنگ به هیچ وجه رخ نده.........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم از آقا پرويز و آقا سعيد بخاطر برخورد خوبشون كه قطعا نشان از شخصيت والاي اين دوبزرگوار است تشكر ميكنم. احسنت بر شما عزيزان به اميد آن روزي كه همه ايرانيان اينگونه باهم گفتگو كنند. انشاالله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقاي جهاندار ، اگر توجه كنيد منظور نويسنده از ذكر 21 روز اينه كه تلفات احتمالي ايران در 21 روز اول از صدمات فوري است كه اين رقم در مدتي طولاني تر بعلت صدمات ثانويه مانند تششعات ميتونه تا 28 ميليون نفر افزايش پيدا كنه ، مسلما در هيچ نوع جنگي ايران از سكنه خالي نميشه و حتا در بسياري از مناطق كوهستاني ساكنين اصلا صدمه اي نخواهند ديد ، البته اين به اوضاع جوي مانند حركت وجهت وزيدن باد ، حركت و مسير ابرهاي آلوده بستگي خواهد داشت ، فراموش نكنيم كه كل اين سناريو خيالي است ، چند سال پيش در يك كنفرانس بين المللي بر عليه تسليحات اتمي تعداد زيادي از دانشمندان نامدار جهاني امكان وقوع يك جنگ اتمي جهاني را مورد بحث قرار دادند ، چنانچه حتي يك سوم سلاحهاي اتمي موجود در زرادخانه هاي آمريكا و روسيه بكار گرفته بشه كره زمين در يك زمستان اتمي به عصر يخبندان باز خواهد گشت و كمتر جانداري از اين يخبندان طولاني و آلوده جان بدر خواهد برد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پرویز جان از شما که 80 90 سال سن دارید بعیده که به این مقالات گاگولیسم توجه کنید! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشيد جناب ليچ !! از اين ببعد سعي ميكنم طوري بنويسم كه حتي براي شما هم قابل فهم باشه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب دوستان روز بخير ، روز ازنو و ..... ، و اما سعيد خان حرفهاي صبح زودم تمام نشده بود اولا همانطور كه نويسنده مقاله در پايان نوشته اش اخطار كرده و دوستان هم اشاره ميكنند چنين جنگي با اين ابعاد ممكن نيست و اين بحث ما صرفا جنبه فرضي داره ، سعي ميكنيم بيشتر بدونيم و همانطور كه عنوان مبحث رو انتخاب كردم اميدوارم دنياي ما دنياي صلح و دوستي و سازندگي و پيشرفت باشه ، اميدوارم تمام افراد بشر فارغ از مليت و دين و نژاد امكانات و شانس برابر براي پيشرفت و زندگي داشته باشند .
سعيد خان شما در موردسيستم حمل اسرائيل به موشكهاي جريكو اشاره كردي ، دوست عزيز بخشي از هواپيماهاي مختلف اسرائيل بخصوص ايگل ها قادر به حمل سلاح اتمي هستند و از آن مهم تر نميدانم شما از زيردريائي هاي دولفين آلماني كه در اختيار اسرائيل هست چه ميدوني ، زير دريائي هاي دلفين از بقل گوشمان با موشكهاي كروز ، ولي تمام اين حسابها به كنار اگر خداي نكرده جنگ به چنين مرحله اي برسه من تصور ميكنم همانطور كه نويسنده متذكر شده اسرائيل با حفظ نيروي تهاجمي خودش انجام اين وظيفه رو به آمريكا ميسپاره ، البته اينها همش فرضيه است و فكر نميكنم كه نه در كشور ما و نه در آنطرف چنين ديوانه اي وجود داشته باشه كه يك چنين حماقتي بكنه ولي واقعيتش را بخواهيد از گروه بخصوصي در كشورمان بشدت وحشت دارم و جالب اينكه در اسرائيل هم كپيه چنين گروه و تفكري وجود دارد بگذريم .!
در مورد تلفات اجازه بديد موضوعي را تعريف كنم ، من مدتي در اتريش زندگي كردم ، در اين كشور در دوران جنگ سرد يعني در واقع تا از هم پاشيدگي بلوك شرق برابر قانون در شهرهاي بزرگ از جمله شهري كه من زندگي ميكردم ( Graz دومين شهر بزرگ اتريش ) تمام ساختمانهاي نوساز بزرگ ميبايد پناهگاه داشته باشند ، بسياري از مردم از اين پناهگاهها بعنوان انبار استفاده ميكردند و من تعدادي از اين پناهگاهها را ديدم ، پناهگاه يك طبقه زير تر از زير زمين ساختمان ساخته شده بود ، تصور ميكنم تاق پناهگاه حد اقل 10 متر عميق تر از سطح زمين بود ، چند در تو در توي فلزي كه مانند در زير دريائي با قفل فلكه اي پناهگاه را از تو مي بست ، جنس پناهگاه بتن مسلح و اطاق اطاق بود و هر پناهگاه موتور برق ، تهويه و فيلتر هاي مختلف هوا و فكر ميكنم كسانيكه به اين پناهگاهها ميرفتند قادر بودند مدتي طولاني در آن زندگي كنند ، چنين قانوني در بسياري از كشورهاي اروپائي حد اقل در بعضي از شهرهاي بزرگ وجود داشت ، بجرات ميتوانم بشما قول بدهم كه چنين پناهگاهي در كشور ما به اندازه تعداد انگشتان دستتان هم وجود ندارد و اگر هم ساخته شده باشد براي اعضاء دولت و پست هاي فرماندهي است ، شما حملات هوائي عراق به شهرهاي ايران را به حساب جنگ نگذار ، پرتاب يك موشك اسكاد و يا رها كردن يكي يا دوتا بمب در يك گوشه تهران را نميشود با حمله هاي هوائي واقعي مقايسه كرد ، ببنيد شهرهاي بزرگ ما در صورت يك حمله گسترده غير اتمي هم پناهگاهي ندارند ، البته بجز آنهائي كه در تهران به مترو نزديكند ، اين از پناهگاه و در مورد ساير خدمات هم پايمان ميلنگد ، شما سيستم پزشكي ، اجتمائي و خدماتي ما را با آمريكا و اسرائيل مقايسه نكن ، شما تكنولوژي ، قدرت ترميم و جايگزيني و توليدي ما را با آمريكا و حتي اسرائيل مقايسه نكن ، اسرائيل در مرحله ساخت است و ما در بسياري موارد در مرحله مونتاژ ، تعصب را هم كنار بگذار و واقعيت تلخ را قبول كن ، ما موشكمان در گرو موتور از كره شمالي و چين است و هواپيمايمان سالهاست در گرو موتور از روسيه ، شما همبستگي ملي ما را با همبستگي يهوديان جهان با اسرائيل مقايسه نكن ، اينها واقعيات دردناكي هستند ولي واقعيتند ، ما چهار ميليون ايراني در خارج از كشور داريم ، در سرتاسر اروپا و آمريكا فروشگاهها و رستورانهاي ايراني هستند ، شما در هيچ فروشگاه ايراني در اين كشورها پرچم جمهوري اسلامي نميبيني چون چنين پرچمي در اين فروشگاه يا رستوران بمعني ورشكستگي آن است ، در مسابقات فوتبال در خارج از كشور تعداد ايرانياني كه پرچم شير و خورشيد را بدست ميگيرند حد اقل ده برابر كساني است كه پرچم جمهوري اسلامي را بدست ميگيرند و تازه اين گروه بايد مواظب باشند كه كتك نخورند ، شما به اين همبستگي ملي ميگوئيد ، بزرگترين و كاري ترين سلاح همبستگي ملي است كه ما نداريم ، ملت ما سالهاست كه به دوگروه خودي و غير خودي تقسيم شده ، خوديها حق و حقوقي براي غير خودي ها قائل نيستند و به كمك اين گروه هم كه ار نظر من اكثريت ملت هستند نبايد اميدوار باشند ، شايد شما نظرتان چيز ديگري باشد ولي از نظر من اين واقعيتي است دردناك ، اين درست كه در صورت تجاوز خارجي ملت ما يكپارچه ميشود ولي با توجه به تجربه تلخي كه غير خودي ها از چنين اتحادي دارند اين همبستگي موقتي و به اميد آرام شدن اوضاع و تصفيه حساب خواهد بود واين چنين آش شله قلم كاري نه تنهادر بلند مدت دردي از ما دوا نميكند بلكه تماميت ارضي كشور ما را تهديد ميكند ، متاسفانه اگر بخواهم بنويسم مثنوي هفتاد من خواهد شد و فكر من تا همين حد كفايت كند .

بحث رو که به بیراهه کشوندید! ولی موافق هستم.
ببینید در جنگ هسته ای تسلیحات به چند قسمت تقسیم میشود. تسلیحاتی که قادر به زدن ضربه اول هستند. تسلیحاتی که ضربه دوم را میزنند.
موشکهای بالستیک جزو تسلیحات ضربه اول محسوب میشود.
این سلاح تنها در عرض کمتر از یک ساعت قادر به هدف قرار دادن هر نقطه ای از سطح زمین است که بستگی به فاصله و نوع موشک دارد.
موشکهای کروز و هواپیماهای حامل بمب هسته ای جزو تسلیحات ضربه دوم یا ادامه دهنده ضربه اول هستند.
بدین صورت که زمان رسیدن این بمبها به هدف بیش از موشکهای بالستیک بوده و تا چندین ساعت طول میکشد.
جنگ فرضی مذکور بین ایران و اسرائیل یا هر دو کشور دیگری ابتدا از نوع ضربه اول خواهد بود و چون هیچ موشک بالستیکی در جهان پنهانکار نیست و حتما طرف مقابل آنرا شناسایی میکند تنها چند دقیقه بعد از شناسایی موشکهای طرف مقابل نیز شلیک خواهد شد.
پس در جنگ هسته ای هر دو طرف درگیر ضربه اول خود را به دشمن وارد خواهند کرد مگر اینکه در سیستم پیش اخطار بالستیک دچار نقص باشند.
کشور شروع کننده جنگ هسته ای یک امتیاز بیشتر دارد و آن امکان زدن ضربه دوم با حداکثر توان ممکن است.
یعنی همزمان با پرتاب موشکهای بالستیک بطور مثال همان جنگنده های ایگل پرواز و موشکهای کروز از زیردریاییهای دلفین شلیک خواهند شد.
اما طرف دوم جنگ که مورد حمله گرفته شاید نتواندهواپیماهای خود را به موقع به پرواز در آورد یا پایگاههای هوایی آن با حمله هسته ای مواجه شده و نابودشود.
اما مشکل اینجاست که ضربه اول جنگ هسته ای است که وحشتناک است و مشکل بزرگتر این است که هر دو طرف درگیر قادر به زدن ضربه اول با حداکثر توان خود هستند چه آغاز کننده جنگ باشند یا مورد تهاجم قرار گیرند.
دقیقا همان دکترین "نابودی دو طرف حتمی است" که در زمان جنگ سرد از سوی استراتژیستهای آمریکایی مطرح شده بود در مورد هر دو کشور هسته ای دیگری نیز صادق است.
اما به نظر من نباید سر موضوع فوق تمرکز کنیم چون سناریو شبیه موردی است که گفتم و هر دو طرف موشکهای بالستیک را شلیک کرده و مابقی ماجرا دردناک است.
ما باید بر روی این موضوع کار کنیم که آیا میتوان به نوعی جلوی ضربه اول اسرائیل را گرفت یا آنرا کم اثرکرد؟ و بعد از آن اینکه اگر جلوی ضربه اول را گرفتیم با ضربه دوم چه کنیم؟
تنها سه راه برای جلوگیری از ضربه اول دشمن وجود دارد.
اول آغاز کننده ایران باشد بطوریکه دشمن تا لحظه نابودی تاسیسات استراتژیک متوجه شروع جنگ نشود. این موضوع با فناوریهای حاضر ممکن نیست.
دوم اینکه ایران در نزدیکی پایگاههای اسرائیل پدافند ضد موشک مستقر کند. سیستمی مانند S-400 که میتواند در خاک سوریه مستقر شود.
و سوم هم مربوط به پدافند ضد موشکی داخل کشور است که تاکنون ضد موشکی ساخته نشده است که قادر به رهگیری موشکهای با سرعت بیشتر از 4.8 کیلومتر بر ثانیه باشد.
البته یک روش قدیمی و مربوط به دوران جنگ سرد وجود دارد و آن استفاده از موشکهای ضد موشک با کلاهک هسته ای و به تعداد انبوه است که خود این موشکها تاثیرات بسیار مخربی بر جو و انسانها و محیط طبیعی وارد خواهد آورد.
از سه مورد فوق و با در نظر نگرفتن سطح فناوری کنونی ایران توانایی استفاده از روش سوم را دارد و روش دوم هم بستگی به سیاست خارجی کشور و طرف سوری و شرایط منطقه دارد.
اما اسرائیل تنها از گزینه سوم برخوردار است چون به علت مساحت کم و نبود عمق استراتژیک قادر به استفاده از کلاهک هسته ای در موشکهای آرو نیست و این کار بیشتر به یک خودکشی شبیه است تا مقابله با حمله دشمن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشيد جناب ليچ !! از اين ببعد سعي ميكنم طوري بنويسم كه حتي براي شما هم قابل فهم باشه !

جناب پرویز شما مطالبی که خودت ارسال می کنی رو بهش ایمان نداری نمی خواد مطالب رو در حد من بنویسید بنده خودم 100 تا از این تئوریسن های ابلهی که شما از منابعشون استفاده می کنید رو می زارم توی جیبم اگر قرار به اطلاعات باد هوایی باشه! طرف نمی دونه جمعیت ایران چند نفره میاد مقاله می نویسه! شما هم میای اینجا به اصطلاح ترجمه می کنید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعيد جان ، فرمايشات شمادرسته ولي دقيق نيست ، بعنوان مثال شما مرتب از عمق استراتژيكي اسرائيل و كوچك بودن اين كشور براي دفاع موشكي و هسته اي صحبت ميكني ، اجازه بدهيد بنده عمق استراتژيكي اسرائيل را براي شما ترسيم كنم ،خط مقدم دفاعي اسرائيل در شمال به تركيه ، در جنوب به سواحل جنوبي خليج فارس ( حتما جريان استقرار پاتريوتها را شنيده ايد ) ، شرق عراق ( در شرايط امروز ) از غرب هم تهديد نميشود ،اين است عمق استراتژيكي اسرائيل نه خطوط مرزي كشور اسرائيل ، نظر شما محترم ولي در شرايطي تا آن حد بحراني كه مسئله بودن يا نبودن است من اصلا روي كمك سوريه حساب نميكنم ، در مورد حزب اله فراموش نكنيد كه لبنان تنها به حزب اله تعلق ندارد ، در چنين جنگ وحشتناكي كه دخالت هر كشور در جنگ ميتواند هستي آن كشور را بباد بدهد دخالت حزب اله با مخالفت و مقاومت شديد ارتش و مردم لبنان روبرو خواهد شد و اگر كمي فكر كنيم ميتوانيم اينطور مجسم كنيم كه براي شروع چنين جنگي ابتدا آمريكا سوريه را از ايران جدا خواهد كرد ( ميبينيم كه اين اقدام با تلاش ديپلماتيك تركيه آغاز شده ) ، حركت دوم حذف حزب اله خواهد بود ، من هميشه گفتم اقدام جدي آمريكا و اسرائيل براي حذف حزب اله آتش تهيه حمله به ايران است و فراموش نكنيد كه حزب اله از نظر ساخت بسيار شبيهه سپاه ما است ، يعني ايده آل هاي رده هاي بالاي فرماندهي با بدنه كمي تفاوت دارد ، تجربه شخصي من از گفتگو با چند نفر اين است كه من بار ملي در اين افراد را بيش از بار مذهبي ديدم . بهر حال گفتگوي خوبي بود ، ممنونم كه تحمل كرديد ، تمرين موفقي بود ، اين درست كه دوستمان آقاي ليچ !!؟ خيلي عصباني شده ولي نتيجه بسيار مثبت ترجمه اين مقاله بسيار خيالي اين بود كه من وشما در عين داشتن دو باور متضاد بسيار دوستانه و صبور نظرات همديگر را شنيديم و تصور ميكنم فلسفه وجودي چنين سايتي هم همين باشد ، با سپاس مجدد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام من با اقاي پرويز موافقم! اينجانب هم سالهاست مقيم خارج هستم و چنين چيزهايي را بسيار زياد مشاهده كردم! جالبه بدونيد كه در روسيه و اكراين عمق ايستگاه هاي مترو به حدي است كه وقتي روي پله برقي مي ايستيد 5 تا 7 دقيقه طول ميكشد تا به انتهاي ان برسيد.حتي انتهاي ان مشخص نيست! ايستگاه هاي مترو داراي سيستم تهويه و برق جدا و انبار و ... هستند! مترو داراي 15 تا 20 خط است!!!!! و ايستگاه هاي مترو در تمام شهر قادر به جاي دادن تقريبا تمام مردم شهر در خود است!!! اينها همگي براي جنگ اتمي ساخته شده! ايا ايران هم داراي چنين چيزي حتي به تعداد كمتر و كوچكتر هست؟؟؟!!! با ارزوي صلح در جهان و اينكه هر كشوري سر جاي خودش بشينه و با كشور ديگر كار نداشته باشه!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سعيد جان ، فرمايشات شمادرسته ولي دقيق نيست ، بعنوان مثال شما مرتب از عمق استراتژيكي اسرائيل و كوچك بودن اين كشور براي دفاع موشكي و هسته اي صحبت ميكني ، اجازه بدهيد بنده عمق استراتژيكي اسرائيل را براي شما ترسيم كنم ،خط مقدم دفاعي اسرائيل در شمال به تركيه ، در جنوب به سواحل جنوبي خليج فارس ( حتما جريان استقرار پاتريوتها را شنيده ايد ) ، شرق عراق ( در شرايط امروز ) از غرب هم تهديد نميشود ،اين است عمق استراتژيكي اسرائيل نه خطوط مرزي كشور اسرائيل ، نظر شما محترم ولي در شرايطي تا آن حد بحراني كه مسئله بودن يا نبودن است من اصلا روي كمك سوريه حساب نميكنم ، در مورد حزب اله فراموش نكنيد كه لبنان تنها به حزب اله تعلق ندارد ، در چنين جنگ وحشتناكي كه دخالت هر كشور در جنگ ميتواند هستي آن كشور را بباد بدهد دخالت حزب اله با مخالفت و مقاومت شديد ارتش و مردم لبنان روبرو خواهد شد و اگر كمي فكر كنيم ميتوانيم اينطور مجسم كنيم كه براي شروع چنين جنگي ابتدا آمريكا سوريه را از ايران جدا خواهد كرد ( ميبينيم كه اين اقدام با تلاش ديپلماتيك تركيه آغاز شده ) ، حركت دوم حذف حزب اله خواهد بود ، من هميشه گفتم اقدام جدي آمريكا و اسرائيل براي حذف حزب اله آتش تهيه حمله به ايران است و فراموش نكنيد كه حزب اله از نظر ساخت بسيار شبيهه سپاه ما است ، يعني ايده آل هاي رده هاي بالاي فرماندهي با بدنه كمي تفاوت دارد ، تجربه شخصي من از گفتگو با چند نفر اين است كه من بار ملي در اين افراد را بيش از بار مذهبي ديدم .
بهر حال گفتگوي خوبي بود ، ممنونم كه تحمل كرديد ، تمرين موفقي بود ، اين درست كه دوستمان آقاي ليچ !!؟ خيلي عصباني شده ولي نتيجه بسيار مثبت ترجمه اين مقاله بسيار خيالي اين بود كه من وشما در عين داشتن دو باور متضاد بسيار دوستانه و صبور نظرات همديگر را شنيديم و تصور ميكنم فلسفه وجودي چنين سايتي هم همين باشد ، با سپاس مجدد .

این برادر کوچکتر هم از شما تشکر می کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعيد جان اگه اشتباه نكنم 4.8 كيلومتر بر ثانيه ميشه بيش از 16 ماخ! يعني 17280 كيلومتر بر ساعت... ولي جريكو حداكثر 6800 كيلومتر بر ساعت يعني حدود 6.4 ماخ سرعت داره... فكر ميكنم S-300 PMU2 هم بتونه از پسش بربياد (موشك 48N6E2 حدودا 6.7 ماخ سرعت داره) ولي فكر ميكنم ايران PMU1 و سوريه P رو داره؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از سرعت موشک جریکو2و3 خبر ندارم. البته رهگیری و انهدام یک موشک هسته ای بسیار سختتر از رهگیری همان موشک بدون کلاهک هسته ای است و یک مشکل بزرگ در این مورد احتمال منفجر شدن کلاهک در هنگام برخوردموشک است که در این صورت اگر فاصله تا پدافند از حد معینی کمتر باشد تشعشات الکترومغناطیسی ساطع شده باعث بروز اختلال در سیستمهای راداری و کامپیوتری گشته و رهگیری موشکهای بعدی را دشوارتر خواهد کرد و از دقت کار به مراتب زیادی خواهد کاست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[quote name='Parviz' timestamp='1209469648' post='29610']
سعيد جان ، فرمايشات شمادرسته ولي دقيق نيست ،[color=#ff0000] بعنوان مثال شما مرتب از عمق استراتژيكي اسرائيل و كوچك بودن اين كشور براي دفاع موشكي و هسته اي صحبت ميكني ، اجازه بدهيد بنده عمق استراتژيكي اسرائيل را براي شما ترسيم كنم ،خط مقدم دفاعي اسرائيل در شمال به تركيه ، در جنوب به سواحل جنوبي خليج فارس ( حتما جريان استقرار پاتريوتها را شنيده ايد ) ، شرق عراق ( در شرايط امروز ) از غرب هم تهديد نميشود ،اين است عمق استراتژيكي اسرائيل نه خطوط مرزي كشور اسرائيل [/color]، نظر شما محترم ولي در شرايطي تا آن حد بحراني كه مسئله بودن يا نبودن است من اصلا روي كمك سوريه حساب نميكنم ، در مورد حزب اله فراموش نكنيد كه لبنان تنها به حزب اله تعلق ندارد ، در چنين جنگ وحشتناكي كه دخالت هر كشور در جنگ ميتواند هستي آن كشور را بباد بدهد دخالت حزب اله با مخالفت و مقاومت شديد ارتش و مردم لبنان روبرو خواهد شد و[color=#0000ff] اگر كمي فكر كنيم ميتوانيم اينطور مجسم كنيم كه براي شروع چنين جنگي ابتدا آمريكا سوريه را از ايران جدا خواهد كرد ( ميبينيم كه اين اقدام با تلاش ديپلماتيك تركيه آغاز شده ) [/color]،[color=#00ff00] حركت دوم حذف حزب اله خواهد بود ، من هميشه گفتم اقدام جدي آمريكا و اسرائيل براي حذف حزب اله آتش تهيه حمله به ايران است[/color] و فراموش نكنيد كه حزب اله از نظر ساخت بسيار شبيهه سپاه ما است ، يعني ايده آل هاي رده هاي بالاي فرماندهي با بدنه كمي تفاوت دارد ، تجربه شخصي من از گفتگو با چند نفر اين است كه من بار ملي در اين افراد را بيش از بار مذهبي ديدم .

[/quote]
لازم دیدم یکبار هم موضوع جنگ هسته ای رو مورد بحث قرار بدیم .
[b][i]اگر اسرائیل فردا قصد حمله اتمی به ایران داشته باشد ؛ نتیجه چه خواهد شد ؟[/i][/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.