امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]یک مثال خوب از پدافند، پدافند شوروی در هنگام جنگ سرد بود یا همان دیوار آهنین شوروی
ولی باز هم مشکل داشت

هواپیماهای شناسایی آنها یا همان اجسام نورانی آسمان مدام در آسمان ما چرخ می خورند.
گه گاه هواپیما های جنگی آنها براحتی مرز هوایی ما را نقض می کنند
پدافند عراق در اواخر جنگ جز 3 دفاع برتر هوایی بود و می گفتند بغداد بعد از شوروی امن ترین منطقه هوایی را دارد اما ...

تازه باید این را بدانیم که همانطور که ما سلاح و امکانات سری داریم دشمن هم دارد

حال آیا دفاع هوایی ما کامل است و برای یک جنگ مثل جنگ اول خلیج فارس آمادگی داریم؟
جواب خیر است ما هنوز تا مرز یک دفاع هوایی قابل اطمینان و پایدار فاصله ها داریم ولی روندمان مطلوب است و باید حفظ شود
ولی اگر مغرور به همین شویم بلای صدام سرمان می آید.

برنده واقعی جنگ کسی است که اول خانه اش ویران نشود و دوم بعد از جنگ بحران اقتصادی زمین گیرش نکند.[/quote]

پس بهتر هست با این تحلیل شما ما یه طومار جمع کنیم بدیم به مسولان کشور همین الان تسلیم بشوند تا نکند اول خانمان خراب شود!اخر چون ما باید تا ابد در این دنیا زندگی کنیم و حیف هست خانه خراب شویم icon_cool

اما به اصل که برسیم تحلیل شما دوست عزیز دارای نواقص عقلانی هست که پاسخ خود شما به این نواقص میتواند جوابگو به خود شما باشد.
اولا شما با کدامین مدرک عرض میکنید که اجسام نورانی هواپیماهای شناسایی می باشند؟و ایا دیده شدن ان در فواصل زمانی مختلف یکسان بوده ؟!
با کدامین شواهد پدافند عراق در اواخر جنگ جزو 3 دفاع برتر هوایی بود؟
شما بر چه اساس و تحلیلی می فرمایید ما برای یک دفاع هوایی کامل اماده نیستیم؟فرق این دفاع هوایی کامل شما با دفاع هویی برتر در چیست؟و ایا این تحلیل شما از روی احساسات و تمایلات شخصی هست یا این که شما از جزییات سیستم پدافندی و استراتژی های متناسب اگاهی دارید که اینچنین توصیه به خود حقیر بینی می فرمایید؟
در ضمن قیاس ایران با نظام صدام یک قیاس از پایه نادرست در تمام جهات می باشد چون تفاوت های مبانیی فروانی در ساختار حکومتی و نظامی ایران با رژیم صدام وجود دارد که پاسخگوی چرایی مقاومت اندک عراقی ها در مقابل نیرو های متجاوز هست که فکر کنم در گذشته دوستان به اندازه کافی در این مورد توضیح داده اند و بهتر است شما برای قیاس از نمونه حزب الله که ساختار بسیار کوچکتری از نظام دفاعی ایران در مقابل یکی از قدرتمند ترین ارتش های دنیا مقاومت کرد استفاده نمایید.
در ضمن این تحلیل شما در مورد برنده و بازنده جنگ جایگاهی در تفکر شیعی و مقاومت گرایانه حتی فارغ از تفکرات مذهبی نمی باشدو همچینین در تاریخ هم شواهد فراوانی وجود دارد که کشورهایی ضربه خورده در اولین گام در انتها برنده بودند.در ضمن کشوری که جنگ را شروع کند نیز حاشیه امن برای او وجود ندارد و چرا شما فکر میکنید فقط ویرانی برای ما هست!
در اخر هم انها که شما از انان بت بزرگی ساخته اید بیشتر به جای سلاح سری نیاز به تبلیغ سلاح های خود دارند تا افکار افراد ساده اندیش و متزلزل در مقابل استکبار را به زانو دراورده و انها را بدون این که خویش درک کنند به عنوان برگی برنده در محاسبات خویش برای ایجاد جنگ روانی به سود خود ااستفاده کنند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1-اجسام نورانی یا آدم فضایی هستند یا هواپیمای خودی که خدا کند باشد یا دشمن
در همان زمان که بحث اجسام نورانی داغ بود یک مقام نظامی ایران بیان کرد که هواپیماهای جاسوسی هستند و ما رادار های خود را برای عدم شناسایی خاموش می کنیم
این مطلب را حداقل در 2 روزنامه معتبر با اسم آن مقام نظامی آمده بود

2- واقعا بغداد جز 3 منطقه برتر هوایی بود در شروع جنگ خلیج فارس
این حرف را هم مسئولان ما و هم خود اروپایی ها و آمریکایی ها بیان کردند
حتی خود فرانسه نیز به کمک آمریکا آمد و در مورد فرکانس ها و رادارها به آمریکاها کمک کرد

3- بحث نظام صدام نبود بلکه غرور صدام بود، صدام مغرور به سلاح هایش شد و یادش رفت همیشه دشمن در حال تلاش است
مثلی است که می گویند قلعه مستحکم سقوطش راحت تر است چون نگهبانانش با فکر استحکام قلعه غفلت می کنند

4- تنها ما تلاش نمی کنیم دشمن هم تلاش می کند ما تنها حفظ اسرار نمی کنیم انها هم حفظ اسرار می کنند
فکر کنم این حرف کاملا عقلانی باشد
گاهی اوقات زیاد بودن اطلاعات از دشمن باعث گم شدن از اصل مطلب می شود

5- ما می توانیم مثل ویتنام جنگ را ببریم و کشورمان صاف شود
یا مثل آمریکا می توانیم جنگ را در خانه دشمن انجام دهیم و حتی در صورت شکست، کشورمان از آسیب در امان بماند
یا مثل الان کشور سر آرمان های خود بایستیم و جنگ هم نکنیم
مطمئنا روش اکنون کشور برای پرهیز از جنگ بهترین گزینه است

ما می توانستیم بعد از کشتن دیپلمات های خود به افغانستان حمله کنیم
اما رهبری گفت نه و این دستور الان درستی اش معلوم شد و اگرنه مثل آمریکا بودیم
خیلی ها گفتند که اگر جواب طالبان را ندهیم نشانه ضعف و ترس است و حالا آیا ترس بود؟ نه عقل بود
شوروی هم رکود جنگ افغانستان تیر خلاصش بود

6- من از سیستم های دفاع ایران آگاهی کامل ندارم و تنها مسئولان رده بالا آگاهی دارند
فکر می کنم کسی از بچه ها هم نداند مگر این که مقام امنیتی بالایی باشد یا کشور حفاظت اطلاعات ندارد
اما حداقل فقط با توجه به اوضاع اقتصادی کشور می گویم کشور تاب تحمل جنگ را ندارد
تاب تحمل یعنی بعد از جنگ کشور دچار رکودی بی سابقه خواهد شد و از دیگر عوامل آگاهی کمی دارم
ولی باچیز هایی که دیده ام ایران برای دفاع قاطع هوایی یعنی پرنده پر نزند، زمان نیاز دارد
حتی امام زمان هم 7 سال صلح می کند تا تجهیز شود و جنگ را دشمنانش شروع می کنند

7- خیلی ها از پیامبر و خدا خواستند که فرمان به جنگ دهد
اما زمانی که زمان جنگ رسید خیلی از آنها گفتند این چه کار مشکلی برای ما بود که پیش روی ما نهادی

8- من هم دشمن را بزرگ نمی سازم فقط به بعد از جنگ می نگرم و دلم نمی خواهد بی دلیل و احساسی وارد جنگ شوم
چه چیز در انتهای جنگ عاید می شود؟
آیا مثلا نابود کردن 50 ناو و 100,000 آمریکایی چه عایدی برای ما دارد؟ آیا افتخار دارد؟
آیا کشتن انسان حتی اگر کافر باشد افتخار دارد؟
شیعه همیشه دنبال انتشار تفکر با کلام بود و مقاومت هم تنها دفاع بود و آخرین راه بود
البته مطمئنا می دانید که مقاومت و جنگ یکی نیستند و جنگ با عراق هم تنها دفاع مقدس بود نه جنگ مقدس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تعجب ميكنم از بعضيها بابت حرفاشون بدطوري رو رو اعصاب ادم راه ميرن طوري نظر ميدن هر كي ندونه انگار فرمانده كله ارتشن وزيره دفاع هستن از همه اسرار اين مملكت توان دفاعي خبر دارن ببخشيد اون بعضيها احيانا فرمانده ارتش يا حفاظت نيستيد icon_cool icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]1-اجسام نورانی یا آدم فضایی هستند یا هواپیمای خودی که خدا کند باشد یا دشمن
در همان زمان که بحث اجسام نورانی داغ بود یک مقام نظامی ایران بیان کرد که هواپیماهای جاسوسی هستند و ما رادار های خود را برای عدم شناسایی خاموش می کنیم
این مطلب را حداقل در 2 روزنامه معتبر با اسم آن مقام نظامی آمده بود

2- واقعا بغداد جز 3 منطقه برتر هوایی بود در شروع جنگ خلیج فارس
این حرف را هم مسئولان ما و هم خود اروپایی ها و آمریکایی ها بیان کردند
حتی خود فرانسه نیز به کمک آمریکا آمد و در مورد فرکانس ها و رادارها به آمریکاها کمک کرد

3- بحث نظام صدام نبود بلکه غرور صدام بود، صدام مغرور به سلاح هایش شد و یادش رفت همیشه دشمن در حال تلاش است
مثلی است که می گویند قلعه مستحکم سقوطش راحت تر است چون نگهبانانش با فکر استحکام قلعه غفلت می کنند

4- تنها ما تلاش نمی کنیم دشمن هم تلاش می کند ما تنها حفظ اسرار نمی کنیم انها هم حفظ اسرار می کنند
فکر کنم این حرف کاملا عقلانی باشد
گاهی اوقات زیاد بودن اطلاعات از دشمن باعث گم شدن از اصل مطلب می شود

5- ما می توانیم مثل ویتنام جنگ را ببریم و کشورمان صاف شود
یا مثل آمریکا می توانیم جنگ را در خانه دشمن انجام دهیم و حتی در صورت شکست، کشورمان از آسیب در امان بماند
یا مثل الان کشور سر آرمان های خود بایستیم و جنگ هم نکنیم
مطمئنا روش اکنون کشور برای پرهیز از جنگ بهترین گزینه است

ما می توانستیم بعد از کشتن دیپلمات های خود به افغانستان حمله کنیم
اما رهبری گفت نه و این دستور الان درستی اش معلوم شد و اگرنه مثل آمریکا بودیم
خیلی ها گفتند که اگر جواب طالبان را ندهیم نشانه ضعف و ترس است و حالا آیا ترس بود؟ نه عقل بود
شوروی هم رکود جنگ افغانستان تیر خلاصش بود

6- من از سیستم های دفاع ایران آگاهی کامل ندارم و تنها مسئولان رده بالا آگاهی دارند
فکر می کنم کسی از بچه ها هم نداند مگر این که مقام امنیتی بالایی باشد یا کشور حفاظت اطلاعات ندارد
اما حداقل فقط با توجه به اوضاع اقتصادی کشور می گویم کشور تاب تحمل جنگ را ندارد
تاب تحمل یعنی بعد از جنگ کشور دچار رکودی بی سابقه خواهد شد و از دیگر عوامل آگاهی کمی دارم
ولی باچیز هایی که دیده ام ایران برای دفاع قاطع هوایی یعنی پرنده پر نزند، زمان نیاز دارد
حتی امام زمان هم 7 سال صلح می کند تا تجهیز شود و جنگ را دشمنانش شروع می کنند

7- خیلی ها از پیامبر و خدا خواستند که فرمان به جنگ دهد
اما زمانی که زمان جنگ رسید خیلی از آنها گفتند این چه کار مشکلی برای ما بود که پیش روی ما نهادی

8- من هم دشمن را بزرگ نمی سازم فقط به بعد از جنگ می نگرم و دلم نمی خواهد بی دلیل و احساسی وارد جنگ شوم
چه چیز در انتهای جنگ عاید می شود؟
آیا مثلا نابود کردن 50 ناو و 100,000 آمریکایی چه عایدی برای ما دارد؟ آیا افتخار دارد؟
آیا کشتن انسان حتی اگر کافر باشد افتخار دارد؟
شیعه همیشه دنبال انتشار تفکر با کلام بود و مقاومت هم تنها دفاع بود و آخرین راه بود
البته مطمئنا می دانید که مقاومت و جنگ یکی نیستند و جنگ با عراق هم تنها دفاع مقدس بود نه جنگ مقدس[/quote]
در پاسخ دوست عزیز:
1.شما باز نفرمودید که چه میزان از این اجسام اسمانی در اسمان ایران مشاهده شده است که اطمینان بر هواپیما جاوسیس بودن ان باشد یا اینکه جرمی اسمانی و یا پدیده ای دیگر بوده است؟ در ضمن شکی نیست که شاید تعدادی از این اجرام نورانی هواپیماهای جاسوسی شاید بوده باشند اما این نکته که برای سکرت نگه داشتن سیستم پدافندی کشور برخوردی با ان اجزام مشکوک نشده است در کجا نشان دهنده ضعف سیستم پدافندی هست؟ایا این خود نشان دهنده وجود درایتی قوی و استراتژی مناسب برای دفاع از اسمان کشور نیست؟

2.شما باز از نظر شخصی خویش می فرمایید عراق جز 3 کشور مطرح در پدافند در شروع جنگ خلیج فارس بود

3. یکی از مشکلات اصلی تفکر شما و افراد همفکر شما دوست عزیز این هست که غرور را با ایستادگی بر حقوق خود در مقابل ظالمان اشتباه میگیرید و در کشور و مسولین ما به خصوص نظامی غروری کاذب که از دست کم گرفتن دشمن نشات بگیرید وجود ندارد و گواهی ان پیشرفت هر روزه در صنایع نظامی که هر از چند گاهی خبار انها را می شونیم و همچینی استراتژی دفاعی در مقابل مهاجمانی مانند امریکا از قدرت نظامی کلاسیک بیشتری نسبت به ما برخوردار هستندنشان دهده طراحی مناسب در مقابل دشمن است.

4.در این که ما تلاش میکنیم و انها هم تلا ش میکنند شکی نیست اما در حفظ اسرار و دستاورد های نظامی به طور کامل در قبل توضیح دادم و فقط خلاصه عرض میکنم انها به تبلیغات برای نشان دادن هزمونی قدرت نظامی خویش بیشتر اهمیت میدهند تا کشوری مثل ایران که با منابع محدود سعی میکند تا از قدرت نظامی خویش را برای روز موعود سکرت نگه دارد

5. باز هم میگویم چرا شما فکر میکنید فقط خرابی فقط برای ما خواهد بود؟مطمئن باشید که در صورت اغاز جنگ توسط هر کشوری انها هم در خاک خود اسیب خواهند دید همانطور که بارها رهبر عزیزمان فرموده اند ما اغاز گر جنگ نیستمی اما در صورت وقوع پایان ان دست ماست. در ضمن شما چرا فکر میکنید ما خواهان وقوع جنگ هستیم؟ما همانطور که همیشه اعلام کرده ایم از جنگ در شرایط فعلی که بیشتر جنبه دفاعی در خاک خود داریم پرهیزخواهیم کرد و این هم با کم امدن در مقابل دشمن نیست بلکه با افزایش توان دفاعی ما در خاک خودمان هست که اگر عقب نیشی از ارمان ها در دستور کار بود دشمن تا کنون گام به گام پیش می امد

6.در این مورد هم مشکل اقتصادی مسا له ای هست که اکنون بیشتر گریبان کشور ها مستکبر مانند امریکا را گرفته است که ورشکستگی اقتصادی ان بعید نیست و حتی اتحادیه اروپا که از نظر اقتصادی وضعیت اسفباری دارد که این خویش خواست خداست تا ملت ایران را کمک کند و دشمنان ایران را در حساس ترین موقعیت با ضعف اقتصادی دشمنانش و اختلافات داخلی از جنگ منصرف کند. این هست نتیجه ایستادگی بر ارمانها با توکل و اطمینان بر خداوند و نترسیدن از هیبت دشمن که ملتی را که به او اعتماد کند یاری میکند .در ضمن اما زمان صلحی نمیکند و در احادیث هست که چند سال را به تبلیغ می پردازد و به این طریق بسیاری از مرمان جهان به ایشان ایمان میاورند و شما از کجا این امر تجهیز را فهمیده ایدالله اعلم!

7.ما پیرو پیامبری هستیم که در بسیاری از جنگ ها با تعداد کمتری نسبت به کفار و دشمنان جنگید و خداوند نیز به ایشان وعده کمک توسط ملائک را دادچون انها برای خدا میجنگیدند و فقط از خدا می ترسیدند و عقل خویش را نیز در این مسیر به کار می بستند و نه ترس و بزرگ کردن دشمن در چشم خویش این بود که باعث هراس کفار از مسلمانان بود

8. باز هم میگویم کی ما خواهان جنگ هستیم و به چه دلیل؟ایا شما فکر میکنید ما از ارمانهایمان عقب نشینی کنیم انها دست از تهدید بر میدارند؟چرا شما فکر میکنید ما افتخار میکنیم به نابودی دیگران؟امیدوارم به این پاسخ دهید که چه موقع ما خواهن جنگ بودیم؟عقل به نظر شما یعنی عقب نشینی در مقابل دشمن و جلو امدن گام به گام دشمن!شما مطمئن باش هرگاه دشمن مطمئن شود ما از انها هراس داریم و این امر را با کوتاه امدن در مقابل او نشان دهیم ان موقع هست که اجازه جنگ را به انها دا هایم؟
چرا شما فکر میکنید ما خواهان جنگ هستیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقايون مديرا خواهشا اين تاپيك رو قفل كنند. شده چت روم همه افتادن به جون هم
اخه چرا؟؟؟؟؟ icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهترین منبع همون ماجرای سال 1354 هستش.

کسی که میخواد بجنگه باید اقتصاد قوی داشته باشه که دووم بیاره زمان شروع جنگ هم ما رشد اقتصادی خوبی داشتیم ولی کافی نبود و اقتصاد ما تازه داشت جون میگرفت و اگر جنگ شروع نشده بود الان قدرت اول اقتصادی منطقه بودیم نه اینکه امارات بخواد رشد اقتصادیش بیشتر از ما باشه... با این سیاست های اقتصادی و تحریم و .... بیخیال بخوام بگم تا ثریا خواهد رفت icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر نوشته من را می خواندید متوجه می شدید نصف حرف های مان یکی بود
برداشت من از کامنت دوستان ،حس جنگ احساسی را یادآوری می کند
در خیلی از کامنت ها متاسفانه دوستان از کشتن لذت می بردند شاید هم در حد شوخی باشد

من نگفتم برای جلوگیری از جنگ آرمان خود را بفروشیم
گفتم باید متفکرانه جلوی دشمن باید ایستاد و جنگ آخرین راه حل است و تنها جنبه دفاع را دارد
و اکنون سیاست نظامی کشور خوب و متوازن با شرایط است.

منظور از پدافند قاطع یعنی پرنده بر آسمان ما پر نزند
چیزی شبیه دیوار آهنین شوروی
آیا این قضیه برای کشور ما مقدور است؟

امام صادق می فرماید :
داشتن سلاح قوی‌تر و سپاه مجهزتر، ترس و رعب را در دل دشمنان می‌اندازد و آنان را از ستیزه‌جویی بازمی‌دارد.
امام علی هم حدیثی با همین مضمون دارد که خاطرم نیست

اما در کل این سلاح ها برای ترساندن دشمن و جلوگیری از جنگ است

اگر ما بتوانیم تامکت های خود را در پهباد ها پیاده سازی کنیم و در آسمان از پهباد ها چه به عنوان رادار و چه عنوان جنگنده بهره بریم
آیا دشمن به راحتی وارد جنگ می شود؟
آیا این گونه نیاز به هواپیمای جنگی کم نمی شود؟
تفکر همیشه از هر سلاحی قویتر است و ما باید از آن استفاده کنیم و ربطی هم به دین و مسلک ما ندارد
چرا که گلوله وقتی شلیک شد دوست و دشمن نمی شناسد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم بحث در مورد اف 14 و موشکهای اون بود، بهتره که دیگه بحثهای انحرافی ادامه پیدا نکنه، دوستان همون تاپیک جناب واریور رو بخونن خیلی بهتر هست تا اینکه به جون هم بیفتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فکر کنم بحث در مورد اف 14 و موشکهای اون بود، بهتره که دیگه بحثهای انحرافی ادامه پیدا نکنه، دوستان همون تاپیک جناب واریور رو بخونن خیلی بهتر هست تا اینکه به جون هم بیفتن.[/quote]
به روی چشم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بروی چشم

سوال آیا ما به رادار تامکت رسیده ایم؟
آیا می توانیم در ابعاد کوچک آن را بسازیم یا با رادارهای دیگر ترکیب کرده راداری قویتر و کوچکتر بسازیم
که بر روی حداقل پهباد های خود نصب کنیم.
یادم می آید در اواخر جنگ که با کمبود موشک فونیکس مواجه شده بودیم
تامکت به همراه چند فانتوم پرواز می کرد و تامکت نقش رادار را بازی می کرد و فانتوم ها نقش شکارچی

یکی از معایب موشک های بربلند سنگینی آنها است و طراحی تامکت بر خلاف دیگر هواپیماهای جنگی برای حمل حداکثر بار این نوع موشک ها بوده است
حال می توان یک پهباد با رادار قوی برای شناسایی ساخت و چند پهباد دیگر برای آن موشک حمل کنند
فکر کنم اگر بتوانیم پهباد راداری بسازیم مشکل نقاط کور کشور تا حدود زیادی رفع گردد

حال تمام سوال این است آیا به تکنولوژی رادار تامکت رسیده ایم
به تامکت کامپیوتر پرنده هم می گفتند و این به حداقل30 سال پیش بر می گردد
و کامپیوتر های و قطعات الکترونیکی خیلی پیشرفت کرده اند چه در زمینه حجم و چه سرعت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا آنجایی که اطلاع دارم بعضی از اجزای رادار را بروز کرده اند مثل سی پی یو هاش و یا چند قطعه که قابلیت بروز رسانی دارد ولی تعویض و ساخت کام رادار جز اطلاعات سری هست که ما بی خبریم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنونم بچه ها که به مسیر اصلی بر می گردیم . . .

[quote]سوال آیا ما به رادار تامکت رسیده ایم؟
آیا می توانیم در ابعاد کوچک آن را بسازیم یا با رادارهای دیگر ترکیب کرده راداری قویتر و کوچکتر بسازی[/quote]

طبق اظهار نظر غیر رسمی مسئولین، رادار اف 14 ها تعویض شده و برد اونها هم افزایش پیدا کرده، صحبتهای دیگری هم در مورد تغییر رادار اف 4 ها و اف 5 ها هست که در صورت صحت( که بعید هم نیست) حاکی از توان ساخت رادارهای کوچکتر( و البته با برد کمتر) می کنه که می تونه برای منظوری که شما دارید مناسب باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعید می دونم که تنها تعویض موتور ها کافی باشد قدرت بدنه و بال ها نیز باید لحاظ شود
فکر نکنم بال های تامکت های ما از نظر خستگی در وضعیت خوبی باشند
بال های تامکت از تیتانیوم ساخته شده اند و ساختشان به فناوری بالایی نیاز دارد
و نمی دانیم آیا ایران چه از طریق بازار سیاه چه از طریق ساخت داخل موفق به تعویض بالها شده است یا نه

حال من متخصص نیستم و دوستان باید اظهار نظر کنند
اما فکر کنم و اف 5 از تامکت در داگفایت قوی تر باشد به دلیل طراحی آیرودینامیک و هدف ساخت هر کدام از آنها

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که میان شروع میکنن به حرف ... ( خوب )! زدن درباره اینکه صدام فلان بود یا اینکه ما توان نظامیمون ........ ، بهتره برن تاپیک های قبلی سایت رو مطالعه کنن تا این شبهات واسشون حل شه ! بعدش دیگه هر حرف مفتی رو از این و اون باور نمیکنن ! icon_rolleyes
جناب فردین به جای .. زدن برو تاپیک های قبلی سایت رو بخون تا یکم اطلاعاتت بالا بره ، بعد شروع به اظهار فضل کن پست های قبلی بنده رو هم مرور بفرما تا بفهمی من همیشه اینقدر مهربون نیستم ، از منحرف کردن تاپیک ها هم به شدت دوری کن چون این حرفات باعث میشه یکسری ها وقت ارزشمندشون رو پای جواب دادن به شما از دست بدن ! :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط TANK
      تاريخچه هواپيما
      مدل Il-76 که ناتو آن را «کاندید» نامید یک هواپیمای باری است که برای جایگزینی با توربوپراپ های قدیمی تر An-12 تولید شد تا بتواند در پروازهای نظامی و غیر نظامی ایفای نقش کند. پس از طراحی هواپیما در اواخر دهه 1960 اولین ایلیوشین 76 در 25 مارس 1971 به پرواز درآمد. پس از انجام تست های موفق پروازی تولید رسمی Il-76 در سال 1975 آغاز شد و اولین هواپیما در همان سال به آئروفلوت تحویل شد. Il-76 دارای بال های بسیار بلند، چهار موتور، بالچه های سه شکافه لبه فرار، دم T شکل و درب بزرگ در عقب هواپیماست که انجام عملیات بارگیری را آسان می کند. همچنین یکی از معیارهای طراحی Il-76 این بود که نیازی به عملیات زمینی نداشته باشد تا بتواند در فرودگاه و حتی باندهای کوچک نیز کارایی داشته باشد. این نکته به ویژه در ماموریت های نظامی از اهمیت زیادی برخوردار است. انواع مختلفی از Il-76 ساخته شده است. بعضی از این مدلها عبارتند از: Il-76T با ظرفیت حمل سوخت بیشتر، Il-76TD با موتورهای D30KP2 و وزن برخاست بالاتر و وزن بار بیشتر و پرواز در ارتفاع بالاتر، Il-76MF نیز از کشیده شدن مدل پایه به دست آمده است که اولین پروازش را در 1 آگوست 1995 انجام داد. مشتری اصلی این مدل نیروی هوایی روسیه است. ایلیوشین همچنین استفاده از موتورهای غربی CFM56 را برای مدلهای قدرتمندتر در نظر گرفته است. از ایلوشین 76 برای ماموریت های مختلفی همچون آتش نشانی، کنترل و پیش اخطار هوابرد و سوخت رسان نیز استفاده می شود.

مشخصات فني
      موتور:
      چهار موتور توربوفن آویاویگاتل(سولیف) D30KP
      چهار موتور توربوفن آویاویگاتل PS90AN برای Il-76MF

بیشترین رانش موتور:
      117.7kN :D30KP معادل 26,455lb
      156.9kN :PS90AN معادل 35,275lb

عملکرد:
      بیشترین سرعت کروز: 780km/h
      برد: 5,200km معادل 2,805nm با 40 تن بار

اوزان:
      وزن خالی عملیاتی: 101,000kg معادل 222,665lb
      بیشترین وزن برخاستن: 200,000kg معادل 440,925lb

ابعاد:
      طول: 53m معادل 174ft
      ارتفاع: 14.76m معادل 48ft
      دهانه بال: 50.50m معادل 165ft
      مساحت بال: 300m² معادل 3,229.2sq ft

گنجایش:
      خدمه پرواز: شامل 5 نفر از جمله دو خلبان، مهندس پرواز، ناوبر و کاربر ارتباطات رادیویی.
      بار: قادر به حمل 44 تن بار.

سفارش و تولید:
      بیش از 900 فروند Il-76 ساخته شده است.

منبع:takeoff
    • توسط F14AA
      تیمسار سرتیپ دوم جلیل زندی، خلبان قهار شکاری تامکت و تکخال برتر نیروی هوایی ایران بود. او که در تمام دوران جنگ ایران و عراق به خدمت مشغول بود، دارای کارنامه درخشانی است و رکوردهایی که در شکار جنگنده های عراقی بر جای گذاشت عنوان بهترین تکخال تامکت جهان را برایش به ارمغان آورد.جلیل زندی در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۰ در شهرستان گرمسار دیده به جهان گشود. پدرش عزت اله زندی تکنسین راه آهن و مادرش گوهرتاج فولادی خانه‌دار بود. جلیل به همراه خانواده اش تا پایان کلاس نهم دبیرستان (سال ۱۳۴۴) در گرمسار زندگی می‌کرد و به علت انتقالی پدرش به تهران (محله خانی آباد) آمد . او دوره دبیرستان را در تهران، دبیرستان وحید به پایان رساند و در سال ۱۳۴۷ دیپلم گرفت .در آن دوران او در آزمون ورودی دانشگاه پهلوی شیراز در رشته مهندسی کشاورزی پذیرفته شد، اما به علت زیادی مخارج از رفتن به شیراز بازماند. به دلیل آن که سن اعزام به سربازی در آن دوران بیست سالگی بود او باید دو سال صبر می‌کرد و چون بدون کارت پایان خدمت سربازی، اجازه استخدام در ادارات را نداشت به ارتش پیوست. او در اواخر سال ۱۳۴۸ به عنوان همافر به نیروی هوایی ارتش پیوست، اما پس از چند ماه در اوایل سال ۱۳۴۹ به علت علاقه‌ای که به خلبانی داشت به عنوان هنرآموز خلبانی به آمریکا اعزام شد و پس ازگذراندن یک دوره ۱۴ ماهه در آمریکا به عنوان خلبان به ایران بازگشت.

در بازگشت زیر نظر شهرام رستمی که به تازگی به عنوان معلم پرواز معرفی شده بود به فراگیری پرواز با هواپیمای F4 -E گمارده شد. او مطابق معمول دوره‌ها را به خوبی گذراند. این موضوع باعث دوستی زندی با ایشان شد که همواره تحت الشعاع احترام متقابل استاد-شاگردی بود.وی درتاریخ بیست و ششم آبان ماه ۱۳۵۷ دوره خلبانی اف-۱۴ای را گذرانده و از آن پس در پایگاه هشتم شکاری اصفهان به خدمت ادامه داد. زندی که پیش از پیروزی انقلاب از خلبانان با تجربه تامکت بود، پس از انقلاب نیز سابقه درخشانی با F-14 از خود به جای گذاشت.در نخستین روز جنگ هنگامی که هواپیماهای عراقی فرودگاه مهراباد را بمباران کردند او برای دیدن بستگانش در تهران به سر می‌برد که با شنیدن خبر بمباران فورا به اصفهان بازگشت. پس از آغاز جنگ نیز در خدمت نیروی هوایی ایران باقی ماند و در کنار دوستان و همرزمانش به دفاع از مرزهای کشور پرداخت. سروان زندی در عملیات معروف به 140 فروندی در روز اول مهرماه 1359 در پرواز پوشش هوایی شرکت فعال داشت.

زندی گرچه ابتدا با فانتوم پرواز می کرد، اما شهرتش بیشتر به‌عنوان خلبان جنگنده F-14 است. وی دارای دست کم 9 پیروزی هوایی تایید شده و 2 پیروزی احتمالی است. این لیست بلندبالا شامل ۴ فروند میگ 23، ۲ فروند سوخو 22، ۲ فروند میگ 21 و ۳ فروند میراژ اف1 می‌باشد.از این رو او به عنوان موفقترین خلبان شکاری ایرانی و موفقترین خلبان اف-۱۴ شناخته می‌شود.زندی چندین سال در پایگاه هشتم شکاری اصفهان خدمت می کرد که یکی از پایگاههای اصلی تامکتهای ایرانی به شمار می رفت و نقشی بسزا در تامین امنیت آسمان کشور و مقابله با تجاوزات هواپیماهای عراقی ایفا می کرد. بهمن ماه 1366یکی از ماههای پربار برای گردان 81 شکاری بود. خلبانان این گردان 5 پیروزی تثبیت شده و دو پیروزی احتمالی، ضد جنگنده های F1EQ-5/6 به اضافه انهدام یک فروند بمب افکن B-6D را در کارنامه خود ثبت کردند. درباره دو پیروزی احتمالی گفتنی است این پیروزیها در نخستین نبرد هوایی که گردان 81 شکاری نخستین F-14 خود را از دست داد، حاصل شدند. در این نبرد سرگرد خلبان جلیل زندی نبرد بسیار سنگینی با 8 جنگنده میراژ عراقی آغاز و دو تیر موشک سایدوایندر به سمت آنها شلیک کرد.

با توجه به حجم فوق العاده درگیری، خلبانان تامکت فرصت ردیابی موشکهای خود را پیدا نکردند. متأسفانه در این درگیری نابرابر تامکت سرگرد زندی هدف چندین تیر موشک R550 و یک تیر موشک سوپر 530D قرار گرفت، اما خلبان زبردست ما لاشه عقاب را از دست کفتارها بیرون کشید و با یک موتور صدمه دیده راه بازگشت را پیش گرفت. ولی تنها موتور باقیمانده دیگر یارای همراهی هواپیما را نداشت و با کمال تأسف، خلبانان ما مجبور شدند خروج اضطراری کرده و تامکت را به آغوش آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس بسپارند.این آخرین مأموریت جنگی سرگرد خلبان زندی بود که تا آن تاریخ با 9 پیروزی تثبیت شده و 2پیروزی احتمالی، لقب پرافتخارترین خلبان F-14 را به خود اختصاص داده بود. زندی در اواخر دوران خدمت به درجهٔ سرتیپ دومی ارتقای درجه یافت و در سال 1370 بازنشسته شد.امیر سرتیپ خلبان فضل الله جاوید نیا در کتاب "نبرد در آسمان" از زندی به نیکی یاد کرده و در مورد همرزمش چنین گفته است: "از مرحوم زندی می توان به عنوان یکی از برترین خلبانان اف 14 نام برد. ایشان در همه موارد نمونه بود. خط، سخنرانی، آواز و در مرحله آخر در پرواز با هواپیمای اف 14 جزو بهترین خلبانان بود. مرحوم زندی تا پایان جنگ پروازهای زیادی انجام داد و بعد از جنگ هم به عنوان مدیر طرح و برنامه منصوب شد. سپس معاون برنامه نیروی هوایی شد و تا زمان بازنشستگی هم در همین پست باقی ماند... مرحوم زندی از دوستان شجاع و باسواد من بود. خاطراتی را که با ایشان داشتم، هرگز فراموش نمی کنم."

سرانجام عقاب تیزپرواز آسمان ایران، موفقترین خلبان شکاری ایرانی و تکخال تامکت جهان پروازی ابدی را آغاز کرد. تیمسار جلیل زندی در 12 فروردین ماه سال ۱۳۸۰ در جریان یک سانحه رانندگی در جاده هراز و در منطقه رودهن یا یک دستگاه کامیون تصادف کرد و به همراه همسرش زهرا محب شاهدین جان باخت. از وی 3 فرزند پسر به یادگار مانده است. بی گمان زندی یکی از خلبانان شاخص ایران و آسیاست که با توجه به بازنشستگی تامکت در آمریکا، نزدیک شدن به رکورد او به عنوان برترین تکخال تامکت دست نیافتنی به نظر می رسد.

منبع
    • توسط Arash
      من چند وقت پیش یه فیلم دیدم که در اون با جناب سپهبد برزین مصاحبه شده بود در مورد زمانی که قرار بود بین اف 14 و اف 15 یک هواپیما انتخاب بشه

که صحبت ها ایشون من رو به فکر فرو برد
      که ما با خرید 70 فروند اف 14 و عدم تحویل موشک های سایدواندر و اسپاروی قابل نصب بر روی این هواپیما . مشکل استفاده از موشک فونیکس در سال های 65 و 66 و مشکل ذاتی موتور این پرنده افسانه ای در کنار نکات مثبت اون مثل رادارش که خود مینی آواکس بود و برای پوشش کشور ما که مناطق کوهستانی زیای داره بهترین انتخاب ممکن است .

در مقابل 280 اف 15 به هزینه نگهداری پایین تر و مچ بودن موشک های مورد استفاده فانتوم ها و تایگر ها بر روی این پرنده ، عدم نیاز به به خرید تجهیزات اضافی ( البته اگه شاهکار هایی که خلبان ها عربستانی با این هواپیما انجام میدن رو در نظر نگیریم )

که البته این مقایسه رو ما با وجود پیروزی انقلاب و اتفاقات بعد از آن باید بررسی کنیم ( چون اگر تمام موشک های مورد نیاز اف 14 تحویل میشد و مشکل موتور هم با تعویض اون حل میشد به نظر من اف 14 حتی با تعداد کمتر نسبت به اف 15 انتخاب خیلی بهتری برای ما بود ) که اگر با تمام شرایط انقلاب و جنگ اگر اف 14 خریده بودیم برای ما بهتر بود یا اگر اف 15 خریده بودیم .
      ممنون میشم نظر شما رو هم بدونم

دانلود فیلم
    • توسط HIT-LER
      همه چیز درباره بشقاب پرنده ها هر اطلاعات شواهد فیلم عکس معرفی کتاب و.....
      در ..

برای نمونه چند عکس در اختیارتون میذارم :

ناشناخته های فرازمینی
      ناشناخته های فرازمینی

http://img30.picoodle.com/img/img30/4/3/16/f_Disc039m_2d3060b.jpg
      http://img02.picoodle.com/img/img02/4/3/16/f_ufodomirm_d752a27.gif
      http://www.bia2upload.com/files/9ckj9chpfg191e6qel3o.gif

عکسها را به سایت imagecave.com آپلود کنید.
      از ارسال یک پست در چند تاپیک هم خودداری کنید.
      SAEID
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.