SHAFAGH23

قویترین کشور خاورمیانه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

آقا سعید از شما که بزرگت ترین و از مقامات بالای این سایت هستید خواهش می کنم یک تغییری در این تاپیک بدید که به شما روشن بشه از چه لحاظ داریم این ها رو مورد بررسی قرار می دیم تا روشن بشه . از خیلی لحاظ ایران قدر بزرگی هست ولی از خیلی لحاظ نیست ولی روشن کنید از کدوم لحاظ . icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببینید دوستان /

شما اول باید مشخص کنید که از چه نظر دارید این کشور ها رو مقایسه می کنید .

در زمینه نیروی موشکی و مخصوصا بالستیک کشور های ایران ، اسرائیل ، هند و پاکستان حرف های اول رو در خاورمیانه می زنند و همینطور نمی شه گفت کدوم قوی تر چون هر چهار کشور در حال پیشرفت و توسعه هستند ولی متاسفانه از لحاظ نیروی هوایی هم از لحاظ داشتن جنگنده قدرتمند و پدافند کشور هایی مثل اسرائیل از ایران قوی تر هستند و کشور های ترکیه و عربستان هم رو نباید دست کم گرفت .

از لحاظ نیروی زمینی ایران من فکر می کنم حرف اول رو می زنه چراکه به نظر من در جنگ ایران و عراق این مسئله رو ثابت کردیم . ولی بدونید که هیچ نیروی زمینی نمی تونه بدون پشتیبانی هوایی کاری از پیش ببره .

میگما این جوری که شما میگی من باید چه مینوشتم :
ما فکر کردیم که شما همه مولفه هارو درنظر میگری ودربیان دلیل تون توضیح می دادی .مثلاًازلحاظ زمینی ایران ازلحاظ موشکی ایران ازلحاظ دریایی اریران ازلحاظ هوایی اسرائیل .ازلحاظ زرهی اسرائیل و.......
این هم کاری داره شما هم فقط انتقاد کن عزیز.انتقاد که کاری نداره زحمتی هم نداره انتقاد کن!!1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
SHAFAGH23 عزیز و گرامی و بزرگوار من جواب شما رو دادم . هم از لحاظ هوایی ، زمینی و موشکی مورد بررسی قرار دادم . در زمینه نیروی دریایی من اطلاعات زیادی ندارم و ترجیح میدم چیزی نگم و بهتر می دنم فلانکر . استاد نیروی دریایی بیاد و این بحث رو خاتمه بده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من نميشه دقيقا گفت کی از کی بهتره چون تفاوت ها خيلی زياد نيستند ولی از اونجايی که اسراييل موشک اتمی داره نيروی هوايی و حتی زمينی مدرن تر و با تعداد بيشتر داره ميشه گفت در يک نبرد کوتاه مدت و کلاسيک از ايران برتری داره ولی از اونجا که ايران روزی 5 ميليون بشکه نفت توليد ميکنه و اسراييل قرض های بين المل بسيار زيادی داره و ذخيره ارزی زيادی نداره در يک نبرد فرسايشی ايران پيروز خواهد بود چون ايران از امتياز جمعيت زياد و مساحت زياد هم برخورداره ولی فراموش نکنيد که آمريکا پشت اسراييل هست! ولی در مورد عربستان يکم قضيه فرق داره همونطور که ميدونيد اين کشور بيشترين درصد درامد رو روی ارتش سرمايه گذاری ميکنه در جهان! که حتی از روسيه و چين هم بيشتر حدود 57 ميليارد دلار اين نشون ميده که اينها در کوتاه مدت ارتش بی نظيری دارند ولی به دليل وابستگی شديد به غرب( 6مليون خارجی در عربستان کار می کنند!!)در يک جنگ بلند بازندست چون هزينه های بسيار زيادی برای نگهداری ، تعمير و جايگزينی براش به وجود می آد. ولی ترکيه نسبت به اين دو برتری داره چون هم نيروی هوايی و زمينی قوی داره و هم کم کم دار توان توليد به دست می آره و هم اقتصاد ، جمعيت و قدرت خريد بيشتر و بزرگتری نسبت به اسراييل و عربستان داره از اين لحاظ به نظر من ترکيه از ايران برتره شهاب 3 هم روی ترکيه مثل اسراييل اثر نداره! پس ميشه اينجوری گفت! 1-ترکيه و اسراييل باهم ! 2-ايران 3- عربستان بهترين کار اينه که يک جدول بکشيم که توش نيروی هوايی ، زمينی ،توليد نفت ، جمعيت ، مساحت و... رو با هم مقايسه کنيم بعد چند ستون جدول رو هم به امتيازات ديگه اختصاص ميديم مثلا حمايت آمريکا از اسراييل.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
msh عزیز و بزرگوار تمام حرفات درسته و من کاملا موفقم ولی فکر نمی کنم که اسرائیل در جنگ کلاسیک هم از ایران برتری داشته باشه . چراکه در جنگ 33 روزه دیدیم . حزب الله چند تا جنگنده داشت ؟ چند ماهواره و موشک تو فضا داشت ؟ چند صد تا تانک داشت .؟ به نظر من این ها بر می گرده به تاکتیک خوب و استراتژی مناسب . التبه جدول آخر شما کاملا درسته و جای تشکر داره . icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز با اينکه نمی خوام الان يک بحث جديد راه بندازم ولی فقط اينو بگم که چون اسراييل از حزب الله شکست خورد دليل نميشه که از زيمبابوه هم شکست بخوره! آخه زيمبابوه از حزب الله هم قوی تره ! بعدم جنگ 33 روزه شکست رسمی که نبود يک افتضاح بود تلفات حزب الله 6 برابر اسراييل بود در واقعيت اسراييل به بالای 200،000 ساختمان در لبنان صدمه زد همين طور 640 کيلومتر جاده خراب کرد. در اين بررسی من هدف از جنگ رو نابودی طرف مقابل در نظر گرفتم. يک مثال ساده بزنم مثلا آمريکا تصميم ميگيره تمام پايگاه های هوايی ايران که 300 تاست رو بزنه برای اينکار از 300 هواپيما استفاده ميکنه ! در آخر جنگ آمريکا موفق ميشه 100 پايگاه رو بزنه و ايران هم 120 هواپيمای آمريکايی رو سرنگون می کنه . حالا نتيجه می گيريم که آمريکا شکست خورده چون به هدفش که 300 تا پايگاه بود نرسيده که هيچ 120 هواپيما هم از دست داده حالا آيا می تونيم نتيجه بگيريم آمريکا از ايران ضعيف تره؟! اگر آره که هيچی ولی اگر نه پس نمی تونيم نتيجه بگيريم که اسراييل از حزب الله ضعيف تره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
msh واقعا دستت درد نکنه . تفسیر بسیار جالبی کردی. واقعا خوشم اومد . بسیار جالب بود . حالا فهمیدم چه خبره icon_cheesygrin تفسیرت کاملا درست بود و من از اون تاپیکم که دادم و در مورد اسرائیل گفتم ابراز شرمندگی می کنم . به این مسئله اصلا توجه نکرده بودم . به قول معرفو روشنم کردید . ممنون icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روی کاغذ اسرائیل -ترکیه-عربستان-ایران و ..... icon_cheesygrin ولی موقع ؟؟؟؟؟ شک نکنید ایران -ترکیه -اسرائیل..... icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.