SHAFAGH23

قویترین کشور جهان بدون امریکا وروسیه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

Armanmodern عزیز

حرفت کاملا درسته . میهن پرستی تا یه جا . من چندین بار در حکایات خوندم که یکی از انبیا و امامن ما فرمودند : حق را بگوئید حتی اگر به نفع شما نباشد .

ولی دوستان می گن :

آمریکا
روسیه
ایران
.....

آخه این که نشد جدول قدرت های جهان . icon_cheesygrin

به نظر من بهتره بحث رو اختصاصی تر کنیم . از روی میهن پرستی هم حرف نزنیم .

ولی می تونم با جرات بگم که ایران در بین 20 کشور قدرتمند دنیا است .

این بحث یک جائیش اشکال داره . شما نگفتید که چی رو دارید مقایسه می کنید . برای مثال قدرت روسیه از آمریکا از لحاظ موشکی بیشتره ولی آمریکا قدر اول جهانه و شما باید بگید که از چه لحاظ قدرت ها رو با هم مقایسه می کنید . برای مثال ایران تونستن پیشرفته ترین توپ دریایی جهان به نام فجر رو بسازه که این قابل تحسینه ولی باید بگید که از چه لحاظ داریم قدرت ها رو کنار هم می گذارید .

ولی بر طبق اطلاعاتی که خودم دارم :

آمریکا
روسیه
چین
بریتانیا
فرانسه
آلمان
ژاپن
کانادا
اسرائیل

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدون در نظر گرفتن بمب اتم:
ایران
چین
هند
فرانسه
.
.
.
با در نظر گرفتن بمب اتم:
چین
هند
فرانسه
انگلیس
.
.
.
.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Armanmodern عزیز

حرفت کاملا درسته . میهن پرستی تا یه جا . من چندین بار در حکایات خوندم که یکی از انبیا و امامن ما فرمودند : حق را بگوئید حتی اگر به نفع شما نباشد .

ولی دوستان می گن :

آمریکا
روسیه
ایران
.....

این بحث یک جائیش اشکال داره . شما نگفتید که چی رو دارید مقایسه می کنید . برای مثال قدرت روسیه از آمریکا از لحاظ موشکی بیشتره ولی آمریکا قدر اول جهانه و شما باید بگید که از چه لحاظ قدرت ها رو با هم مقایسه می کنید . برای مثال ایران تونستن پیشرفته ترین توپ دریایی جهان به نام فجر رو بسازه که این قابل تحسینه ولی باید بگید که از چه لحاظ داریم قدرت ها رو کنار هم می گذارید .

آمریکا
روسیه
چین
بریتانیا
فرانسه
آلمان
ژاپن
کانادا
اسرائیل

دوست عزیز شما قدرت و معنی کن ویا کمی تحقیق کن اونوقت میبینی که چه مولفه هایی جزوش هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انگليس چين هند ايران بعداز جنگ جهاني ژاپن حق تشكيل ارتش مستقل را ندارد ه رياست آن به عهده اژانس دفاعي ژاپن است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز

ولی دوستان می گن :

آمریکا
روسیه
ایران
.....

آمریکا
روسیه
چین
بریتانیا
فرانسه
آلمان
ژاپن
کانادا
اسرائیل

دوست عزیز شما قدرت و معنی کن ویا کمی تحقیق کن اونوقت میبینی که چه مولفه هایی جزوش هست!

دوست عزیز و گرامی . من فکر می کنم لیستی که شما ازش صحبت می کنید اینطوری هست .:

ایران
حزب الله
فلسطین
حماس
جهاد اسلامی
ونزوئلا
چین
هند
آمریکا
روسیه
انگلستان
.......

خوب آخه برادر من تو تمام تاپیک هایی که توی این تاپیک اومده اسم ایران رو اول گذاشتن .

یکم منطقی بحث کنید . نه از روی وطن پرستی . تو فکر کردی که من ناراحت می شم اگر ایران و کشور های اسلامی رو در رده بهترین کشور ها از لحاظ قدرت و سیاست ببینم . ولی ماجرا یه چیز دیگه رو می گه .

اگر بخوای از لحاظ ایمان و قدرت به الله باشه . صد درصد ما کشور های اسلامی اولیم چراکه در نبرد ها این رو ثابت کردیم . ولی شما دارید صحبت از تکنولوژی می کنید . icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا بزرگترین سایت نظامی درنظر سنجی فقط باید 13یا18نفر شرکت کنند واقعاً متاسفم !

خوب حتما مشکلی در نظرسنجی هست که بسیاری از اعضا در آن شرکت نمیکنند!

این که بعد از آمریکا و روسیه ، چین قویترین نیروی نظامی جهان را دارد و چنین نظرسنجی چندان معقول به نظر نمیرسد!

باید نظرسنجی درباره قویترین ارتش جهان بعد از آمریکا و روسیه و چین میشد که اون هم فرانسه هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این که بعد از آمریکا و روسیه ، چین قویترین نیروی نظامی جهان را دارد و چنین نظرسنجی چندان معقول به نظر نمیرسد!

باید نظرسنجی درباره قویترین ارتش جهان بعد از آمریکا و روسیه و چین میشد که اون هم فرانسه هست!

قدرت نظامی دارای چه مولفه هایی است شما چطور مطمئینید چین قویترین قدرت بعد از امریکا وروسیه است نظر خیلی از دوستان عضو سایت شما چیز دیگه ای میگه آیا قبول نداری آیا دیگر کشورها هیچ قدرت وسلاح استراتژیک اعلام نشده ای ندارند ایا باید همه قدرت نظامی رو اعلام کرد .
خوب به فرض که چین سومین قدرت باشه من گفتم به ترتیب ! میشه بگی به ترتیب یعنی چی؟
یعنی ازقدرت سوم تا الا ماشاالله!
یه کم منطق وانصاف هم بد نیست دوست عزیز :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز

ولی دوستان می گن :

آمریکا
روسیه
ایران
.....

آخه این که نشد جدول قدرت های جهان . :?

آمریکا
روسیه
چین
بریتانیا
فرانسه
آلمان
ژاپن
کانادا
اسرائیل

چرا الکی حرف می زنید . اون قدرتی که برای شما هست جدولش اینجوری هست .

ایران
حزب الله
فلسطین
حماس
جهاد اسلامی
ونزوئلا
چین
هند
آمریکا
روسیه
انگلستان
.......

خوب آخه برادر من تو تمام تاپیک هایی که توی این تاپیک اومده اسم ایران رو اول گذاشتن .

یکم منطقی بحث کنید . نه از روی وطن پرستی . تو فکر کردی که من ناراحت می شم اگر ایران و کشور های اسلامی رو در رده بهترین کشور ها از لحاظ قدرت و سیاست ببینم . ولی ماجرا یه چیز دیگه رو می گه .

اگر بخوای از لحاظ ایمان و قدرت به الله باشه . صد درصد ما کشور های اسلامی اولیم چراکه در نبرد ها این رو ثابت کردیم . ولی شما دارید صحبت از تکنولوژی می کنید . icon_cheesygrin

میشه منظورتون رو بهتر بیان کنید ما هم متوجه شیم چی میگی ؟
الکی حرف میزنی یعنی چی ؟
من گفتم یه کمی تحقیق کن درمورد مولفه های قدرت درجهان امروز ؟
من دراول تاپیک گفتم بدون تعصب !میشه بگی بدون تعصب یعنی چی؟
تاحالا من به کی توهین کردم که شما داری به من توهین میکنی ؟
اگه اظهار نظر درسایت شما خلاف مزاج شما وبعضی از دوستانه فقط می تونم بگم متاسفم !‍
درضمن نظر سنجی یعنی چه؟
بذار من نظر شما رو بگم :
یعنی هرچی که شما میگید.وهرکه با شمانیست بر شماست درسته icon_cheesygrin :oops: :| :x :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بدون رو دربایستی بگم بنده اصلا از این نظر سنجی خوشم نیومد چون بعضی دوستان قدرت رو فقط در تجهیزات می بینند... به کار خودتون ادامه بدین! فقط من موندم چه کسی به ژاپن رای داده ظاهرا ایشون هنوز در زمان جنگ جهانی اول به سر می برند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قدرت نظامی دارای چه مولفه هایی است شما چطور مطمئینید چین قویترین قدرت بعد از امریکا وروسیه است نظر خیلی از دوستان عضو سایت شما چیز دیگه ای میگه آیا قبول نداری آیا دیگر کشورها هیچ قدرت وسلاح استراتژیک اعلام نشده ای ندارند ایا باید همه قدرت نظامی رو اعلام کرد .
خوب به فرض که چین سومین قدرت باشه من گفتم به ترتیب ! میشه بگی به ترتیب یعنی چی؟
یعنی ازقدرت سوم تا الا ماشاالله!
یه کم منطق وانصاف هم بد نیست دوست عزیز :cry:

چین بزرگترین دارنده ذخایر ارزی جهان با 1600 میلیارد دلار ذخیره ارزی است! این رقم بیشتر از مجموع ذخایر ارزی کشورهای ژاپن ، آمریکا و روسیه است!

چین یک ارتش 2.5 میلیون نفری با 120 میلیون نیروی ذخیره دارد!

این کشور از نظر تجهیزات بعد از آمریکا و روسیه در رتبه سوم قرار دارد. تعداد هواگردها ، تانک ، نفربر ، توپ و ... این کشور بیشتر از سایر کشورهاست.

چین سومین زرادخانه هسته ای جهان را داراست و تونایی افزایش موشکهای بالستیک قاره پیمای خود را به 300 الی 500 فروند تنها در طول یک سال را دارد! (طبق گزارش تحلیلگران منتقد سپر دفاع ضد موشکی کالیفرنیا - آلاسکا)

حتی از نظر توان تولید نظامی آمریکا و روسیه توان رقابت با چین را ندارند.

این کشور تنها به این دلیل در زمان حاضر بجای 500 موشک قاره پیما 50 موشک دارد چون افزایش هزینه های نظامی باعث کاهش رشد اقتصادی این کشور خواهد شد.

آمریکا در تامین تقریبا 250 میلیارد دلار بودجه برای تولید انبوه جنگنده های اف22و35 با مشکل روبروست و روسیه پول کافی برای تولید انبوه جنگنده های نسل پنجم خود را ندارد.

فرانسه با کلی مشکل موفق به تامین یک بودجه 30 میلیارد دلاری برای تولید انبوه جنگنده های رافال شده و وضع انگلیس و آلمان و اسرائیل و کره شمالی هم بدتر از این کشورها میباشد.

اما چین این توانایی را دارد که با ذخایر ارزی زیاد خود هر بودجه نظامی را که ضرورت داشته باشد تامین کند. کافی است ارتش این کشور احساس نیاز به 1000 فروند جنگنده سوخو30 دیگر کند تا با اختصاص فوری این بودجه برتری هوایی این کشور نسبت به کشورهای منطقه و نیروهای آمریکایی حفظ شود.

بهتر است شما با توجه به واقعیات بحث منطقی کنید و همه چیز در توپ و تانک خلاصه نمیشود.

در مورد ژاپن هم میتوان گفت توان نظامی ژاپن و آلمان بصورت بالقوه بیشتر از فرانسه و اسرائیل و انگلیس است ولی الان نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعید درست می گی . ولی متاسفانه این بحث یه خرده معلوم نیست که در مورد چیه . اگر از لحاظ نظامی و تجهیزات حساب کنید آقا سعید جواب رو دادند . ولی از لحاظ اقتصادی یا موشکی و یا دریایی این ها خیلی با هم فرق می کنند . برای مثال با انیکه آمرکیا قدرت اول دنیا است ولی روسیه از لحاظ موشک های ببالستیک حرف اول رو می گه . در زمینه نیروی دریایی هم امکان داره که روسیه بهتر از آمریکا باشه . البته بر اساس تاپیک های فلانکر عزیز می گم . ولی شما دقت کن . در زمینه نیروی زمینی این بستگی به تاکتیک خوب داره . برای مثال جنگ ایران وعراق رو همه شما شاهد بودید که با اینکه تعداد تانک ها ، توپ ها و پشتیبانی هوایی عراق بیشتر از ایران بود و همچنین کمک های زیاد می شد ولی ایران در نبرد پیشروز بود . در حالی که عراق در طول 5 سال جنگ با 1000 توپخانه به 4000 توپخانه رسید ولی ایران همون 1000 توپخانه موند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران تنها با عراق نجنگید. با ارتش سرخ جنگید. با استراتژیها و تاکتیکها و تجهیزات و کارشناسان نظامی ارتش سرخ جنگید. خطوط دفاعی عراق توسط روسها طرح ریزی میشد. پدافند فوق العاده سنگین خرمشهر را روسها طراحی کردند. روشهای تهاجمی و دفاعی عراق روسی بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا سعید درست می گی .

ولی متاسفانه این بحث یه خرده معلوم نیست که در مورد چیه . اگر از لحاظ نظامی و تجهیزات حساب کنید آقا سعید جواب رو دادند .

ولی از لحاظ اقتصادی یا موشکی و یا دریایی این ها خیلی با هم فرق می کنند . برای مثال با انیکه آمرکیا قدرت اول دنیا است ولی روسیه از لحاظ موشک های ببالستیک حرف اول رو می گه .

در زمینه نیروی دریایی هم امکان داره که روسیه بهتر از آمریکا باشه . البته بر اساس تاپیک های فلانکر عزیز می گم .

ولی شما دقت کن . در زمینه نیروی زمینی این بستگی به تاکتیک خوب داره .

برای مثال جنگ ایران وعراق رو همه شما شاهد بودید که با اینکه تعداد تانک ها ، توپ ها و پشتیبانی هوایی عراق بیشتر از ایران بود و همچنین کمک های زیاد می شد ولی ایران در نبرد پیشروز بود . در حالی که عراق در طول 5 سال جنگ با 1000 توپخانه به 4000 توپخانه رسید ولی ایران همون 1000 توپخانه موند .

آقا شما که اینقدر واردی میتونستی بگی :
دربعد اقتصادی چین
دربعد نیروی هوایی اسرائیل
دربعد نیروی زمینی چین
دربعد موشکی چین
دربعد هستهای چین
دربعد دریایی چین
دربعد زرهی اسرائیل
دربعد صنعت فرانسه
دربعد تجربه جنگی ایران
دربعد بودجه دفاعی چین بعد ازامریکا
دربعد توان ارتش چین والا ماشاالله
ودر آخر مهمترین گزینه ها رو انتخاب کن وملاک نظرت قرار بده آیا به نتیجه ای خوب نمیرسیدی
بهتر از انتقاد نیست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا شما که اینقدر واردی میتونستی بگی :
دربعد اقتصادی چین
دربعد نیروی هوایی اسرائیل
دربعد نیروی زمینی چین
دربعد موشکی چین
دربعد هستهای چین
دربعد دریایی چین
دربعد زرهی اسرائیل
دربعد صنعت فرانسه
دربعد تجربه جنگی ایران
دربعد بودجه دفاعی چین بعد ازامریکا
دربعد توان ارتش چین والا ماشاالله
ودر آخر مهمترین گزینه ها رو انتخاب کن وملاک نظرت قرار بده آیا به نتیجه ای خوب نمیرسیدی
بهتر از انتقاد نیست؟

شما چقدر زود از کوره در میری! یکم صبور باشید. داریم بحث میکنیم نه دعوا.

همین مواردی که گفتید خالی از اشکال نیست.

چین از نظر هوایی با در اختیار داشتن تقریبا 7000 فروند هواگرد سومین یا اگر هواگردهای رزرو روسیه را در نظر نگیریم دومین قدرت بزرگ هوایی جهان است.

از نظر زرهی و صنعت نظامی هم چین برتر از اسرائیل و فرانسه است. این کشور در حدود 15000 دستگاه تانک عملیاتی و رزرو در اختیار دارد.

همانطور که گفتم چین امروز آنقدر قدرت صنعتی و اقتصادی دارد که در طول فقط یک سال حداقل 300 موشک قاره پیمای هسته ای تولید کند! بعد از جنگ سرد نه آمریکا و نه روسیه هیچ کدام چنین توانی را ندارند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.