sh_roshan2002

قبرستان صنايع هوايي اكراين ! (عكس)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام به دستور رييس جمهور اكراين در سال 2003 قبرستان صنايع هوايي اكراين در كي يف با كمي مرمت تبديل به موزه دوم هوانوردي اكراين شده و اماده براي بازديد مردم ! اين لوازم از دور خارج شده قديمي در محوطه اي 15 هكتاري در خارج شهر و از ايام قديم تا به امروز جمع اوري شده كه شامل هواپيما هاي حمل و نقل - مسافري - جنگي - و حتي هواپيما هاي نيروي دريايي است! در ميان انها نيز هواپيما هايي افسانه اي و تاريخي قرار دارد مانند: هواپيما ي توپولف 104 - و اولين هواپيماي مسافري جت در جهان! و همينطور موشكهاي پدافندي و جاسوسي و هواپيماي جادويي (Atomolot) كه موتور ان با سوخت هسته اي كار مي كرد و جمعا 12 بار پرواز داشت!!!! از ديگر شاهكار هاي اين موزه اولين هواپيماي سريساخت (به تعداد زياد) "Анатра-Анасаль" (انتارا-اناسال) كه در سال 1917 ساخته شده! البته تعداد عكسها بسيار زياده و با در خواست شما عزيزان قرار خواهم داد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي خيلي جالب بود دست شما در د نكنه فقط اون هواپيماپي كه باسوخت هسته اي كار مي كرده كدومشونه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
sh_roshan2002 عزیز دستت درد نکنه. محشر بود.. ایکاش زیر هر عکس یه توضیح کوچولو هم میدادی واسمون...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشاالله در آينده اي كه چندان دور نيست ميتونيد ببينيد كه عدوات نظامي آمريكا در ايالات از هم تجزيه شدش در همچين قبرستانهايي به نمايش در مياد اونوقته كه مگيد بچه ها يادتونه چقدر درمورد اين بي 2 مطلب زديم و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انشاالله در آينده اي كه چندان دور نيست ميتونيد ببينيد كه عدوات نظامي آمريكا در ايالات از هم تجزيه شدش در همچين قبرستانهايي به نمايش در مياد اونوقته كه مگيد بچه ها يادتونه چقدر درمورد اين بي 2 مطلب زديم و ...

ولی من فکر می کنم که با چندتا واسطه اونا را به ایران می اندازند تا هم پولی گیرشون بیاد هم از شر هزینه قبرستان خلاص بشن icon_cheesygrin
راستی اون عکسی 3امی که برای هلیکوپتر چه جوری پره هاش می گرده که با قسمت عقب هلیکوپتر برخورد نمی کند؟ icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولی من فکر می کنم که با چندتا واسطه اونا را به ایران می اندازند تا هم پولی گیرشون بیاد هم از شر هزینه قبرستان خلاص بشن icon_cheesygrin
راستی اون عکسی 3امی در پست دوم از دوستمون sh_roshan2002 که برای هلیکوپتر هستش چه جوری پره هاش می گرده که با قسمت عقب هلیکوپتر برخورد نمی کنه؟ icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
sh_roshan2002 عزیز از این عکس هایی که در اختیار ما گذاشتید کمال تشکر رو دارم . خسته نباشید . ولی خیلی جالب بود که بالگرد میل رو گذاشته بودند توی قبرستونشون . icon_cheesygrin امیدوارم شاهد روزی باشیم که این جنگنده های اف 14 آمریکا رو ایران بزاره توی قبرستون . ولی باید گفت که این بالگرد ها و جنگنده در زمان خودشون حرف های زیادی برای گفتن داشتن . ولی این عکس ها خیلی برام جالب بود . یعنی انقدر نیروی هوایی اکراین قوی هست که جنگنده سوخو و میگ و بالگرد هایی مثل میل رو دیگه از رده خارج کرده ؟؟؟/ :oops: icon_cheesygrin از زحماتتون کمال تشکر رو دارم sh_roshan2002 عزیز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزيز از لطفتون ممنون! واقعياتش من از سياست اين (اوكرايني ها (روسها) سر در نميارم!) در 3-4 سال اخير دولت اوكراين بودجه بسيار بالايي رو براي ارتش (نيروي هوايي- دريايي و زميني ) و همينطور موشكي و فضايي تعين و خرج كرده! براي مثال فقط براي بروز كردن الكترونيك و كامپيوتر An 225 بزرگترين هواپيماي جهان 20 ميليون دلار خرج كرده!!! همينطور ماشيني (جيپ) براي ارتش خود ساخته كه قويتر و پيشرفته تر از HUMMER جيپ ارتش امريكاست!!!!!!!!!!! و همينطور پروژه هاي موشكي فضايي براي مثال پروژه sea launch و موشك Zenit از رده خارج كردن لوازم هوايي فقط به خاطر قديمي بودن نيست! بلكه به دلايل فني و غير قابل تعمير بودن و بصرفه نبودن تعمير هم لوازم هوايي ميتونند از رده خارج شوند! كشور اوكراين براي عضويت در اتحاديه اروپا (و ناتو!) بايد استانداردهاي لازمه را رعايت كند! اگر در مورد جيپ ارتش اوكراين (هنوز به خدمت گرفته نشده) اطلاعاتي خواستيد در خدمتم! من فكر نميكردم كه اين تاپيك با علاقه دوستان روبرو بشه! بنابراين ادامه خواهم داد! با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.