Dezchilds

کلاه سبزها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنون از شما جناب senaps ... :rose:
با توجه به علاقه ایی که به نیروهای حرفه ایی دارم ، اگر عمری بود ، این کتاب رو تهیه خواهم کرد...
.................................................................................................
جهت آشنایی بیشتر با این شهید بزرگوار...
[url="http://dsrc.ir/Contents/view.aspx?id=4791"]http://dsrc.ir/Conte...ew.aspx?id=4791[/url]
[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8908190993"]http://www.farsnews....p?nn=8908190993[/url]
.................................................................................................
جهت تهیه ی راحت تر کتاب ایشون...
[url="http://www.ical.ir/index.php?option=com_moshar&view=book&id=444677&Itemid=1"]http://www.ical.ir/i...444677&Itemid=1[/url]
خود این بزرگوار...
[center][color=#0000ff][size=3]نفر دوم از سمت چپ (البته اگر عکس درست باشه و من اشتباه نکرده باشم)[/size][/color][/center]
[center][img]http://media.farsnews.com/Media/8910/ImageReports/8910110903/1_8910110903_L600.jpg[/img][/center]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این شهد بزرگوار همونی نیست که روی ی چشمش چشم بند مینداخت؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
هیچگاه نیروهای ویژه ی ایران به اسرائیل اعزام نشدن تکاوران دریایی که به انگلستان اعزام میشدن سایرین هم به فرانسه و ... من تا به حال نشدیدم کسی به اسرائیل اعزام شده باشه
[/quote]

فک کنم شما خودت تاپیکش رو زده بودی که اسرائيلی ها برای یه عملیات ضد تروریستی میرن به یه فرودگاه تو جنوب افریقا؟!؟؟؟
فک کنمبعد از اون عملیات، از کل نیروهای مسلح ایران، کلا 33 نفر انتخاب میشن برای دیدن دوره‌ی ضد تروریستی و رهایی گروگان( از طراحان اون عملیات اسرائيل) و براش مسابقات و مراحل بسیار زیادی طی میشه که ایشون هم یکی از 33 نفر مربوطه هستن....
همچنین ایشون ظاهرا انگلیس هم دوره دیدن! :)

کلا جزو اون نیروهایی بودن که مثلا باید بذاریش کنار و فقط بهش بگی بیا لشکر تدریس کن برا من!!!

کسی که دست راست شهید ابشناسان و بعدش شهید صیاد بودن و خودشون هم به درجه‌ی شهادت نائل شدن با درجه‌ی سرتیپ تمامی!...

[quote]این شهد بزرگوار همونی نیست که روی ی چشمش چشم بند مینداخت؟[/quote]
بله ایشون هستن! و عکس هم درست هستش...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیر سیناپس جان بنده اون تاپیک رو نزدم

ولی کلا اسرائیل پخی هم نبوده که بخوایم نیروهای ویژه رو بفرستیم اونجا برای آموزش اون موقع که جنگ های اعراب و اسرائیل در جریان بوده بیشتر شهرت اسرائیل به خاطر نیروی هوایی چموش و گزنده و کارهای غیر قابل پیش بینی اون بوده

حالا باز هم من از پیشکسوتان میپرسم ولی بعید میدونم کسی به اسرائیل رفته باشه چون حتی جو اون موقع مملکت هم جوری بوده که نمیذاشتن رابطه ی با اسرائیل زیاد برملا بشه

این جناب خلیلی خودشون فرمودند که به اسرائیل رفتن ؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تایید میشه ماوریک جان...

اون تاپیک رو هم من زدم میثم جان

علت موفقیتش هم به ی طرح موفق ، اراده سیاسی و همکاری و هممدلی بین نیروهای عمل کننده و مصمم بودن برای انجام عملیات بودش...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله توی خاطرات ایشون اشاره شده که با 32 نفر دیگه انتخاب شدن و به اونجا رفتن! :)... ( البته بهتره بگم فک کنم! تو کتابشون خوندم!!)

همونجوری که گفتم، ایشون یه نخبه‌ی نظامی بودن برا خودشون و چه ضد انقلاب(سلطنت طلب ها!) و چه طرفدار های انقلاب، به شدت ایشون رو معرفی کردن و خاطرات ایشون توی سایت فارس و کلی سایت های ارزشی دیگه به شدت پر هستش!!! همچنین ضد انقلاب هم ایشون رو زیاد معرفی کرده و من کتابشون رو هم خوندم و اینا همه روی هم، باعث شده که ادم دقیقا ندونه کدوم مطلب رو کجا خونده!!!
ولی اون عملیات ضد تروریستی بوده و برای برخورد های با تروریست ها در عملیات های کوچیک....
از جمله‌ی عملیات هایی که ایشون به شدت کار کردن و تدریس کردن برای دیگران که مثلا، شهید بروجری و قرارگاه رمضان بسیار از نیروهاش تحت نظر ایشون اموزش جنگ چریکی و بر علیه کرد ها رو دیدن...

همچنین برخی از عوامل نیروی مخصوص دست کومله اسیر شده بودن! که ایشون برای بازداشتشون عملیات ربایش طراحی کرد! و بعد هم جسد های اونایی که کشته شده بودن رو هم طرح کردن که مثلا در جریان این عملیات برگردوندن جسد ها، چند بار کمین های سنگین میخورن!( فک کنین ستون زرهی همراهشون بوده و کمین خوردن!!) و با حداقل تلفات نیروها رو برگردوندن!!!!....

توی خاطراتشون، بارها یه خصیصه‌ی اخلاقی جالب رو گفتن و اون هم خشونت و جدیت بوده!!!! مثلا در جایی در حال عملیات کمین میخورن و راننده! یکی از تانک ها میخواد در بره که ایشون طرف رو یه کتک حسابی میزنه و بعد تهدید میکنه که بخوای بری، خودم میزنمت! :)...

یعنی کلا میخوام بگم ایشون یه نیروی مخصوص بودن، ولی ظاهرا در اسرائيل دوره های تخصصی ضد تروریستیی که می‌بینن، شامل ربایش و ترور و کمین و ضد کمین و رهایی گروگان و غیره هستش که باعث میشه ایشون به اینجایی که هستن برسن....
توی خاطراتشون هم نوشته شده که مثلا طراح اصلی عملیات تصرف نقاط حساس تهران بدون اسلحه! :neutral: ایشون بودن!!!! فکر نمیکنم در اعزام ایشون به اسرائيل و دیدن دوره های مربوطه شکی باشه!!!!

[quote]اون تاپیک رو هم من زدم میثم جان[/quote]
بسیار عالی و ممنون از یاداوری!! فک میکردم یا شما بودی، یا ماوریک یا ارش 666! :)
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1401195674' post='380973']
تایید میشه ماوریک جان...
[/quote]
چی تایید میشه اخوی؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینکه نیروهای ویژش خیلی مالی نبوده!

البته الان به مدد تکنولوژی قضیه خیلی فرق میکنه....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه سیناپس جان من مطمئنم که ایشون آموزش صد تروریستی ندیده

در حکومت قبلی ما به معنای واقعی کلمه نیروی ضد تروریست و ضد شورش نداشتیم شاید منظور شما آموزشه های چرک و ضد چریکه

باید هم دید چقدر کتاب موثقه چون این کتابایی که میاد بیرون خالی از اشکال و بعضا دروغ هم نیست مثل کتاب هاو روایت های قدیم حمله به H3 :winking:
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1401192399' post='380955']

مطلب شما داره میگه که دلتا برای این عملیات تشکیل شد؟؟؟؟ در واقع یگان عملیات های مخصوص نیروی زمینی، دلتا فورس از قبل وجود داشت ولی تجربه‌ی عملیاتی نداشت و این عملیات اولینش بود که به شکست انجامید...
بعد از اون هم هیچوقت از دلتا پشت خطوط دشمن به اون شکل استفاده نشد... اعزام نیروها به پشت خطوط دشمن( بدون هیچ پشتیبانی و با تجهیزات سبل و صد البته نشانه گذار لیزری برای زدن اهداف مهم) فقط و فقط توسط 5 ام هوابرد امریکا( گرین برتس) انجام میشه....
در هر دو جنگ عراق و افغانستان این نیروها اولین کسانی بودن که همراه SAS وارد شدن
[/quote]

[url="http://rahrovan-artesh.ir/topic/661-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D8%A8%D8%B3-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D9%87-%D8%B9%D9%82%D8%A7%D8%A8/"]میثم جان و بقیه دوستان به شما اکیدا توصیه میکنم این تایپیک رو مطالعه کنی[/url]
[url="http://rahrovan-artesh.ir/topic/661-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D8%A8%D8%B3-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D9%87-%D8%B9%D9%82%D8%A7%D8%A8/"]تا بفهمید قضیه چی بوده[/url]
[url="http://rahrovan-artesh.ir/topic/661-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D8%A8%D8%B3-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D9%87-%D8%B9%D9%82%D8%A7%D8%A8/"]و حتی نوی سیلز محبوب شما چطوری به صورت امروزی درآمده[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1401192399' post='380955']
خیر مطلب اشتباه هستش....
شهید شهانقی که طراح اصلی عملیات نوهد بودند، در تعریف عملیات نوشتن که مناطق رو که میگرفتیم، انتظامی نا جوانمردانه بچه ها رو کتک میزده و مثلا ایشون شخصا با همسرشون وارد مخابرات میشن و محل رو تصرف میکنن!!!! :))) ([color=#ff0000]ویرایش[/color]: ایشون نبودن! یکی از همکاران ایشون بودن که با همسرشون اداره‌ی مخابرات رو تسخیر میکنند! :) )

اینکه نیروها برکنار شدن و این حرفا هم چرت محض هستش!! :)...

نیروی های طرف مقابل هم سپاه و انتظامی بودند...
ظاهرا بعد از این عملیات هستش که تیپ نوهد جایگاه خودش رو در قلب مسسولین کله گنده! باز میکنه! :)))

مطلب شما داره میگه که دلتا برای این عملیات تشکیل شد؟؟؟؟ در واقع یگان عملیات های مخصوص نیروی زمینی، دلتا فورس از قبل وجود داشت ولی تجربه‌ی عملیاتی نداشت و این عملیات اولینش بود که به شکست انجامید...
بعد از اون هم هیچوقت از دلتا پشت خطوط دشمن به اون شکل استفاده نشد... اعزام نیروها به پشت خطوط دشمن( بدون هیچ پشتیبانی و با تجهیزات سبل و صد البته نشانه گذار لیزری برای زدن اهداف مهم) فقط و فقط توسط 5 ام هوابرد امریکا( گرین برتس) انجام میشه....
در هر دو جنگ عراق و افغانستان این نیروها اولین کسانی بودن که همراه SAS وارد شدن
[/quote]

پایه های اصلی دلتا به گفته سرهنگ چارلی بکویث که در حقیقت خالق ان بحساب می آد ، در جریان زخمی شدن ایشان در جریان سرکوب شورشیان کمونیست مالایایی در جنوب شرق آسیا گذاشته شد . ایشان به همراه یک یگان از هنگ sas بریتانیایی در این منطقه حضور داشت و در قلب جنگلهای مالایا مبتلا به تب استخوان شکن شد و به بیمارستان منتقل گردید . در جریان معالجات در بیمارستان ، با خواندن کتاب "شکست در پیروزی " نوشته فیلد مارشال ویلیام اسلیم ، ایده تشکیل واحدی که بتواند در عمق خطوط دفاعی دشمن نفوذ کند به فکر او خطور کرد و با دردسر فراوان که در کتابش بطور مفصل شرح داده ، دلتا را تشکیل داد . اما ظاهرا" تنها عملیات این یگان در ایران بود که همه از ان اطلاع دارند و بعذ ازان ، حداقل من خبری از این یگان برای اجرای چنین عملیاتی از انها نشنیدم .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مانور حفاظت از شخصیت تیپ 65 قبل از انقلاب

107267_200.jpg

107271_644.jpg

107268_780.jpg

عملیات رهایی گروگان تیپ 65 نیروی مخصوص ارتش در قطار بین شهری.

796802_340.jpg

796803_291.jpg

796804_656.jpg

796805_587.jpg

796806_811.jpg

796807_313.jpg

796808_279.jpg

796809_881.jpg

796810_201.jpg

796811_841.jpg

796812_533.jpg

796813_804.jpg

796814_934.jpg

796815_737.jpg

796816_738.jpg

796817_871.jpg

796818_138.jpg

796819_992.jpg

796820_199.jpg

796821_918.jpg

796822_468.jpg

796823_504.jpg

796824_663.jpg

796825_970.jpg

796826_405.jpg

796827_124.jpg

796828_876.jpg

796829_165.jpg

796830_623.jpg

796831_912.jpg

796832_701.jpg796802_340.jpg

حالا خدایی اینو با مانور رهایی گروگان چند روز پیش مقایسه کنید

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عکسها که قدیمی هست....

ولی واقعا استایل ها، از استایل راه رفتن، تا دست گرفتن اسلحه در شرایط مختلف و غیره و ذلک، همه جدید ترین و بهترین روش های موجود هستن که نشان از امادگی بسیار بالای تیپ داره! :)))

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عکسها که قدیمی هست....

ولی واقعا استایل ها، از استایل راه رفتن، تا دست گرفتن اسلحه در شرایط مختلف و غیره و ذلک، همه جدید ترین و بهترین روش های موجود هستن که نشان از امادگی بسیار بالای تیپ داره! :)))

و صورت همه پوشیده.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله عکسها قدیمیه بیشتر جهت مقایسه با نمایش یه هفته پیش گزاشتم تفاوت زمین تا آسمونه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.