sh_roshan2002

هداياي جرج بوش به كشور خود!!!

Recommended Posts

خداوند به انسان عقل و قدرت تصمیم گیری داده است.

اینکه یک انسان عاقل و بالغ فریب چند تا شعار مسخره را بخورد و از آنسوی دنیا بیاد به عراق تا مثلا دمکراسی ایجاد کنه حقشه که کشته شود.

خیلی از سپاهیان یزید باور داشتن که برای خلیفه خدا یزید بن معاویه! شمشیر زده و در حال نجات اسلام هستند! حالا در کنار این جهاد فرضی یکمی هم مال و منال کسب میکردن! :mrgreen:

فکر کنم سپاهیان یزید هم بی گناه بودن با این توجیه که خبر نداشتن؟!

ببین برادر من
من سربازان یزید بن معاویه و سربازان آمریکایی را تبرئه نمیکنم.
به هر حال خداوند به انسان عقل و فهم و شعور داده است. ولی وقتی معاویه ملعون که 40 سال تمام در دمشق بر ضد حضرت علی (ع) و اولاد ایشان و در مجموع بنی هاشم فعالیت میکند بطوریکه مردم شام ( استغفرالله ، العیاذ بالله ) توهین و فحاشی به امیرالمومنین علی علیه السلام را برای خود عبادت محسوب کرده و آنرا وسیله ای برای تقرب به درگاه خداوند میدانستند. اینها همه اش به خاطر بمباران تبلیغاتی دستگاه خلافت معاویه ملعون است. سربازان یزید هم تحت این شرایط بزرگ شده اند. البته باز هم میگویم که من قصد تبرئه سربازان یزید را ندارم. ولی شما از یک شیعه بپرس که چرا شیعه شدی؟ نمیتواند جوابت را بگوید. بپرس دلیل شما بر حقانیت شیعه چیست؟ نمیداند. من این سوال را از چند نفر سنی مذهب شافعی و حنفی هم پرسیده ام . آنها هم میگویند عمر بر حق است ولی دلیل این حقانیت را نمیدانند.
مردم آمریکا هم از بدو تولد تحت بمباران شدید تبلیغاتی قرار میگیرند و این باور در وجود آنها شکل میگیرد که مسلمانان و کشورهای جهان سوم تروریست هستند وباید از صحنه جهان برداشته شوند.
در شوروی سابق هر انسانی که متولد میشد تحت بمباران های شدید تبلیغاتی رسانه ها قرار میگرفت به صورتی که برای او این تصور شکل میگرفت که کمونیسم تنها راه نجات انسان است.
در اسراییل برای اینکه کودکانشان را از بچگی از فلسطینیان متنفر سازند این روش را بکار میبرند: ابتدا برای کودک یک اسباب بازی گران قیمت و خوب میخرند و آنرا به کودک میدهند تا با آن بازی کند پس از اینکه کودک با بازی آن خسته شد و به خواب فرو رفت اسباب بازی را از او میگیرند. وقتی کودک بیدار میشود و میبیند که اسباب بازی نیست از والدین خود میپرسد که اسباب بازی من کجاست. والدین هم در جواب میگویند که وقتی تو در خواب بودی فلسطینی های کثیف آمدند و اسباب بازی تو را دزدیدند.
کودک شروع به گریه کردن میکند و از همان کودکی حس تنفر نسبت به فلسطینی ها پیدا میکند. حالا این کودک بزرگ شود و به یک انسان بالغ و عاقل تبدیل شود آیا میتواند این حس تنفر را فراموش کند ؟ آیا میتواند این حس تنفر را در تعقل و تصمیم گیری های خود دخالت ندهد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با دوستمون موافقم ولی الان بقيه ميگن که خدا قدرت تفکر رو به انسان داده و با اين قدرت تفکر بايد بفهميد که مثلا کمونيسم تنها راه نجات انسان ها نيست!! ولی جالبه که اين قدرت تفکر رو خدا فقط به ما مسلمان ها داده چون همه مسلمان شدن رو انتخاب کرديم به جای کمونيست بودن! خيلی اتفاقی همه با شعور از آب در اومديم! يعنی رفتيم تمام ايديولوژی های مختلف رو بررسی کرديم و به اين نتيجه رسيديم که اسلام از همه بهتره! و جالب تر از اون هم اينکه تمام مردم شوروی خيلی ا اتفاقی از قدرت تفکرشون استفاده نکردند و کمونيست شدن ! همشون هم بايد برن جهنم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز msh ايديولوژي كمونيستي اصلا بد نيست بلكه ايده بسيار جالب و كاملي هست! ولي دولت شوروي بعد از مرگ لنين به دست استالين ديوانه افتاد و بدبختي كمونيست از همينجا شروع شد!!! كمونيست واقعي اون چيزي نيست كه شما و خيلي از مردم دنيا ميدونند! در زمان روسيه تزاري (اخرين تزار نيكلاي) مردم در بد ترين وضع زندگي ميكردند! بعد از انقلاب 1917 روسيه توسط لنين مردم جان تازه اي گرفتند. همه كار ميكردند و درامد خوبي داشتن! كشاورزي و صنعت پيشرفت كرد. گرچه ايده كمونيستي بر پايه مساوات برقراره ولي در زمان لنين با منتقدان كاري نداشتند و حتي خود لنين شخصا در دفتر خود با منتقدان صحبت و تبادل نظر ميكرد!!! خلاصه 10-20 سال مردم بسيار راضي بودند تا اينكه لنين مرد و استالين بروي كار امد و بزودي جنگ اغاز شد! از اينجا بود كه مشكلات اغاز شد! بعد از جنگ٬ استالين شروع به غلع و قمع مردم خودش (مخالف و موافق ) كرد! تعداد كشته هاي دوران كمونيست استاليني بيشتر از جنگ جهاني بود!!! البته اين بحث بسيار طولاني ولي بسيار جالب است! من نميدونم كتاب (ماركسيسم و لنينيسم) در ايران هست يا نه ولي اگر اين كتاب را بخوانيد همه چيز را متوجه خواهيد شد. به نظر من هر ايديولوژي جاي تامل داره و جالبه٬ مهم اينه كه درست اجرا بشه! افرادي مثل لنين٬ افراد بزرگي بودند! همينكه تمامي مردم روسيه ( حتي تا به امروز) از او به عنوان فرد بزرگي ياد كرده و به او احترام ميگذارند٬ به نظر من كافيست! در ضمن دوست عزيز msh ما همگي محكوم به جبريم!!!!!!! ايا من و شما خود دين خود را انتخاب كرديم! دين من و شما دين پدر و مادر من و شماست است! ما در انتخاب ان سهمي نداشتيم! اينجور كه شما مي فرماييد انكس كه از پدر و مادر مسلمان زاييده شده خوش شانس بوده و ديگران٬ نه!!!!! ميشه بفرماييد ما كي رفتيم تمام ايديولوژی های مختلف رو بررسی کرديم و به اين نتيجه رسيديم که اسلام از همه بهتره! ؟؟؟ بگو ببينم اگر يك مسلمان٬ ايديولوژی های مختلف رو بررسی کرد و فرضا از يك ايديولوژي يا دين ديگر خوشش امد٬ ايا ميتواند انرا تغيير دهد؟! من كه فكر نمي كنم! (در اسلام اين شخص مرتد است و حكم ان مرگ!) البته غرض بي احترامي نيست ولي تاريخ را نميشود عوض كرد!!! ايرانيان به اين دليل مسلمان شدند كه مسلمانان عرب به ايران حمله كرده و مردم ان زمان را مجبور به قبول اسلام كردند!!! حتي در تاريخ هست كه وقتي مسلمانان به نزديكي هاي (ري) كه در انزمان يكي از مراكز دين زرتشتي بود رسيدند و با تعداد زيادي (مغ) يا روحاني دين زرتشتي برخورد كردند٬ خواستار مسلمان شدن انها شدند ولي وقتي با مخالفت انها مواجه شدند در يك روز 10000 روحاني زرتشتي را سر بريدند!!! در هر صورت٬ بايد كمي فكر كرد......!!!!!!! موفق باشيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خداوند به انسان عقل و قدرت تصمیم گیری داده است.

اینکه یک انسان عاقل و بالغ فریب چند تا شعار مسخره را بخورد و از آنسوی دنیا بیاد به عراق تا مثلا دمکراسی ایجاد کنه حقشه که کشته شود.

خیلی از سپاهیان یزید باور داشتن که برای خلیفه خدا یزید بن معاویه! شمشیر زده و در حال نجات اسلام هستند! حالا در کنار این جهاد فرضی یکمی هم مال و منال کسب میکردن! :mrgreen:

فکر کنم سپاهیان یزید هم بی گناه بودن با این توجیه که خبر نداشتن؟!

ببین برادر من
من سربازان یزید بن معاویه و سربازان آمریکایی را تبرئه نمیکنم.
به هر حال خداوند به انسان عقل و فهم و شعور داده است. ولی وقتی معاویه ملعون که 40 سال تمام در دمشق بر ضد حضرت علی (ع) و اولاد ایشان و در مجموع بنی هاشم فعالیت میکند بطوریکه مردم شام ( استغفرالله ، العیاذ بالله ) توهین و فحاشی به امیرالمومنین علی علیه السلام را برای خود عبادت محسوب کرده و آنرا وسیله ای برای تقرب به درگاه خداوند میدانستند. اینها همه اش به خاطر بمباران تبلیغاتی دستگاه خلافت معاویه ملعون است. سربازان یزید هم تحت این شرایط بزرگ شده اند. البته باز هم میگویم که من قصد تبرئه سربازان یزید را ندارم. ولی شما از یک شیعه بپرس که چرا شیعه شدی؟ نمیتواند جوابت را بگوید. بپرس دلیل شما بر حقانیت شیعه چیست؟ نمیداند. من این سوال را از چند نفر سنی مذهب شافعی و حنفی هم پرسیده ام . آنها هم میگویند عمر بر حق است ولی دلیل این حقانیت را نمیدانند.
مردم آمریکا هم از بدو تولد تحت بمباران شدید تبلیغاتی قرار میگیرند و این باور در وجود آنها شکل میگیرد که مسلمانان و کشورهای جهان سوم تروریست هستند وباید از صحنه جهان برداشته شوند.
در شوروی سابق هر انسانی که متولد میشد تحت بمباران های شدید تبلیغاتی رسانه ها قرار میگرفت به صورتی که برای او این تصور شکل میگرفت که کمونیسم تنها راه نجات انسان است.
در اسراییل برای اینکه کودکانشان را از بچگی از فلسطینیان متنفر سازند این روش را بکار میبرند: ابتدا برای کودک یک اسباب بازی گران قیمت و خوب میخرند و آنرا به کودک میدهند تا با آن بازی کند پس از اینکه کودک با بازی آن خسته شد و به خواب فرو رفت اسباب بازی را از او میگیرند. وقتی کودک بیدار میشود و میبیند که اسباب بازی نیست از والدین خود میپرسد که اسباب بازی من کجاست. والدین هم در جواب میگویند که وقتی تو در خواب بودی فلسطینی های کثیف آمدند و اسباب بازی تو را دزدیدند.
کودک شروع به گریه کردن میکند و از همان کودکی حس تنفر نسبت به فلسطینی ها پیدا میکند. حالا این کودک بزرگ شود و به یک انسان بالغ و عاقل تبدیل شود آیا میتواند این حس تنفر را فراموش کند ؟ آیا میتواند این حس تنفر را در تعقل و تصمیم گیری های خود دخالت ندهد؟

دوستان سلام
دوست عزیز اینایی که شما میگید دلیل نیست و سفسطه هست
خدا اینایی رو که گفتید قبول نمیکنه
البته قبوا دارم که اگه از ما سوال کنن که چرا شیعه هستید بلد نیستیم جواب بدیم
ولی خدا در قرآن میگه که لازم نیست همتون بردی دین رو یاد بگیرید و عده ای از شما که بروند یاد بگیرند و شما از آنها پیروی کنید کافی است
همون طور که لازم نیست همه ماها بریم یاد بگیریم که چطور خودمون رو مداوا کنیم
ولی یکسری چیزها مثل شناخت حق از باطل چیزی نیست که بشه ازش گذشت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای روشن شما قسمت اول حرفتان کاملا درست است. سردمداران کمونیسم نتوانستند و یا بهتر بگوییم نخواستند که مارکسیسم را آنطوریکه کارل مارکس گفته بود عملی کنند .در باره مسلمان شدن ایرانی ها هم باید بگویم که هیچ گونه اجباری در کار نبوده است و ایرانیان که ظلم و ستم بی حد پادشاهان و دین زرتشت را تحمل کرده بودند چون که این دین جدید را بر پایه برابری و برادری و مساوات یافتند به آن ایمان آوردند. خداوند در قرآن میفرماید لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی . یعنی هیچ اجبار و اکراهی در پذیرفتن دین نیست راه هدایت از راه گمراهی مشخص شده است. ایرانیان اسلام را از اعراب گرفتند ولی دست رد به سینه عربیسم زدند. اینکه شما میگویید مردم لنین را دوست دارند پس لنین خوب است که نشد دلیل. چند صد میلیون سنی خلیفه ثانی را دوست دارند. پس خلیفه ثانی آدم خوبی بوده و ما نمیدانستیم. / / جناب آقای سیدی برادر من آنکه شما میگویید که یک عده بروند و دین را یاد بگیرند و بقیه تبعیت کنند درباره فروع دین است نه اصول آن. به عنوان مثال وحدانیت خداوند را نمیتوان به صرف اینکه مثلا آقای مکارم شیرازی قبول دارد از ایشان تقلید کرد. بلکه هرکس باید خود اینها را به یقین در یابد. خداوند هم در قرآن فرموده است که هر کس را به اندازه استطاعتش بازخواست میکنیم. حال کسی که از بدو تولد در شوروی به دنیا آمده است و تحت شدیدترین بمبارانهای تبلیغاتی قرار گرفته است و ذهنیت وی مثل سنگ شده است این شخص چگونه میتواند تفکر داشته باشد. پدر من چند سال پس از فروپاشی شوروی سابق برای شرکت در مجلسی که به مناسبت میلاد امیرالمومنین علی علیه السلام به باکو پایتخت آذربایجان رفته بود. در این مجلس یکی از مسلمانان پشت تریبون آمد و گفت: میخواهم رازی را به شما بگویم که در طول حیات کمونیسم حتی آنرا به خانواده ام هم نگفته بودم. سپس شروع کرد به خواندن سوره حمد. بله برادرمن این شخص وقتی به اقتضای زمان خود نتوانسته است که به شرعیات خود عمل کند از عدل خداوند بدور است که مورد عقوبت الهی قرار گیرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز DASHALI همانگونه كه بنده در توضيحات ارايه شده اوردم : (البته غرض بي احترامي نيست ولي تاريخ را نميشود عوض كرد!!! ايرانيان به اين دليل مسلمان شدند كه مسلمانان عرب به ايران حمله كرده و مردم ان زمان را مجبور به قبول اسلام كردند!!! حتي در تاريخ هست كه وقتي مسلمانان به نزديكي هاي (ري) كه در انزمان يكي از مراكز دين زرتشتي بود رسيدند و با تعداد زيادي (مغ) يا روحاني دين زرتشتي برخورد كردند٬ خواستار مسلمان شدن انها شدند ولي وقتي با مخالفت انها مواجه شدند در يك روز 10000 روحاني زرتشتي را سر بريدند!!! ) اين در تاريخ هست و انكار ان غير ممكن است!!! در ضمن دوست عزيز شما ميتوانيد بگوييد (براي نمونه) كه چه وقت( ایرانیان ظلم و ستم بی حد پادشاهان و دین زرتشت را تحمل کرده بودند)؟؟؟ اتفاقا برعكس..... ظلم و ستم بي حد٬ از وقتي كه پاي اعراب به ايران باز شد در ايران بوجود امد!!! در تاريخ هست كه شاهان ايراني خيلي از اقوام را نجات دادند (براي نمونه مصريان را از ستم فرعون رهاندند و بابل را از ستم بخت النصر)! كه حتي در انجيل هم امده و از كوروش و داريوش به عنوان شاهان صالح ياد شده ! و از اين نمونه ها زياد! در ضمن فقط دين اسلام بر پايه برابری و برادری و مساوات نيست! دين زرتشتي در زماني كه مردم حتي دست چپ و راست خود را تشخيص نميدادند امد و گفت : گفتار نيك كردار نيك پندار نيك واين خيلي قبل تر از اسلام بود..... در ضمن تمامي دينهاي دنيا بر همين اساس (برابری و برادری و مساوات) بوجود امده اند! فرموديد: (راه هدایت از راه گمراهی مشخص شده است.) قبول٬ ولي ايا كساني كه ايمان به ديگر اديان مانند زرتشتي و مسيحيت دارن٬ گمراهند؟؟؟ من كه چنين فكر نميكنم! خود ميدانيد٬ هستند مسيحيان و زرتشتياني كه صد ها مرتبه پاك تر و خالص تر از بعضي به اصطلاح مسلمانان !!! مهم طينت و درون انسانهاست! به قول جامي: بورو طواف دلي كن كه كعبه مخفيست ان خدا بنا كرد و دگري خلق خدا (البته شايد جايي از شعر اشتباه باشه چون كاملا يادم نيامد!) با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببین آقای روشن
صد بار گفتم باز هم میگویم //// قدرت فساد می آورد ////
پادشاهان ایرانی اگر در یک برهه از زمان یک کار خوبی انجام داده باشند (مثلا همان نجات دادن بنی اسراییل از چنگال رومیان) به خاطر زیاده خواهی است. میخواستند سرزمینشان را گسترش دهند. البته این را هم بگویم که من ایرانی هستم ولی دلیل نمیشود که چشمم را بر روی حقایق ببندم.
ساسانیان بدترین ظلمها را به مردم روا داشتند. مردم را در جهل نگه داشتند (استحمار بهترین راه استعمار) مردم ایران در آن برهه از زمان واقعا به ستوه آمده بودند.وقتی که رایحه اسلام به مشام مردم درد کشیده ایران رسید آنرا با دل و جان پذیرفتند به طوریکه مردم ایران به نسبت سایر بلاد اسلام دارای قویترین عقیده هستند.
شما میگویید اعراب بدلیل نپذیرفتن مغان ایرانی 10000 تن را در یک روز نابود کردند .
اولا این مطلب صحت ندارد. ثانیا مورخان اروپایی که شاهد فتح آندلس بودند همگی به مسامحه مسلمانان اعتراف کرده اند. شما از کجا میگویی که اعراب اسلام را به زور به ایرانیان تحمیل کرده اند. حالا فرض کنیم که اعراب ایرانیان را به زور وادار به پذیرش اسلام کردند چرا وقتی که10 سال بعد فشارها از ایران برداشته شد دوباره به زرتشتیت باز نگشتند؟
شما منظور مرا خوب متوجه نشدی. حرف اصلی من هم همین است که مسلمان شدن ما به خاطر این است که پدر و مادرمان مسلمان بودند.
هر کس هم بگوید من مسلمان هستم که مسلمان نمیشود. مسلمان باید در عمل مسلمان باشد.
دین زرتشتی به قول شما در زمانی ظهور کرد که مردم دست چپ و راستشان را از هم تشخیص نمیدادند ولی ایا این دین ضمانت اجرایی داشت؟خود مغ های زرتشتی بدترین اعمال را انجام میدادند.
مسیحیت هم دینی است که اگر بر مبنای تفکر اولیه آن که حضرت مسیح عیسی بن مریم (ع) روح الله بوجود آورد میماند میتوانست راهی برای نجات انسان باشد. ولی میبینیم که به محض به معراج رفتن حضرت حواریون پراکنده میشوند و هر یک انجیل را به سلیقه خود تغییر میدهند و عقیده تثلیث از همین جا نشات میگیرد.
برادر من وقتی که مسیحیان حضرت عیسی بن مریم (ع) را استغفرالله العیاذ بالله پسر خدا میدانند چگونه میتوانند خالص باشند. شعری که شما در آخر فرمایشاتتان گفتید کاملا درست ولی دلی کعبه مخفی است که جز جضرت دوست کس دیگری در آن نباشد . وقتی که مسیحیان خداوند و مسیح را در دل دارند شما به این فرد میگویید خالص ، پاک ، باتقوا.؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1- اين نكته از تاريخ كاملا صحت داشته و غير قابل انكار است! 2- 10 سال بعد فشار از ايران برداشته نشد و تا به امروز ادامه دارد! 3- طبق قانون اسلام٬ يك مسلمان نميتواند دين خود را تغير دهد به همين دليل مردم ايران دين خود را تغيير ندادند! 4- ايا دين اسلام ضمانت اجرايي دارد!؟ مگر براي اجراي دين ضمانت لازم است!؟ شايد منظور شما٬ اجبار به زور اجراي احكام است!!! 5- ايا در اسلام مسلمانان معروف و روحانياني نبودند كه بدترین اعمال را انجام میدادند!؟؟؟ 6- در خارج از كشور اكثر مردم فكر ميكنند كه شيعيان٬ علي را خدا ميدانند!!! ايا اين درست است!؟؟؟ همينطور كه فكر ميكنند زرتشتيان اتش پرستند!!! فرزند خدا بودن حضرت عيسي فقط يك سمبل است مانند اينكه مسلمانان ميگويند (روح الله و ...) ! 7- خالص و پاک بودن به اينكه شما چه ديني داريد و چه اعتقادي٬ ربطي ندارد! همانگونه كه گفتم هستند مسيحيان و زرتشتياني و بودايياني كه صد ها مرتبه پاك تر و خالص تر از بعضي به اصطلاح مسلمانان !!! در ضمن بنده مسلمان نبوده و از مباحثه در اينباره با شما معذورم! با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
sh-roshan2002 آيا من يک ساعت داشتم روضه می خوندم يا شما متن منو اصلا نخونديد ؟!!من هم به مسخره گفتم که ما رفتيم همه ايديولوژی ها رو بررسی کرديم يعنی دقيقا منظورم اين بود که محکوم به جبريم !! فکر کنم خيلی واضح بود!!! :mrgreen: در مورد کمونيسم هم اصلا خوب و بد نداريم و ربطی به استالين و لنين نداره فقط يک مثال بود اصلا حرفی از خوبی و بدی کمونيسم زده نشد بحث اين بود که من می گفتم کار اين سربازان با کار سربازان ديگری که برای دفاع از کشورشون می جنگند يکی است چون اين سربازان با قدرت تفکرشون فکر کردند آمريکا می خواد صلح رو به منطقه بياره و رفتن که از اين ايده حمايت کنند البته نه اونهايی که صرفا به خاطر پول جنگيدند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

sh_roshan2002, دوست من شما از یک طرف میگی مایل به چنین بحثی نداری بعد خودت اونو کش میدی؟! اطلاعات کافی هم از دین اسلام ندارید و این رو از روی نوشته های شما میشه متوجه شد. چون خود شما گفته بودید مایل به ادامه بحث نیستید پس بنده فعلا جواب نوشته های شما و دوستان دیگرمان msh و DASHALI رو نمیدم اما یک سوال دارم که در صورت تمایل جوابش را میتونید در پی ام دهید. سوال سه بخشی است. الف) ایران ساسانی 200 شهر-پادگان داشت. اینها مراکز نگهداری از سربازها و تجهیزات جنگی ایران بود. مسلمانان تنها چند ده هزار نفر و فقط مجهز به سلاحهایی مانند شمشیر و تیروکمان و نیزه بودند و از امکانات ایرانیان بی بهره! این توان نظامی مسلمانان برای فتح حتی 10 تا از این شهرها کافی نبود. حال چطوری کل ایران فتح شد؟ ب) اگر امپراطوری ساسانی فاسد نبود پس چرا یزدگرد سوم شاه ایران بدست آسیابی ناشناس کشته شد؟ آیا این آسیابان ایرانی نبود؟ چرا مردم از شاه خود حمایت نکردند؟ نکند این آسیابان دشمنی شخصی با شاه ایران داشته؟ ج) اگر مسلمانان ما ایرانیان را با زور شمشیر مسلمان کردند پس چرا تا دو قرن بعد از سقوط امپراطوری ساسانی همچنان زرتشتیان اکثریت جمعیت ایران را تشکیل میدادند؟ جمعیت ایران بیشتر از چند میلیون نفر نبود که با این حساب و با فرض جمعیت پنج میلیونی حداقل 2.6 میلیون نفر زرتشتی باقی مانده بودند. تراکم جمعیتی زرتشتیان در مناطق غربی ایران که به اعراب نزدیک بود هم تا دو قرن همچنان زیاد بود. اگر تمایلی به ادامه بحث ندارید لطفا جوابها را در پی ام ارسال کنید وگرنه در همین تاپیک.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تايپيك به كلي از مسير خودش منحرف شد من كه ميگم هر كس خربزه ميخوره بايد پاي لرزش هم بشينه در ضمن تعداد كشته ها و مجروح هاي عراقي چند صد برابر امريكايي ها ميباشد كه بيشترشون اشتباهي كشته شدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با كمل ميل: الف: خود بنده هم در قسمتهاي بالاتر گفتم كه علت پيروزي مسلمانان در جنگ با ايران٬ خود بزرگ بيني بيش از حد پادشاه ايراني يزدگرد سوم بود كه خود نشانه فساد است٬ و بنده تاييد ميكنم! شاه دستور برخورد شديد و هماهنگ نداد و خنديد و گفت كه اين اعراب از همان راهي كه امده اند بر خواهند گشت! كه كاملا اشتباه كرد! ب: جواب سوال ب در الف داده شد! من هم موافقم كه شاهان ساساني فاسد بودند! در ضمن تاريخ ايران بسيار طولاني و غني است و ساسانيان فقط يك دوره اي از تاريخ امپراطوري پارس بودند! من در جواب دوستاني كه تمامي شاهان پارسي و در كل امپراطوري پارس را فاسد مي پنداشتند مثال اورده و جواب دادم! ج- براي جواب به اين سوال دوباره متوسل ميشوم به تاريخ: پس از سقوط ساساني و بعد از اينكه حكومتي اسلامي در راس قدرت قرار گرفت تمامي زرتشتيان از ترس جان خود پنهان شدند! حتي بعد از چند سال زندگي در خفا٬ فهميدند كه ديگر خطري انها را تحديد نميكند٬ باز از حقوق شهروندي مانند مسلمانان برخوردار نبودند و حتي از ضعيف ترين و فقير ترين افراد جامعه بودند! هيچ كس به انها كار نميداد و چيزي به انها نميفروخت! چون كمك مسلمان به كافر!!!! گناه بود! به همين دليل اكثر زرتشتيان ان زمان مسلمان شدند! متاسفانه اين رويه در ايران تا به امروز ادامه دارد!!!! هيچ از خود سوال كرده ايد چرا يك زرتشتي و (يا ديگر اديان غير از اسلام) نميتواند خلبان هواپيماي جنگنده بشود و يا سردار و سرتيپ و ...!؟؟؟ دوست بسيار صميمي بنده كه زرتشتي بود با رتبه 9 در كنكور قبول شد در رشته پزشكي ارتش. ولي متاسفانه به علت مسلمان نبودن از قبول او سر باز زدند! بطوري كه اين جوان بدبخت خودكشي كرد ولي خوشبختانه او را نجات دادند و او نمرد! دوستان بياييد در اينباره بحث نكنيم كه دل پر است و حرف بسيار! با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب پس بحث را ادامه میدهیم. جوابهای شما متاسفانه صحیح نبود! پاسخ سوال الف ربطی به خود بزرگ بینی شاهان ساسانی نداشت. بهتر است اینطور بگویم که اعراب نیروی کافی برای فرستادن به تمام شهرهای ایران را نداشتند ولی امپراطوری ایران یک دفعه سقوط کرد! یکمی مطالعه کنید و ببینید که دروازه های چند شهر توسط خود اهالی همان شهر گشوده شد؟ جواب سوال ب هم کامل نبود! واقعیت این است که سلسله ساسانی یکمی از فاسد هم اونورتر بود! حکومتی که در آن دهقانی ثروتمند به نزد شاه رفت و اینچنین گفت: من حاضرم هزینه یک سال کشور (شاید هم ارتش منابع دقیق نیست) را تامین کنم به شرطی که اجازه درس خواندن به پسرم را بدهید. در جواب چه گفتند؟ نمیشود! جواب سوال ج هم کاملا اشتباه است! در هیچ منبع تاریخی اشاره ای به مواردی از قبیل قتل و غارت و آتش زدن کتابخانه و به زور مسلمان کردن مردم ایران و ... نشده است. تنها در کتب تاریخی یک صد سال گذشته انگلیسی به این موارد اشاره شده است! در آن روزگار بسیاری از شهرها را میتوان کاملا زرتشتی نامید. شهرهایی بودند که تا صد سال بعد از سقوط ایران همچنان اکثریت اهالی آنرا زرتشتیان تشکیل میدادند. وقتی سخن از اکثریت میشود یعنی مساله پنهان شدن و این قبیل کارها از صورت مساله کنار میرود چون این کارها برای گروههای اقلیت است. نمیشد که نه هزار نفر از ده هزار نفر جمعیت یه شهر پنهان بشن! کجا پنهان میشدن؟! قضیه شد مثل اون یارو که رفت خونه دوستش زنگ در و زد از آیفون شنید کسی خونه نیست! در ایران برخلاف قانون اساسی به اقلیتهای دینی 5 کرسی در مهمترین مرکز اداره و تصمیم گیری کشور یعنی مجلس شورای اسلامی داده شده است که اگر منصفانه و بر اساس قانون هر 250 هزار نفر یک نماینده به قضیه نگاه کنیم حتی مجموع مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان حق داشتن حتی یک نماینده در مجلس را ندارند! این اگر دمکراسی نیست پس چیست؟ پس وقتی 99.9 درصد از جمعیت کشور مسلمان باشد مسئولین رده بالای کشوری و لشکری هم مسلمان خواهند بود. همچنان که هیچگاه در کشوری مثل روسیه یک غیر روس یا یک مسلمان یا یک هندو و ... نمیتواند به مقامات بالا دست یابد. شما هم نباید از این قضیه ناراحت باشی و همینکه اون 99.9 درصد جمعیت هوای شما اقلیتها را داشته و فرزندان اکثریت از اقلیتها دفاع میکنند جای خوشحالی دارد. در بسیاری از کشورهای جهان اتفاق افتاده که اقلیتها را در زمان جنگ به زور به جنگ فرستاده و هیچ گونه حقوقی برای این افراد قائل نیستند. اما آیا در ایران اینچنین است؟ هیچ میدانستید که در ایران 50000 کلیسا وجود دارد؟ با یهودیان و زرتشتیان هم تاکنون از نزدیک برخورد نکرده ام اما با مسیحیان بسیار برخورد داشته و دوستانی مسیحی هم دارم که انصافا آدمهای خیلی خوبی هستند. تاکنون هیچ کدام هم از نبود حقوق اقلیتها و ... در ایران حرفی نزده اند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز سعيد جان! چرا هروقت حقيقتي گفته مي شود شما از انگليسي بودن منبع ان حرف به ميان مي اوريد! اينها حقايقي هستند كه تمامي تاريخ دانان جهان ميدانند! متاسفانه در ايران مسدودیت شديدي وجود دارد و تمامي منابعي كه موجود است از كلي مسدود گذشته اند! در ضمن بنده مطالعه كافي در اين زمينه داشته ام (هم متون ايراني و هم خارجي) لطفا اگر ممكن است يك منبع كه اين گفته شما (دروازه های چند شهر توسط خود اهالی همان شهر گشوده شد؟!) در ان باشد را به بنده معرفي كنيد. ممنون ميشم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چون واقعا منابع مورد استناد شما انگلیسی است! بنده در حال حاضر حضور ذهن ندارم ولی شما که دارید؟ لطفا حداقل سه منبع غیر انگلوساکسون در این خصوص ارایه دهید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.