Davood

اس300 در ايران

امتیاز دادن به این موضوع:

176 ارسال ها در این موضوع

[align=center]تصویر[/align]
اواخر دهه ۶۰ و اوايل دهه ۷۰ ميلادي را مي توان نقطه عطف در پيشرفت صنايع موشكي در دنيا دانست زيرا زماني بود كه به تازگي جنگ جهاني تمام شده بود و كشورهاي درگير جنگ جهاني به خوبي ضرورت وجود موشك و جنگ افزارها را درك كرده بودند و با تجربياتي كه به هنگام جنگ كسب كرده بودند توانستند به دنياي جديدي از ساخت سلاح ، موشك و هواپيما قدم بگذارند.
يكي از اين كشورها كه همواره ابرقدرتي موشكي محسوب مي شد شوروي بود. اتحاد جماهير شوروي با فاصله اي بسيار زياد از رقباي خود در حال پيشرفت بود به خصوص در صنعت هوافضا، ولي اين پيشرفت هنگام فروپاشي اتحاد جماهير شوروي با كمتر از نصف پتانسيل گذشته ادامه يافت.
البته بايد به اين نكته نيز توجه كنيم كه با وجود چنين فروپاشي، روسيه هنوز هم در صنعت هوافضا از برترين هاست. صنايع موشكي روسيه كه همچون يكي از زيرشاخه هاي صنعت هوافضاست به تبع آن پيشرفت زيادي داشته است. رقابت بسيار جذابي بين كشورهاي روسيه و ايالت متحده آمريكا در زمينه هوافضا وجود دارد كه شايد يكي از دلايل پيشرفت سريع اين صنعت در اين كشورها و فاصله زياد آنها با كشورهاي ديگر همين باشد.
در ليست موشك هاي روسيه مي توان انواع و اقسام موشك ها را از قبيل موشك هاي هوا به هوا، هوا به زمين، زمين به هوا، بالستيك، اتمي، ضد ماهواره ، ضد كشتي و ضد زيردريايي را ديد. در اين ميان يكي از سري هاي بسيار قوي و با اهميت سري موشك هاي S يا S-300 را مي توان جزو سومين نسل موشك هاي زمين به هوا دانست كه پروژه ساخت و طراحي آن در دهه ۱۹۷۰ شروع شد.
اين موشك نسبت به موشك هايي كه در زمان هاي قبلش ساخته مي شد خصوصيات متفاوتي داشت. البته تنها در سيستم پرتاب (Launch) آن از سري موشك هاي ۴۸N6 نمونه برداري شده بود كه مي توانست ميان برد يا دوربرد باشد. توسعه و گسترش موشك هاي سري S-300 از سال ۱۹۶۹ آغاز شد كه در آن زمان اين موشك ها به برد ۷۵ كيلومتري رسيده بودند.
شركت مجرب آلماز (Almaz) مسئوليت طراحي و ساخت را براي نيروهاي زميني و شركت بوكاتف وظيفه طراحي آن را براساس نيازهاي نيروي دريايي روسيه به عهده گرفتند.
چندي بعد براي به كمال رسيدن اين موشك ها براساس آخرين تكنولوژي هاي راكتي شركت گرونيش (Grunish) نيز به اين جمع پيوست.
هدف ساخت پروژه، موشكي با برد بالا، سرعت بسيار زياد و قدرت مانوري مطمئن بود. اين موشك بايد كمترين زمان عكس العمل و قابليت استفاده هاي نظامي گوناگون براي حمل كلاهك هاي مختلف و داراي كمترين زمان رسيدن به هدف و نيز قابل اعتماد در زمان پرواز باشد.
منظور از قابل اعتماد بودن اين است كه هنگام پرواز از ديد رادارها محفوظ باشد و ضد موشك ها نتوانند آن را رديابي كنند،حتي از لحاظ حفاظت اوليه اين موشك ها قرار بود كه در كانتينرهايي جاسازي شوند كه از زمان ساخت در كارخانه به بعد در همان كانتينرها بمانند و حتي سيستم پرتاب آنها نيز در خود كانتينرها تعبيه شود تا بتوانند در كمترين زمان ممكن از هر نقطه اي قابل پرتاب باشند. اين پرتاب به صورت عمودي انجام مي شود. يك لانچر قوي كه مي تواند موشك را تا ارتفاع ۲۰ متري بلند كرده و پرتاب كند. براي اين امر يك جك هيدروليك مدل ۴M330 ساختند كه با سرعت بسيار بالايي اين موشك را آماده پرتاب مي كند.
S-300P
يكي از اولين موشك هاي اين سريS-300P است كه به سفارش وزارت دفاع روسیه توليد شد. اين موشك مي تواند كلاهكي را به اندازه ۱۳۳ كيلوگرم با بيشينه برد ۴۷ كيلومتر حمل كند. كمترين برد آن پنج كيلومتر است و مي تواند در ارتفاع ۳۰ متري پرواز كند. سرعتش به سه كيلومتر در ثانيه مي رسد و در ۲۸ ثانيه مي تواند از خود عكس العمل نشان دهد. زمان آماده پرتاب شدنش كمتر از پنج دقيقه است.
S-300F
در سال ۱۹۸۴ مدل S-300F ساخته شد. مدل F در اصل موشك متناسب با نيازهاي نيروي دريايي روسيه بود كه از سيستم پرتاب ۵V55RM استفاده مي كند. سرعت آن ۴۶۸۰ كيلومتر در ساعت است و مي تواند كلاهكي به اندازه كلاهك مدل P (۱۳۳ كيلوگرم) ولي با بردي دوبرابر (حدود ۹۰ كيلومتر) را با خود حمل كند. بيشينه سرعت آن ۶۱۲۰ كيلومتر در ساعت و طول خود موشك با كلاهك ۲۵/۷ متر است.كمترين برد آن هفت كيلومتر و سقف پروازش ۲۵هزارمتر است و با سوخت جامد نيروي پيشرانش را تامين مي كند. يك سيستم راداري معروف به ريف روي آن نصب كردند كه مي تواند در يك زمان شش هدف را شناسايي كند و به آنها هجوم برد.
S-300FM
مدل S-300FM در سال ۱۹۹۰ ساخته شد كه باز هم مدلي براي نيروي دريايي بود. بسيار مدرن و پيشرفته بود. بيشينه سرعت آن به ۱۰ هزار كيلومتر در ساعت مي رسد، وزن آن ۱۴۸۰ كيلوگرم است و اين تفاوت بيش از هزار كيلوگرمي را مي توان در وضعيت نيروهاي پيشران اين موشك دانست. طول آن ۵/۷ متر، قطرش ۵۲/۰ متر و فاصله دوسر بالچه هاي عقب ۰۳/۱ متر است.
برد آن ۹۰ كيلومتر است و مي تواند ۱۵۰ كيلوگرم كلاهك را با خود حمل كند. بيشينه سرعتي معادل ۷۵۶۰ كيلومتر در ساعت دارد كه در ارتفاع ۲۵ هزارمتري پرواز مي كند.
S-300PMU
مدل ديگر S-300PMU است. اين موشك از لحاظ ظاهري بسيار شبيه مدل FM است حتي وزنش با آن يكي است. طول آن ۹۸/۶ متر، قطرش ۴۵/۰ متر و فاصله دوسر بالش ۰۴/۱ متر است. در ارتفاع ۲۷ هزار متري پرواز مي كند و سوختش از مواد جامد تشكيل مي شود. كمترين بردش پنج كيلومتر و بيشترين برد آن ۹۰ كيلومتر است. مدل بعد در سال ۱۹۹۷ ساخته شد كه در واقع يك نمونه برداري از مدل MU بود. اين موشك MU-2 نام داشت كه از لحاظ اندازه و ابعاد دقيقاً مانند مدل قبلي بود ولي بردش به ميزان ۱۰۵ كيلومتر افزايش يافته بود يعني برد كلي آن به ۱۹۵ كيلومتر رسيد. توانايي حمل آن نيز بيشتر شده است و مي تواند ۱۸۰ كيلوگرم كلاهك را با خود حمل كند. سري ساخت اين موشك ها تا سال اخير ادامه يافت.

Avia.ir
3

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله الرحمن الرحيم تایید حضور سیستم دفاع موشکیs 300 در بدنه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران در تاریخ ۲۵ و ۲۶ ارديبهشت ماه ۸۷ شبكه المنار لبنان در ساعاتي از بعد از ظهر تاريخ ذكر شده به نمايش و تحليل قدرت نظامي ايران پرداخت . جديدترين تسليحات توليد شده توسط وزارت دفاع پخش شد . اما جالب ترين قسمت اين برنامه ها پخش فيلمي از سيستم دفاع پيشرفته موشكي يعني اس ۳۰۰ با آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بود . تحليلگر شبكه با اذعان اينكه ايران تعداد ۴ واحد اس ۳۰۰ را از بلاروس خريداري نموده است گفت : با توجه به شناختي كه در مهندسين هوشمند ايراني داريم شك نداريم صنايع دفاع ايران ظرف مدت كوتاهي اين سلاح را مونتاژ خواهد كرد . این در حالیست که خبر حضور اس ۳۰۰ در ایران سال گذشته منتشر گشت اما تکذیب شد .اما اکنون تمام شک ها به یقین مبدل گشته است . http://upload.iranblog.com/1/1211232837.jpg تصویر پخش شده مربوط به یکی از لانچرهای پرتاب اس ۳۰۰ منتصب به سپاه توسط شبکه المنار بنابر گزارشات منتشر شده در نشریات بین الملی ایران 4 واحد موشکی S-300PT در اختیار دارد که 2 واحد از بلاروس خریداری شده و 2 واحد هم از کشور نامشخص تهیه شده است . هر واحد متشکل است از : 12 سکوی پرتاب ، یک رادار 5N63 ، و یک رادار ارتفاع پایین 5N66 .موشک هایی هم از نوع 5V55K (نوع معمولی) و 5V55R (هدایت نیمه فعال راداری یا تلویزیونی) بوده و احتمال خریداری نوع 5V55RUD (برد بلند 90 کیلومتر) وجود دارد. رادار پیشرفته این سیستم قادر است همزمان 6 هدف را شناسایی نمايد و 2 شلیک همزمان به یک هدف انجام دهد . در زمینه نحوه استقرار هم گزارشاتی درباره ساخت سیلوهای مخصوص این سیستم ,همانند شکل , گزارش شده است. http://irapic.com/uploads/1211387218.jpg اس ۳۰۰ های ایران در عمق خاک در حالت عملیاتی موشكي و نظامي : يقينا با توجه به شواهد موجود و اطلاعات واصله نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران اين سيستم را در اختيار دارد . لازم به ذكر است در اختيار داشتن سلاح هاي استراتژيكي همچون اس ۳۰۰ كه به روز ترين و كار آمدترين نوع سيستم هاي دفاع موشكي دنياست به راحتي توازن ژئوپلتيكي ايران در مقياس منطقه و فرامنطقه خاور ميانه را در سطح فاحشي تغيير خواهد داد . اين سيستم به همراه سيستم دفاع موشكي تور ام ۱ و سامانه هاي موشكي در اختيار ، قدرت دفاعي بالايي به بخش پدافند نيروي هوايي خواهد داد كه به جرات مي توان گفت با توجه به اطلاعات موشكي و نظامي هيچ پرنده اي از ديد اين نوع از سامانه ها در امان نخواهد بود . در باره اس ۳۰۰ : S-300 یک سیستم دفاع هوایی با توان کار بالا و در هر نوع شرایط آب وهوایی قابل عملیاتی می باشد . و توانایی حمله به هواپیما با مانور بالا و همانطور که گفته شد به موشکهای کروز و موشکهای بالستیک و هر هدفی که دارای سرعت بالا باشد می باشد. http://irapic.com/uploads/1211300864.jpg منبع:http://jovshan.blogfa.com/
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كسي مي دونه واقا سيلو ها كار كيه ؟ايران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا حفظش كنه هركي دستور دادهخ اينارو بخرن ايا مدل پيشرفته تري هم از اين نوع سلاح داريم ؟؟؟؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله داريم s 400 icon_

البته نه در ايران روسيه خودش هم تازه داره اس400 رو نصب مي كنه كه فكر كنم تا 2010 طول بكشه ولي كسي جاب سالمو نداد
دوستان متخصص مي دونن سيلوها كار كيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هنوز نمی تونم باور کنم که ایران اس-300 داره . ایران خودش می گه اس-300 داره ولی من تا حالا نه تو رزمایشی دیدمشس و نه عکسش که پرچم ایران درش باشه . اصولا هر خرید خارجی مثل تور ام 1 خیلی زود رو می کنند ولی این رو به هیچ وجه رو نکردند . اس-300 سامانه پدافندی پیشرفته ای است ولی من تا یه عکس از این برادر گرامی نبینم باور نمی کنم /. یه ضرب المثل چینی هست که می گه : یک بار دیدن بهتر از 100 بار شنیدنه . در ضمن استفاده از اس-300 نیاز به اموزش داره .
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده ديدمش البته داخل يك كليپ بود كه از youtube دانلود کردم البته روی چند نوع شاسی بود راستی ما چند تا لانچر داریم از این اس 300 4 گردان چقدر میشه؟ icon_cool
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخه مگه چند تا لوله گاز ميشه اس300؟؟؟؟؟؟؟ قرار نيست خودشو بدن يه سيستم ضعيف تر ولي كپي اس 300 از نظر ظاهري مي دن كي مياد ثابت كنه اين اس300 نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به دلیل نقض قوانین سایت قفل شد.

قرار دادن عکس از سایتی دیگر مجاز نیست.

در صورت تکرار دسترسی کاربران خاطی به انجمن قطع خواهد شد.
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا اين نظر منه اگه متهم به سياه نمايي نميشم :

حالا المنار يه چيزي گفت براي قپي اومدن براي اسراييل ! دلتون رو خوش نکنيد ...متاسفانه !
خريد از بلاروس هم حرفه همش...

هيچ s-300 در کار نيست ! نه mig-31 نه su-27 بايد با همين تور ام, هاوک وسام, بسازيم.
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحيم
تایید حضور سیستم دفاع موشکیs 300
در بدنه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران
در تاریخ ۲۵ و ۲۶ ارديبهشت ماه ۸۷ شبكه المنار لبنان در ساعاتي از بعد از ظهر تاريخ ذكر شده به نمايش و تحليل قدرت نظامي ايران پرداخت . جديدترين تسليحات توليد شده توسط وزارت دفاع پخش شد . اما جالب ترين قسمت اين برنامه ها پخش فيلمي از سيستم دفاع پيشرفته موشكي يعني اس ۳۰۰ با آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بود . تحليلگر شبكه با اذعان اينكه ايران تعداد ۴ واحد اس ۳۰۰ را از بلاروس خريداري نموده است گفت : با توجه به شناختي كه در مهندسين هوشمند ايراني داريم شك نداريم صنايع دفاع ايران ظرف مدت كوتاهي اين سلاح را مونتاژ خواهد كرد . این در حالیست که خبر حضور اس ۳۰۰ در ایران سال گذشته منتشر گشت اما تکذیب شد .اما اکنون تمام شک ها به یقین مبدل گشته است .
http://upload.iranblog.com/1/1211232837.jpg
تصویر پخش شده مربوط به یکی از لانچرهای پرتاب اس ۳۰۰ منتصب به سپاه توسط شبکه المنار

بنابر گزارشات منتشر شده در نشریات بین الملی ایران 4 واحد موشکی S-300PT در اختیار دارد که 2 واحد از بلاروس خریداری شده و 2 واحد هم از کشور نامشخص تهیه شده است .

هر واحد متشکل است از : 12 سکوی پرتاب ، یک رادار 5N63 ، و یک رادار ارتفاع پایین 5N66 .موشک هایی هم از نوع 5V55K (نوع معمولی) و 5V55R (هدایت نیمه فعال راداری یا تلویزیونی) بوده و احتمال خریداری نوع 5V55RUD (برد بلند 90 کیلومتر) وجود دارد.
رادار پیشرفته این سیستم قادر است همزمان 6 هدف را شناسایی نمايد و 2 شلیک همزمان به یک هدف انجام دهد .
در زمینه نحوه استقرار هم گزارشاتی درباره ساخت سیلوهای مخصوص این سیستم ,همانند شکل , گزارش شده است.

http://irapic.com/uploads/1211387218.jpg
اس ۳۰۰ های ایران در عمق خاک در حالت عملیاتی

موشكي و نظامي : يقينا با توجه به شواهد موجود و اطلاعات واصله نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران اين سيستم را در اختيار دارد . لازم به ذكر است در اختيار داشتن سلاح هاي استراتژيكي همچون اس ۳۰۰ كه به روز ترين و كار آمدترين نوع سيستم هاي دفاع موشكي دنياست به راحتي توازن ژئوپلتيكي ايران در مقياس منطقه و فرامنطقه خاور ميانه را در سطح فاحشي تغيير خواهد داد . اين سيستم به همراه سيستم دفاع موشكي تور ام ۱ و سامانه هاي موشكي در اختيار ، قدرت دفاعي بالايي به بخش پدافند نيروي هوايي خواهد داد كه به جرات مي توان گفت با توجه به اطلاعات موشكي و نظامي هيچ پرنده اي از ديد اين نوع از سامانه ها در امان نخواهد بود .

در باره اس ۳۰۰ :

S-300 یک سیستم دفاع هوایی با توان کار بالا و در هر نوع شرایط آب وهوایی قابل عملیاتی می باشد . و توانایی حمله به هواپیما با مانور بالا و همانطور که گفته شد به موشکهای کروز و موشکهای بالستیک و هر هدفی که دارای سرعت بالا باشد می باشد.

http://irapic.com/uploads/1211300864.jpg
منبع:http://jovshan.blogfa.com/

 

تصاویر که کلا از بین رفته !

 

کسی عکس ها یا فیلم المنار رو داره که اینجا بزاره ؟!

0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارسال شده در · مخفی شده توسط 7mmt، 12 آذر 1394 - ???? · گزارش پست

اس 300 امد و باور نیامد
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست

باورو گفتن اخر امسال تستاش شروع میشه مثل اینکه تست گرم با رادارای باور
مسلما نیاز ما با چهار یا پنج سامانه مرتفع نخواهد شد

 

با سلام - از نظرات شما بهره مند می شویم ، ولی دقت بفرمایید ، سامانه باور برای خودش تاپیک مجزا باید داشته باشد . این تاپیک صرفاً برای تحلیل دوستان در خصوص سامانه اس-300 هست . متشکرم  / MR9

1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم