SHAFAGH23

مقایسه سه جنگنده روز دنیا با جنگنده سوخو35BM

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من هم میگم کلا مقایسه یک جنگنده نسل 5 و 4 ++ کلا منطقی نیست ! در مورد مابقی بحث هم با سعید موافقم .
چیزی که تو این سایت زیاد بوده از این بحثها که عاقبت هم هیچکسی از مواضع خودش عقب نشینی نمیکنه و بحث هم الکی کشدار میشه !

دوست گرامی :
فاکتورهای مقایسه جنگنده ها چیست؟
آیا این مطالب زیر نیست؟

1-مانور پذيري:يعني توانايي شيرجه زدن سريع و ناگهاني-اوجگيري قدرتمندانه و گردش كردن تند و بسته براي پيشدستي نمودن در متوجه كردن دماغه هواپيما بسوي هواپيماي دشمن

2-ديد:با وجود تمامي امكانات راداري-كنترل كنندگان زميني و هواپيماهاي AWACS(هشدار زود هنگام)خلبان جنگنده براي پيروزي در نبرد هوايي نزديك به آنچه ميبيند متكي است. ديدن بدون مانع به خلبان امكان برتري بيشتري ميدهد.نمونه هاي موفق اين ديدگاه هواپيماهاي P-51D موستانگ و F-16 فايتينگ فالكن ميباشد.

3-برد:يعني توانايي حمل سوخت كافي براي نبرد از بلند شدن از پايگاه يا ناو و جنگيدن و بازگشت دوباره به خانه.

4-بقاپذيري:يعني توانايي تحمل و جذب صدمات قابل توجه حين نبرد و بازگشتن به پايگاه مادر يا نهايتا يك مكان امن.

5-قدرت آتش:قدرت آتش يك جنگنده نيز عاملي تعيين كننده در پيروزي است.

6-سقف پرواز:بيشترين ارتفاعي كه يك جنگنده از آن به گونه اي موثر به اجراي ماموريت بپردازد.

7-سرعت:سرعت يك جنگنده به آن كمك ميكند كه در كمترين زمان ممكن وارد صحنه نبرد شده يا آن را ترك نمايد.

8-نسبت شكار:عبارتند از نسبت هواپيماهاي سرنگون شده دشمن توسط يك نمونه خاص از هواپيماهاي خودي به نسبت تعداد سرنگون شده همان نوع هواپيماي خودي.
خوب با این فاکتورها سوخو35واقعاًجنگنده قابل وبهتری از سه نمونه دیگه هست .

این فاکتورها کمی عیب دارند اول اینکه عوامل مهمی مثل پنهانکاری از دید رادار و سیستمهای کامپیوتری کمک کننده به خلبان که الان نقش واقعا تعیین کننده ای دارند و ... در اون دیده نمی شوند
دلیل دیگه این که ممکنه جنگنده ای مثل سوخو در مانور پذیری بسیار عالی باشه ولی در فاکتور دیگه ای مثل کامپیوترها و دید در سطح پایین تری باشه در کل
این فاکتورها بر چه ملاکین ؟
در این عوامل ذکر نشده که مثلا دید بیشتر بر برد رجحان داره یا سقف پرواز بر استقامت ؟
ما دو تا ماشین رو مقایسه نمیکنیم که با امتیاز گیری در یک پیست بر اساس اون نمره بدیم .
چون وقتی مبحث مقایسه ماشین باشه می دونیم که اینها فاکتورهایی دارند که عمومی و مشترکه و کاملا بر اساس اون میشه کار کرد
ولی در جنگنده ها این قانون صدق نمی کنه
مثلا خودتون میدونید که میگ 31 در نوع خودش منحصر به فرد بود و از شکاری های هم رده خودش در روسیه برتر بود اما ایا بر اساس این فاکتورها مانور پذیری کمش ضعف محسوب نمیشد ؟
یا اینکه عوامل دیگه ای مثل برد و سرعت بر مانورپذیری اون رجحان داشتند و این ضعف رو می پوشوندند ؟
در مورد رپتور و سوخو هم همینطوره
رپتور اگر در مانور پذیری و برد موشکها و حتی چیزهای دیگه از سوخو ضعیف تر باشه گزینه های دیگه ای مثل پنهانکاری و کامپیوتری قدرتمندی که داره می تونه این ضعفها رو نه تنها پوشش بده بلکه اون رو از سوخو قدرتمند تر کنه .

میشه شما فاکتورهای مقایسه جنگنده هارو بفرمائید؟تا ماهم بدونیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Seginem راست میگه اقایون .
پارامترهایی را که شما یرای جنگنده ها در نظر میگیرید اصلا کامل نیست .
مثلا یکی از خصوصیات بارز جنگنده های نسل 5 ماندگاری در میدان نبرد است که علتش به سیستم ابیونیک و بدنه رادار گریزش بر می گرده .
هرگز سوخو 35 نمی تونه از لحاظ الکترونیک به اف 22 مقابله کنه .اصلا دلیل اصلی گران بودن این هواپیما سیستم هنگ الکترونیکی هوا پیما است .
این سیستم به هیچ پالس راداری اجازه قفل الکترونیکی رو نمیده در ضمن قبل از همه این اتفاقات ابتدا باید بشه اف 22 رو شناسایی کرد
با همه خالی بندیهای روسها این اتفاق در فاصله بیشتر ار 75 مابل بعیده رخ بده.
دقت کنید سیستم ضد رادار یعنی اینکه جنگنده در مسافتهای بلند فاقد علائم راداری ودر مسافتهای کوتاه سبب کم پیدای و عدم مختصات دهی صحیح به پردازشگزها می شود .
شفق جان اگر طرز کار موشکهای فعال یا نیمه فعال راداری رو بدانید متوجه می شوید که جنگنده بر مبنای نقص در مسیر هدایت این سیستم ها طراحی شده .
اف 22 از ابر رایانه ای استفاده می کند که همواره با رفتار راداری خود پردازشگرهای دیگر رو دچار فریب میکنه تا مختصات دقیق جنگندن در اسمان برای زمان طولانی مثلا 5 ثانیه دست دشمن نیفته - به زبان ساده این جنگنده در فواصل نزدیک برروی صفحه رادار های پرقدرت همواره مانند شبحی ظاهر وپنهان میشه تا امکان قفل راداری و شلیک از بین بره .
در ضمن یر فرض قفل راداری توسط یک هنگ الکترونیک مثل یک اواکس و پرتاب موشک یه سمت اف 22 زمان خارج شدن قفل از روی هواپیما وانتقال به موشک سیتم اخلال گر گران قیمت اف 22 به راحتی میتونه موشک را که داره به صورت فعال هدایت میشه را گمراه کنه به هر حال این سیستم بسیار تکمیل تر وحجیم تروپیشرفته تر از سیتم هدایت موشک فعال است لذا برای انهدام این گونه جنگنده ها استفاده از موشکهای نیمه فعال شانس بیشتری را دارد.
شفق وسعید جان اگر در مورد چیزهایی که نوشتم حرفی دارید البته بادلیل حاضرم شنونده باشم .در ضمن یه مطلب راجع به سیستم الکترونیکی اف 22 دارم اگه پیدا کردم قرارمیدم .متشکرم

سیستم هنگ الکترونیکی هوا پیما برروی جنگنده35BM سوخوبرروی چه فرکانسی اصلن شما بگو فرکانس رادار رپتور چیه روی چه باندی ترک می کنه؟
اصلن بگو فرکانس وباند رادار سوخوچقدر ه.
روی چه باندی میشه پارازیت انداخت وسیستمشو هنگ کرد؟
قدرت رادار سوخوچند دسیبل هست؟
برد ترک این مقدار دسیبل چقدره؟
دسیبل چیست؟
جالب بدونی هر چقدر پاور رادار قویتر باشه قدرت ترکینگ و تفکیک وقفل قویتری داره .
رادار موشک R77برروی چه فرکانسی کار میکنه در چند کیلومتری هدف فعال میشه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من ديگه نظر نميدهم!!!چون خيلي بحث تخصصي- احساسيه!!!
من فقط يه سوال دارم !!!‌دوستان چرا اسرار دارن كه غربي ها راست گو ترين انسان ها هستند در حالي كه تا به حال حتي يك حرف راست از آنها نشنيديم !!! من نمي گم اطلا عات ريپتور غلط است اما آيا منبعي غير از آمريكا اين اطلا عات رو منتشر كرده !!! دوستان تا به حال از خودتون سوال كرديد كه چرا همه اطلا عات نظامي آمريكا در همه جا فرا وان است و تا صلاحي مي سازد آن را اراپه مي دهد؟؟؟!!! اين از لحاظ نظامي كاملا غلط است و جاي شك و ترديد در صحبت هاي آنان فراوان است!!!
اين حرف ها هم در مورد روسيه مطرح است و اصولا به اخبار نظامي نمي توان اطمينان كرد!!؟؟

من در مورد احساسي بودن كاملا مخالفم
يعني كشوري كه بزرگترين توليدكننده ابر رايانه ها و بزرگترين صادركننده سلاح در دنياست نميتونه كامپيوتري بسازه تا قفل رادارها رو بشكنه!
اگر اطلاع داشته باشيد در جنگ ايران و عراق عراق مجهز به برخي ميراژهاي f-1 بود كه داراي سيستم ضد قفل بودن و تامكتهاي ما نميتونستن روشون قفل كنند .
تازه خود شركت سوخوي در سيستمهاي كامپيوتري خودش از پردازنده هاي اينتل و AMD استفاده ميكنه
گواه ديگه هم عمليات اخوندك بود كه امركاييها با شكستن قفل موشكهاي هار پون ايران اونهارو كاملا منحرف كردند و حتي يك موشك هم به ناوهاي امريكايي برخورد نكرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
flanker راست ميگه نبايد ف22 رو تو مبحث مياورديد{ضمن تشكر ار مطالب خوب نويسنده} بايد ف22 رو با t50 كه قراره تا يكي دو سال ديگه توليد انبوه بشه مقايسه كرد{نسل 5 روسيه}ولي ذز كل من هم نظرم كمي به سوخو 35 هست در اين نظر سنجي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
IRIAFعزیز کی گفته این تاپیک نظر سنجیه ؟خوب معلوم اف 22بهتره ازسوخو35 اگه نبود که خود روسهانمی اومدن سوخوتی 50.سوخو47وغیره رو بسازند .قصد من فقط آشنایی بیشتر به توانایی های سوخو35بود .ولی هنوز می گم سوخو35 میتونه در جنگ هوایی اف 22رو شکست بده به علت وجود رادارش .
تصویر

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
در اخر این هم چند عکس ازاف22
تصویر
تصویر
تصویر
]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام اقای SHAFAGH_23 خوشم میاد خودتون جواب خودتونو میدین. همانطور که عکسهای شما نشان میدهند این جنگنده توانایی کشف و برتری حد اکثر F/A_18E/F دارند و در مقایسه با ان کاملا توانا هستند و در این مساله شکی نیست. ولی عکسهای شما به غیر از عکسهای اخری در مقابله با F_22A چیزی درج نکرده و حتی خود روسها قبول دارند که به سختی میتوان با F_22A مقابله کرد و در نبرد هوایی مغلوبش کرد ولی شما میگید که اینطور نیست و این فلانکر توانایی شکست اونو کاملا داره (کاسه داغتر از آش) با تشکر icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
اقای SHAFAGH_23 خوشم میاد خودتون جواب خودتونو میدین.
همانطور که عکسهای شما نشان میدهند این جنگنده توانایی کشف و برتری حد اکثر F/A_18E/F دارند و در مقایسه با ان کاملا توانا هستند و در این مساله شکی نیست.
ولی عکسهای شما به غیر از عکسهای اخری در مقابله با F_22A چیزی درج نکرده و حتی خود روسها قبول دارند که به سختی میتوان با F_22A مقابله کرد و در نبرد هوایی مغلوبش کرد ولی شما میگید که اینطور نیست و این فلانکر توانایی شکست اونو کاملا داره (کاسه داغتر از آش)
با تشکر icon_cool

میشه شما سوال منو بگید.که خودم جوابشو دادم.؟
حداکثر یعنی چی ؟دربرد؟درفرکانس؟درولتاژ؟درزاویه؟درباند ترک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کی گفته این عکسها مال روسهاست؟
این عکسها مال سایت امریکایی که اف18 رو با سوخومقایسه کرده.اگه لینکشو می خوای بزارم .
بعد کی گفتم کاملاً داره؟
کاسه داغتر از آش یعنی چی ؟
حمایت از واقیعت اسمش کاسه و آش یعنی اینکه هر چی شما میگید درسته .
دوست عزیز من تا حالا هرچی گفتم رو دلیل ومدرک بود ولی شما چی شما داری رو مدارک من صحبت می کنی شما هم برای اثبات صحبت هات مدرک بیار.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
همانطور که عکسهای شما نشان میدهند این جنگنده توانایی کشف و برتری حد اکثر F/A_18E/F دارند و در مقایسه با ان کاملا توانا هستند و در این مساله شکی نیست.
ولی عکسهای شما به غیر از عکسهای اخری در مقابله با F_22A چیزی درج نکرده و حتی خود روسها قبول دارند که به سختی میتوان با F_22A مقابله کرد و در نبرد هوایی مغلوبش کرد ولی شما میگید که اینطور نیست و این فلانکر توانایی شکست اونو کاملا داره (کاسه داغتر از آش)
با تشکر icon_cool

این عکسها مال سایت امریکایی که اف18 رو با سوخومقایسه کرده.اگه لینکشو می خوای بزارم .
بعد کی گفتم کاملاً داره؟
دوست عزیز من تا حالا هرچی گفتم رو دلیل ومدرک بود ولی شما چی شما داری رو مدارک من صحبت می کنی شما هم برای اثبات صحبت هات مدرک بیار.

مدرک من پستهای قبلی خود شماست اگر نگاه سطحی روی نوشته هاتون داشته باشید متوجه میشید چه گذشته تا به اینجا رسیده.
من احتیاجی به مدرک ندارم تاپیک شماست شما باید مدرک رو کنی و از پس جوابهای من بر بیای.
با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
با تشکر icon_cool

بعد کی گفتم کاملاً داره؟

مدرک من پستهای قبلی خود شماست اگر نگاه سطحی روی نوشته هاتون داشته باشید متوجه میشید چه گذشته تا به اینجا رسیده.
من احتیاجی به مدرک ندارم تاپیک شماست شما باید مدرک رو کنی و از پس جوابهای من بر بیای.
با تشکر

به نظر من شما اصلاًپست من وبقیه رو نمی خونید .اینقدر مدرک کمه ؟؟؟؟؟؟؟
من می گم فرکانس رادار سوخو اونقدر قوی هست که بتونه F-22A رو دسته کم از 150کیلومتری شناسایی کنه وروی اون قفل کنه .
تا اینجا خوندی؟
اگه خوندی بگو اف 22میتونه از چند کیلومتری سوخورو شناسایی وروی اون قفل کنه ؟
بعد بگو موشک اف 22چی موتونه باشه تا از فاصله بیشتر از 150کیلومتری سوخورو بزنه؟
بعد یه سوال دیگه رادار موشک KS-172S-1از چند کیلومتری هدف فعال میشه فعال میشه؟
رادار اف 22روی چه باندی ترک می کنه؟
فرکانس کدم باند ضعیفتراز بقیه هست؟
هرموقع به این چند سوال من جواب دادی اونوقت من جواب شما رو می دم .درضمن قرار شد مشخصات موشک پارس 3رو بزاری چی شد.؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
با تشکر icon_cool

بعد کی گفتم کاملاً داره؟

با تشکر

به نظر من شما اصلاًپست من وبقیه رو نمی خونید .اینقدر مدرک کمه ؟؟؟؟؟؟؟
من می گم فرکانس رادار سوخو اونقدر قوی هست که بتونه F-22A رو دسته کم از 150کیلومتری شناسایی کنه وروی اون قفل کنه .
تا اینجا خوندی؟
اگه خوندی بگو اف 22میتونه از چند کیلومتری سوخورو شناسایی وروی اون قفل کنه ؟
بعد بگو موشک اف 22چی موتونه باشه تا از فاصله بیشتر از 150کیلومتری سوخورو بزنه؟
بعد یه سوال دیگه رادار موشک KS-172S-1از چند کیلومتری هدف فعال میشه فعال میشه؟
رادار اف 22روی چه باندی ترک می کنه؟
فرکانس کدم باند ضعیفتراز بقیه هست؟
هرموقع به این چند سوال من جواب دادی اونوقت من جواب شما رو می دم .درضمن قرار شد مشخصات موشک پارس 3رو بزاری چی شد.؟

اقای شفق شما هنوز در اینکه این دو جنگنده هم کلاس هم هستن با نه مشکل داری.
درباره پارس 3 هم عجله دارید؟
شما صورت سوال رو بد طراحی کردی اگر منظورت از راداری که میتونه F_22 رو از فاصله 150 کیلومتری شناسایی کنه رادار ارایه غیر فعال ژوک MFE هست
باید بگم سخت در اشتباه هستی این راداری که نام بردم پیشرفته ترین در نوع خود است ولی کامل نیست برادر من فکر کنم باید یه تاپیک در مورد رادارهای جنگنده ها مخصوص برای توجیه شما بزنتم.
تا هم شما و هم بنده یه کمی به اطلاعاتمون اضافه بشه. اگر عجله نداری نوشتنش یه کمی طول میکشه.... :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="seginem"][quote name="SHAFAGH23"][quote name="seginem"][quote][quote]
هرموقع به این چند سوال من جواب دادی اونوقت من جواب شما رو می دم .درضمن قرار شد مشخصات موشک پارس 3رو بزاری چی شد.؟[/quote]

اقای شفق شما هنوز در اینکه این دو جنگنده هم کلاس هم هستن با نه مشکل داری.
درباره پارس 3 هم عجله دارید؟
شما صورت سوال رو بد طراحی کردی اگر منظورت از راداری که میتونه F_22 رو از فاصله 150 کیلومتری شناسایی کنه رادار ارایه غیر فعال ژوک MFE هست
باید بگم سخت در اشتباه هستی این راداری که نام بردم پیشرفته ترین در نوع خود است ولی کامل نیست برادر من فکر کنم باید یه تاپیک در مورد رادارهای جنگنده ها مخصوص برای توجیه شما بزنتم.
تا هم شما و هم بنده یه کمی به اطلاعاتمون اضافه بشه. اگر عجله نداری نوشتنش یه کمی طول میکشه.... icon_cool[/quote]
شما به همین سوالهای من جواب درست(نه سربالا)بده تاپیک جدید پیش کش. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[عزیز دل برادر مگه مدرک نمیخواهی منم مدرک بهت میدم منو مجبور کردی دست به آرشیو بشم خیلی وقت دارم icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[عزیز دل برادر مگه مدرک نمیخواهی منم مدرک بهت میدم منو مجبور کردی دست به آرشیو بشم خیلی وقت دارم icon_cool

خوب حالا مگه چی شده؟؟؟؟؟؟؟
که اینقدر عصبانی هستی .؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.