ALI

هویتزر خودکششی سزار (CAESAR )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

داش علی . دستت درد نکنه برادر . واقعا عالی بود . خسته نباشید . تاپیک های شما دیگه داره عالی تر و عالی تر می شه . یک توضیح دیگه در مورد این توپ بدم . این توپ خودکششی قراره در 4 نمونه ساخته بشه که اگر اشتباه نکنم این نمونه مدل اول است . قدرت اتش این توپ واقعا عالی و خیلی خوب می تونه یک پشتیبان مطمئن برای نیروی پیاده نظام باشه . نمونه چهارم طبق اعلام شرکت جیان در سال 2010 به نیروی توپخانه فرانسه وارد خواهد شد که از رادار های ماهواره ای برای تشخیص هدف که طبق اطلاعات رادار AMT-54 خواهد بود و سیستم های کنترل آتش که گلوله توپ رو با کم ترین اختلاف به هدف می زنه . گفته می شه که این سیستم هدایت آتش از نوع توربوسنت کالگریر است که یک سیستم هدایت و تشخیص دهنده ی هدف است که به راحتی می تونه به صورت خودکار توپ رو با کم ترین خطا روی هدف تنظیم کنه . اشکال اساسی و اصلی که این توپ خودکششی داره در نداشتن زره است و خیلی زود می شه این توپ خودکششی رو نابود کرد . زره بسیار ضعیفی داره و من تصور نمی کنم در مقابل توپ تانک بتونه دووم بیاره . یک دفعه دیگه از زحمات شما دوست عزیز آقا علی گل تشکر می کنم . موفق باشید . icon_cool
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علی اقا خیلی ممنون. دستت درد نکنه. عالی بود. هویترز قدرتمندیه. luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي عالي بود داشي. از زحمات شما تشكر مي كنم. كركس عزيز از توضيحات شما هم ممنون. يك سوال: آيا كاميون حامل اين توپ در زمينهاي باتلاقي - ناهموار يا رملي با مشكل مواجه نمي شه؟ icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من هم از شما متشکرم به خصوص شما آرش (کرکس) جان که همیشه مایه دلگرمی من هستی. ما هرچقدر هم تاپیک بدهیم یک درصد زحمات شما هم نمیشود icon_cool در ضمن از توضیحات بجای شما آرش جان متشکرم حامد جان کامیون کشنده این سیستم دارای سیستم تعلیق هیدرولیک میباشد و در عبور و مرور از مکانهای ناهموار مشکلی ندارد. فوردینگ این خودرو هم 1.2 متر است. یعنی از رودخانه هایی به عمق 1.2 متر هم میتواند به آسانی عبور کند بدون آنکه به خود خودرو آسیبی برسد. این خودرو اصلا زره ندارد. اگر یک آر پی جی 7 هم به آن بخورد کاملا نابود میشود. ولی این توپ قرار نیست که در خط مقدم جبهه مستقر شود. از برد زیاد این هاویتزر معمولا در پشتیبانی نیروهای پیاده نظام آنهم از فاصله دور استفاده میشود. یعنی از فاصله 30 تا 40 کیلومتر دورتر از خط مقدم جبهه ها. یعنی جایی که گلوله تانک و آر پی جی 7 به آن نمیرسد. العبد داش علی
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر.
استاد بزرگوار ALI آقا قبلا یه کلیپ خیلی جالب راجع به عملکرد این سیستم قدرتمند گذاشته بودند که کماکان نیز در دسترس و قابل دریافت هست، لینک زیر:
http://www.military.ir/forums/topic/23895-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%BE%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%B2%D8%B1-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%B2%D8%A7%D8%B1-caisar/

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از آقا مجید عزیز

با توجه به زحمتی که متقبل شدند در جهت ترجمه مطلب فعلا این مطلب با مطلب جناب محمدی ادغام نمیشود و هر گاه که از روی اسکرول پایین رفت این کار صورت خواهد گرفت.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان،معادل این توپ باین قابلیتها توی نیروهای مسلح(سپاه و ارتش) داریم ؟

HM-41 خودکششی ساخته شده. البته از میزان استفاده آن اطلاعی در دست نیست.

http://media.farsnews.net/Media/8912/ImageReports/8912150793/6_8912150793_L600.jpg
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 31 خرداد 1387 در 12:41 , ALI گفت:

لوله توپ این هاویتزر 155 میلیمتری بوده و مدل L-52 Gun Howitzer بوده و دارای سیستم بار کردن گلوله نیمه خودکار میباشد. بدین معنی که گلوله توسط خدمه این هاویتزر در مکان پشت لوله توپ قرار داده میشود و گلوله به صورت اتوماتیک به داخل لوله کشیده میشود و پوکه گلوله قبلی هم به طور اتوماتیک از یکی از طرفین خودرو به بیرون رانده میشود. انتخاب اینکه پوکه از کدام طرف به بیرون پرتاب شود توسط اهرمی که در پشت هاویتزر وجود دارد ، انجام میپذیرد. مهمات این هاویتزر از نوع استاندارد ناتو 155 میلیمتری میباشد.

پیشرانه مهمات 155 mm  از ابتدا به صورت کیسه ای طراحی شدند و هیچ وقت و در هیچ نمونه ای من پیشرانه دارای پوکه فلزی در 155 ندیدم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.