borna

تامكت در مقابل f 18 و f 16 و f 15

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان بنده این نظر سنجی ایجاد کردم تا به مقایسه ی تامکت با سه جنگنده ی دیگر امریکایی که نسل چهارمی نیز هستند بپردازیم البته در نبرهای هوا به هوا و کاری به دیگر قابلیت های جنگنده های بالا نداریم. از شما دوستان خواهش دارم نظرات خود را در این باره بدهید من خودم بسیار علاقه دارم بدانم ایا تامکت های ما قدرت کافی برای شکست دادن این جنگنده ها دارند یا نه با توجه به اینکه f 15 و f 16 در اختیار اسراییل و بعضی از کشور های عرب هستند . مقایسه به این ترتیب هست: 1: برد راداری 2: موشک ها و تسلیحات هوا به هوا 3: مانور پذیری 4: سرعت 5: سقف پروازی 6:برد جنگنده در نبردهای نزدیک کدام یک از جنگنده ها پیروز میدانند؟ در نبرد های فاصله ی متوسط کدام یک؟ و در نبرد های دور کدام یک؟ لطفا نظرات خود را با دلیل و با در نظر گرفتن موشک های جدید ساخت داخل مانند سجیل و ... بدهید. ممنون/ icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمي دونم چرا تامكت داخل نظر سنجي نمي ره به هر حال اگر جنگنده ي مورد نظر شما تامكت است راي ندهيد. شرمنده icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقاي شفق شما نظرتان را نداديد بنده متوجه نمي شم چرا كليه؟ خوب شما بگو به اين دليل .... و به ايد دليل .... فلان جنگنده برتر از بقيه هست به راحتي ميشه با مقايسه موشك ها و سرعت و سقف پروازي و برد رادار فهميد كه كدام جنگنده برتر است . البته اين مقايسه براي نبرد 1 به 1 هست. من فعلا نظر نميدم و منتظر نظر شما شفق جان و ديگر دوستان هستم. icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقاي شفق شما نظرتان را نداديد بنده متوجه نمي شم چرا كليه؟ خوب شما بگو به اين دليل .... و به ايد دليل .... فلان جنگنده برتر از بقيه هست
به راحتي ميشه با مقايسه موشك ها و سرعت و سقف پروازي و برد رادار فهميد كه كدام جنگنده برتر است . البته اين مقايسه براي نبرد 1 به 1 هست.
من فعلا نظر نميدم و منتظر نظر شما شفق جان و ديگر دوستان هستم. icon_cool

شما یه سری به بقیه مقایسه ها درهمین سایت بنداز نیازی به دلیل آوردن نیست.موشک وسرعت تنها دو فاکتور ه بقیه چی ؟؟مگه میشه :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا اگر ميشه شما نظر سنجي بنده را با فاكتور هاي دقيق خود كامل كنيد موشك و سرعت برد راداري و سقف پروازي و جنگ الكترونيك و ... اما بازم نظرتان را نداديد شفق جان. :lol: icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا اگر ميشه شما نظر سنجي بنده را با فاكتور هاي دقيق خود كامل كنيد موشك و سرعت برد راداري و سقف پروازي و جنگ الكترونيك و ... اما بازم نظرتان را نداديد شفق جان. :lol: icon_cool

لطفاًبلاک اف16رو ذکر کنید.تامقایسه اتنجام دهم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
icon_cool :lol: من مي دونم اصلا اين اقاي شفق با تامكت خصومت شديدي داره :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشخصات فنی هواپيما ساخت :McDonnell Douglas طول هواپیما 9/63 فوت - 43/19متر فاصله بین دو نوک بال 10/42 فوت - 06/13متر ارتفاع هواپیما : 8/18فوت 69/5 متر تعداد خدمه :اف-15 A و C یک نفره و اف-15 B و D وE دو نفره پیشرانه: دو موتور توربوفن اف-100ساخت پرت اندویتنی سقف پرواز65000فوت معادل 19697متر سرعت: 78/1 ماخ برد رادار: 160 كيلومتر تسليحات هوا به هوا: موشك هاي امرام سايدوايندر و اسپارو مشخصات فني تامكت: -پیشرانه و موتور : در نوع D دو موتور ساخت شرکت جنرال الکتریک با قدرت 27000 پوند . در نوع A دو موتور جنرال الکتریک با قدرت 21000 پوند 2- طول کلی هواپیما : 18.6 متر 3-ارتفاع : 4.8 متر 4-حداکثر وزن برای بلند شدن ( تیک آف ) : 32800 کیلو گرم 5-سقف پروازی : 53000 پا 6-حداکثر سرعت : 34/2 ماخ 7-تعداد خدمه : 2 نفر / یکی خلبان و یک نفر افسر رادار 8- بالها : سیستم بالهای متغیر ( 85 / 45 و 15 درجه) 9- قابلیت ناو نشینی : دارد 10- قابلیت پرواز در شب و شرایط مختلف جوی : دارد 11- قابلیت سوخت گیری هوا به هوا : دارد 12- سازه و بدنه ضد رادار : ندارد 13: برد رادار حدود 240 كيلومتر كه به صورت مفيد از فاصله ي 160 تا 180 كيلومتري مي تواند جنگنده اي را شناسايي كند. 14: تسليحات هوا به هوا: موشك فونيكس موشك اسپارو سايدوايندر و سجيل نظر بنده : به نظر من در نبرد 1 به 1 تامكت با ايگل شانس پيروزي بيشتر با تامكت هست ان هم بخاطر موشك هاي دور برد تر مانند فونيكس با 164 كيلومتر برد و سجيل كه حدودا 60 تا 90 كيلومتر برد دارد در واقع بايد گفت كه اگر ايگل در فاصله ي 160 كيلومتري شناسايي شود تامكت براحتي مي توانند در همان لحظه يك فونيكس به سمت ايگل شليك كند و در فاصله ي 60 تا 90 كيلومتري هم پيروزي نزد تامكت هست اما در نبرد داگ فاين به نظر من به دليل بي اعتمادي موتورهاي تامكت و ضعف انها در مقابل ايگل شكست مي خورد ولي امكان پيروزي كمي نيز دارد. منتظر نظر دوستان هستم و مقايسه ي اف 16 با تامكت شفق خان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برنا جان شما اگر مقدارrcsاف14واف15روذکر می کردی مشخص میشد که اف14ازفاصله چند کیلومتری اف15روکشف کنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشيد شفق خان بنده نمي دونم rcs چيه اگر شما اطلاعاتي در مورد rcs اين دو جنگنده ذكر كنيد ممنون مي شم. :lol: منتظر مقايسه ي تامكت و اف 16 شما هستم. icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان به غير از اقاي شفق و محمد نظري ندارند؟ icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشخصات فني تامكت:

-پیشرانه و موتور : در نوع D دو موتور ساخت شرکت جنرال الکتریک با قدرت 27000 پوند . در نوع A دو موتور جنرال الکتریک با قدرت 21000 پوند

2- طول کلی هواپیما : 18.6 متر

3-ارتفاع : 4.8 متر

4-حداکثر وزن برای بلند شدن ( تیک آف ) : 32800 کیلو گرم

5-سقف پروازی : 53000 پا

6-حداکثر سرعت : 2/34

7-تعداد خدمه : 2 نفر / یکی خلبان و یک نفر افسر رادار

8- بالها : سیستم بالهای متغیر ( 85 / 45 و 15 درجه)

9- قابلیت ناو نشینی : دارد

10- قابلیت پرواز در شب و شرایط مختلف جوی : دارد

11- قابلیت سوخت گیری هوا به هوا : دارد

12- F-14D: Detecting target of RCS = 5 m2 at the range of 130 ~ 250 km away --> Detecting target of RCS = 3m2 at the range of 114 to 130 km away theoretically --> 100 ~ 153

13: برد رادار حدود 250 كيلومتر .
* F-14A: Tracking 24 and engaging 6+رهگیری همزمان 24هدف ودرگیری با 6هدف همزمان.
14: تسليحات هوا به هوا: موشك فونيكس موشك اسپارو سايدوايندر و سجيل
تصویر
مقدارRCS5M2
مشخصات فني اف16C:

1-پیشرانه و موتور : يك موتور بهبود يافتهء ساخت پرات اند ويتني به نام F100-PW-229 به عنوان پيشرانه استفاده مي‏كند.

2- طول کلی هواپیما : 49 ft 5 in (14.8 m)

3-ارتفاع : 16 ft (4.8 m)
4-حداکثر وزن برای بلند شدن ( تیک آف ) : 22.582 كيلوگرم (52000 پوند)
وزن خالی:18,200 lb (8,270 kg)
5-حداکثر برد:1500کیلومتر

6-حداکثر سرعت : Mach 2+

7-تعداد خدمه : 2 نفر / یکی خلبان و یک نفر افسر رادار

8- قابلیت پرواز در شب و شرایط مختلف جوی : دارد

9- قابلیت سوخت گیری هوا به هوا : دارد

10- F-16C: Detecting target of RCS = 5 m2 at the range of 110~ 180 km away --> Detecting target of RCS = 3m2 at the range of 80 to 100 km away theoretically --> 90 ~ 114

11: برد رادار حدود 180 كيلومتر .
* F-16C: Tracking 12 and engaging 6+رهگیری همزمان 12هدف ودرگیری با 6هدف همزمان.
12: تسليحات هوا به هوا: Python 5 ساخت Rafaelموشك Derby يك موشك بسيار پيشرفتهء هدايت راداري .موشك اسپارو. وموشكPython 4 وموشکIRIS-T
تصویر
قیمت: * F-16A/B: US$14.6 million (1992)
* F-16C/D: US$18.8 million (1998)
* F-16E/F: US$26.9 million (2005)
* F-16I: ~US$70 million (2006)[68
مقدار RCS3M2

فعالیت بروی باند:X band (8-12 GHz00

خوب بااین اوصاف جنگنده اف 14از فاصله 130کیلومتری توانایی کشف اف16رادارا می باشد واف 16از فاصله 180کیلومتری توانایی شناسایی اف14رو داره .واگر دارای موشکی تا این برد باشد می تواند اف 14را درهوامنهدم کند وگرنه اف14این امکان رادارد.این دربعد هوابه هوا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.