hans

JU 88 یونکرس .اصلی ترین بمب افکن المانها

Recommended Posts

[align=center]تصویر
[/align]
[align=center]JU 88[/align]

ju-88 يک بمب افکن شبانه با کارايي بالا در خدمت لوفت وافه (luftwaffe :در زبان الماني به معني نيروي هوايي) بود.
اين بمب افکن توسط هوگو يونکرس (hugo junkers ) در سال 1930 طراحي شدودر سال 1936 اولين پرواز خود را انجام داد و در سال 1939 وارد خدمت شد.
اين بمب افکن يکي از هواپيماهايي بود که خدمت زيادي را انجام داد و بار سنگيني را در طول جنگ به دوش کشيد. اين هواپيما مطمئنا بيشترين تطبيق پذيري را در بين هواپيماهاي لوفت وافه داشت و اصلي ترين بمب افکن الماني ها بود.

تصویر

تصویر

اين بمب افکن جدا از وظيفه اصلي با تبديل شدن وظايف ديگري را هم به دوش کشيد. اين هواپيما در نقش بمب افکن-بمب افکن شيرجه رو-بمب افکن شبانه-اژدر افکن و شناسايي استفاده شد.
اين هواپيما با تغيراتي به نام ju-188 شناخته شد. نمونه Ju 188 E2 نقش ضد کشتي داشت و قادر به شليک اژدر بود و از 2 موتور توربوپراپ 1500-lb و يک رادار استفاده مي کرد.

تصویر

نمونه ju 88 D و ju 88 H و ju 88 T در نقش شناسايي استفاده شدند. در اواخر جنگ بر روي نمونه هاي شب پرواز(C وG ) يک رادار نصب شد و توانايي رسيدن به سرعت 674 کيلومتر بر ساعت را پيدا کرد و داراي نقش شناسايي شدند.

تصویر

تصویر
ju 88 مسلح به رادار
در کل در طي جنگ 15000 فروند از ان توليد شد.

تسليحات:
هر مدل با مدل دیگر فرق می کند به عنوان مثال:

مدل Ju 88 A-4:
3-6 تیربار MG 15, MG 81, MG 81Z یا MG 131
( تعدادی هم تنها از یک توپ MG FF در دماغه استفاده می کردند.)
بمب:
حداکثر لود بمب 2,005 کیلوگرم (4,420 lb)
_ده بمب 50 کیلویی داخلی (110 lb) + چهار تا بمب 250 کیلویی خارجی (551 lb)
_دو بمب 500 کیلویی خارجی (1,105 lb)
_چهار بمب 500 کیلویی خارجی (1,105lb)

مدل:Ju 88 G-1
يک توپ 4x 20 mm MG 151
يک يا دو تيربار 13mm MG 131
يک يا دو توپ MG 151/20

تصویر
توپ MG FF

تصویر
توپ MG 151/20
تصویر
تیربار MG81

تصویر
تیربار MG 15

تصویر
تیربار MG 131

به غیر از المان کشورهای دیگری هم از این بمب افکن کارا استفاده کرده اند که عبارت اند از:
بلغارستان-فنلاند-فرانسه-مجارستان-ایتالیا-رومانی-اسپانیا-شوروی
تصویر
ju88 با نشان کشور فنلاند

مشخصات:
تصویر

مدل: بمب افکن سریع-شب پرواز-جنگنده بمب افکن

خدمه: 3

موتور: Junkers Jumo 211J-1 (or J-2) of 1,340 hp each -سیلندر 12 تا vشکل وارونه- 2 خنک کننده ابی

حداکثر سرعت: 303 mph در 6000 متری

سقف پروازی: 8,840 متری

برد: 1000 کیلومتر

وزن خالی: 9,081 کیلوگرم
وزن مسلح:14,690 کیلوگرم

طول بالهای هواپیما: 20 متر

طول: 14,54 متر

ارتفاع: 4,85 متر


[align=center]

تصویر
نمایی از درون کاکپیت ان

تصویر
لوگوی یونکرس[/align]
کپی رایت توسط میلیتاری

luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این عکسهایی که گذاشتی یکم عجیبه. بعضی هاش 4 موتوره هست و بعضی 2 موتوره. کدومشون بالاخره یونکرس88 هستش؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا هنز از بابت زحمتی که مطقبل شدی واقعا ممنون . خسته نباشید . مطلب جالبی بود . دست آورد های آلمان نازیدر زمینه نظامی واقعا عالی بود و هم اکنون رشته و ریشه اصلی سلاح هایامروزی رو باید از آلمان نازی دونست . به نظر من اگر هیتلر جنگ رو فقط 5 تا 10 سال دیرتر شروع کرده بود هم اکنون بزرگ ترین امپراطوری دنیا بود . مطمئنا آلمان نازی گام به گام آمریکا بمب اتمی رو می ساخت و با همون بمب اتم می تونست دنیا رو بزنه دربو داغون کنه . که البته قبل از این عمل فک خودش با بمب های اتمی آمریکا در اومده بود چراکه آمریکا هم با همون بمب می زد آلمانمی یورد پائین . در ضمن امکان داشت آلمان به ساخت موشک با برد های بلند دست پیدا کنه و بتونه اون کلاهک هسته ای رو نصب کنه . اختراعات آلمان نازی واقعا عالی بود . icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضا جان ممنون از دقتت. شرمنده زمانی که اپلود کردم خسته بودم و حواسم نبود. چها موتوره ها رو حذف کردم.اونا یه هواپیمای دیگه بودند. 2 موتوره ها یونکرس اند. luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هانس عزیز جالب بود و خسته نباشی. آلمان فرصت دیر آغاز کردن جنگ را نداشت و مدارکی وجود دارد مبنی بر قصد شوروی برای حمله به اروپا و الحاق آن به خاک امپراطوری شوروی! زمان این حمله مشخص نیست اما احتمالا در سالهای 42 و 43 میتوانست باشد. درباره پیشرفتهای آلمان هم این نکته را بگویم که در اواخر جنگ دانشمندان آلمانی نوعی ارتقا یافته از موشک وی2 را آزمایش کردند که طبق ادعاها برد آن تا خاک آمریکا میرسید و سرعتی برابر 5 ماخ داشت! برای درک این سرعت به این موضوع دقت کنید که سرعت موشکهای اسکاد تنها 1 ماخ بیشتر و 6 ماخ است! موشک اسکاد بی با فاصله زمانی 40 سال در جنگ تحمیلی علیه ایران استفاده شد!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان درست می گی. اگر المان حمله نمی کرد شوروی حمله می کرد. منابع اطلاعاتی به هیتلر گزارش کرده بودند که بهار سال بعد استالین به المان و اروپا حمله می کنه. هیتلرم دید اگر الان حمله نکنه تا سال بعد ارتش شوروی خیلی بزرگتر و قویتر شده و اون موقع مقاومت در برابرش خیلی سختره. برای همین در همان بهار به شوروی حمله کرد و به بعد موکول نکرد. luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله هیتلر ریسک کرد و شکست خورد. شاه ایران هم ریسک هیتلر را کرد و شکست خورد! یاد این حرف رضاشاه افتادم که خطاب به محمدرضا گفت: "در ایران نمیشه ریسک کرد!" انصافا حرف درستی رو زده و در ایران ریسک بسیار خطرناک است. درباره هواپیمای یونکرس88 هم بگم که تو شبیه ساز باهاش پرواز کردم ولی چندان به مزاجم خوش نیومد! یونکرس87 اشتوکا رو تو شبیه ساز بهش ترجیح میدم و تلفات کمتری هم داره. البته در یک کلاس نیستن ولی به هر حال! در مورد هیتلر و حمله به شوروی مشکل اصلی آلمان این بود که نقشه آنها برای مدتی کوتاه طرح ریزی شده بود و باید قبل از فرا رسیدن فصل سرما مسکو اشغال میشد و هیچ آمادگی برای رویارویی با سرمای روسیه نداشتند. سرمایی که موتور تانکهای پیشرفته تایگر را می ترکاند دیگر رمقی برای سربازان آلمانی بدون لباس مناسب باقی نگذاشت!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر هیتلر حرفهای فرماندهان نظامی رو جدی می گرفت و عمل می کرد مسکو اشغال شده بود قبل از فصل سرما.ولی با تعلل کردن و به جای اینکه بره اول از همه مسگر رو اشغال کنه دستور اشغال یکی از شهرهای بزرگ و صنعتی روسیه رو داد. می گفت با اشغال اونجا روحیه اونها خورد میشه. به هرحال یه چند هفته ایی هیتلر فرصت رو از دست داد و تا اون موقع فصل سرما کمکم شروع شد و روسها هم تونستن یه پدافند سنگین اطراف مسکو ایجاد کنند.که المانها نتونن وارد شهر شن. در اخرین تلاش المانها برای تسخیر شهر انها تونستن از یک طرف رسوخ کرده وتا 300 متری کاخ کرملین هم رفتن. در گزارش فرماندهان و سربازان اومده که بنای کاخی که توش استالین هست معلومه و لی اونجا اخرین قدم بود و بعد از اون مجبور به عقب نشینی شدند و ...... کی فکرشو می کرد.... luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قضیه یکمی عجیب هست و اینکه تا 20 کیلومتری مسکو برسی و یهو دستور ایست بدی! بعد دستور حمله به شهری رو بدی که اصلا ربطی به مسکو نداره و هزاران کیلومتر باهاش فاصله داره!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان علت این رفتار هیتلر کله شقی و به سخره گرفتن استالین بود. با فرارسیدن تابستان 1942، ژنرالهای عالی رتبه هیتلر تصمیم گرفتند تا حرکت خود را به سوی مسکو ادامه دهند و ارتشهای روس را از وسط به دو نیم کنند اما هیتلر توانست کنترل نیروی زمینی را شخصا در دست بگیرد و دیگر نیازی نمی دید که به نصایح فرماندهانش گوش کند. هیتلر نقشه ای با نام رمز "عملیات آبی" طرح کرد که در طی آن واحدهای مستقر در جبهه جنوبی باید در دو ستون به داخل خاک شوروی پیشروی می کردند. ستون اول باید به سمت جنوب شرقی حرکت کرده و چاه های نفت باکو و قفقاز را در اختیار می گرفت و ستون دوم با حرکت به سمت شرق ناحیه صنعتی استالینگراد در ساحل غربی رود ولگا را اشغال می کردند. نکته جالب این است که هیتلر از ابتدا قصد اشغال شهر استالینگراد را نداشت و هدف او رسیدن به حاشیه این ناحیه صنعتی و بمباران آن بود به گونه ای که دیگر روسها نتوانند از کارخانه های ساحل رودولگا استفاده کنند. آلمان ها با کمترین تلفات و در اولین روز نبرد استالینگراد توانستند به این هدف دست پیداکنند. پس از رسیدن به اهداف اولیه عملیات، دراین بخش از جبهه نام "استالینگراد" بر روح هیتلر پنجه انداخت. هیتلر تصمیم گرفت تا با اشغال شهری که به نام حریفش نامیده می شد شخص استالین را مسخره کرده و روحیه تمام روسها را در هم شکند. هنگامی که لشکرهای آلمانی به دروازه های استالینگراد رسیدند و در آنجا در تله افتادند جادوی این نام به هیتلر اجازه عقب کشیدن نیروهایش را نداد. از این روی پیشوا پای در راهی نهاد که انتهای آن از دست رفتن تمامی ارتش ششم آلمان بود. icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجیب که هست. خیلی چیزها رو چون اطلاعاتی ازشون نیست یا رو نشده نمیشه قضاوت کرد. ولی انچه که در تاریخ امده علت این امر رابه سخره گرفتن استالین(به علت نام شهر استالینگراد) توسط هیتلر و شکستن روحیه کل روسها می دانند.ولی باز هم به شخصه فکر نمی کنم هیتلر طلا رو ول کرده و گردو را چسبیده بوده! چون با اشغال مسکو هم می توانست پوزه ی روسها و استالین را به خاک بمالد و هم دیگه از خطری به نام شوروی اسوده می شد و هم هزاران سود و فایده کوچک و بزرگ دیگر. با اشغال مسکو هم می توانست استالین را به سخره بگیرد. icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اشغال مسکو میتوانست بزرگترین ضربه به پیکر و روان روسها باشد و روسها این شهر را سوخته تصور کرده و آنرا تخلیه کرده بودند و هیات دولت نیز در حال انتقال به شهری دیگر بود. ناگهان مثل داستانها نظر استالین عوض شد و تصمیم به ماندن در شهر گرفت! شهری که حتی حفظ یک هفته ای آن متصور نبود! استالین از کجا خیالش اینقدر آسوده شد که تصمیم به ماندن در شهر گرفت؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم