hans

تاپیک جامع سرهنگ دوم خلبان عبدالله نجفی ،شکارچی میراژ

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[align=center]تصویر[/align]

هیچ کس نمی داند اما من و او می دانیم و خداوند که تنها خلبانی که در جنگ تحمیلی توانست با بالگرد هواپیما میراژ را سرنگون سازد
چه کسی با کبری هواپیمای میراژ عراقی را سرنگون کرد

ناگفته های جنگ بسیار است و هنوز قهرمانانش ناشناخته مانده اند.
شاید با تمام تلاشی که نویسندگان جنگ در این راه متحمل می شوند نتوانند به معرفی تک تک این چهره های دلاور بپردازند.اما آنچه را من احساس می کنم این است که در طول 12 ساعت مصاحبه ای که انجام دادم می بایست حداقل به یکی از این شخصیت ها موفق و ناشناس اشاره ای می کردم گرچه در بیان این مهم ناتوانم اما آب دریا را به قدر قطره ای باید چشید.
یکی از خلبانان رشید و دلاور هوانیروز ستوانیار خلبان عبدالله نجفی(سرهنگ دوم خلبان عبدالله نجفی که پس از 8 سال جنگ در سال 1373 بنا به درخواست شخصی اش به افتخار بازنشستگی نائل آمد)بود که از نظر طراحی عملیات حضور مستمر در خطوط مقدم آتش رهبری تیمهای عملیاتی شجاعت و دلاوری یکی از شاخص ترین چهره های ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.بارها و بارها شاهد بودم وی تنها با توپ بالگردش به جان یک گردان سربازان عراقی می افتاد و بدون ترس و وحشت از اینکه مورد هدف قرار گیرد آنان را تار و مار می کرد.
ایشان با اینکه خلبان بالگرد ضد تانک(بالگرد تاو)بود با وجود داشتن راکت و موشک به هیچ عنوان تمایلی به جنگ از راه دور نداشت و همیشه می گفت((جانی که قرار است در خیابان و بیابان از کف انسان برود چه بهتر که در میدان رزم تقدیم صاحبش بشود پس چرا برای نگهداری اش باید این قدر از دشمن ترسید باید به قلبش زد آن وقت خواهی فهمید که معامله ی رو در رو با خدا چه کیفی دارد.))

تصویر

هیچ کس نمی داند اما من و او می دانیم و خداوند که تنها خلبانی که در جنگ تحمیلی توانست با بالگرد هواپیما میراژ را سرنگون سازد کسی جزء او نبود اما ایشان آن قدر شرم حیاء داشتند و دارند که در طول جنگ تحمیلی تمام افتخارات را به دیگران واگذار کرده و هیچ گاه برای کسی از آنچه انجام داده بودند چیزی تعریف نمی کرد.
در عملیات فتح المبین موقع اجرای آتش مورد هدف قرار گرفت و چرخ بالش غرق آتش شد.خودش بعد از پایان عملیات برایم تعریف کرد که:
-روی سنگر عراقیها بودم هر کدام سرشان را از سنگر بیرون می آوردند یک گلوله خرجشان می کردم آخر دیگر تانک و خودرویی وجود نداشت که به راکت و موشک ببندم اما سنگرهای زیادی باقی مانده بود که می بایست به حساب آنها می رسیدم دلم نمی آمد برای یک سنگر یک فروند موشک یا راکت حرام کنم این بود که مثل گذشته با توپ بالگرد شروع به کار کردم همین طور که مشغول بودم مرا زدند و بالگردم آتش گرفت چاره ای جزء فرود اضطراری نداشتم نمی توانستم وسیله را پشت خط آتش دشمن برسانم مجبور شدم پرنده را جلو خاکریز عراقیها زمین بگذارم وقتی پیاده شدم دیدم عراقیها درون سنگر دستهایشان را بالا گرفته و تسلیم شده اند خنده ام گرفت و با زبان فارسی سرشان فریاد کشیدم((بدبختها بالگردم آتش گرفته من هم اسلحه ندارم اسیر بهتر از این دیده بودید؟!))نمی دانم پیچاره ها تو حرفهای من چه چیزی شنیدند که پا به فرار گذاشتند بالگرد نجات هم روی زمین نشست و سوار آن شده از خط آتش بیرون آمدم از زمین جدا نشده بالگردم روی زمین منفجر شد و کوهی آتش به هوا رفت.

تصویر

ایشان را وقتی از میدان آتش بیرون آوردند صورتش کاملا از حرارت سرخ شده بود کوچکترین ناراحتی را از خود نشان نداد و هنوز از بالگرد نجات پیاده نشده پرسید((کدام بالگرد کبری آماده ماموریت است.))و بدون اینکه استراحتی بکند سوار بر یکی از آنها شد و مجددا به خط آتش بازگشت.( به نقل از یکی از خلبانان جنگ)

منبع: نعمت الله قبایی آرانی
http://www.photo-8.blogfa.com

[align=center] تصویر[/align]

:!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدا حفظ شون كنه[align=center] اگر زنده هستند ژاينده باشند واگر[align=center] فوت كردند روح شان غرين رحمت شوند[align=center][/align][/align] :!:[align=center][/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باعث افتخار همه ايرانيان هستند سربازان اين خاك از آريوبرزن گرفته تا بهنام قهرمان.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان وقت همگی بخیر.پدر من افسر بازنشسته زرهی ارتش هستن. همیشه با افتخار از شکار 64تانک عراقی به وسیله خلبانان هوانیروز شهیدان شیرودی و کشوری و سهیلیان نا می بره در حالی این عزیزان این کار رو انجام دادند که به خاطر خیانت یه عده خائن د ر اونن منطقه حساس 6تانک چیفتن اون هم در مکانی بد مستقر شدن .واقعا هوانیروز مظلومه هیچ حرفی نه از عملیات ها نه از کارهایی که انجام دادن نیست ولی خدا شاهد تلاش این بی همتایان آسمانی بوده و هست و خواهد وبد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مردان خدایی فقط با او کار دارند و بس ناگفته های جنگ فقط چیزی به جزو. افتخار نداره واقعا وقتی میشنوی ته دلت گرم می شود . :? :!: icon_cheesygrin :!: :lol: :lol: :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهتر بود عکسی از خود ایشون می ذاشتید ویک بیوگرافی ازشون تهیه می کردید .البته از زحمتی که کشیدد ممنون .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهتر بود عکسی از خود ایشون می ذاشتید ویک بیوگرافی ازشون تهیه می کردید .البته از زحمتی که کشیدد ممنون .

شفق جان ممنون. من دنبال عکس و بیوگرافی ایشون بودم. ولی نتونستم حتی یک عکس از ایشون پیدا کنم. :lol:

icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شفق جان ممنون. من دنبال عکس و بیوگرافی ایشون بودم. ولی نتونستم حتی یک عکس از ایشون پیدا کنم. :!:
:mrgreen:

نشان از خلوص نيت اين خلبانان هوانيروز دارد كه نه به خاطر مدال و محبوبيت بلكه براي رضاي خدا و سربلندي وطن دست به چنين كار هاي بزرگي زده اند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هزاران دعاي خير اين ملت نثار سربازاني كه براي ماندن ايران و ايران زمين اينگونه جنگيدند .هزاران دعاي خير اين ملت علوي- آريايي نثار اين مردان مرد اين علمداران عشق اين علمداران ميدان وفا كه شرف را معنا كردند .آنان هشت سال قامت استقامت افراشتند تا قامت ايران زمين شيعي در هم نشكند .ياد كشوري و شيرودي و سهيليان و .............بخير

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون هواپيمايي كه ساقط شد ميراژ نبود. ميگ 21 بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان توجه داشته باشند. ابتدا تاپیک را باید خواند و بعد نظر داد. این تاپیک با تاپیک دوست عزیز فلانکر فرق می کند.ان داستان هدف قرار گرفتن یک میگ21 بود که توسط توپ ساقط شد اسم خلبان عزیز ان هم اسماعیل صحتی بود. ولی این تاپیک هدف قرار گرفتن یک فروند میراژ هست توسط سرهنگ عبدالله نجفی. پس سریعا نگویید میگ بوده است با خلبانی دیگر. اگر به اصل داستان شک دارید بنده خدا رو شکر , منبع قرار داده ام.راست و دروغش با همان رزمنده هاست. پس لطفا نگویید میگ بوده و.... که ان یک داستان دیگر است. منبع: http://www.photo-8.blogfa.com/post-15.aspx

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.