arshya4171

جدول مقایسه توان نظامی ایران و آمریکا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سایت زیر که متعلق به یک موسسه آمریکایی است که توان نظامی ایران و آمریکا را با هم مقایسه نموده است.

جداول آن بسیار گویاست ولی بخشهایی از آن را می نویسم:

- بودجه نظامی آمریکا حدود ۹۹ برابر ایران در سال آینده میلادی
- در برابر هر جنگنده ایران ، آمریکا ۱۲.۵ جنگنده داراست . (ایران ۲۸۶ فروند و آمریکا ۳۵۳۸ فروند)

این گزارش در آخر می افزاید که نکاتی وجود دارند که در این گزارش در نظر گرفته نشده اند از جمله:
- نیروهای رزرو در نظر گرفته نشده اند.
- عواملی همچون کمک نیروهای خارجی به هر یک از دو طرف در نظر گرفته نشده است.
- این جداول ، کیفیت را پوشش نمی دهند. چون اکثر تجهیزات ایران (به طور مثال هواپیماهای F-14،F-4 و...) فرسوده و با تکنولوژی قدیمی هستند. در حالی که F-22 آمریکا به مراتب از اکثر جنگنده های ایرانی بهتر است.

به نظر ایران فقط در دو بخش واحدهای توپخانه و قایق های تندرو برتری عددی دارد.

در ضمن ظاهرا آمریکا به چشم یه ابرقدرت به ایران نگاه میکنه چون ابر قدرت رو با ابرقدرت مقایسه میکنن وگرنه معلومه که کدوم برتره!!!

ولی خداییش آمار جالبیه

http://www.armscontrolcenter.org/policy/iran/articles/070708_us_iran_military_capabilities/index.html

تاپیک منتقل شد!
sina12152000
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه ربطی به بخش خبری داره . این مطلب رو باید در بخش دکترین استراتژیک و دفاعی داد . من این تاپیک رو به همون بخش منتقل می کنم :cry: البته فکر کنم بهتر باشه قفلش کرد چون اطلاعات کاملا مزخرفه چراکه آمار خیلی مزخرف و بی خود هست و بدرد خودشون می خوره . این جدول یک جدول یک طرفه به نفع امریکا است . اگر اینطوریه چرا امار موشک های بالستیک رو نزدند :evil: چون ایران تعداد موشک هاش با برد های 1000 تا 2000 هزار بیشتر از امریکا است :x و می خواستن که روی امریکا کم نشه icon_cool هیچ کس امار رسمی از تعداد جنگنده های ایران نداره . میزان سربازان امریکایی بیش از 1 میلیون هست نه 2,580,875 . میزان تانک ها و جنگنده ها و زیر دریایی ها اساسا نیاز به امار رسمی از مسئولین داره . در ضمن این مقایسه یک مقایسه فقط بر سر کمیت است نه مسائل کیفی . مهم در جنگ هست که امریکا از نظر زمینی قرار نیست با ایران جنگ کنه و فقط از راه هوا و دریا است . به احمق هایی که این جدول رو نوشتند پیشنهاد می کنم یک مقایسه هم در زمینه موشکی هم بکنند . ما می تونیم با موشک های ساحل به دریا تمام ناوگان امریکا چه 1000 تا چه 1 رو حذف کنیم . این مهمه . در ضمن مقایسه بزرگ ترین قدرت جهان با ایران یک مسئله بسیار مسخره است اون هم از لحاظ کمی . اومدن کشوری که بیش از 300 میلیارد دلار بودجه نظامی داره رو با کشوری که 8 میلیارد دلار هم نمی کشه مقایسه می کنند . چه احمق هایی :cry: اگر راست می گید از لحاظ جنگی مقایسه کنید نه از لحاظ کمی . منظورم از لحاظ غیر کلاسیک هست . با همین تعداد تجهیزات هم به جنگ ویتنام رفتین که چه شکستی خوردید و در افغانستان و عراق هم خود شما امریکایی های جنایتکار هستید که بلد نیستید از پس القاعده و طالبان بر بیاید . شما با این ادعا ها از پس چند تا گروهک تروریستی بر بیاید بعد بیاد ازا این غلطا بکنید . ایران با دست خالی جلوی عراق و تقریبا کل دنیا وایساد . جدول مزخرفی بود و 90 درصد اطلاعات غلطه چون تایید نشده . :cry: حتی سلاح اتمی رو مقایسه کرده . چقدر ادم های احمقی هستن . فرمانده سپاه گفت : اطلاعات که امریکایی ها از ما دارند در مقابل اطلاعاتی که از ما ندارند زمین تا اسمون فرق می کنه :lol:
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا من بگم در جنگ8ساله 1000تانك عراقي در مقابل نزديك به 4الي6تانك ايراني دريك منطقه ي خاصي حضورداشت ايران بايددرآن مناطق عملياتي راانجام ميدادتابتواندرفته هارابرگرداند آيابه نظرشما ايران مي توانست با4 تانك وچندده نفررزمنده ي پياده بريك ارتشي كه فقطدريك منطقه بيش از1000تانك داشت بدون حمايت هوايي پيروزگردد؟ بله ايران با نبوغ خودمنطقه اي رابراي جنگ انتخاب كردكه اصلا بيش از4تانك ازآنجا قدرت عبورنداشت ونفرمهمترازتجهيزات بود .پس ايران باداشتن4تانك وحدود20 الي30 نفرارتش يك منطقه كه بسيارهم مسلح بودرابه شدت زمين گيركرد (پس سلاح همه چيز نيست)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
akbarbeyrami, این مطلب و لینک سایت مذکور را احتمالا در سایت هوافضا دیده و در اینجا قرار دادید؟ این مقایسه از اساس اشتباه است و در آن فقط به قرار دادن یک علامت = در برابر آمار کلی دو طرف بسنده شده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقايون من از همه معذرت ميخوام من اين مطلب رو تو سايت ديگه اي ديده بودم چون مزخرف بود فقط در حد بخش اخبار كاربران ديدمش اگر هم تكراري بود من نميدونستم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين مقايسه اصلا كامل نيست و به هيچ وجه نميتونه معيار باشه. اگه كسي لينك بهتري داره بي زحمت به ما هم بده. icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وقتی جمعیت بیش از 70 میلیونی ایران رو 65 میلیون نفر گفته. می خواید امار نظامیه ما رو دیگه چه جوری بگه. از اساس دروغ و چرته. icon_cool
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر اینطوریه چرا امار موشک های بالستیک رو نزدند

چون ایران تعداد موشک هاش با برد های 1000 تا 2000 هزار بیشتر از امریکا است

به نظر میرسه شما از آمار اطلاع دارید . میشه بفرمایید چند موشک شهاب 1 و 2 و 3 و چند موشک قدر داریم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام خدمت مديرسايت نخيربنده اين روازهمون رزمنده اي شنيدم كه خودش تواين عمليات ها بوده من خودم ازكپي كردن مطالب بدون ذكرمنبع متنفرهستم واين دانسته اي بود كه رزمنده ي زمان جنگ برايم گفته بود ضمنا اين حرف فكركنم حرفي منطقي باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این آمار ها به درد خود امریکایی ها میخوره!

خوبه که یه آدم فنی و مطلع توی این سایت یه جدول مقایسه ای بین نفرات و تجهیزات و ادوات زمینی و دریایی و هوایی حزب الله و اسرائیل تهیه کنه و بگذاره!

بابا غربی جماعت هرچی داشته باشه شرف ایرانی رو نداره! شهادت رو نداره! اعتقاد به معاد نداره! نمی بینید که چه جوری دموکرات و جمهوری خواه و مردمشون افتادن به جون هم که 4000 تا کشته دادیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در حال حاضر کشور ما پتانسیل آزار رساندن به آمریکا را دارد. چه از جهت نزدیکی نیروهای نظامی آمریکایی در عراق به ایران , چه از نظر تحرکات حماس و حزب الله منطقه و چه از نظر تاثیر گذار بودن در بازار نفت دنیا که موثر بر وضعیت آمریکاست. این روزها بحث درگیری نظامی ایران با دشمنان دیرینه اش یعنی امریکا و اسرائیل که در این سی ساله پای ثابت شعار ها بودند داغ شده. با این وجود به دلایل بسیاری که در این پست قصد ندارم راجع بهشون صحبت کنم نظر شخصی من اینه که در این وضعیت , جنگی بین آمریکا و کشورمون به وجود نمی آید و فقط جنگ لفظی بالا میگیره. البته جنگ غیر نظامی با سلاح های سیاسی , اقتصادی , تبلیغاتی و …هم که الان بین دو کشور جریان داره احتمالا تشدید میشه. این فشار ها هم از سمت ایران به رقیب وارد میشه و هم از سمت آمریکا , البته با قدرت های متفاوت. جدول مذكور بشرح ذيل ترجمه گرديده: عمومی جمعیت: ایران: 65,875,223 (July 2008 est.) آمریکا: 303,824,646 (July 2008 est.) تولید ناخالص ملی: ایران: 0.75 تریلیون دلار (2007 est.) آمریکا: 13.8 تریلیون دلار (2007 est.) بودجه نظامی در سال 2009: ایران: 7.2 میلیارد دلار آمریکا: 711 میلیارد دلار تعداد نیروهای نظامی: ایران: 895,000 (545,000 active + 350,000 reserve) آمریکا: 2,580,875 (1,498,157 active + 1,082,718 reserve) نیروی زمینی تعداد تانک های میان برد: ایران: 1613 آمریکا: 8023 ادوات شناسایی: ایران: 35 آمریکا: 348 جنگنده های زمینی زرهی: ایران: 610 آمریکا: 6719 نفر بر های زرهی: ایران: 640 آمریکا: 21242 واحد های توپخانه ای: ایران: 8196 آمریکا: 8041 هلیکوپتر: ایران: 311 آمریکا: 5425 نیروی دریایی زیردریایی: ایران: 6 آمریکا: 71 ناو های عظیم جنگی: ایران: 5 آمریکا: 106 شناور های گشتی و ساحلی: ایران: 320 آمریکا: 157 کشتی های آبی خاکی: ایران: 21 آمریکا: 490 نیروی هوایی هواپیماهای جنگنده: ایران: 286 آمریکا: 3538 هواپیماهای موشک انداز برد زیاد: ایران: 0 آمریکا: 170 جنگنده ترابری: ایران: 136 آمریکا: 883 جنگ افزار های هوشمند و الکترونیکی: ایران: 3 آمریکا: 159 جنگنده های شناسایی: ایران: 6 آمریکا: 134 جنگنده های گشت روی آب: ایران: 8 آمریکا: 197 جنگنده های هوایی ضد ناو: ایران: 0 آمریکا: 58 جنگنده های هوابرد اخطار دهنده: ایران: 0 آمریکا: 53 هسته ای کلاهک های هسته ای: ایران: 0 آمریکا: 5400 - یک مساله مهم دیگر نیروهای مردمی و بسیج ایران است که در حدود 40 هزار نیروی زبده ی بسیج سپاه میتوان به تعداد نیرو های نظامی کشور اضافه کرد. همچنین منبع این پست احتمال می دهد که در زمان جنگ بین 500 هزار تا یک میلیون نیروی داوطلب مردمی نیز به تعداد نیروهای نظامی ایران اضافه شود که شامل نیروی مقاومت بسیج هم هست. البته بعضی منابع تعداد اعضای نیروی بسیج رو بیش از 12 میلیون نفر اعلام می کنند که نیروی نظامی مفید ان ها احتمالا همان حداکثر 1 میلیون نفر می باشد. - آمار این جدولی که مشاهده کردید در صورت گسترش جنگ به کشور های دیگر قابل اعتنا نیست چرا که بایستی قدرت نظامی کشور های متحد این دو نیز در نظر گرفته شود مثلا حمایت احتمالی لبنان , فلسطین و سوریه از ایران و حمایت کشور هایی مثل اسرائیل , انگلیس , کره جنوبی , دانمارک , فرانسه , ایتالیا و … از آمریکا. - در لیست بالا فقط تفاوت های کمی رو متوجه شدیم در حالی که تفاوت ها کیفی جنگ افزار ها هم بسیار تعیین کننده هستند. بسیاری از جنگ افزار های ایران قدیمی شده. مخصوصا هواپیماهای جنگی ایران مثل اف 14 , میگ 29 های روسی , اف 7 های چینی و حتی جنگنده های بسیار قدیمی تری مثل اف 4 , اف 5 , سو 24 , سو 25 , میراژ اف 1 و … که در این آمار به حساب آمده اند اما به هیچ عنوان با جنگنده های رقیب مثل اف 22 قابل مقایسه نیستند. از تفاوت های کیفی جنگ افزار های دریایی مثل ناو های هواپیما بر عظیم بگذریم. مآخذ ارقام بالا: http://www.armscontrolcenter.org/policy/iran/articles/070708_us_iran_military_capabilities/index.html
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من شما که همون آمار اشتباه را تایپ کرده و در این تاپیک نوشتید و نیازی به این کار نبود. باید استعداد نظامی آمریکا در خاورمیانه را با نیروهای مسلح ایران مقایسه کرد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطفا ايران را با تجهيزاتي ه داخل خاك آمريكا هست مقايسه نكنيد چون اولا در صورت رخ دادن جنگ ايران با همه 100٪ تجهيزات آمريكا روبه رو نميشه فقط با تجهيزات موجود در منطقه روبه رو ميشه دوما اين بي انصافي كه ايران رو با ابر قدرت نظامي مانند آمريكا مقايسه كنيم (البته در زمان حال) icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هركشوري به اندازه خودش تيرو وتجهيزات داره.حالا يكي كمتر يكي بيشتر.نظر تمامي دوستان قابل احترامه وبه هيچ جدولي هم ما كار نداريم چه راست چه دروغ ولي اين يه چيز خيلي طبيعيه كه امكانات نظامي آمريكا از ما بيشتر وبهتره فقط امكانات نظامي رو گفتم ولي ما يه چيزايي داريم كه عمرا آمريكاييها داشته باشن icon_cheesygrin عمرا icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر میرسه شما از آمار اطلاع دارید . میشه بفرمایید چند موشک شهاب 1 و 2 و 3 و چند موشک قدر داریم ؟

نیازی به اطلاعات سری و محرمانه نیست . آمریکا موشک هایی مثل شهاب و قدر نداره icon_cheesygrin چراکه می شه گفت آمریکا سرمایه گذاری در این بخش زیاد نکرده و نخواهد کرد .

اساسا تعداد موشک های بالستیک ایران بیشتر از آمریکا است چراکه آمریکایی ها در این بخش سرمایه گذاری نکردند . icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.