arshya4171

جدول مقایسه توان نظامی ایران و آمریکا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به عنوان مثال ایران چند سال داره تانک می سازه تازه تعداد زیادی تانک هم به جزء ساخت خودش در اختیار داره یعنی این تعداد درست ؟

صلوات بر محمد و آل محمد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در جنگ که تنها اسلحه مهم نیست. مهم ترین چیز ها در جنگ به نظر من 2 چیز است ایمان محکم و تاکتیک درست. حمله به H3 و حمله امریکا به عراق در سال 1991 را با هم مقایسه کنیم. در زمان حمله هوایی امریکا به عرق امریکایی ها با وجود اینکه از پشتیبانی هواپیماهای اواکس و امواج اخلال گر رادار خود برای جنگنده هایشان استفاده می کردند 4 فروند جنگنده اف 14 D و تعدادی دیگر جنگنده خود را از دست داد. اما حمله به H3 در زمانی صورت گرفت که ایران از نبود قطعات هواپیما رنج می برد و خلبانان ایرانی از تجربه زیادی برای چنین عملیات هایی برخوردار نبودند. ایرانی ها برای اینکه در رادار دیده نشوند مجبور بودند که در ارتفاع پایین و سرعت 2 ماخ پرواز می کردند. که با و جود پستی و بلندی های زیاد در و پرواز با جنگندهای اف-4 کار بسیار سختی و از طرفی برد این جنگنده ها به پایگاه الولید عراق در مرز اردن نمی رسید و ایران مجبور بود در وسط را با همان ارتفاع سوخت گیری هوایی انجام دهند که البته کردند. ایرانی به الولید رسیدند بدون انکه در رادار دشمن دیده شوند در زمان عراقی ها انقدر خیالشان راحت بود که رادار خود را خاموش کرده بودند و زمانی که جنگنده های ایرانی را در اسمان با چشم دیدند خیال کردند هواپیمای خودشان است و حتی برای انها دست تکان دادند. ایرانی ها الولید را جهنم تبدیل کردند و بدون انکه کوچک ترین طلفاتی بدهند. انچه که خلبانان ایرانی را در این جنگ بیشتر یاری کرد ایمان و عشقشان به وطن و تاکتیک و روش درستشان بود بعد اسلحه.icon_cheesygrin چگونه سربازان حزب الله لبنان که ایرانی ها به انها اموزش می دهند توانستند ان لشکر به اصطلاح پیشرفته و کماندویی اسرائیل را به زمین بزنند؟ اسرائیلی که بسیاری از تجهیزات ان ساخت امریکاست و تعداد سلاحهای ان از حزب الله بیشتر است. ضمنا خیلی از کماندو های اسرائیلی در امریکا اموزش دیده اند. امریکایی که نمی تواند از پس شاگرد های ما بر بیاید پس چگونه می خواهد ما را شکست دهد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر من شما که همون آمار اشتباه را تایپ کرده و در این تاپیک نوشتید و نیازی به این کار نبود.

باید استعداد نظامی آمریکا در خاورمیانه را با نیروهای مسلح ایران مقایسه کرد.

درسته كه ما توي مملكت خودمون ميجنگيم و هر وقت بخوايم ميتونيم رزمنده هاي زيادي رو به جنگ وارد كنيم و انبار مهمات و تسليحاتمون هم زير گوشمونه ولي اين دور از خونه بودن براي آمريكا اين مزيت را دارد كه هر لطمه و آسيبي كه ببيند فقط به نيروهاي نظامي اش وارد ميشود و مردم آمريكا در امنيت كامل خواهند بود و حتي يك گلوله هم به سمت آمريكا شليك نخواهد شد.كافي است يكي از موشكها و بمبهاي آمريكا اشتباهي يا عمدي خداي نكرده به مناطق مسكوني ما برخورد كنه...
مثل جنگ جهاني دوم كه كارخانجات آمريكايي شب و روز تسليحات درست ميكردند و مردم آلمان بدبخت مرتب زير باراني از بمب و..بودند.ولي آلمان هرگز توان انجام عمليات حتي هوايي را در مرزهاي آمريكا نداشت.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر من شما که همون آمار اشتباه را تایپ کرده و در این تاپیک نوشتید و نیازی به این کار نبود.

باید استعداد نظامی آمریکا در خاورمیانه را با نیروهای مسلح ایران مقایسه کرد.

درسته كه ما توي مملكت خودمون ميجنگيم و هر وقت بخوايم ميتونيم رزمنده هاي زيادي رو به جنگ وارد كنيم و انبار مهمات و تسليحاتمون هم زير گوشمونه ولي اين دور از خونه بودن براي آمريكا اين مزيت را دارد كه هر لطمه و آسيبي كه ببيند فقط به نيروهاي نظامي اش وارد ميشود و مردم آمريكا در امنيت كامل خواهند بود و حتي يك گلوله هم به سمت آمريكا شليك نخواهد شد.كافي است يكي از موشكها و بمبهاي آمريكا اشتباهي يا عمدي خداي نكرده به مناطق مسكوني ما برخورد كنه...
مثل جنگ جهاني دوم كه كارخانجات آمريكايي شب و روز تسليحات درست ميكردند و مردم آلمان بدبخت مرتب زير باراني از بمب و..بودند.ولي آلمان هرگز توان انجام عمليات حتي هوايي را در مرزهاي آمريكا نداشت.

شما از كجا كيدوني كه خاك آمريكا در امان خواهد بود؟
برادر مثل اينكه شما در جريان نيستي.
بهتره بدوني كه دست ما براي هرگونه عمليات خرابكارانه توي آمريكا بازه و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوي آمريكا ميتونيم همه جوره پاسخ متقابل بديم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنگ بین ایران و آمریكا قطعا" طولانی نخواهد بود (البته اگر اتفاق بیافته) بنابراین بیشترین خسارت متوجه ایران و كشورهای عربی میزبان آمریكا خواهد بود و آمریكا هم قطعا" هدفش تصرف ایران به مفهومی كه در عراق صورت گرفت نیست چون ایران وسیعه و مردم سركشی هم داره كه بیگانه پذیر نیستن... خسارات همچنین جنگی اگه وارد فاز تخریب تاسیسات غیر نظامی بشه بسیار بسیار بالا خواهد بود ولو ما بعدش بزنیم همه پایگاه های آمریكا رو نابود كنیم اونها بودجه كافی برای هزینه كردن دارن ولی اگه اونها بزنن فولاد مباركه رو بدن هوا 40 سال تو فولاد عقب میافتیم اونی كه مطمئنم اگه جنگ كوتاه مدت باشه تاسیسات نفتی ور كاری ندارن چون باعث افزایش شدید قسمت نفت میشه و خودشون بازنده میشن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
BORN عزيز شما بر اساس چه منبعي مي گوييد كه رزمندگان حزب الله توسط ايران آموزش مي بينند ؟ icon_cheesygrin ميشه كمي توضيح بديد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نميدونم چرا همه فكر ميكنيد كه اگر جنگي بشه كوتاه مدته؟ من ميگم يا اصلا جنگي نميشه(كه احتمالش خيلي زياده) يا اگر هم بشه طولاني خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر دوستان درباره آسیب دیدن بیشتر ایران نسبت به آمریکا در جنگ احتمالی صحیح است ولی اگر به ما حمله بکنند راهی جز دفاع نداریم. فراموش نکنید که غربیها یا به کشوری حمله نمیکنند ، یا هم اگر حمله کردند فقط برای نابودی آن و سرنگونی حکومت است. در سال 1991 به عراق حمله کردند و این کشور با تسلیم شدن فقط 12 سال تا فروپاشی کامل فاصله داشت! هر چقدر این جنگ طولانی تر باشد به نفع ایران و به ضرر آمریکا و متحدانش خواهد بود. نابودی زیرساختهای کشور و نیم قرن عقب افتادگی علمی و صنعتی بهتر از اشغال شدن کشور و تبدیل شدن ایران به یک عراق دیگر است. فراموش نکنید که درباره بدترین حالت نظر دادم یعنی آمریکائیها جنگ را شروع میکنند برای اشغال کشور.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سرگروهبان maalek شما خودتان می توانید به سایت ویکی پدیا فارسی مراجعه کنید و ببینید که نیروی های توسط سپاه اموزش می بینند. icon_cheesygrin البته باید در قسمت جستجو نام حزب الله لبنان را تایپ کنید. فراموش نکنید که ویکی پدیا بی طرف ترین و معتبر ترین منبع دنیاست. www.fa.wikipedia.org

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا نباید ایران را با امریکا مغایسه کرد و معنایی هم ندارد همه میدانیم که ارتش ایالات متحده امریکا حتا از کل نیروهای کشورهای غربی عضو ناتو هم به تنهایی قویتر است. حالا من فکر نمیکنم که بین امریکا و ایران جنگی از نوع نظامیش رخ دهد.
نبرد ایران و غرب در عرصه و میدان اقتصادی به پیش خواهد رفت و نتیجه خواهد داد. انها تصمیم گرفته اند که ایران را با تحریمهای سخت اقتصادی به زانو در آورند مثل کره شمالی. شاید در آینده دیگر نتوانیم نفت خام بفروشیم، ۹۰٪ از در آمد دولت ایران به نفت وابست است. در مغاله ای خواندم که آنها در مرحله بعدی تحریمها تصمیم دارند و به شرکتهای بیمه بین المللی دستور داده اند که نفتکشهایی که برای ایران نفت خام حمل میکنند را بیمه نکنند، خطوط هوایی را بسیار محدود میکنند و امثالهم، میدانید یعنی چه؟ شاید بگویید که آنها بیشتر ضرر میکنند من فکر میکنم همین حالا ذخایر و انبارهای نفتشون را حد اقل برای ۶ تا ۹ ماه تدارک دیده اند و امریکا هم ذخایر استراتژیک نفتیش را باز خواهد کرد.
پس سر نوشت این نبرد یا جنگ در عرصه اقتصادی ورق خواهد خورد و نه در میدان جنگی دیگر. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند سالی است که توسط کنگره آمریکا بودجه ای برای اقدامات روانی و فرهنگی در ایران اختصاص میابد که یکی از آنها فعالیت در اینترنت است. اما درباره آموزش نیروهای حزب ا... توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی! سالهاست که از حضور نیروهای سپاه در لبنان میگذرد از زمانی که حاج متوسلیان و موسوی و اخوان و ؟ رو اسرائیلها به گروگان گرفته و به زندانهای اسرائیل منتقل کردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا نباید ایران را با امریکا مغایسه کرد و معنایی هم ندارد همه میدانیم که ارتش ایالات متحده امریکا حتا از کل نیروهای کشورهای غربی عضو ناتو هم به تنهایی قویتر است. حالا من فکر نمیکنم که بین امریکا و ایران جنگی از نوع نظامیش رخ دهد.
نبرد ایران و غرب در عرصه و میدان اقتصادی به پیش خواهد رفت و نتیجه خواهد داد. انها تصمیم گرفته اند که ایران را با تحریمهای سخت اقتصادی به زانو در آورند مثل کره شمالی. شاید در آینده دیگر نتوانیم نفت خام بفروشیم، ۹۰٪ از در آمد دولت ایران به نفت وابست است. در مغاله ای خواندم که آنها در مرحله بعدی تحریمها تصمیم دارند و به شرکتهای بیمه بین المللی دستور داده اند که نفتکشهایی که برای ایران نفت خام حمل میکنند را بیمه نکنند، خطوط هوایی را بسیار محدود میکنند و امثالهم، میدانید یعنی چه؟
پس سر نوشت این نبرد یا جنگ در عرصه اقتصادی ورق خواهد خورد و نه در میدان جنگی دیگر. icon_cheesygrin

بله؟جلوي صادرات نفتي سومين صادر كننده نفت رو بگيرن؟
برادر شما حالتو خوبه؟شرمنده ها ولي من كه سرم داره سوت ميكشه.
فقط بهت بگم در اون صورت بايد روي هر بشكه قيمتي معادل هزار دلار بذاري.
آمريكا در ماه اول خودش با اين حركت به خاك سياه ميشينه(درسته كه ما هم به خاك سياه ميشينيم)مخش كه عيب نكرده خود زني كنه.
من قبول دارم كه اين جنگ در عرصه اقتصادي جلو خواهد رفت ولي نه در چرخه نفت.
مثل اين ميمونه كه شما دستت درد كنه واسه اينكه خوبش كني اونو قطع كني.شما اينكارو ميكني؟
بذار خيالتو راحت كنم.ما قدرتمند ترين سلاحمون حتي قدرتمند تر بمب اتمي همين نفتمونه.كافيه يه شير فلكه رو ببندي.به همين راحتي چين با چماق ميزنه تو سر آمريكا كه دست از سر ايرانيا بردار كه ما داريم بدبخت ميشيم.
بقيه كشورايي هم كه از ما نفت ميگيرن هم از چين حمايت ميكنن و به همين راحتي آمريكا شكست ميخوره.
يا بمب اتم ميزنه.يا تسليم ميشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نبرد ایران و غرب در عرصه و میدان اقتصادی به پیش خواهد رفت و نتیجه خواهد داد. انها تصمیم گرفته اند که ایران را با تحریمهای سخت اقتصادی به زانو در آورند مثل کره شمالی. شاید در آینده دیگر نتوانیم نفت خام بفروشیم، ۹۰٪ از در آمد دولت ایران به نفت وابست است. در مغاله ای خواندم که آنها در مرحله بعدی تحریمها تصمیم دارند و به شرکتهای بیمه بین المللی دستور داده اند که نفتکشهایی که برای ایران نفت خام حمل میکنند را بیمه نکنند، خطوط هوایی را بسیار محدود میکنند و امثالهم، میدانید یعنی چه؟ شاید بگویید که آنها بیشتر ضرر میکنند من فکر میکنم همین حالا ذخایر و انبارهای نفتشون را حد اقل برای ۶ تا ۹ ماه تدارک دیده اند و امریکا هم ذخایر استراتژیک نفتیش را باز خواهد کرد.

صرف ضعیف یا قوی تر بودن از دشمن دلیلی برای عدم مقایسه نیست.
خداوند عقل را به انسان داده است تا ناممکن ها را هم بررسی و مقایسه کند.
اگر خود را برای بدترین حالت ممکن آماده نکرده باشیم و فردا جنگ شد چه کسی جوابگو خواهد بود؟
شما جوابگو هستی؟ شما فقط میتوانی بگویی اشتباه کردم! (اگر فرض کنیم مسئول باشی که نیستی)
ولی اشتباه به چه قیمت؟ این اشتباه به قیمت از دست رفتن کل کشور تمام میشود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من هم نفت بيشتر سلاح ايران هست تا آمريكا با اين كار اقتصاد دنيا فلج ميشه همين الان تو آمريكا قيمت بليط هواپيما 200٪ گرون شده(ديشب تو اخبار گفت)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله؟جلوي صادرات نفتي سومين صادر كننده نفت رو بگيرن؟

بله اگر نتوانند ج. ا. ایران را به سر میز و قبول خواسته هاشون وادار کنند این کار را با کمک همان چین و روسیه خواهند کرد. چون هم چین و هم روسیه به غرب و سرمایهای غرب و کشورهای وابسته به غرب مثل عربستان، کویت ووو بیشتر وابسته اند تا ایران به تنهایی.

فقط بهت بگم در اون صورت بايد روي هر بشكه قيمتي معادل هزار دلار بذاري

اگر ملاحظه کنید همین امروز قیمت نفت خام سبک هر بشکه ۱۱۸ دلار است، هفته پیش ۱۴۰ دلار بود. چون اوباما تو این هفته گفت ما ذخایر استراتژیکی امریکا را برای کنترل و پایین آودن قیمت نفت باز خواهیم کرد، و عربستان هم قول به افزایش تولید داده. غربیها این قدرهاهم بدون برنامه که کار نمیکنند و احمق نیستند شما مطمعن باش ذخیره و انبارهای نفت شان را برای مدت یکسال پر کرده اند.
.

من قبول دارم كه اين جنگ در عرصه اقتصادي جلو خواهد رفت ولي نه در چرخه نفت

اتفاقا در چرخه نفت جلو خواهد رفت چون اصولا اقتصاد ایران به نفت وابسته است و نه چیز دیگری.

بذار خيالتو راحت كنم.ما قدرتمند ترين سلاحمون حتي قدرتمند تر بمب اتمي همين نفتمونه.كافيه يه شير فلكه رو ببندي.به همين راحتي چين با چماق ميزنه تو سر آمريكا كه دست از سر ايرانيا بردار كه ما داريم بدبخت ميشيم.
بقيه كشورايي هم كه از ما نفت ميگيرن هم از چين حمايت ميكنن و به همين راحتي آمريكا شكست ميخوره.

خیلی هم نمیشه به این سلاح دل بست و خوش کرد همین چین به سرمایه گذاری و سرمایه داران امریکایی و اروپایی برای پیش برد صنعت، کار و نتیجتا اقتصاد و بالا بردن سطح زندگی در چین نیاز و وابستگی زیادی دارد. شما به مسائل سطحی و ساده بر خورد میکنید، درک مسائل و عمق روابط بینالمللی نیاز به مطالعه تجزیه و تحلیل بی طرفانه بیشتری دارد، در غیر این صورت مثل کبک میمانیم که سر در برف فرود کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.