f117

قایق پرنده چیست؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

جناب آرماني سلام
قوي ترين سلاح معمول هلي كوپتر ها موشكهاي ضد تانك اونهاست كه اون هم اولا نمي تونه روي اهداف پر سرعت قفل كنه( در متن مقاله به محدوديت هاي سرعتي اين موشكها اشاره شد) ثانيا برد اونها حداكثر 8 يا 10 كيلو متره( براي نسل اخير هل فاير) كه به عنوان نمونه توپ فجر 27 كه ميشه اونو روي اين پرنده نصب كرد در برابر اهداف هوايي 12 كيلومتر برد داره و مي تونه پاسخگوي اين تهديد باشه (و يا پدافند 100 ميلي متري كه بردش بيشتر هم هست) . اما اگه بالگرد به موشك گرماياب (مثلا از خانواده سايدويندر) مجهز باشه و بخواد با پرواز سينه مال خودشو به برد شليك موشكش برسونه خب اين پرنده هم ميتونه به انواع موشكهاي گرما ياب شرقي يا غربي ( مثل آرچر يا سايدويندر و يا نمونه هاي چيني) و يا پدافندهاي كوتاه برد مثل سيستم تور كه اهداف با ارتفاع 5 متر رو شناسايي مي كنه مجهز بشه و متقابلا از خودش دفاع كنه ضمن اينكه اين پرنده ها مي تونن حجم بالايي از فريب دهنده هاي حرارتي(فلير) رو با خودشون حمل كنن تا با اونها موشكهاي گرماياب رو منحرف كنن و در نهايت اينكه شما بهتر از بنده مي دونيد براي شليك موشكهاي حرارتي اگه ارتفاع شليك كننده از هدف كمتر باشه(اصطلاحا پس زمينه هدف آسمان باشه) موشك راحتتر هدف رو پيدا مي كنه ولي اگه هدف پايينتر باشه موشك بازتاب هاي مزاحم از زمين دريافت مي كنه كه ممكنه روي دقت اون تاثير گذار باشه. ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از امیر جان بابت نگارش این نکات مهم اما به نظر من نیاز به قایق پرنده عظیم الجثه حداقل در زمان حال و سالهای متمادی وجود ندارد. زمانی که بالگردهای میل17 سپاه قادر به شلیک موشک میانبرد کوثر هستند و موشک نور را از جنگنده شلیک دیگر نیازی به یک پرنده شناور نخواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعيد سلام و ممنون از حسن توجه جنابعالي
ولي آقا سعيد بالگرد هاي سپاه كه نمي تونن موشك سان برن يا موشكهاي كروز ديگه رو شليك كنن يا برد اين پرنده كه اصلا با برد اونها قابل مقايسه نسيت و يا سرعتش كه خيلي بيشتره و توان حمل بار و مهمات اونو هم ندارن ضمنا من نمي فهم آقا سعيد چرا دوستان همش ميگن راحت ميشه زدش ولي دليل قانع كننده اي نميارن و در ثاني در ميدان جنگ همه در معرض خطرن نه فقط اين پرنده درسته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل دیگه این پرنده هزینه بسیار بالای اون هست. که میشه با هزینه ساخت اون چند فروند قایق تندرو ساخت که کارائی بیشتری خواهد داشت.
و اگر به نقش حمل سربازان و تجهیزات بخواهین اشاره کنین گزینه سی 130 به عقیده بنده جوابگوی نیاز ما هست. فاصله جزایر ما با سواحل نیلگون خلیج فارس بسیار کم هست. و میشه با انواع مختلف قایقها تجهیزات رو به این جزایر رسوند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قايق پرنده يك ابزار واكنش سريع در آب براي حمل نقل از اون استفاده نميشه بلكه براي ضربه زدن به شناورهاي دشمن ازاون استفاده ميشه كاريش يك چيزي بيشتر از هليكوپتر و قايف تندرو به نظرمن با توجه به اينكه خليج فارس وسعت زيادي داره ما نيازمند چنين وسيله اي هستيم و بايد توليد اون در كشور بومي بشه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]قايق پرنده يك ابزار واكنش سريع در آب براي حمل نقل از اون استفاده نميشه بلكه براي ضربه زدن به شناورهاي دشمن ازاون استفاده ميشه كاريش يك چيزي بيشتر از هليكوپتر و قايف تندرو به نظرمن با توجه به اينكه خليج فارس وسعت زيادي داره ما نيازمند چنين وسيله اي هستيم و بايد توليد اون در كشور بومي بشه ![/quote]

در نوشته بنده کلمه قایق پرنده برای حمل تجهیزات[color=red] نبود[/color] برادر. گفتم قایق. تجهیزات شناور مخصوص باربری منظور بنده بود که هزینه تعمیر و نگهداری بسیار کمی داره و در صورت انهدام خسارت زیادی نخواهیم خورد. ولی در صورت هر نوع خسارت به این غول مجموعه رادار و پدافندهای نصب شده اون به قعر ابهای دریا خواهند رفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همون جور که قبلا در یه تاپیک اشاره کردم دانشکاه مالک اشتر همچی چیزی رو ساخته و عکسش هم همونجا گذاشتم. (یادم نمی یاد جاشو) ولی چیزی درباره عملیاتی شدن این وسیله اعلام نشده. از نظر تئوری ساختش خیلی ساده تر از یه هلیکوپتره و مطمئن باشید که هزینه های جانبی کمتری هم داره ولی باید ببینیم در شرایط جنگی چیکاره اس؟
به قول بیشتر بچه های سایت اگر مالی بود تا حالا کشورهای دیگه ازش به صورت عملیاتی استفاده می کردند. یه عکس هم از یه نمونه هلندیش دارم که تقریبا مال 30 سال قبل هست. (منظورم اینه که خیلی تکنولژی تاپ سیکرتی نیس)
به هر حال به درد اداره ما که خیلی می خوره. خداکنه شرکت ما سرمایه گذاری کنه یه 10 تاش رو بخره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به هر حال به درد اداره ما که خیلی می خوره. خداکنه شرکت ما سرمایه گذاری کنه یه 10 تاش رو بخره.[/quote]
ببخشید پست نامربوط می دهم ، آقا رضا شما با قایق پرنده سرکار می روید ؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر فكر ميكنم نوعي كه ما خريداري كرديم غول پرنده نيست با عرض معضرت من منظورم نمونه هايي بود كه نيروي دريايي سپاه داره چون اونا اونقدرا هم غول پيكر نيستند خيلي جمع وجورند !البته فكر ميكنم اونا اكرانا پلان نيستند !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با تشكر فكر ميكنم نوعي كه ما خريداري كرديم غول پرنده نيست با عرض معضرت من منظورم نمونه هايي بود كه نيروي دريايي سپاه داره چون اونا اونقدرا هم غول پيكر نيستند خيلي جمع وجورند !البته فكر ميكنم اونا اكرانا پلان نيستند ![/quote]
كدوم نمونه ها رو ميگين؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام من اين خبرو در يك سايت اينترنتي ديدم ولي فكر ميكنم كه راجب قايهاي پرنده سپاه توي سايت خودمونم مطالبي راجب اين موضوع درج شده بود البته مطلب زير رو توي يك سايت ديدم كه عينا درج ميكنم اميدوارم كه دوستان ببخشند منو چون از درستي اون اطلاع زيادي ندارم فقط اين مطلب رو درج كردم كه باتحليلهاي كه دوستان انجام ميدند اطلاعات خودم تكميل كنم با تشكر
فروردين 1388

تشكيك پنتاگون در موشك‌هاي جديد ايران و آزمايش قايق پرنده ايراني

هرچند پنتاگون اظهار كرده كه اعلام موفقيت‌هاي اخير ايران در زمينه كسب تكنولوژي موشكي و تجهيزات راداري اغراق‌آميز و بلوف است، اما كارشناسان تسليحاتي، اعتقاد دارند كه ايران براي بستن تنگه هرمز به تكنولوژي چندان پيشرفته، نياز ندارد و به راحتي مي‌تواند اين كار را انجام دهد.

در حالي كه پس از آزمايش چند موشك جديد مدرن و زيردريايي، به ويژه «فجر 2»، «حوت» و «اژدر»، پنتاگون در ميزان موفقيت آنها ترديد كرده است، امروز هم آزمايش موفق قايق‌هاي پرنده ايران در خليج فارس، واكنش گسترده‌اي در رسانه‌هاي جهاني داشت..

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از «رويترز»، امروز ايران به صورت موفقيت‌آميزي قايق‌هاي پرنده را در خليج فارس، آزمايش كرد؛ اين مدل، شبيه مدل‌هاي «هاور كرافت» نيست. سرعت اين قايق پرنده به 100 نات (گره دريايي) يعني حدود 185 كليومتر در ساعت خواهد رسيد.

ايران پيش از سال 1979 بزرگ‌ترين ناوگان «هاور كرافت» را در دنيا در اختيار داشت، ولي اكنون تنها حدود ده فروند از اين نوع «هاور كرافت»ها را در اختيار دارد.

يك مدل فوق مدرن از اين نوع قايق‌هاي پرنده در مانور پيامبر اعظم(ص) آزمايش شد كه بنا بر طراحي جديد، در بدنه آن از تجهيزات پلاستيكي استفاده شده است. اين قايق پرنده، قابل رديابي به وسيله رادار نيست و نه رادارهاي دريايي و نه رادارهاي هوايي نمي‌توانند آن را رديابي كنند. اين وسيله همچنين در حين حركت، قادر به انجام عمليات هدف‌گيري و شليك موشك است.

هرچند پنتاگون اظهار كرده كه اعلام موفقيت‌هاي اخير ايران در زمينه كسب تكنولوژي موشكي و تجهيزات راداري اغراق‌آميز و بلوف است، اما كارشناسان تسليحاتي، اعتقاد دارند كه ايران براي بستن تنگه هرمز به تكنولوژي چندان پيشرفته، نياز ندارد و به راحتي مي‌تواند اين كار را انجام دهد.

«برايان وايت من»، سخنگوي كاخ سفيد در واشنگتن گفته است: ما مي‌دانيم كه ايرانيان هميشه مي‌كوشند، تسليحات خود را بهبود بخشند و سيستم‌هاي خود را چه خارجي و چه داخلي ارتقا دهند.

وي افزود: اين امكان وجود دارد كه ايران، توانايي خود را افزايش دهد و به تكنولوژي مواد جذب‌كننده امواج رادار دست يافته باشد، اما ايرانيان هميشه در مورد توانايي‌هاي خود و دستيابي به تكنولوژي و توانايي‌هاي تاكتيكي، بزرگنمايي مي‌كنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سینا جان فعلا فقط با هواپیماهای معمولی آسمان می ریم سرکار(فوکر-100)

من توی شرکتی کار می کنم که بزرگترین تولید کننده نفت دریایی در جهان است. این شرکت تعداد زیادی سکوهای نفتی در خلیج فارس داره . فعلا برای حمل همکاران از قایق و هلیکوپتر استفاده می شه ولی من نظرم اینه که شرکتمون باید یه چند تا هاورکرافت و از این آکروپلانها بخره. مخصوصا هاورکرافت که می تونه از نظر لجستیکی مقدار زیادی مواد اولیه و دستگاه های مورد نیاز سکوهای نفتی رو در خودش جا بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سینا جان فعلا فقط با هواپیماهای معمولی آسمان می ریم سرکار(فوکر-100)

من توی شرکتی کار می کنم که بزرگترین تولید کننده نفت دریایی در جهان است. این شرکت تعداد زیادی سکوهای نفتی در خلیج فارس داره . فعلا برای حمل همکاران از قایق و هلیکوپتر استفاده می شه ولی من نظرم اینه که شرکتمون باید یه چند تا هاورکرافت و از این آکروپلانها بخره. مخصوصا هاورکرافت که می تونه از نظر لجستیکی مقدار زیادی مواد اولیه و دستگاه های مورد نیاز سکوهای نفتی رو در خودش جا بده.[/quote]

پس خوشبختم که با شما همکار هستم من هم در همان شرکت کار می کنم.
این دومین پست نامربوط من در این تاپیک :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يعني يكي پيدا پيدا نمي شه بگه با چه تاكتيكي ميشه اين پرنده رو زد؟ :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیش خودمون بمونه ولی تو خبرا گفتن که اولین قایق پرنده ای دنیاست .... :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.