Electro_officer

سری ناوهای Forbin class شاهکار مخابراتی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تصویر
میخوام ناوهای جنگی رو که به سیستم AEGIS مجهزند رو تو یه سری مقالات بهتون معرفی کنم و با Forbin شروع میکنم. این مقالات توسط آقای Jef Head نوشته شدند که قبلا تو تاپیک خشم اژدها معرفی شدند.
حوالی سال 1990 سه قدرت اصلی اروپا یعنی فرانسه، ایتالیا و انگلیس متوجه نیاز به یک محافظ برای شناورهای نیروی دریایی و یا کشتی‌های بازرگانی خود شدند. ماموریت اصلی این شناور حفاظت از از ناو‌های هواپیمابر این سه کشور در برابر حملات سنگین موشکی دشمن بود. ائتلافی تشکیل شد و برنامه‌ریزی‌ها جهت پیشرفت پروژه صورت گرفت. دولت انگلستان در سال 1999 از ادامه‌ی طرح منصرف شد اما ایتالیا و فرانسه همکاری خود را ادامه دادند.
در نهایت فرانسه و ایتالیا در اکتبر سال 2000 هر کدام دو عدد از این ناوها را سفارش دادند.ساخت این ناوها با سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکتArmaris -Thales and DCN- فرانسوی و Orrizonte Sistemi Navali ایتالیا ادامه یافت. تکنولوژی دفاعی اصلی به کار رفته این ناو Principle Anti Air Missile System-PAAMS-است. که این تکنولوژی با ائتلاف بین سه کشور ایتالیا، فرانسه و انگلیس بدست‌آمده‌است. این سیستم از رادارهای Active Phased Array Radar (APAR) استفاده میکند.این سیستم دیجیتالی اهداف را رهگیری کرده و یک تابع اولیه ایجاد میکند و به وسیله‌ی آن تمام سیستم‌های آتش- -Fire System را کنترل مینماید. این سیستم اروپایی معادل سیستم آمریکایی AEGIS است. این ناو مجهز به تسلیحات متنوع دفاعی است؛ و دارای تسلیحات قوی جهت هدف قرار دادن زیردریایی‌ها و اهداف سطحی بوده و بعلاوه دارای سیستم فوق‌العاده قوی ضد هوایی میباشد. تسلیحات قرار گرفته روی ناو فرانسوی شامل موشک‌های اگزوست و سیستم فرانسوی SADRAL CIWS که دارای شش موشک است میباشد.
اولین ناو از این دسته در مارس 2005 به آب انداخته شد. و در ژانویه 2006 کار خود را به صورت آزمایشی شروع کرد. و ناو دوم به نام Chevalier Paul در جولای 2006 به آب انداخته شد.
این ناوهای جدید فرانسوی جایگزین ناوهای Suffren و Duquesnes خواهند شد. این ناوها که قوی‌تر و دارای برد عملیاتی بیشتر هستند و مجهز به تسلیحات ضد هوایی، ضد زیردریایی و اهداف سطحی میباشند؛ نوید بخش امنیت بیشتر برای شناورهای باارزش خواهند بود.
مشخصات ناو:
نام اختصاری: FFG
طول:153متر
عرض- Beam- : 20متر
آبخور:5متر
دیسپلیسمنت:6800تن
پیشران: 2 GE LM2500, CODAG, two shafts
سرعت: 29گره دريايي
برد عملیاتی-Range-: 7000مایل دریایی(18نات)
خدمه:206نفر
هلیکوپتر: یک Merlin EH101 HAS
سنسورها: PAAMS
Thales / Selex S1850M
TMS 4110CL Sonar
تسلیحات:
48 cell Sylver VLS Aster 15, 30
1 X 6 cell SADRAL CIWS
8 X Exocet MM40 SSM
2 X 76mm DP Gun
2 X 25mm guns
4 X Mu 90 Torpedoes
تعداد ناو در حال خدمت: 2(+4)
از این کشتی تو متن تحت عنوان Frigate یاد شده بود که من ناو ترجمش کردم اینو هم یادآور میشم که شناور‌های جنگی اینجوری تقسیم‌بندی میشن:
DESTROYERS
COMMANDO CARRIERS
FRIGATES
HYDROFOILS
MINE LAYERS
COASTING SUBMARINES
PATROL BOATS

اگه کسی معادل صحیح فارسی رو به من بگه ممنون میشم. در ضمن کلمات ناآشنا رو مستقیما ذکر کردم.
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
منبع:
http://www.jeffhead.com/aegisvesselsoftheworld/forbin.htm
برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ویکیپدیا مرجعه کنید. لینک:
http://en.wikipedia.org/wiki/Horizon_CNGF
استفاده از مطلب بدون ذکر نام مترجم و سایت میلیتاری مجاز نیست.

----------------------------------
عمری است که از حضور او جا ماندیم
در غربت سرد خویش تنها ماندیم
او منتظر ماست که ما برگردیم
مائیم که در غربت کبری ماندیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون دوست عزيز مطلب مفيدي بود فرانسه و ايتاليا از كشور هاي بسيار پيشرفته اند و قدرت نظامي بالايي دارند شايد با بهتر شدن روابط ما با المان ناتو بتونيم طرح هاي مشترك نظامي بسازيم البته به طور مخفي بلاخره الماني ها هم يه تريپ هاي با ما دارند در كل بايد از تكنوأوژي اونا استفاده كنيم بايد باهاشون همكاري كنيم در زمينه هاي مختلف

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
محمد مهدی جان برای کلمه FRIGATES ، من کلمه نــــــــاوچـــــه را پیشنهاد میکنم .

چون FRIGATES ها از DESTROYERS ها کوچکتر هستند و وظیفه نسبتاً مشابه به آنها محول میشود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون دوست عزيز مطلب مفيدي بود

فرانسه و ايتاليا از كشور هاي بسيار پيشرفته اند و قدرت نظامي بالايي دارند شايد با بهتر شدن روابط ما با المان ناتو بتونيم طرح هاي مشترك نظامي بسازيم البته به طور مخفي بلاخره الماني ها هم يه تريپ هاي با ما دارند در كل بايد از تكنوأوژي اونا استفاده كنيم بايد باهاشون همكاري كنيم در زمينه هاي مختلف

بله آلمانی ها قبلا از بزرگترين شركاي تجاري ما بودن ولي با نفوذي كه لابي صهيونيست داره..... icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.