Electro_officer

سری‌ ناوشکن های آمریکایی BURKE CLASS

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فکر نکنم برنامه از پیش ساخته وجود داشته باشه . اگه هم باشه ویژوال نیست . شاید سپاه تا الان چنین نرم افزاری رو طراحی کرده باشه . هیچ کشوری نرم افزار شبیه سازی شو برامون لو نمیده . شاید منظور دوستمون یه چیزی در حد پروژه دانشجویی باشه .

شبیه سازی واسه خودش دنیایی داره و امروزه ما هم داریم به این طرف پیش میریم . ولی برای شبیه سازی بدرد بخور نیاز به ابر کامپیوتر داریم که به علت تحریم ازش بی بهره ایم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا ... ولی باید خود دوستمون درباره طرحش توضیح دهد تا در صورت امکان بشود راهنمایی کرد. البته سال گذشته یک ابرکامپیوتر با توان پردازش 860 میلیارد محاسبه بر ثانیه در ایران ساخته شد که از پردازنده های AMD Opteron استفاده میکرد. این توان پردازش برای اولین ابرکامپیوتر کشور مناسب است و میتوان با افزایش تعداد پردازنده ها و بهینه سازی الگورتیم پردازش داده ها سرعت پردازش را بالاتر برد. الان پردازنده هایی برای دسکتاپ ساخته شده که هر کدام 50 میلیارد محاسبه بر ثانیه انجام میدن و در داخل ایران هم به وفور این نسل از پردازنده های اینتل (چهار هسته ای کور) موجود است و میتوان با استفاده از هزار پردازنده به قدرت محاسباتی دست یافت که تمام نیازهای نظامی و علمی کشور را پاسخگو باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا ... ولی باید خود دوستمون درباره طرحش توضیح دهد تا در صورت امکان بشود راهنمایی کرد.

البته سال گذشته یک ابرکامپیوتر با توان پردازش 860 میلیارد محاسبه بر ثانیه در ایران ساخته شد که از پردازنده های AMD Opteron استفاده میکرد. این توان پردازش برای اولین ابرکامپیوتر کشور مناسب است و میتوان با افزایش تعداد پردازنده ها و بهینه سازی الگورتیم پردازش داده ها سرعت پردازش را بالاتر برد. الان پردازنده هایی برای دسکتاپ ساخته شده که هر کدام 50 میلیارد محاسبه بر ثانیه انجام میدن و در داخل ایران هم به وفور این نسل از پردازنده های اینتل (چهار هسته ای کور) موجود است و میتوان با استفاده از هزار پردازنده به قدرت محاسباتی دست یافت که تمام نیازهای نظامی و علمی کشور را پاسخگو باشد.

الان CPU های خیلی پیشرفته تر از پارسال اومده و میشه از امارات تهیه کرد . از اینتل Quad-Core Xeon Processor 7300 Series و از ای ام دی Third-Generation AMD Opteron گزینه های خوبی هستند . اگه تو لیست 500 ابر کامپیوتر جهان نگاه کنیم ، میبینیم که با یه خرده تلاش و رساندن سرعت به بیش از 1 تریلیون محاسبه در ثانیه ، قطعاً در نیمه های این لیست جای میگیریم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پردازنده های جدید Intel Core 2 Extreme QX9770 دست کمی از پردازنده های Xeon نداشته و توان محاسباتی این پردازنده 59,445,000,000 بر ثانیه است که با اندکی اورکلاک این رقم تا 30% افزایش خواهد یافت! این میزان توان پردازش برای یک Desktop CPU فوق العاده است و میتوان با هزار تا از اینا و صرف هزینه حدودا دو میلیون دلار یک ابرکامپیوتر با توان محاسباتی بیش از 70 تریلیون بر ثانیه ساخت که یک پنجم ابرکامپیوتر بلوجین توان محاسبات داشته باشد. (بلوجین قدرت شبیه سازی عملکرد 1000 اتم را دارد! هر چند به نظر ناچیز میرسد اما فوق العاده است.) گمان کنم دو میلیون دلار در برابر پروژه های تحقیقاتی گاها چند صد میلیون دلاری بخصوص در بخش نظامی کشور رقمی بسیار ناچیز باشد که تاثیر آن بیشتر از هزاران برابر ارزش اسمی خود است. با ابرکامپیوتر مذکور ما قادر خواهیم بود محاسبات فوق دقیق نظامی را انجام دهیم. بطور مثال امکان شبیه سازی طرز کار شهاب3 و عملکرد آرو2 با دقت 99.999 درصد (شایدم بیشتر) خواهیم داشت. اگر بتوان به پردازنده های قویتر و با توان پردازشی بیش از 100 میلیارد محاسبه بر ثانیه دست یافت در این صورت انتظار ساخت قویترین ابرکامپیوتر جهان در ایران بدور از انتظار نیست. ولی باید سعی کنیم که خودمون پردازنده بسازیم و در این صنعت استراتژیک به خودکفایی برسیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از ناو رسیدم به ابر رایانه!آدم تو کف روابط این دنیا میمونه! :lol: حالا واقعاً تو مانور آمریکا یه کشتی ترک رو زده؟!یعنی ترکیه در مقابل دشمن فرضی تلفات داده؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه خبر در مورد ناو ردیف 17 از لیست بالا ( USS Cole (DDG 67), Norfolk, VA )

این ناو شکن آمریکایی در 12 اکتبر 2000 ؛ در یمن مورد حمله انتحاری قرار گرفت که منجر به مرگ 17 ملوان آمریکایی شد . ابعاد سوراخ ایجاد شده در بدنه این ناوشکن 12 متر در 12 متر بود . گفته میشود بمب به کار رفته دست ساز بوده است .

این هم عکس :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f6/USS_Cole_damage.jpg

حالا این ناو غرق شد یا نه ؟ :lol:
طرف که خیلی بیخیال بالاش وایساده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این ناو شکن آمریکایی در 12 اکتبر 2000 ؛ در یمن مورد حمله انتحاری قرار گرفت که منجر به مرگ 17 ملوان آمریکایی شد . ابعاد سوراخ ایجاد شده در بدنه این ناوشکن 12 متر در 12 متر بود . گفته میشود بمب به کار رفته دست ساز بوده است .

این هم عکس :

حالا این ناو غرق شد یا نه ؟ :lol:

نه دوست عزیز غرق نشد . با کشتی MV Blue Marlin یا همون هرکول خودمون ، برای تعمیرات به Norfolk در ویرجینیا انتقال یافت .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این هم عکس :

حالا این ناو غرق شد یا نه ؟ :crying:

ساده‌اي پسر! با ايجاد يه سوراخ ناوشكن غرق نميشه فقط يه كم چپه ميشه! :mrgreen:
امروزه شناورا طوري ساخته ميشن كه به راحتي غرق نشن. يعني اگه شناور سوراخ بشه آب فقط يه جا رو ميگيره و بقيه قسمت‌ها خالي مي‌مونند!
توجهتون رو به ديدن اين لينك جلب ميكنم! :lol:
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5547

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در قوانین تجاری جهان ابر رایانه با پردازش قوی تر از ۱۹۰ میلیارد عمل در ثانیه کالای راهبردی حساب می شود ابر رایانه ایران در دانشگاه امیر کبیر ساخته شد که حداکثر توان پردازشی 860 میلیارد عمل در ثانیه را دارا می باشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در قوانین تجاری جهان ابر رایانه با پردازش قوی تر از ۱۹۰ میلیارد عمل در ثانیه کالای راهبردی حساب می شود
ابر رایانه ایران در دانشگاه امیر کبیر ساخته شد که حداکثر توان پردازشی 860 میلیارد عمل در ثانیه را دارا می باشد

لطفاً به مطالب قبلی در همین تاپیک نگاه کن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از ناو رسیدم به ابر رایانه!آدم تو کف روابط این دنیا میمونه! :lol:
حالا واقعاً تو مانور آمریکا یه کشتی ترک رو زده؟!یعنی ترکیه در مقابل دشمن فرضی تلفات داده؟!

خوب دیگه مسائل نظامی به هم مرتبط است ولی این انحراف بخاطر سوال یکی از دوستان بود.

مابقی بحث ابرکامپیوتر را به تاپیک دیگری موکول میکنیم ولی محض اطلاع دوستان باید گفت که با همین پردازنده Intel Core 2 Extreme QX9770 و بکارگیری تنها یک عدد از آن در جنگنده اف14 توان پردازش داده های تحویلی از رادار بقدری افزایش خواهد یافت که کوچکترین داده ها (که قبلا پردازش نمیشد) هم پردازش شده و برد مفید آن افزایش میابد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از ناو رسیدم به ابر رایانه!آدم تو کف روابط این دنیا میمونه! :mrgreen:
حالا واقعاً تو مانور آمریکا یه کشتی ترک رو زده؟!یعنی ترکیه در مقابل دشمن فرضی تلفات داده؟!

آره پس فکر کردی شوخی میکنم ! شاید برات باور کردنش سخت باشه ولی وقتی دولت ترکیه از آمریکا توضیح خواست ، آمریکا با بی شرمی علت را خواب آلوده بودن یکی از ملوانان اعلام کرد ! :lol:

3 علت عمده که مردم ترکیه بین خودشون باور میکنند :

1) تاخیر در پرداخت پول این ناو به آمریکا باعث شد تا این کشور ضرب شستی به ترکیه نشان دهد .
2) اشکال نداره اشتباه شده . ممکنه هر کسی با خواب آلودگی اشتباه بکنه .
3) اشتباه شده ؟ من که باور نمیکنم . اینطوری نیست که یه ملوان خواب آلود دکمه را بزنه و موشک شلیک بشه . اول رادار باید وجود ناو دشمن را تأیید کنه . بعد موشک آماده بشه . کاپیتان تأیید کنه و بعد اگه همه چی درست بود موشک شلیک میشه . 100% عمدی باید باشه .

خلاصه ای از بحث چند ملوان ترکیه که یکی از آنها در سال 2000 تا 2001 روی این ناو خدم
ت کرده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید میدونم که با یک سوالم باعث شدم که تاپیک مقداری منحرف بشود ولی خوب این گونه سوال میکنم ایران و آمریکا و روسیه چه تعداد ناو و... در مناطق مختلف دنیا دارند و در چه کلاسهایی هستند اگر هم در سایت دیگری جواب سوالم وجود دارد لطفا آن سایت را معرفی کنید برای من اطلاعات تقریبی هم کفایت میکند . با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببینید میدونم که با یک سوالم باعث شدم که تاپیک مقداری منحرف بشود ولی خوب این گونه سوال میکنم ایران و آمریکا و روسیه چه تعداد ناو و... در مناطق مختلف دنیا دارند و در چه کلاسهایی هستند اگر هم در سایت دیگری جواب سوالم وجود دارد لطفا آن سایت را معرفی کنید برای من اطلاعات تقریبی هم کفایت میکند .
با تشکر

masoodhashemy جان ، در مقالاتی که در میلیتاری منتشر شده ، سعی کردم به طور خیلی دقیق به سوال شما پاسخ دهم . فعلاً نیروی دریایی روسیه منتشر شده که میتونی مطالعه کنی . برای تکمیل آرشیو سایت ، تلاش میکنم تمام تجهیزات دریایی کشورهای مهم جهان را معرفی کنم . زیاد منتظر نمیمانید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.