karkas

آشنایی با نیروی هوایی گرجستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام

طی درگیری های شدید بین گرجستان و روسیه بر این مصمم شدم تا نیروی هوایی گرجستان رو به شما دوستان به صورت مختصر معرفی کنم . بر این مصمم شدم تا یک سری سلسله تاپیک هایی در مورد کشور های شمال ایران مثل آذربایجان ، ترکمنستان و البته کشور هایی که قابل مقایسه با ایران هستند رو برای شما عزیزان بزارم . اول از همه از کشوری شروع می کنیم که در اون جنگی رخ داده و اشارعه کلی اساسا مقایسه و توان این نیرو در برابر روس ها هست . در بعضی از اوقات اخبار حمله و بمباران هوایی جنگنده های روسیه به گوش می رسه و بعضی ها این به ذهنشون می رسه و می گن که پس نیروی هوایی گرجستان داره چیکار می کنه . در واقع در اصل این تاپیک باید به این امر اشاره کنم که در واقع نیروی هوایی گرجستان در مقابل نیروی هوایی روسیه حرفی برای گفتن نداره . چه از لحاظ دار بودن به هواگرد ها و چه از لحاظ استعداد ها و نیروی انسانی . اول از همه به نشان و پرچم نیروی هوایی گرجستان اشاره می کنم که متشکل است از یک شکل ستاره شکل قرمز رنگ و یک دایره آبی در یک پشت صفحه سفید .

پرچم نیروی هوایی گرجستان :

تصویر

آرم نیروی هوایی گرجستان :

تصویر

نیروی هوایی گرجستان جزو قوای سه گانه این کشور است که در این نیرو 1800 نفر مشغول به خدمت هستند . گرجستان در حدود 22 فروند جنگنده که در اصل متشکل است از Su-25KM و نوع دیگر یعنی سوخو 25UB و L-39 و Yak-52 که در اصل تمام 22 فروند جنگنده نیروی هوایی گرجستان متشکل از این 3 جنگنده هستند . که در واقع باید به این نکته اشاره کرد که فقط سوخو 25 در این جنگنده ها ارزش تاکتیکی دارند . نیروی هوایی گرجستان در حدود 17 فروند جنگنده Su-25UB و همچنین Su-25KM در اختیار دارد و از طرفی دیگر 7 فروند جنگنده An-2 .

جنگنده های نیروی هوایی گرجستان :

ال-39 :

تصویر

سوخو 25 ک ام :

تصویر

یاک 52 :

تصویر

در زمینه های بالگرد های ترابری و تهاجمی نیروی هوایی گرجستان در حدود 42 بالگرد در اختیار دارد که شامل هستند از بالگرد تهاجمی Mi-24 و Mi-8 و UH-1H و در اخر Mi-2 . نیروی هوایی گرجستان در حدود 8 فروند بالگرد تهاجمی از نوع Mi-24V و همچنین Mi-24P در اختیار دارد . از بعدی دیگر نیروی هوایی گرجستان در حدود 8 فروند بالگرد حمل نیرو UH-1H در اختیار دارد که از ایالات متحده خریداری کرده بود . نیروی هوایی گرجستان در حدود 7 فروند میل-2 در اختیار دارد و همچنین و همچنین 18 فروند بالگرد ترابری Mi-8MTV-1 .

بالگرد تهاجمی میل-24 نیروی هوایی گرجستان :

تصویر

بالگرد ترابری میل-8 نیروی هوایی گرجستان :

تصویر

بالگرد ترابری و حمل نیرو uh-1h :

تصویر

بالگرد ترابری میل-2 :

تصویر

در زمینه های نیروی هوایی و از لحاظ داشتن جنگنده نیروی هوایی گرجستان بسیار ضعیف هست و توان درگیری های هوا به هوا را با جنگنده های نیروی هوایی روسیه ندارد و حتی جنگنده هایی که در اختیار دارد آن قدر قدرتمند نیستند که بتوانند از پدافند ها و سیستم ها و سایت های ضد هوایی روسیه بگذرند و به پایخت روسیه برسند . ولی موضوع به همین سادگی ها پایان نیافته و با اینکه از لحاظ دارایی جنگنده و بالگرد نیروی هوایی گرجستان با شعف روبرو هست ولی امید های هوایی گرجستان بسته به پدافند های هوایی این کشور است که در حدود 380 سامانه فعال از کلاس سامانه های ضد هوایی با موشک های زمین به هوا در اختیار دارد . اساسا پایگاه های اصلی و استراتژی هوایی این کشور در شهر ها ی تفلیس ، آلکسیویکا و مارنیولی قرار دارد . نیروی هوایی گرجستان هم اکنون در حال مدرنیزه شدن و باز سازی توسط بعضی از اعضای ناتو هست که البته کمک های ترکیه و امریکا را هم نباید فراموش کرد . البه گفته شده که اسرائیل به گرجستان تعداد نا معلومی پهباد Hermes 450 فروخته است که البته این خبر تایید نشده .

تصاویری از نیروی هوایی گرجستان :

جنگنده های Aero L-29 Delfin نیروی هوایی گرجستان که البته عملیاتی نیستند :

تصویر

بقیه تصاویر :

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

کشور : گرجستان
سال شروع به کار نیروی هوایی : 1991
پرسنل : 1800 مفر
فرمانده کل نیروی هوایی : دیوید نیراشیویل
تعداد هواگرد ها : 64 فروند
هواگرد های تهاجمی : Su-25, Mi-24
هواگرد های آموزشی : Yak-52, L-39
هواگرد های ترابری : An-2, Mi-8, UH-1
جنگنده های تهاجمی : Su-25KM و Su-25UB به تعداد 17 فروند
هواگرد اموزشی تک موتوره : An-2 به تعداد 5 فروند
هواگرد آموزشی : L-39 به تعداد 6 فروند
بالگرد های تهاجمی : Mi-24V و Mi-24P به تعداد 8 فروند
هواگرد های تهاجمی : UH-1H به تعداد 8 فروند
Mi-2 به تعداد 7 فروند
Mi-8T و Mi-8MTV-1 به تعداد 18 فروند
پهباد : Hermes 450 به تعداد نا معلوم
کشور هایی که گرجستان اقدام به خرید های هوایی کرده :
شوروی ، اسرائیل ، لهستنا ، چکوسلواکی ، ایالات متحده

موفق باشید :|
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من موندم اینا با این نیروی هوایی قدرتمند چرا به جای استیای جنوبی به روسیه حمله نکردند !؟ :| icon_cool :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا ضعيفن من نمي دونم چه حمايتي از اينا شده بود از طرف امريكا كه وارد جنگ با روسيه شدن :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر میاد رئیس جمهور تقریبا جوانشون : اغفال شده بیده :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا متوجه نميشم. يه چيزي اينجا جور در نمياد. آخه با اين وضعيت حمله به افغانستان هم احمقانه هست چه برسه حمله به ابرقدرتي مثل روسيه. من نميفهمم دليل اين حمله چي بوده. i_dont't_know

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کرکس جان از زحمات شما متشکرم. کشورهای قفقاز چیزی در بساط ندارند و تنها بازمانده های تسلیحات شوروی در زمان فروپاشی را دارند. کشوری مثل اذربایجان نفت داره به همین علت اقتصاد و نیروی نظامی اش از بقیه بهتره.ولی کشورهایی مثل ترکمنستان و گرجستان و ... وضعشون زیاد خوب نیست. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گرجستان سرمایه آن چنانی برای تقویت نیروی هوایی خودش نداره . یعنی اگه ارمنستان به گرجستان حمله کنه مطمئنا ارمنستان پیروزه . من یه جا تو یه مقاله ای می خوندم که گرجستان سعی در خرید چندین اف 18 رو داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توي جاهاي مختلف خودنم كه توي اين درگيري اخير پدافند هوايشون چند تا هواپيما روسيه سرنگون كردن ( تعدادش از 5 تا 10 گفته شده ) چيزي در مورد سيستم هاي پدافندي گرجستان ميدوني؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه تنها نیروی هوایی بسیار ضعیفی به لحاظ كمی داره و تعداد مجموع هواپیامهای اون خیلی كمه و تقریبا" قابل صرفنظر هست، هواپیماهای سوخوی 25 صرفا" برای پشتیبانی نزدیك هستند ونه رهگیری و یا حمله در عمق!!! علاوه بر این هواپیماهای گرجی در واقع روسی و دان گرید شده نسخه اصلی هستن و شانسی برای گرجستان باقی نگذاشتن... حدس نمیزدم تا این حد ضعیف باشن. واقعا" نمیفهمم این ساكاشویلی به چه امیدی حمله كرد به اوستیا. از طرفی برتری روسیه در این درگیری چیزی به ارزشهای اونها اضافه نمی كنه چون حریف بسیار ضعیفی داشتن. حتی اگه 10 فروند هواپیمای روسی ساقط شده باشه زنگ خطر هست واسه روسیه طبق اعلام منابع غیر رسمی بیشترین امار سقوط مربوط به میگ 29 بوده...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طبق اعلام منابع غیر رسمی بیشترین امار سقوط مربوط به میگ 29 بوده...

منبع ؟؟؟؟!!!! :|

گرجستان اگرچه از لحاظ دارا بودن به جنگنده و هواگرد های تهاجمی ضعف های بسیاری داره ولی نباید فراموش کرد که گرجستان 380 سامانه پدافندی ضد هوایی فعال از کلاس موشک های زمین به هوا داره .

برگ برنده اصلی گرجستان در همین است و در ضمن خاک گرجستان اون قدر بزرگ نیست که باید هزاران سامانه موشکی براش گزاشت icon_cool همین 350 کافی هست و تا کنون تونسته به کارش خوب عمل کنه .

به نظر من روسیه هنوز واردجنگ اصلی نشده و فکر کنم هنوز داره وقت تلف می کنه وگرنه توپولف 22 و توپلف 160 و جنگنده هایی مثل سوخو 33 و 35 که اونجا بیکار نشتند .

روسیه می تونه از موشک های بالستیکش هم استفاده کنه . :!: التبه فکر نکنم روسیه سرمایه گذاری بر روی موشک های بالستیک با برد های کوتاه داشته باشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وي جاهاي مختلف خودنم كه توي اين درگيري اخير پدافند هوايشون چند تا هواپيما روسيه سرنگون كردن ( تعدادش از 5 تا 10 گفته شده )
چيزي در مورد سيستم هاي پدافندي گرجستان ميدوني؟

طبق ادعای روسها 4 سوخو 25 ساقط شد که اون هم توسط سامانه های s-200 و تور بوده که از اوکراین وارد شده بودند و حتی پرسنل اوکراینی داشتند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس چرا برد روسيه را اينقدر تو بوق كردن؟؟ و يا شكست گرجستان تحت الحمايه آمريكا را به نوعي برد روسيه برابر آمريكا تلقي ميكنند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طبق اعلام منابع غیر رسمی بیشترین امار سقوط مربوط به میگ 29 بوده...

منبع ؟؟؟؟!!!! icon_cool

گرجستان اگرچه از لحاظ دارا بودن به جنگنده و هواگرد های تهاجمی ضعف های بسیاری داره ولی نباید فراموش کرد که گرجستان 380 سامانه پدافندی ضد هوایی فعال از کلاس موشک های زمین به هوا داره .

برگ برنده اصلی گرجستان در همین است و در ضمن خاک گرجستان اون قدر بزرگ نیست که باید هزاران سامانه موشکی براش گزاشت :!: همین 350 کافی هست و تا کنون تونسته به کارش خوب عمل کنه .

به نظر من روسیه هنوز واردجنگ اصلی نشده و فکر کنم هنوز داره وقت تلف می کنه وگرنه توپولف 22 و توپلف 160 و جنگنده هایی مثل سوخو 33 و 35 که اونجا بیکار نشتند .

روسیه می تونه از موشک های بالستیکش هم استفاده کنه . :| التبه فکر نکنم روسیه سرمایه گذاری بر روی موشک های بالستیک با برد های کوتاه داشته باشه .

دیگه واسه وارد شدن به جنگ اصلی دیر شده . کاش روسیه هر چی داشت ، تو همون روزهای اول رو میکرد . دنیا انتظار بیشتری از نیروی هوایی روسیه داشت . ( همینطور خود من ) . الان وقتی نبود که روسیه از خودش ضعف نشان دهد . من خیلی ناراحتم . :| شما چی ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس چرا برد روسيه را اينقدر تو بوق كردن؟؟
و يا شكست گرجستان تحت الحمايه آمريكا را به نوعي برد روسيه برابر آمريكا تلقي ميكنند؟

چون برخلاف نیروی هوایی گرجیها نیروی زمینی نسبتا قدرتمندی داشتند و جنگ اصلی در زمین بود نه هوا چون معمولا در مناطق با وسعت کم و محدود تلفات نیروی هوایی بیشتر می شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.