Electro_officer

MV Blue Marlin هرکول قدرتمند دریا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تصویر
MV Blue Marlin و کشتی مشابه آن Black Marlin در دسته کشتی‌های نیمه شناور باربری semi-submersible heavy-lift ship دسته‌بندی‌ می‌شوند. این شناورها توسط شرکتی واقع در نروژ طراحی شدند و در 6 ژولای 2001 به شرکت هلندی Dockwise فروخته شدند. این کشتی ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا توانایی حمل شناورهای دیگر را داشته‌باشند. Blue Marlin توانایی حمل باری با وزن 30هزارتن را داراست! اکامادیشن(ساختار واقع در انتهای کشتی جهت اقامت کارکنان و هدایت کشتی) این دو کشتی دارای 38 کابین است که تعداد 60 نفر را در خود جای میدهد و دارای امکانتی چون حوضچه‌ی شنا و سونا نیز هست.
سابقه‌ی استفاده‌
زمانی که ناوشکن USS Cole (DDG-67) (ناوشکنی از کلاس Bruke که قبلا خدمتتون معرفی کردم) توسط عوامل انتحاری طالبان در آدن یمن مورد حمله قرار گرفت نیروی دریایی ایالات متحده اقدام به انتقال ناوشکن آسیب‌دیده‌ی خود با استفاده از این کشتی نمود.
عکس زیر Blue Marlin را در حال حمل ناوشکن آمریکایی USS Cole نشان میدهد. این ناوشکن در 8 ژوئن 2006 زمانی که از بندر آدن یمن عبور می‌کرد مورد حمله‌ی انتحاری قرار گرفت. و در 6 دسامبر 2006 به Norfolk واقع در ویرجینیا انتقال داده شد. ( من این عکس رو تو فولدر عکس‌های خنده‌دارم گذاشته بودم! ولی دقت که کردم متوجه شدم واقعیه!)
تصویر
همچنین در نوامبر سال 2005، Blue Marlin سازه‌ی راداری عظیم‌الجثه‌ی SBX(در مورد این سازه‌ی جالب‌ مطالبی آماده کردم که به زودی میزارم رو سایت) را منتقل کرد؛ کشتی در 9 ژانویه‌ی 2006 به Pearl Harbor رسید در حالی که حدود 15000 مایل را طی کرده‌بود.
این کشتی مهندسی فوق‌العاده قوی می‌خواد! برای حفظ تعادل یه کشتی ساده باید از فناوری‌های پیچیده‌ای استفاده کرد چه برسه به این غول!
تصویر
مشخصات:
طول: 217متر
عرض: 42متر
آبخور: 10متر
حداکثر آبخور بالای عرشه در حالت نیمه‌شناور: 10متر
طول عرشه‌ی بار: 178متر
مساحت عرشه: بیش از 7215مترمربع
قدرت موتور: 12640کیلووات(17160اسب بخار)
قدرتBow Thruster (توضیح دارد): 2000کیلووات(2712اسب بخار)
سرعت:14.5 knots
برد عملیاتی: 25000مایل دریایی
ظرفیت اکامادیشن: 55نفر
حوضچه‌ی ساخت: CSBC, Kaohsiung
البته در سال 2004 این کشتی ارتقا داده شد و مشخصاتی از قبیل اندازه و قدرت و ...تغییر کردند.
Bow Thruster: عبارت است از سیستم رانش پروانه‌ای واقع در سینه‌ی کشتی که امکان حرکت کشتی به طرفین را می‌دهد.
تصویر
منبع:
http://en.wikipedia.org/wiki/MV_Blue_Marlin
استفاده از مطلب بدون ذکر نام مترجم و سایت میلیتاری مجاز نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فوق العاده است! :| دستت درد نکنه. icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه سوختي ميزنه به بدن :| icon_cool :!: اگه مدل نفتكشش هم ساخته بشه واسه ايران عاليه بابت مطالب ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من خیلی هم عجیب نیست از این نوع کشتی ها جهت جابجایی تجهیزات و تاسیسات عظیم دریایی مانند سکوهای نفتی هم استفاده می شود. اگر شما سوار یکی از نفتکش های غول پیکر شوید چه خواهید گفت من خودم در نفتکشی بودم که 12 طبقه :| بود و نزدیک 8 طبقه آسانسور icon_cool داشت تازه از نوع نفتکش های با ظرفیت متوسط به شمار می رفت :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1) زودتر تا کسی ندیده { سرعت:15.5کیلونات } را اصلاح کن . ( این عددی که نوشتی معادل 13 ماخ است ! ) :|

2) نحوه بارگیری ناو مذکور به این صورت بود اول ، هرکول ، مخزن های خود را پر از آب کرد و به آب فرورفت ، تا زمانی که فقط بالای دو طرف مرتفع کشتی (که در عکس نیز دیده میشود) از آب بیرون ماند . سپس دو تا یدک کش کمک کردند تا ناو روی عرشه هرکول قرار گرفت . سپس هرکول دوباره مخزنهای خود را از آب خالی کرد تا یواش یواش به قسمت تحتانی ناوشکن برخورد کرد و آن را از آب بیرون کشید . این کار 24 ساعت طول کشید .

3) از مطلب شما فوراً کپی برداری شده .

http://www.3at3at.net/showthread.php?p=2981138#post2981138

منبع رو سایت میلیتاری نوشته ولی نام مترجم که کلی براش وقت گذاشته آورده نشده . icon_cool ( به نام پست کننده مطلب دقت کنید ) ایشون هم باید گزینه اول رو اصلاح کنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاربران اون سایت مطالب زیادی رو از تمام سایتها کپی میکنن که اکثرا بدون منبع دقیق هست. بهتر خود مهدی در سایت عضو بشه و به مدیرش اطلاع دهد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاربران اون سایت مطالب زیادی رو از تمام سایتها کپی میکنن که اکثرا بدون منبع دقیق هست.

بهتر خود مهدی در سایت عضو بشه و به مدیرش اطلاع دهد.

قبل از اون باید ببینی کدوم یک از اعضای سایت ، مطالب رو کش میرند ؟ ثانیاً خود مدیریت اون سایت این کارو کرده . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوشبختانه مدیر بخش نظامی اون سایت در اینجا عضو هست و ان شاء ا... مشکل رفع میشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هنوز به بند اول پیشنهادم عمل نکردی ها !

1) زودتر تا کسی ندیده { سرعت:15.5کیلونات } را اصلاح کن . ( این عددی که نوشتی معادل 13 ماخ است ! ) Embarassed

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هنوز به بند اول پیشنهادم عمل نکردی ها !

1) زودتر تا کسی ندیده { سرعت:15.5کیلونات } را اصلاح کن . ( این عددی که نوشتی معادل 13 ماخ است ! ) Embarassed

شرمنده يكي بالا انداخته بودم اصلاح كردم :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تصویر
کشتی هلندی مشابه با نام Super Servant 3، از این کشتی در جنگ با عراق در 19 آگوست 1990 جهت جابجایی شناورهای مین جمع کن USS Impervious (MSO-449), USS Adroit (MSO-509) و USS Avenger (MCM-1) استفاده شد. مین‌جمع‌کن‌های USS Impervious (MSO-449) و USS Adroit (MSO-509) در 14 نوامبر 1991 توسط کشتی Super Servant 4 به Norfolk برگردانده شدند.
تصویر
تصویر
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.