Electro_officer

سری ناوشکن‌های کلاس ATAGO

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تصویر
حوالی سال 1990 زمانی که ساخت 4 ناوشکن کلاس KONGO(قبلا معرفی شد.) رو به اتمام بود؛ نیروی دریایی ژاپن JMSDF متوجه شد نیاز به ناوشکن‌های مدرنی دارد که توانایی‌های ناوشکن آمریکایی کلاس Flight IIA Arleigh Burke را داشته باشد. در واقع این نهاد تصمیم‌داشت ورژنی جدید از ناوشکن‌های‌ کنگو را وارد ناوگان خود نماید. با توجه به بودجه‌ی نظامی ژاپن، تصمیم گرفته‌شد تا دو ناوشکن ساخته‌شوند.
این کلاس ناوشکن تمامی تسلیحات کلاس کنگو را دارد و فضای هاناگر مورد نیاز جهت استفاده از يك بالگرد SH-60 را نيز داراست. دیسپلیسمنت ناوشکن‌های کلاس آتاگو در حالت فول 10000تن می‌باشد.
با توجه به قانون و ماهیت دفاعی حاکم بر نیروی دریایی ژاپن، ناوشکن‌های کلاس کنگو و آتاگو مجهز به موشک‌های کروز LACM (موشک‌هایی که از آنها جهت حمله به اهداف زمینی استفاده می‌شود.) نمی‌باشند.
ناوشکن DD178, Atago در آگوست 2005 به‌آب‌انداخته‌شد و در مارس 2007 رسما مشغول خدمت شد. ناوشکن دوم تحت عنوان DD-178, Ashigara در آگوست 2006 به آب انداخته‌شد و در سال 2008 مشغول خدمت خواهد شد.(شاید الآن مشغول خدمت باشه.)
ناوشکن‌های کلاس آتاگو همانند کلاس کنگو مجهز به سیستم دفاع ضد موشکی TBM جهت مقابله با خطر موشک‌های بالستیک کره‌ی شمالی می‌باشد.
تصویر
مشخصات:
طبقه‌بندی: DDG
طول: 170متر
عرض: 21متر
آبخور: 6متر
دیسپلیسمنت(وزن): 10000تن
پیشران: 4 GE LM2500، توربین گازی، دو شفت
سرعت: بیش از 30 گره دریایی
برد عملیاتی: 5000مایل دریایی (20گره)
خدمه: 340 نفر
بالگرد: يك فروند SH-60 Seahawk
حس‌گرها:
رادار AN/SPY-1D
سونار AN/SQQ-89
AN/SQQ-28v LAMPS III
تسلیحات:
تعداد 64 سلول شلیک عمودی Mk-41 دارای موشک‌های SM-2, ASROC در جلو
تعداد 32 سلول شلیک عمودی Mk-41 دارای موشک‌های SM-2, ASROC در عقب
تعداد هشت فروند موشک (سطح به سطح) SSM-1B ASM
دو توپ 20میلیمتری Phalanx CIWS
یک توپ 127 میلیمتری MK-45 DP
شش مقر اژدر Type 68 LW
تعداد ناوشکن این کلاس: 2فروند
DDG-177 Atago
DDG-178 Ashigara
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تو این عکس عظمت ناو مشخصه پیشنهاد میکنم ببینید:
http://lh4.ggpht.com/_cTaLGgz4Ru8/R7vNjlpGG8I/AAAAAAAAEik/lmKQzrK29m8/atago.jpg
منبع:
http://www.jeffhead.com/aegisvesselsoftheworld/aegis.htm
استفاده از مطلب بدون ذکر نام مترجم و سایت میلیتاری مجاز نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهدی جان ممنون از زحمتت. راستی نیاز نیست منبع متنهای خارجی رو بذاری.فقط پیش خودت باشه تا بدونی از کجا گرداوری و ترجمشون کردی. peace_sign

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1) دوست عزیز ، ناو دوم DDG-178 Ashigara در مارس 2008 ( پنج ماه پیش ) ، به طور شروع به کار کرده است .

2) من هرچی با میکروسکوپ به این ناو نگاه کردم ، هلیکوپتر دوم را ندیدم . کجای این ناو ، دومی رو قایم کردند که من ندیدم ؟!

3) در 19 فوریه یک اتفاق نادر برای ناو اول افتاد . وقتی داشت از گشت زنی از هاوایی به یوکوهاما برمیگشت با یک قایق 7 تنی ماهیگیری تصادف کرد که منجر به کشته شدن 2 ماهیگیر شد . مسئولین نظامی از این اتفاق کلی حالشون گرفته شد ، چون راداری که اینهمه پزشو میدادند ، اصلاً این قایق بزرگ رو رد یابی نکرده بود !

4) ناو اول به خاطر بررسی های بیشتر تا به حال به هیچ ماموریتی اعزام نشده است .

5) نیروی دریایی ژاپن JMSDF مخفف Japan Maritime Self-Defense Force است .

6) قدرت موتور پیشران این ناو 100000 اسب بخار است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1) 2) من هرچی با میکروسکوپ به این ناو نگاه کردم ، هلیکوپتر دوم را ندیدم . کجای این ناو ، دومی رو قایم کردند که من ندیدم ؟!

اينو تو سايت منبع نوشته‌بود. peace_sign

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من اشتباه نوشته . peace_sign

هم کلی عکس از این ناو دیدم که فقط برای یک هلیکوپتر جا داره و اگه از یه منبع دیگه چک کنید ، میبینید 1 هلیکوپتر داره .

شرمنده که فضولی کردم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من اشتباه نوشته . peace_sign

هم کلی عکس از این ناو دیدم که فقط برای یک هلیکوپتر جا داره و اگه از یه منبع دیگه چک کنید ، میبینید 1 هلیکوپتر داره .

شرمنده که فضولی کردم .

حق با شما بود.
مطلب اصلاح شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب بود ژاپن بهتره كه با اون گندي كه تو جنگ جهاني دوم بوسيله كاميكازين ها بالا آورد ديگه سراغ مسايل نظامي نره اگه هم جنگي رخ داد بره و خودش رو سريعا تسليم كنه peace_sign

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
SUPERASSAULT عزیز

بر خلاف شما من فکر میکنم کامیکازه از افتخارات ژاپن به حساب میاد . کار هر کسی نیست که جان خودش رو در راه وطن نثار کنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله منم موافقم با بابک هرکسی افتخارنثار کردن جانش را در راه وطن پیدا نمی کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

SUPERASSAULT عزیز

بر خلاف شما من فکر میکنم کامیکازه از افتخارات ژاپن به حساب میاد . کار هر کسی نیست که جان خودش رو در راه وطن نثار کنه .

ژاپني‌ها به كاميكازهاشون مينازن در حالي كه الآن!!!!
بيخيال! دولت ژاپن بارها تحت فشار آمريكا به ما ضربه زده. peace_sign

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که با دولت ژاپن کاری ندارم . اصلاً هم ازشون خوشم نمیاد . ژاپن که تحت فشار آمریکا نیست . کاملاً گوش به فرمانشه . peace_sign

من فقط در مورد کامیکازه نظرمو گفتم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

SUPERASSAULT عزیز

من هم با شما موافقم در اين يه تيكه (کار هر کسی نیست که جان خودش رو در راه وطن نثار کنه )ولي نه به صورت افراطي كه كل استراتژي ژاپن در جنگ جهاني دوم فقط استفاده از قايقها و هواپيماهاي كاميكازين بوده است كه آمريكاييها توانستند قايقها را پيدا كنند و از هر 5 هواپيماي كاميكازيني كه به سمت ناوهاي آمريكا ميرفتند هر 5 تايشان توسط ضدهواييهاي آمريكا نابود ميشدند .

فقط حرف آخرم اينه كه گردان گردان سرباز رو به باد دادن خيلي با شهيد شدن در رسيدن به هدفي(مثلا حسين فهميده كه با منفجر كردن هم خودش و هم تانك يك پل رو مسدود كرد و از ورود نيروهاي بعثي به ايران جلوگيري كرد) متفاوت است ژاپنيها با اينكه شاهد نابود شدن هم افراد و هم هواپيماهايشان بودند باز هم نيروي بيشتري رو ميفرستادن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بلاخره ما هر کاری بکنیم نمیتونیم فرهنگ ژاپنی رو درک کنیم . واقعاً ملت عجیبی هستند . نشنیدم جایی یه ژاپنی از کامیکازه ، انتقاد کنه . بلاخره در اون زمان ترجیح دادند که کشته بشند ولی زیر سلطه آمریکا نباشند . واسه این میگم از دولت ژاپن بدم میاد که ، خون کشته هاشو خیلی راحت هدر داد و الان زیر سلطه کامل آمریکا قرار گرفته .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.