hamed_713

جنگنده F/B-44 “Iranian Lion”

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوست دارم آقا سعید هم نظر بدن.

راستش من از این پروژه اطلاع چندانی ندارم و برخلاف دوستان که کم دانسته یا ندانسته نظر میدن ترجیح میدم نظری ندم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بطور کلی صنعت هوایی بسیار هزینه بر و زمان بره
و معدود کشورهایی که از نظر قدرت اقتصادی و دانش و مهارت نیروی انسانی در جهان رتبه تک رقمی دارند مو فق باشند!
به نظر شما اقتصاد ایران که حتی جزء 20 اقتصاد برتر جهان هم نیست توان تولید انبوه جنگنده نسل 5 مثل F-22 یا F-35 رو داره!
باید منطقی بود! نباید خود را با چین با 1 تریلیون دلار ذخایر ارزی و یا امریکا و....مقایسه کرد
اگر قرار باشه ایران جنگنده نسل جدیدی بسازه مطمئنا بهترین و کاربردی و اقتصادی ترین طرح خواهد بود
که میشه جت سبک چند منظوره استیلث داخلی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نصیر جان حق با شماست اما خوب چاره چیه؟ همه میدونیم وضعیتمون بسیار بده و نمیتونیم جنگنده بسازیم و نمیتونیم بخریم! پس باید چیکار کرد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضا جان اینا همش حرف و جنگ روانیه! روسیه همچین راداری نساخته که یه توپ تنیس رو....
همچنان که اون جوری که میگن رپتور و بی 2 رادار گریز نیستن اون رادار هم همچین چیزی نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يه نظر سنجي كوچك:

يه نظر شما ادامه كدام يك از طرحهاي بالا براي ساخت و جايگزيني جنگنده داخلي مناسب است؟با اين شرايط كه نقاظ ضعف طراحي مرتفع و ابعاد متناسب با شرايط جنگي ايران شود؟

به نظر من طرح اولي بخاطر وجود بالهاي متغيرش امكانش خيلي كمه كه به توليد برسه و با اين حساب همون شفق كارش خيلي جلوتره.
در ضمن شفق يك جنگنده نسل 5 نيست و از نسل 4+ به حساب مياد چون فقط از مواد جاذب راداري استفاده ميكنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روسیه صنایع نظامی قدرتمندی داره اما فقط برای خودش!
هرچیزی که از روسیه به دیگران و حتی ما میرسه چیز دندون گیری نیست.مطمئا باشین!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی من از هیچکودوم بدم نمیاد! خوب قدرتمندند و هر کاری دلشون بخواد میکنن! درست برای ما بدن! اما به این دلیل ازشون خوشم میاد که حد اقل برای مردم کشورشون خوبن! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما در زمینه صنایع هوایی و نظامی ضعیف هستیم برای اینکه فقط به فکر کپی کاری و مهندسی معکوس وابسته هستیم .

ولی به نظر من الان مهندسی معکوس و کپی کردن سلاح برای ایران کار بسیار عاقلانه ای دلیلش هم مشکل شدید اقتصادی

وقتی وزارت دفاع بخواهید یک سلاح حتی یک سلاح سبک رو طراحی بکند با هزینه های اضافه روبرو می شود در مورد سلاح های پیچیده مثل تانک این هزینه ها بیشتر می شود هزینه هایی مثل تحقیقات ساخت پیش نمون آزمایشهای گوناگون ولی در عوض سلاح هایی را می توان کپی برداری کرد که قبلا آزمایشات خود رو پس دادند در مورد جنگنده هم بر فرض اگر یک جنگده مهندسی معکوس بشه در بسیاری از موارد می توان تغییرات زیادی در اون ایجاد کردمثل تعویض موتور افزایش مخازن سوخت
اما یک نکته خیلی مهم و اون این است که انتخاب نوع سلاح وبررسی شرایط اون مثل اینکه تا چند سال دیگر در خدمت می تونه باشه بر ضد چه سلاحی استفاده می شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من هم از روسیه و آمریکا و ژاپن و انگلیس و فرانسه و اسپانیا و کانادا و آلمان و چین بدم میاد یعنی میشه گفت ازشون نفرت دارم .

اونها هم از شما بدشون مياد يعني ميشه گفت ازتون نفرت دارن icon_wink

اما دليل نفرتتون چيه؟ اينكه مردمشون در آرامش و آسايش كامل هستن شما رو ناراحت ميكنه؟
اينكه ابر قدرت هستند شما رو ناراحت كرده؟ اينكه ما ميريم هواپيماي دست 20 ميخريم شما رو
ناراحت كرده؟ بهتره به جاي اينكه از اين كشورها منتفر باشيم از عقب ماندگي و جهان سوم بودن كشورمان منتفر باشيم و خجالت بكشيم و راهي براي پيشرفتش جلوي مسئولين قرار دهيم.

تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.