sunia

ناوهاي هواپيمابر اروپايي

Recommended Posts

ناو هواپيمابر شارل دوگول (فرانسه)

تصویر

ناو هواپيمابر شارل دوگول تنها ناو هواپيمابر در حال خدمت فرانسه واولين ناو هواپيمابر با نيروي محركه هسته اي ساخت كشوري غير از امريكاست.اين ناو براي حمل هواپيماهاي Dassault Rafale M و E-2C Hawkeye طراحي شده و براي دفاع ضد هوايي و موشكي از موشك پيشرفته Aster بهره ميبرد.

تصویر

تصویر

تصویر

اين ناو در حال حاظر پر قدرتترين ناو هواپيمابر اروپا به حساب مي آيد.
در تصوير ناو شارل دوگول (سمت راست) و ناو يو اس اس اينترپرايز(سمت چپ) ديده ميشود.

تصویر

مشخصات:
Career France
Ordered: 3 February 1986
Laid down: 14 April 1989
Launched: 7 May 1994
Commissioned: 18 May 2001
In service: 18 May 2001
Renamed: Laid down as Richelieu, renamed Charles de Gaulle in 1987
Status: active in service
Homeport: Toulon, France
General Characteristics
Displacement: 38,000 tons empty
40,600 tons full load
Length: 261.5 m overall
Beam: 64,36 m overall
Draft: 9.43 m
Propulsion: 2 × K15 Pressurised Water Reactor (PWR) 150 MW each
4 × Diesel-electric
2 × shafts
Speed: 27 Knots
Range: Essentially unlimited
Endurance: 45 days of food
Capacity: 800 commandos, 500 tonnes of ammunitions
Complement: Ship's Company: 1,350
Air Wing: 600
Sensors and processing systems: DRBJ 11 B tridimensional air search radar
DRBV 26D air search radar
DRBV 15C low altitude air search radar
Arabel target acquisition radar
Electronic warfare and decoys: ARBR 21 Detector
ARBB 33 Countermeasures suite
ARBG2 MAIGRET Interceptor
4 × Sagaie decoys launcher
SLAT (Système de lutte anti-torpille) torpedo countermeasures
Armament: 4 × 8 cell SYLVER launchers carrying the MBDA Aster 15 surface to air missile.
2 × 6 cell Sadral launchers carrying Mistral short range missiles
8 × Giat 20F2 20 mm cannons.
Aircraft carried: 40 aircraft, including
*Rafale
*Super Étendard
*E-2C Hawkeye
*SA365 Dauphin helicopters.
Nickname: CDG
Honours and awards: Jack with the colours of the Free French Forces (front) and the ribbon of the Ordre de la Libération (back)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نكند. :D واقعا جاي مطالبي درباره نيروي دريايي خالي بود. :wink:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نكنه. ولي بهتره اين مطلب رو در بخش شناورهای سطحی مي نوشتي چون ناو هواپيمابر جزو گروه هواناوها قرار نميگيره. بازم ممنون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعيد لطفا اگر ممكنه و به نظرتون مطلب خوبه خودتون ضحمتشو بكشيد ومطلبو ببريد بخش شناورهای سطحی. سعي ميكنم بقيش رو هم بنويسم. :wink:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از مطلب خوب و آموزنده بايد تشكر كرد ممنون از اين ارسال شما

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان با توجه به موضوع مطلب در مورد ديگر كشورها وجود ندارد :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من يك سوال دارم من از نزديك (فكر مي كنم 2-3 كيلومتري) يك ناو آمريكايي ديدم كه شبيه ناو هواپيمابر نبود ولي خيلي بزرگ بود و بغير از چند هواپيما (كه متاسفانه نتوانستم نوعش را تشخيص بدهم) حداقل 7 -8 هليكوپتر شينوك رويش بود. ما ناو هليكوپتر بر هم داريم؟ :? :D

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه ناو هواپيما بر هلي كوپتر هم حمل مكند مثلا در عمليات طبس ناو نيميتز را پر از هلي كوپتر به درياي عمان فرستادند كه كسي به آنها شك نكند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن عرض تشکراز تایپیکتون یه سوال من دارم ایابین ناوهواپیمابروناوهلیکوپتر بر ازنظر سازه وسیستم ناوبری وسایرمشخصات تفاوت هست وعموماناوهلیکوپتربراختصاصاجهت حمل هلیکوپترطراحی وتوان حمل هواپبمارونداره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ضمن عرض تشکراز تایپیکتون یه سوال من دارم ایابین ناوهواپیمابروناوهلیکوپتر بر ازنظر سازه وسیستم ناوبری وسایرمشخصات تفاوت هست وعموماناوهلیکوپتربراختصاصاجهت حمل هلیکوپترطراحی وتوان حمل هواپبمارونداره؟

نویسنده مطلب را 7 سال پپیش نوشته و 6 سال پیش سایت رو ترک کرده است 

البته خداوند با صابران هست ;)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن عرض سلام به دات عزیز خوب لطفا شما تشریف دارین به سوال من پاسخ بدین ایاناو هلیکوپتر بر باناو هواپیمابر تفاوت داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ضمن عرض سلام به دات عزیز خوب لطفا شما تشریف دارین به سوال من پاسخ بدین ایاناو هلیکوپتر بر باناو هواپیمابر تفاوت داره؟

سلام 

بله دوست عزیز با توجه به اینکه ناو هواپیمابر برای فرود و پرواز هواپیما به تجهیزات زیاد و طول بیشتری نیاز دارند که برای هلی کوپتر با توجه به عمود پرواز بودن نیازی به این هزینه و تجهیزات نیست ناوهای حمل هلی کوپتر هم به صورت جداگانه ساخته میشن مثل : ا

384118_439.jpg

این ناو هلیکوپتر بر توسط فرانسه ساخته شده 

این کشتی جنگی  199 متر طول، 32 متر عرض و 27 متر ارتفاع می تواند همزمان میزبان 21 فروند بالگرد و 450 تفنگدار دریایی باشد. 

در این تاپیک هم یکی از ناوهای هلیکوپتر بر آمریکا معرفی شده که طول و ظرفیت بیشتری داره

http://www.military.ir/forums/topic/9143-ناوهلیکوپتربر-یواساسآمریکا/

ویرایش شده در توسط ali_special

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="ali_special" post="467066" timestamp="1441540731"]

سلام
بله دوست عزیز با توجه به اینکه ناو هواپیمابر برای فرود و پرواز هواپیما به تجهیزات زیاد و طول بیشتری نیاز دارند که برای هلی کوپتر با توجه به عمود پرواز بودن نیازی به این هزینه و تجهیزات نیست ناوهای حمل هلی کوپتر هم به صورت جداگانه ساخته میشن..دوست عزیز ضمن عرض تشکراز پاسخ جامعتون یه سوال دیگه ایا ناوهای هلیکوپتربر به هیچ وجه نمیتونن حامل هواپیماباشن باتوجه به نوع تجهیزاتشون؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[quote name="ali_special" post="467066" timestamp="1441540731"]

سلام
بله دوست عزیز با توجه به اینکه ناو هواپیمابر برای فرود و پرواز هواپیما به تجهیزات زیاد و طول بیشتری نیاز دارند که برای هلی کوپتر با توجه به عمود پرواز بودن نیازی به این هزینه و تجهیزات نیست ناوهای حمل هلی کوپتر هم به صورت جداگانه ساخته میشن..دوست عزیز ضمن عرض تشکراز پاسخ جامعتون یه سوال دیگه ایا ناوهای هلیکوپتربر به هیچ وجه نمیتونن حامل هواپیماباشن باتوجه به نوع تجهیزاتشون؟

از هواپیماهای عمود پرواز می تونن استفاده کنن مثل همین ناو هلی کوپتر بر آمریکا که از هواپیمای اف 35 هم روی اون استفاده میشه اما جنگنده های معمولی با توجه به سرعت زیاد مورد نیاز برای پرواز کردن و همچنین زمان فرود آمدن ، نیاز به باند طولانی دارن و در ناو های هواپیمابر برای کاهش این طول  یا مانند ناوهای آمریکایی کلاس نیمیتز از کاتاپولت برای پرواز و کابل برای فرود استفاده میشه و یا مانند ناوهای کشورهای دیگه قسمتی از عرشه به صورت رمپ شیبدار ساخته میشه ، که در ناوهای هلیکوپتر بر هیچ کدام از این دو مورد پیش بینی نشده پس برای هواپیماهایی مانند اف 18 و ..... مناسب نیست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.