saman_777

برتا 8000

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تپانچه ی سری ۸۰۰۰ ساخت کارخانه ی برتا موسوم به کوگار از جمله با ارزش ترین محصولاتی هستند که تا کنون توسط این کار خانه ساخته شدند.وزن و حجم کم خوشدستی فوق العاده دقت بالا و نیروی لگد ناچیز باعث شده تا این سلاح چه در نزد نیروی پلیس ایتالیا و چه در میان تبهکاران آن ارزش و اعتبار خاصی داشته باشد .ارزش واقعی این تپانچه زمانی آشکار شد که مهندسین ناتو آن را تا مرز ۳۰هزار گلوله آزمایش کردند.این سلاح کوچک آزمایش فوق را با موفقیت پشت سر گذاشته و مورد تایید قرار گرفت.مکانیزم لوله ی چرخشی آن در نوع خود بینظیر است.با ارسال بخشی از نیروی لگد سلاح به لوله ی چرخنده ی آن و جذب مقدار زیادی از این نیرو توسط لوله میزان انرژی منتقل شدهبه بدنه ی سلاح تا حدود زیادی کاهش پیدا کرده و لگد سلاح به طور محسوسی خنثی میشود.علاوه بر این مکانیزم لوله ی چرخشی باعث عملکرد سریعتر و دقیقتر سلاح در هنگام شلیکهای پیاپی میشود.تپانچه ی کوگار را باید خوش دست ترین تپانچه ی حال حاضر دانست.

تصویر

از جمله مزایای فنی این سلاح کمری :

۱-بکارگیری مکانیزم لوله ی چرخشی جهت کاهش لگد و افزایش دقت سلاح.

۲-بکارگیری سایت نشانه روی لیزری.

۳- ایمنی فوق العاده بعلت دارا بودن مکانیزم قفل سوزن و چخماق و نشان دهنده مخصوص پر بودن سلاح.

۴- قبضه ی خوش دست که برای همه نوع دستی مناسب است و برای جلوگیری از لغزش شیار کاری شده.

۵- حافظ ماشه جنگی که قرار دادن دو انگشت بر روی ماشه را ممکن میسازد.

۶- نظافت و نگهداری آسان.

۷- پوشش مخصوص بدنه برای جلوگیری از زنگ زدگی سلاح با خاصیت انعکاس نور.

مدلهای مختلف:

درچهار مدل :F, F INOX,D,L

اما مشخصات یکی از مدل های برتا:مدل F INOX :

کالیبر:۹در۱۹

ظرفیت خشاب:۱۵ تیر

مکانیزم چکاننده: یک زمانه و دو زمانه

طول: ۱۸۰ میلیمتر

طول لوله: ۹۲ میلی متر

عرض: ۳۸ میلیمتر

ارتفاع: ۱۴۰ میلیمتر

وزن خالی: ۹۳۵ گرم

تصویر

تصویر اسلحه در غلاف مخصوص

تصویر

1-- گلنگدن

۲- شکاف درجه

۳- ضامن

۴- انحنای پشت قبضه

۵- قاب

۶- حافظ ماشه

۷- ضامن اهرم نگهدارنده آلات متحرک

۸- قبضه.

البته نباید فراموش کرد که این تانچه ها تست آزمایشی شلیک تا ۳۰۰۰ تیر فشنگ را گذرانده اند.

ماهنامه ی شماره ی ۱۲ جنگ افزار.

desert-eagle.blogfa.com

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی قیمت هر قبضه چقدره؟ icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
می خوای بخری؟؟ :lol: قیمت هایی که از گوگل در اوردم اینطوریه: 134 دلار 150 دلار 164 دلار. خیلی کلت ارزونیه!!تازه باسه امریکایی ها خریدش ازاده!!خوش به حالشون!! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید این دو سه تا مطلب جدید رو کپی کردم به خاطر همینه.الان عکس رو ادیت می کنم. ممنون که گفتید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اميدوارم از من ناراحت نشده باشيد. در ضمن بخاطر اين مجموعه تاپيكها (در انجمن نيروي زميني) از شما بسيار متشكرم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه ناراحتیی؟؟بالاخره ادم باید مشکلاتش رو رفع کنه.خواهش می کنم این هم اطلاعات کمی بود در میان اطلاعات بسیار دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید توجه داشته باش این قیمت برای فری هست یعنی ازاد برای مردم در فروش گاه اینترنتی یعنی قیمت این 150 دلار نصف می شه یعنی هر قبضه 75 دلار.یعنی پول 2 بار رفتن رستوران!!واقعا می ارزه!!.این قیمت قیمت امریکاست یعنی ساخت داخل باشه هم به علت گرونی نسبی تکنولوژی هر قبضه تو ایران 100 هزار تومان در میاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید دوستان ولی چرا کسی در مورد کلتهای سری P روسی صحبت نمی کنید باید گفت جزء بحهترین کلتهای دنیاست بخصوص P99 که به تازگی صلاح سازمنی سرویس امنیت انگلیس شده تشکر :? :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از saman_777 برای مطلب ارسالی،

یک نکته اینکه تا اونجا که من میدونم ایران در حال حاضر حداقل یک نوع سلاح کمری به نام ضعاف که یک کپی تحت لیسانس (یا بدون لیسانس) از SIG P226 در اصل ساخت شرکت SIG Sauer (یک شرکت سوییسی آلمانی) هست رو تولید میکنه، که کم و بیش از لحاظ مشخصات فنی و ظاهری در کلاس همین برتا 8000 هست، همچنین بنظر میرسه کشورهایی مثل آمریکا، انگلیس، کانادا، و... از استفاده کننده های این سلاحن که نشون میده باید سلاح قابلی باشه، پس در صورت نیاز، این سلاح میتونه احتیاجات نیروهای مسلح رو به یک سلاح کمری قابل اطمینان برآورده کنه. در ضمن گویا این سلاح PC9 ZOAF هم نامیده میشه.

http://en.wikipedia.org/wiki/P-226

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شنیدم سری اصلی این سلاح می تواند به صورت رگبار هم شلیک کند :? :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شنیدم سری اصلی این سلاح می تواند به صورت رگبار هم شلیک کند :oops: icon_biggrin[/quote]

سلام. سامان جان دستت درد نکنه. معرفی تقریبا کاملی از یک سلاح خوب هست.

در مورد گفته های دوست خوبم سرجنت اگر حقیقت داشته باشه و بتونه به صورت رگبار شلیک کنه با خشاب ظرفیت بالا میشه حساب جدی روی اون کرد حتی اگر هم عملی نبوده میشه طراحی کرد.
راستی سوالی که دارم و شاید زیاد ربطی به موضوع نداشته باشه اینه: ایا دوران کلتهای کمری توپی دار ( رولور ) به اخر رسیده ؟ یا اینکه طرفداران خودش رو از دست داده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته منظور من سلاح آلمانی بود که دوستان گفتن ایران از روی مدل آن تولید می کند البته امروزه با تغییر قسمت شلیک اکثر سلاحها می توان آنها را به یک شبه یوزی تبدیل کرد به طور مثال سری جدید 1911 را با تغییر سیستم شلیک که در حدود 250 دلار خرج بر میدارد می توان به یک شبه یوزی تبدیل کرد البته این قیمت فقط برای سیستم شلیک است خشابش هم در حدود 50 دلار آب می خورد به اضافه لیزر و دوربین آن در کل یک چیزی در حدود 1500 دلار آب می خورد البته قیمت دوربینش گران تر از همه می شود ولی در آخر شما یک کلت تمام اتوماتیک دارید icon_biggrin البته من صدا خفه کن را حساب نکردم چون برای این مدل سه نوع صدا خفه کن طراحی شده که قیمت دو مدل آن را دارم که مدل معمولی آن که باعث کم شدن قدرت آن می شود در حدود 60 تا 70 دلار البته اگه در ست گفته باشم چون این قمتش درست یادم نیست مدل دوم صدا خفه کن استاندارد این کلت که فکر نکنم برای مدل آپ گرید شده کارایی داشته باشد 90دلار بود فکر کنم و مدل پروفشنال که قیمت این مدل را ندارم :oops: خود سلاح هم در حدود 350 تا 500 بود اگر اشتباه کردم لطفا دوستان تصحیح کنن لطفا که ما همه از اطلاعات درست بهر مند شیم

*دوست من لطفا در موقع نوشتن دقت کن!! سامان* غلط املا یی خیلی دارم؟ یا در مورد قیمت ها اشتباه کردم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.