saman_777

عجیب ترین اسلحه ی قرن H&K G11

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان این اسلحه یکی از عجیب ترین اسلحه هایی که من تا حالا دیدم!!فکر می کنین مثلا ایس ام 29 خیلی خفنه؟؟نه اقا این
اسلحه از همه لحاظ عجیب تر گرون تر باحال تر و سخت تر از ایکس ام 29 هست.

ظهور HK G11 موقعی ثبت شد که قرار بود ژ 3 رو در سال 1960 از ارتش المان غریی حذف کنند و اسلحه ای برای
جایگزین کردن با قابلیت های بیشتر و کیفیت بهتر نیاز بود.

اولین نظری که داده شد توسط یک گروه مبنی برا یک اسلحه با کالیبر پایین و رپید فایر (از جنرالز اینو فهمیدم فکر کنم یعنی تند
اتش) بود.این اسلحه میبایست دارای قدرت بازدارندگی و کشتن با کالیبری پایین رو داشته باشد.این اسلحه باید گنجایش زیاد و
کشندگی(خورد و خمیر کردن) رو می داشت و باید می توانست مهمات کسلس caseless رو شلیک کند

این طراحی جدید که المان به شرکت هکلر کخ به همراه داینامیت نابل تیم سپرد باعث به وجود امدن هکر اند کخ G11 شد.
هکلر کخ مسئول طراحی اسلحه و داینامیت نابل تیم مسئول ساخت مهمات کسلس رو بر عهده داشت.

فکر پایه و اساس G11 باعث شد تا در راستای این اسلحه این سیستم ها به وجود ایند که روی خود اسلحه نصب شده
بودند:
چهره ی بی همتا و وجود سیستم سیلندر ها در ته اسلحه و چرخش 45 درجه ان ها.قرار دادن خشاب در بالای لوله ی اسلحه.
گلوله در اولین شلیک به داخل خزانه هل داده می شه و سپس بعد از چرخش 45 درجه به ته لوله تفنگ میره و با لوله تفگ همتراز می
شه.بعد از این دوباره گلوله در ته لوله بعد از چرخش 45درجه قرار می گیره و اماده ی اتش می شه.اگر بعد از احتراق گلوله
شلیک نشه به وسیله ی گلوله ی بعدی که در خزانه هست به پایین هل داده می شه.دسته ی پخته شده (منظور ریخته
گری شده هست)در هنگام اتش حرکت نمی کنه.از دیگر مشخصه های خفن این اسلحه اینکه خشاب و خوراک دهنده و لوله ی
اسلحه خشاب در یک واحد قرار داره و درون اسلحه به عقب و چهار حالت دیگر حرکت می کنند.(البته منظورش فکر کنم الات
متحرکه و سوزن و .. بوده وگرنه خشاب که حرکت نمی کنه و حتما گلوله منظورش بوده.کلا الات متحرکه منظورش
بوده!!)در تک تیر در اولین تیر واحد(همون واحد<<)به سمت عقب حرکت می کنه و بعد به عقب.موفعی که اتومات اتش
می شه در اولین تیر واحد به سمت عقب حرکت می کنه و سپس در هنگامیکه اولین تیر شلیک شده به جلو.نتیجه ی مد اینه که میزان
شلیک گلوله در دقیقه به 600 عدد در دقیقه برسه.اما وقتی با مد سه تیر تیر اندازی می شود فشنگ های دوم و سوم که در خوراک دهنده هستند خیلی زود وارد خزانه می شوند و موقعی که گلوله سوم از لوله خارج می شود واحد دوباره به سر جای اولش بر می گردد.نتیجه ی مد سه تیر مساوی است با 2000 گلوله در دقیقه!!!همچین نتیجه ی واکنش حقیقی این عمل در اخرین گلوله است.

در بیرون اسلحه(بیرونی یعنی همون خشاب و ماشه و..) یک دوربین با بزرگ نمایی 1 برابر و یک سایت نشانه گیریهدایره ای نصب شده.اولین نمونه ی خشاب این اسلحه با 50 گلوله که خشاب با پوشش پلیمری بوده درست شده بود.در طراحی های بعد خشاب اسلحه با 45 گلوله ظرفیت تبدیل شد که خود خشاب 45 تایی دو نمونه داشت:اولی خشاب به همراه واحد نصب شده در بالای اسلحه.دومی خشاب چسبیده به سایت هدف گیری.

محمات کسلس در اولین طرح خود مرمری داخل یک پوکه بزرگ پوشانده می شد ولی سر مرمری بیرون بود .در طرح نهایی که DM11 نام داشت و در سپتامبر سال 1980 ساخته شده بود گلوله دارای طراحی و شکل تلسکوپی بود و مرمری کاملا در پوشش قرار داشت.گلوله دارای 3.25 گرم وزن و 630 تا 960 متر در ثانیه سرعت داشت.

بعد از سپتامبر سال 1980 المان غربی تستی از G11s گرفت که این اسلحه رد شد!!بعد از این ماجرا تغییراتی بر روی سایت نشانه روی خشاب ذخیره و سر لوله تفنگ و... صورت گرفت.

این تغییرات باعث پیدایش مدل G11 K2 شد.در سال 1989 تستی از این مدل گرفته شد و این اسلحه 50% بهتر و دقیق تر از ژ3 عمل کرد.المان غربی 1000 قبضه از این اسلحه را تا سال 1990 دریافت کرد.ولی به دلایلی تولید بیشتر این اسلحه توسط دولت المان متوقف گشت.شاید یکی از دلایل یکپارچه شدن المان و دیگر قرار گرفتن المان در عضویت ناتو و حذف گلوله های کسلس به علت استاندارد ها بوده.چون هیچ کدام از کشور های عضو ناتو از این نوع گلوله استفاده نمی کردند و اسلحه ای نداشتند که از این گلوله ها استفاده کند.

نمونه های مد جدید G11 توسط ACR امریکا در سال 1990 به امریکا برده شد و در انجا تغییراتی روی ان انجام شد و از تکنولوژی ان استفاده شد ولی هنوز هیج اسلحه ای توسط این انجمن مانند G11 تولید نشده.شاید فقط برای برخی تکنولوژی ها از این استفاده شده.

اسلحه ی G11 اسلحه ی خیلی خوش دست قوی و با اطمینانیه.از این نوع اسلحه ها(خشاب بالای لوله)مقدار بسیار کمی مدل ساخته شده که اسم 2 تا از اون ها رو می دونم یکیش همین G11 خودمونه و دیگری P90 هست که اگه خدا بخواد یه مقاله هم راجب به این اسلحه می زارم.

دوستان این بیشترین و سخت ترین ترجمه ی من بود!!نامرد به جای اینکه بنویسه چرخش 45 درجه نوشته بود چرخش نیم 90 درجه!!!نیم ساعت ما رو به خاطر همین کا هاش علاف کرده بود!!جمعا این ترجمه 4.30 طول کشید!!
:|

خدایی خیلی خفنه!!

مشخصات فنی:

کالیبر:4.7 mm caseless وزن مرمری 3.25 گرم

سیستم اتش:فشار غیر مستقیم باروت.ته چرخشی(منظور همون چرخش 45 درجه ی گلولست.)

طول کلی: 750 میلی متر!!

طول لوله:540 میلی متر

وزن:3.6 کیلو گرم(خالی) 4.3 کیلو گرم پر

ظرفیت خشاب:50 یا 45 گلوله

سرعت گلوله در دهانه:930 تا 960 متر بر ثانیه.

مقدار توانایی شلیک در دقیقه:550 اتومات و 2200 تیر در دقیقه در مد سه تیر

برد موثر:400 متر

کشور سازنده:المان غربی

شرکت سازنده:H&K

اینم عکس هاش:

تصویر

G11

تصویر
13 پیش نمونه(الگو) G11

تصویر
G11 K2

تصویر
G11 با تلسکوپ جدید اینستال شده(در خود نمونه اینطور نیست.ولی می شه دوربین رو باز کرد و دوربین دیگری گذاشت.)

تصویر
دومین پیش نمونه ی G11

تصویر

سمت چپ اولین نمونه ی محمات کسلس سمت راست محمات نهایی کسلس(DM11)

تصویر
چگونگی قرار گرفتن گلوله در لوله.

تصویر
DM11 جدا شده.در این تصویر چگونگی تلسکوپی بودن این گلوله مشخص است.

متعرجم:saman_777
سایت دارای امتیاز:military.ir
در هنگام کپی خواهشا نام نویسنده و سایت را فراموش نکنید!

مردم!!پایان! :!:
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و آرزوی قبولی طاعات دوستانی که بازی کامپیوتری IGI2 رو دیده باشند با این اسلحه کاملا آشنا هستند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سیستم گلوله گذاری p90 هم به این صورته و فشنگ با چرخش به درون جان لوله می ره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله اون جا هم گفتم.ممنون که یاد اوری کردین.ولی من اینو به خاطر گلوله هاش بیشتر دوست دارم icon_cheesygrin در ضمن فکر کنم تو IGI2 از نوع گلوله اول استفاده می کنن!! اولش می خواستم 2 تا عکس بزارم بپرسم ببینم حدث میزنین خشابش کجاست یا نه :!: اخ یادم رفت مشخصات فنی رو بنویسم الان می نویسم. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمی دونم ولی من از این اسلحه ها خیلی خوشم میاد!! امریکا هنوز درست نکرده ایران درست کنه؟! :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بگم که این سیستم تغذیه اینطوری که در ابتدا در زاویه 90 درجه قرار داره بعد یک گلوله درون ان قرار می گیره و 45 درجه می چرخه و وقتی گلوله از دهانه خارج شد 45 درجه دیگه می چرخه.این هم یه مورد بود که باید ادیت می کردم تا 20 پیش نمی دونستم. :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلاح بسيار جالبيه http://www.streetpro.com/usp/images/g11/g11d.jpg http://www.hkpro.com/image/g11compare.jpg http://remtek.com/arms/hk/mil/g11/g11.gif

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا دستت درد نكنه icon_cheesygrin خيلي با حالي :!: اين اسلحه هر چقدر هم كه خفن باشه به سلاح ملي ما نميرسه منظورم همون پلخمونه خودمونه :| icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطلب جالب و مفیدی بود. این اسلحه در بخش عقبش یک فضای خالی داره که در هنگام تک تیر و سه تیر با حرکت کل سامانه به سمت عقب لگد اسلحه از بین میره و دقت رو به میزان زیادی افزایش میده.اون کلمه هم مرمی هست نه مرمری.منظور همون گلوله است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این اسلحه در بخش عقبش یک فضای خالی داره که در هنگام تک تیر و سه تیر با حرکت کل سامانه به سمت عقب لگد اسلحه از بین میره و دقت رو به میزان زیادی افزایش میده.اون کلمه هم مرمی هست نه مرمری.منظور همون گلوله است.

ممنون اینارو نمی دونستم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.