TANK

تاپیک جامع اخبار سقوط هواگردهای بال ثابت و بالگردها

Recommended Posts

سلام
کم کم میشه مشکوک شد که تو دزفول و در مورد اف پنج ها یه خبرایی هست و یه اتفاقی اونجا داره میفته . خدا کنه علی رغم این از دست دادن ها ( مخصوصا اون دو عزیز ) در نهایت خبر خوبی برای همه باشه .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این فقط یه حدس همینجوریه :

نکنه موتور F5 ها رو با موتور دیگه ای عوض کردن ؟

البته چون این روزا خیلی موتور جلو چشممهو هر دو این جنگنده ها هم از یه پایگاه بودند این به ذهنم رسید و گرنه خدا میدونه دلیل چی میتونه باشه
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1367150088' post='309592']
مهدی جان ، یکم آروم باش ، عربستان با این همه مستشار آمریکایی هم یه 40-50 تا از اف 15 ! هاش سقوط کرده ! پس بروز نقص فنی امری عادیه از نظر من .... مهم اینه که خلبان ایجکت کرده و تلفات جانی نداشته ، انشالله با صاعقه نسل 2 جای این جت پر میشه ....
[/quote]

[right]اره نکات مثبتش اینه.زنده موندن خلبان.واینکه ما میتونیم به مرور هواپیمای صاعقه رو با اف 5 جایگزین کنیم.اما باز هم این توجیهی برای منفی بودن 2 سقوط در یک هفته اونم از یک پایگاه نمیشه!فکر میکنم مهندسین و تیم فنی اف 5 ها باید مورد سوال قرار بگیرند.و همینطور فرماندهی پایگاه. اخه 2 تا سقوط از یک نوع هواپیما اونم از یک پایگاه ! نظر دوستان چیه؟[/right]

[quote name='Thundar' timestamp='1367150786' post='309596']
بحث سقوط مرتب جنگنده ها در ایران زمین تا اسمون با عربستان فرق داره........اونا سقوط جنگنده هاشون از بابت استعداد ذاتی خلباناشانونه :blushing: :blushing: ....... منتها قضیه ایران فرسودگی مفرط جنگنده هاست :-( :-( یعنی اساسا در مقوله کاملا متفاوتن منتها بهتره سایر کشورای منطقه رو تو شرایط تحریم هوایی مثل ایران خودمون قرار بدید تا متوجه بشید همین که یه فانتوم 40 سال پیش میتونه تیک اف کنه خودش دال بر مهارت و ایثار پرسنل نهاجاست چون یقین دارم بهترین خلبانهای ناتو هم جرات 1 دقیقه پرواز با این اهن پاره ها رو ندارن چون هر پروازی یحتمل اخرین پروازشونه
[/quote]

[right]فقط میتونم بگم دمت گرم با این حرف حساب :rose:[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1367150088' post='309592']
مهدی جان ، یکم آروم باش ، عربستان با این همه مستشار آمریکایی هم یه 40-50 تا از اف 15 ! هاش سقوط کرده ! پس بروز نقص فنی امری عادیه از نظر من .... مهم اینه که خلبان ایجکت کرده و تلفات جانی نداشته ، انشالله با صاعقه نسل 2 جای این جت پر میشه ....
[/quote]

ممنون حامد جان. واقعا اینجور چیزا زور داره. برای اعراب نه ولی برای ما بله. اونا یهپول مفتی گیر اوردن هی میخرن ولی ما.......

انشالله
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنگنده ها همین هفته یادشون افتاده مستهلک و قدیمین و باید سقوط کنند؟
اونم فقط جنگنده های یکجا به این نتیجه رسیدند که چون کهنه هستند در این هفته بهتره سقوط کنند!! ...امیدوارم زودتر جنگنده ها بی خیال کهنه بودنشون بشن حداقل در اون پایگاه icon_cheesygrin
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا یه اف 5 افتاده دیگه انقدر عصبانیت نداره خدا رو شکر تلفاتی هم نداشته تازه ما بهتر از این هاش رو داریم تولید میکنیم
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقایون سلام
خبرو من قبل از همه شنیدم میشه اینقدر زود احساسی نشین و حدسهای انچنانی هم نزنین
سقوط این جنگنده سرسوزنی
ربط به فرسودگی جنگنده
یا عدم تعمیر یا موتور یا خلبان نداشته
ماجرا یک چیز عجیب و غریبه که شنیدنش کمی تعجب برانگیزه
اینو بگم که جنگنده مجبور شده تاچ اند گو کنه تاحداقل بتونن اجکت کنن اما .....
ابدا ربطی به هواپیما و خلبان نداشته
به هیچ وجه
ماجرا خیلی فیلمیه
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لااقل دیگه پرواز نکنند تا دشمنامون روحیه نگیرن اخه پرواز اینا چه فایده ای داره
اره قبول دارم باید اماده باشن ولی تا وضع اینه فایده ای نداره خداییش پرسنل نیروی هوایی ما خیلی شجاع هستند باید قبول
کنیم که ما تقریبا نیروی هوایی نداریم و باید روی همون کارهای پدافندی و موشکی کار کنیم
اینقدر هم صاعقه صاعقه نکنید من که تا حالا چیزی از این جنگنده ها ندیدم فقط تو بعضی رزمایش ها تو ارتفاع کم پرواز کردند
  • Upvote 4
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیزای من چرا همه چیز و ربط میدین به هم
گلم
گفتم نه جنگنده
نه موتور
نه قطعه
نه عمر کاری
نه خلبان
نه تعمیرونگهداری
هیچکدوم مقصر این حادثه نبودن
ماجرا چیز دیگه ای بوده که نمیتونم چیزی بگم
امیدوارم خود نیرو هوایی دوخط توضیح بده تا همه بفهمن چی بوده و یانقده فکروخیالهای جورواجور به ذهنها هجوم نیاره
میدونم شنیدن خبردو سقوط دی یک هفته همه ایرانیهای غیور و میهن دوست رو احساسی میکنه
اما بزارین اطلاعات صحیح بدستتون برسه بعد نتیجه گیری کنین
میدونم از دست دادن جنگنده سخته و تلخ اما اینبار شکر خدا خلبانا سالمن
همین خیلی مهمه
اگر ماجرا رو بدونین تعجب خواهین کرد
شرمنده ام بخدا که نمیتونم چیزی بگم

خلبان فقط شاهکار کرده تونسته با تاچ اندگو به ارتفاع اجکت کلایمب کنه
همین
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]elo گرامی، حق با شماست. هنوز هم که هیچ خبری راجع به علتش منتشر نشده...[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ولیکن با وضعی که ظاهرا داریم، آدم اولین چیزی که به ذهنش خطور می کند همان موارد است... :-? [/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]---------------[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]گفتم نه جنگنده
نه موتور
نه قطعه
نه عمر کاری
نه خلبان
نه تعمیرونگهداری
هیچکدوم مقصر این حادثه نبودن[/quote]عامل دیگه ای هم مگه موند!؟ :laughing: [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]با این وجود شاید در لحظه فرود پرنده ای چیزی رفته باشه تو موتور! شایدم به هر دلیلی لیز خورده باشه...! :mrgreen: [/font][/size] ویرایش شده در توسط mahdavi3d
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='elo' timestamp='1367152391' post='309603']
آقایون سلام
خبرو من قبل از همه شنیدم میشه اینقدر زود احساسی نشین و حدسهای انچنانی هم نزنین
سقوط این جنگنده سرسوزنی
ربط به فرسودگی جنگنده
یا عدم تعمیر یا موتور یا خلبان نداشته
ماجرا یک چیز عجیب و غریبه که شنیدنش کمی تعجب برانگیزه
اینو بگم که جنگنده مجبور شده [b]تاچ اند گو[/b] کنه تاحداقل بتونن اجکت کنن اما .....
ابدا ربطی به هواپیما و خلبان نداشته
به هیچ وجه
ماجرا خیلی فیلمیه
[/quote]

جناب elo
این "تاچ اند گو" که فرمودید چی هست؟ دیجیتاله؟ خوردنیه؟ برای ما بی سوادها کمی توضیح بدین بد نیست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آ؛هان حالا شد
در لحظه فرود یه دفعه
اما ربطی به پرنده های بینوا هم نداره
گفتم که مجبور میشه تاچ اند گو کنه
نکته ......
نوشتمو پاکش کردم
بزارین نهاجا خودش بگه من نگم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید مامور برج مراقبت رقیب عشقی خلبان بوده و برای اینکه اونو از سر راه برداره به خلبان اطلاعات اشتباه داده. همه چی خوب پیش رفته تا اینکه خلبان با یک حرکت هواپیما رو کشیده بالا و در همین حین گفته " نمیزارم عشقمو از من بگیری" و ایجکت نموده وخلبان نجات پیدا کرده. hee_hee

خب داداش الو از این ماجرا فیلمی ترمیشه؟

انشالله نیروی هوایی توضیح خوبی در این رابطه داشته باشه raised_eyebrow ویرایش شده در توسط mahdi42
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست خوبم تاچ یعنی تماس
گو یعنی رفتن
به وظعیتی گفته میشه که یک جنگنده یک لحظه تماس برقرار میکنه اما دوبراه میکنه و میره بالا
خلبان شجاع و توانای این جنگنده هم بعد از اون ماجرا سعی میکنه جنگنده رو تا حد ممکن نجات بده که متاسفانه جنگنده بیشتر از این حرفا آسیب دیده و ایشون هم با رسیدن به ارتفاع مناسب برای اجکت و اطمینان از عدم توانایی بازگشت و فرود ایمن جنگنده و....... اجکت میکنن
بخدا خیلی دلم میخواست ماجرا رو براتون مینوشتم اما نمیشه

مهدی جان بنده هم امیوارم که نهاجا نیاد باز بخواد تبلیغی کاری بکنه و ساده و رک و پوستکنده ماجرا رو بیان بکنه هرچند بعید میدونم خیلیها حتی باورش کنن یا قبلوش کنن
و خواهند گفت سرپوش گذاشتن به ماجراست
اما باور کنید حقیقت داره
یک نکته هم بگم
این ماجرای سقوط متاسفانه بدون تلفات نبوده و در اثر این ماجرای سقوط جنگنده اف5 که امروز صبح اتفاق افتاده شوربختانه یک کشته هم داشتیم
عشق و شکست عشقی و رقیب عشقی رو هم مهدی جان بزار برای دوستان عزیز دل هندی
اون هنده که این ماجراها همش یه پاش رقیب و شکست عشقیه
اینجا ایران عشقو از کشک ارزونتر میفروشن
عشق کیلویی چند گوجه رو بچسب که غذای اعیونی شده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.