TANK

تاپیک جامع اخبار سقوط هواگردهای بال ثابت و بالگردها

Recommended Posts

جناب 100 کلا خیلی نامیدی حرف می زنید.
تو چند تا پست که توش مساءل نظامی و حرفی از ایران گفته شده اظهار نظراتون خیلی منفیه. انگار شما تو دل این گونه کارها اید که این طور محکم و با اطمینان سخن می گید.
من یکی خودم به باور 373 اعتقادی ندارم. قبول دارم نه تانک و اسلحه انفرادی خوب و یا هواپیما به درد بخور و یا حتی یک ناو درست حسابی نداریم، اما ین قدر ها هم نامید نیستم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو پیغام کوتاه هم گفتم . ما تا بیاییم جنگنده درست و حسابی بسازیم 20 سالی طول میکشه ( تازه در شرایطی که اقتصاد کشور هم کشش داشته باشه) عمر اکثر جنگنده های ما هم با ارفاق به 10 سال میرسه . حالا تکلیف این 10 سال وسط چی میشه؟ بدون نیروی هوایی و فقط با تکیه بر پدافند میشه از آسمان کشور دفاع کرد؟

به نظر من بهترین کار خرید 150 تا 250 فروند جنگنده چندمنظوره ای مثل سوخو 30 هست. حدالامکان هم قرارداد خرید باید شبیه قرارداد چین یا هند باشه.

البته خوشبختانه توانایی های ما در زمینه موشکی به حد مطلوب رسیده تا جایی که طبق راهبرد بلند مدتی که مقام معظم رهبری تبیین کردند جهت دهی پروژه ها به سمت ساخت جنگنده داره پیش میره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب 100 کلا خیلی نامیدی حرف می زنید.
تو چند تا پست که توش مساءل نظامی و حرفی از ایران گفته شده اظهار نظراتون خیلی منفیه. انگار شما تو دل این گونه کارها اید که این طور محکم و با اطمینان سخن می گید.
من یکی خودم به باور 373 اعتقادی ندارم. قبول دارم نه تانک و اسلحه انفرادی خوب و یا هواپیما به درد بخور و یا حتی یک ناو درست حسابی نداریم، اما ین قدر ها هم نامید نیستم.[/quote]

تو که بدترش کردی ! icon_smile

[quote]تو پیغام کوتاه هم گفتم . ما تا بیاییم جنگنده درست و حسابی بسازیم 20 سالی طول میکشه ( تازه در شرایطی که اقتصاد کشور هم کشش داشته باشه) عمر اکثر جنگنده های ما هم با ارفاق به 10 سال میرسه . حالا تکلیف این 10 سال وسط چی میشه؟ بدون نیروی هوایی و فقط با تکیه بر پدافند میشه از آسمان کشور دفاع کرد؟

به نظر من بهترین کار خرید 150 تا 250 فروند جنگنده چندمنظوره ای مثل سوخو 30 هست. حدالامکان هم قرارداد خرید باید شبیه قرارداد چین یا هند باشه.

البته خوشبختانه توانایی های ما در زمینه موشکی به حد مطلوب رسیده تا جایی که طبق راهبرد بلند مدتی که مقام معظم رهبری تبیین کردند جهت دهی پروژه ها به سمت ساخت جنگنده داره پیش میره[/quote]

پروژه شفق ! جنگنده رادارگریز ، اگر اشتباه نکنم مربوط به سال 77 هست . یعنی 14 ساله که شروع کردیم ! ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته ممكن است كه اين نظر بسيار سطحي و بچه گانه باشد اما اگر كشور هاي عربي بخواهند حمله اي هوايي به ايران ترتيب دهند بعد از خدا و پدافند تنها راه ، خلبان هاي انتهاري هستند
يعني با اف پنج بکوبیم به اف پانزده icon_smile :x :rose: icon_wink

متاسفانه ضعف نیروی هوایی باعث شده که اماراتی ها اینقدر گستاخ شوند.

البته کشور ها از موشک های ایران خیلی می ترسند و این نقطه قوت و نیمه پر لیوان است :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال!

ما میتونیم جنگنده ای مثل f-14 بسازیم ؟ اصلآ همین f-14 رو با ارتقا سیستم های کامپیوتری و ... تولید انبوه کنیم ؟ چه مقدار بودجه نیازه و چقدر وقت؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] یا اخی انت جندی الایرانی یا انت جندی السعودی[/quote]
العدو العاقل، افضل من صديق الجاهل يا اخي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان این اتفاقات زیاد می افته در مورد صاعقه هم خیالتون راحت کنم خیلی شاخ باشه میشه در حد اف 20 در مورد باور373 هم فکر نمی کنم بیشتر از 60 درصد قدرتی را که اعلام کردن داشته باشه نگین شما نیروهای مسلح را دست کم گرفتینا بهتره از روی شواهد صحبت کنیم :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان این اتفاقات زیاد می افته در مورد صاعقه هم خیالتون راحت کنم خیلی شاخ باشه میشه در حد اف 20 در مورد باور373 هم فکر نمی کنم بیشتر از 60 درصد قدرتی را که اعلام کردن داشته باشه نگین شما نیروهای مسلح را دست کم گرفتینا بهتره از روی شواهد صحبت کنیم[/quote]
سلام دوست عزیز
الان شما مطمئن هستین که خودتون از روی شواهد صحبت می کنین؟
این 60 در صد رو از کجا آوردین؟ مدرک؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا آمریکا با فروش f15 آبروی جنگنده هاشو برد !

در مورد درصد بازدهی باور این اصلاحی هست که در تمام مجلات و سایت های تحلیلی نظامی از اون استفاده میشه :

[size=18]تمام سازندگان سیستم های موشکی و دفاعی در توانایی های سیستم های تولید شده ی خود اغراق می کنن[/size][color=blue][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته ممكن است كه اين نظر بسيار سطحي و بچه گانه باشد اما اگر كشور هاي عربي بخواهند حمله اي هوايي به ايران ترتيب دهند بعد از خدا و پدافند تنها راه ، خلبان هاي انتهاري هستند
يعني با اف پنج بکوبیم به اف پانزده :| B) icon_wink B)

متاسفانه ضعف نیروی هوایی باعث شده که اماراتی ها اینقدر گستاخ شوند.

البته کشور ها از موشک های ایران خیلی می ترسند و این نقطه قوت و نیمه پر لیوان است icon_wink[/quote]
اگر کار به اونجا بکشه و اینقدر جنگ و درگیری نزدیک بشه خوب داگ فایت می کنن و با توجه به توان خلبان هامون درصد برد ما بیشتر خواهد بود .قدرت هوایی اونها در درگیری هوابرد فرا دید هست.

سالهاست روی تسلیحات هوایی کار میشه( از زمان جنگ)اما هیچ کس از داخل نیروی هوایی خبر نداره و در عین حال همونطوری که واریور خان گفتن حداقل به طور روشن از سال ۷۷ روی یک هواپیما کار می کردیم که پرواز هم کرده اونم با صفحه های دیجیتالی و .... که خیلی چشم برخی دوستان رو گرفته icon_wink پس دور از انتظار نیست یک خبرهایی باشه و به دلیل سیستم نیروی هوایی و تهدیدات ما نمی تونیم اعلام کنیم چیزی هست یا نه و فقط مثل یک تخم مرغ شانسی هست که برای دشمن باز نشده و معلوم نیست در گیرودار درگیری چه اتفاقی بی افته.
کسی چه می دونه ممکنه در یک درگیری برد موشک های اف۱۴ ۲۰۰ ک م رو بدن مشکل طی کنه ؟

در مورد عربستان هم باید عرض کنم هواگردهای نو و با پشتیبانی قطعات و آموزش کافی و ..... این وضعش شده .چند ماه پیش یکی از همین خلبانها در مانور با هواپیمای فرانسوی به جای گردش به چپ (که قرار بوده طبق برنامه مانور تمرینی باشه که هر دو جنگنده به چپ پیچیده و همدیگر رو رد کنن در حالی که از روبرو می اومدن) خلبان با هوش عربستانی به راست گردش می کنه و بعد هم ایجکت که باعث برخورد هر دو هواگرد شد و خلبان گفته بود این جنگنده ها خیلی کامپیوتری هستن و پیچیده نمیشه با اینها راحت پرواز کرد.
اوج دلیل رو ببینید که آقا نتونسته اهرم رو بچرخونه سمت چپ بعد میگه این هواپیما ها پیچیده هستن گو اینکه به جای دسته و اهرم می خواسته برای گردش برنامه نویسی کنه و در عین حال در حالی که زمان لازم برای تغییر مجدد مسیر داشته وقت کرده اهرم ایجکت رو بکشه ولی دسته اهرم هدایت رو نه.
اون زمان اینقدر چند نفر به ما فحش دادن که شما میگین اینها فلان و بهمان و.... این نیروی هوایی اینها اله هست و بله اینم دومیش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصولا اين غاصبان حرمين شريفين در منازعه اي كه احتمال آسيب در آن بيش از يك درصد باشه شركت نميكنند.
بنا براين اين كشور فقط يه مشتري پولدار براي صنعت دفاعي آمريكا محسوب ميشه..

اگه آمريكايي ها و غاصبان قدس شريف بيش از يك درصد احتمال ميدادند كه اين كشور مسلمان ممكنه از اين تجهيزات براي آزادي قدس شريف استفاده كنه قيد اين مشتري پولدار رو ميزدند...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه سوال!

ما میتونیم جنگنده ای مثل f-14 بسازیم ؟ اصلآ همین f-14 رو با ارتقا سیستم های کامپیوتری و ... تولید انبوه کنیم ؟ چه مقدار بودجه نیازه و چقدر وقت؟[/quote]

علل اصول بايد توانايي فني اون را داشته باشيم. سال قبل در پايگاه اصفهان يك فروند تامكت اسقاطي كه فقط چهارچوب بدنش مانده بود را دوباره به پرواز درآوردن. البته فكر كنم مشكل اصلي ما در ساخت جنگنده بيشتر در مورد موتورش و ساخت الياژهاي مخصوص ان هست.
مهمترين برتري ما در نيروي هوايي يرتري تجربه هست. خودتون مي دونيد كه نيروي هوايي در زمان جنگ تحميلي چه شاهكار هايي را خلق كرده و الان نيرويي كاملا پخته و باتجربه هست. در اين شرايط تحريم هم نيروي هوايي همين كه تونسته جنگنده هاي خودش را عملياتي نگه داره خيليه!!!
همين تامكت با موشك فونيكس ارتقا يافته خيلي هم ضعيف و دست و پا بسته نيست و به خوبي قادره به جنگ ايگل هاي عربستاي بره. البته ما ميگ 29 هم داريم كه بهترين وسيله براي داگفايت با خلبانان ناشي عربستاني است.
هواپيماهاي فانتوم و فنسر هم باتوجه به تسليحات جديدي كه دارند قدرت آفندي مناسبي را به دست مي دهند.

ايگل هاي عربستاني چه تسليحاتي را در اختيار دارند؟ موشك هاي هوا به سطح؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش مانیتورنگ فارس به نقل از شبکه الجزیره، مقامات اندونزی اعلام کردند یک فروند هواپیمای مسافری شرکت روسی "سوخو" با 44 سرنشین در جنوب جاکارتا پایتخت اندونزی از صفحه رادار ناپدید شده است.

بنا بر این گزارش، این هواپیما در حال انجام پرواز آزمایشی بوده و سرنشینان آن را تجار اندونزیایی و مقامات سفارت روسیه تشکیل می دادند.

این گزارش افزود: این پرواز با هدف نمایش مدل جدید شرکت سوخو به خریداران آسیایی بوده که 30 دقیقه به طول انجامید و ارتباط هواپیما در ساعت 2 و 40 دقیقه بعد الظهر (به وقت محلی) با برج مراقبت قطع شد.

تلاش ها برای یافتن این هواپیما همچنان ادامه دارد و تیم های نجات و گروه های امدادی به محل حادثه اعزام شده اند.

ارتش اندونزی اعلام کرده که به احتمال فراوان این هواپیما سقوط کرده است.

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910220001267]منبع[/url]
.............
بد نیست بدانید هواپیمای مذکور سوخو 100 است که ما هم برای خریداری آن ابراز تمایل کرده بودیم .

[color=orange]با تشكر خبر ويرايش شد...نصير[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوخو-100!!!....

فكر كنم فقط از آخرين سقوط هواپيماى مسافربرى در ايران....تا الآن4-5هواپيماي مسافربرى روسيه سقوط كرده....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یاد حادثه زیردریایی اتمی روسیه افتادم که علی الظاهر یک اژدر توش منفجر شد و باعث غرق شدن و مرگ خدمه شد

اون موقع هم کلی بحث وجود داشت که زیردریایی روسی به آمریکائی خورده و...
روسها باید یک فیلم بسازن اسمش را بگذارن:مصائب یک رئیس جمهور icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    1 member