nozheh

خودرو زرهی سپهر (ساخت ایران)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تصویر

مطمئنا اصول جنگ های کلاسیک ونامتقارن تفاوت های زیادی باهم ازابعاد گوناگون دارد ازجمله آن درنحوه ی قرارگیری،سرعت انجام ماموریت،شکل حرکت،منطقه ی حرکتی و...می باشد که برای اجرای انواع جنگ هادرایران بایدانواع زره ها برای جایگزینی ویابارگذاری نیرووجودداشته باشد ولی چون مابابودجه ای کم وتنوع پذیری کم ارتش وسپاه خودرامجهزمی کنیم خودرویی برای کنترل اوضاع درگیری لازم است که درهردوحالت جنگی کارآمد باشد،یعنی این توانایی راداشته باشد که ازکوهستان عبورکند،دارای بدنه ی دفع موادشیمیایی درمناطق آلوده باشد،بتواند درزمین های آلوده باسرعت فراوان انجام وظیفه کند وهمچنین برای حمل ونقل بخش فرماندهی درمناطق جنگی دارای جذبه وزیبایی خاص باشد.تاشایسته ی مقام فرماندهی باشد.

خودروهای زیادی درایران به عنوان حمل ونقل تولیدنمی شوند وازمجموع خودروهای تولیدی برای جنگ ها وانتقال افراد می توان:سفیر،سپهروتندررایادکردومی بینیدکه مادراین زمینه خیلی تنوع گرانیستیم وبرای انواع جنگ هافقط ازاین خودروها همراه باخودروهای جنگی آمریکایی که بسیارهم کهنه شده اندودیگرحتی درزمین های معمولی توان حرکت سریع راندارندوازانجام تاکتیک قوی وشدید بازمی مانند...!!!!

ودرکل میتوان گفت ایران باسه نوع تولید خودتوانسته استاندارد ترین خودروهای زرهی راتولیدکند،ولی متاسفانه به علت بودجه ی کم تعدادمعدودی ازآنهاراشاهدباشیم طوری که بااین نحوه ی جایگزینی هنوزهم بعدازسالها مرده های متحرک آمریکایی درارتش های ایران جای سپهرها،تندرهاوسفیرهای ایرانی رابگیرد،امیدداریم این آهن پاره هابه زودی درسازمان بازیافت وزارت دفاع اوراق شوندو قطعات سایر وسیله های جنگی راتهیه کنندتاناوگان حمل ونقل ارتشی وسپاهی ایرانی 100%ملی باشد ومادرارتش خودازلحاظ زرهی دیگرآمریکارامشاهده نکنیم.....

خودروی سپهربرای جنگ های نامتقارن وهمچنین کلاسیک طراحی شده اند وباچهره ی زیبای خودرویی این توان راداردکه ازروی عوارض سنگی یاغیرسنگی چه به صورت طبیعی وچه به صورت مصنوعی موجوددرطبیعت عبورکرده وباقدرت شدید سوپاپی ودورموتورعالی آن این توان راداردکه بیش از1500kgراباخودبه همراه 10 نفرکوماندو باتجهیزات 100%،به منطقه ی عملیات برساند...این خودرو همچنین قادر است تا در مناطق صعب العبور کوهستانی ناهموار، دشت، بیابان ، کویر و رودخانه های کم عمق با سهولت حرکت نماید.

سپهر در صنایع نظامی شهید کلاهدوز تهران به تولید انبوه رسیده است . این خودرو اخیرا درحضور سردار سرتیپ مصطفی محمدنجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی گردید.

به استناد منابع نظامی این خودرو جهت استفاده در پروسه ی عملیاتهای نا متقارن کماندویی طراحی گشته است . امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران اولین ارتشیست که به صورت حرفه ای نسبت به جنگهای نامتقارن اوریینته گشته است.

از قابلیت های مهم خودروی سپهر حفظ تعادل در موقعیت های کوهستانی با شیب بسیار تند می باشد . علت حفظ تعادل بسیار مطلوب اینست که کمک فنرهای این خودرو طوری طراحی گشته است که هنگام عبور از مناطق تخته سنگی و ناهموار به صورت خودکار کمک فنرهای آن کوتاه و بلند شده و خودرو در یک حالت متعادل قرار می گیرد که این امر باعث عدم چپ نمودن یا انحراف ناخواسته می گردد. تخصص حرفه ای این خودروی کماندویی حمل نیرو و انتقال به ارتفاعات بلند می باشد .

همچنین امکان نصب دوشکا و توپ های ۲۵ م م با قابلیت شلیک از داخل خودرو می باشد .

مشخصات کلی :

نام : خودروی تاکتیکی ۴/۳ تنی سپهر

موارد استفاده : انتقال نیرو . ادوات
طول : ۵/۸ متر
عرض : ۲متر
سرعت :km 130 در ساعت
وزن : ۵/۳ تن
کشور سازنده : جمهوری اسلامی ایران

منبع: سایت جنگجوی پارسی
راستي اين خودروي زرهي هم اسم منه ها :oops: :oops:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگما عکسی مکسی چیزی ازش نبود اگه اینطور باشه من می تونم فردا بهترین تانک جهان رو واست بسازم اسمشم میزارم امید هم اسم خودم چطوره خوشت اومد؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگما عکسی مکسی چیزی ازش نبود اگه اینطور باشه من می تونم واست فردا بهترین تانک جهان رو واست بسازم اسمشم میزارم امید هم اسم خودم چطوره خوشت اومد؟؟؟

بابت عكس شرمندتم .بساز ما كه بخيل نيستيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا اتفاقا این خوردرو ساخته شده و اگر یه چرخی تو سایت بزنی پیداش می کنی
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهرحال با وجودی که تکراریه دستت درد نکنه

قابل شما رو نداشت. عذر خواهي ميكنم از اينكه تكراري هست. :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این خودرو توان حمکل 10 نفر کماندو با تجهیزات رو نداره و با توجه به شکل و شمایلش من فکر نکنم برای اینکار طراحی شده باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش میکنم دوستان icon_cheesygrin جناب RezaKiani شما از نظر قدرت میگین یا از نظر کمبود جا(ابعاد)؟ در ضمن جناب Lich شما درست میفرمایید عکس دوم متعلق به جیپ هامر هستش که متاسفانه من به اشتباه اینجا درج کردن شرمنده icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام nozheh با تشكر از فعاليت شما اين مطالب قبلا در سايت درج شده اند ! دوستان اين خودروها بدجوري با سرعت در حال توليد هستند من حدودا 4 ماه پيش 3 دستگاه از اين خودروها رو بر روي يك تريلي ديدم كه داشتند ميرفتند تا در اختيار نيروهاي مسلح قرار گيرند ! در ضمن حدود 2 ماه پيش جناب فلانكر و چندي از بچه ها كه رفته بودن نمايشگاه پليس اين خودرو رو اونجا ديدن و داخل نشستن و كلي عكس ازش گرفتن ! عكس هاشم تو سايت هست العان تاپيكش يادم نمياد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.