hosseingmn

نقاط ضعف و قوت دشمن

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

درسته ولی به هرحال خیلی به صورت گسترده استفاده نمیشن البته بیشتر منظور من از آینده رادار جنگنده ها بود اون هم به صورت گسترده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رادارهای نسل جدیدی که از طول موج کوتاه و فرکانس زیاد استفاده میکنند در برابر پرنده های پنهانکار بیشتر آسیب پذیر هستند. icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته من اطلاعاتي همچون دوستان براي ارائه ندارم ولي به نظر بنده بجاي گفتن خريد اين و آن و اگهه اين بود و ... :evil: خيلي بهتره كه ما در مورد تجهيزاتي صحبت كنيم كه الان موجود است زيرا با توجه به تمامي جوانب و وضعيت ايران فكر نمكنم هيچكدام از خريدهاي مورد درخواست دوستان قابل انجام باشه icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان ديروز يه متن درباره رادار گريز ها نوشته بودم كه نتونستم اونو تو سايت بذارم.بعد متوجه يه اشكال كوچيك تو كامپيوترم شدم براي همين مجبور شدم دوباره عضو بشم و از اين به بعد اسم من به جاي مرتضي اينه: مرتضي ـ20 icon_wink :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوستان ديروز يه متن درباره رادار گريز ها نوشته بودم كه نتونستم اونو تو سايت بذارم.بعد متوجه يه اشكال كوچيك تو كامپيوترم شدم براي همين مجبور شدم دوباره عضو بشم و از اين به بعد اسم من به جاي مرتضي اينه: مرتضي ـ20 icon_wink :evil:

قبلا اسمت چي بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل چی بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یک موردی که آمریکا روش خیلی حساس است GPS که در بمب و موشک های کروز و ... کاربرد بسیاری دارد در جنگ آمریکا عراق , عراق از جندین دستگاه اخلالگر GPS استفاده می کرد که در همان روزهای اول جنگ نابود شدند و به راحتی موشک ها و بمب ها اهداف را نابود می کردند اول از همه باید تعداد زیادی از این دستگاه را خریداری کنیم تا بر روی GPS تاثیر بذارند و نتوانند کاری از پیش ببرند.دوم هم اگر آمریکا بخواهد از روی زمین حمله کنند به شدت به AH-64 متکی هست که خوشبختانه با موشکی که فکر کنم اسمش رعد بود در رزمایش سال پیش آزمایش شد برای اولین بار به سلطنت آپاچی پایان داد !

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر سری بزنید !

جهت گیری تسلیحاتی در تهاجم نظامی آمریکا به عراق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نحوه پنهان كاري رادار گريز ها به چهار صورت است (تا اونجايي كه يادمه icon_wink ). 1- استفاده از شكل هندسي مكعب مثلث در ساختار بدنه(f117 و b2) كه در اين صورت امواج صاطع شده از رادار دشمن در برخورد با هواپيماي رادار گريز دشمن در ساختار مكعب مثلثي هواپيما به دام افتاده و در بر خورد با وجوه مكعب به سمت بالا انعكاس ميابد. 2- عدم وجود زاويه 90 درج در بدنه كه اين امر موجب شده است تا بالچه هاي عقب در ساختار بمب افكن b2 حذف شود كه اين خود باعث شده تا اين جنگنده بدون سيستم ناوبري يشرفته خود نتواند پرواز كند(امريكا 23 بمب افكن ب2 دارد). 3- استفاده از مواد جاذب راداري نانو كامپوزيتي كه به علت ساختار لايه اي امواج را درون خود به دام مياندازند(در ساختار هواپيما نبايد از شيوه هندسي تخم مرغي مانند دماغه هواپيماهاي معمولي استفاده كرد). 4- استفاده از رنگ هاي جاذب راداري كه در ساخت اين گونه رنگ ها از گلوله هاي اهن و نيكل استفاده شده است.اين رنگها بسيار سمي بوده و در رنگ اميزي بايد از ربات هاي رنگ كار استفاده كرد(ايران در رزمايش ضربت ذوالفقار اعلام كرده است كه به تكنولوژي ساخت اين گونه رنگ ها دست يافته است :evil: ). نكته: ايران در ساخت جنگنده شفق براي رعايت پنهان كاري تمام موارد بالا را رعايت مرده است و من شك ندارم كه اگر بر روي اين هواپيما بيشتر كار شود ميتوان ان را به عنوان سومبن جنگنده نسل سوم بعد از f35 و f22 معرفي كرد. نكته2: s300 و s400 توانايي رديابي و ره گيري رادار گريز ها را دارند و ما اگر بتوانيم از اين پدافند ها به تعداد انبوه خريداري كنيم ان گاه بايد هنگام جنگ بنشينيم و سقوط هوابرد هاي ان ها را نگاه كنيم :) :) .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسم قبليم مرتضي بود. مشكلمم اين بود كه اتصال به اينترنتم دچار مشكل شده بود و بعد از اين كه درست شد ديدم نوشته هام send نميشن و سايت رمز ورودم رو ميخواد و منم يادم رفته بود. بعد از طرف سايت يه رمز جديد براي ايميلم فرستادن ولي متا سفانه رمز ورود ايميلم رو هم يادم رفته بود. icon_wink :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از مطالبی که دوستان ذکر کردند. نیازی به ثبت نام مجدد نبود کافی بود یک پیام بدهید تا پسورد شناسه قبلی را ریست کنم. :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب دوستان حالا که صحبت از آپاچی شد بهتره که به موضوع "بررسی روشهای برخورد با ستونهای زرهی و هواگردهای پشتبان آنها " بپردازیم
در حال حاضر ارتش امریکا بیشتر از همه بر روی A10 و آپاچی برای حمایت و پشتیبانی نیروی زرهی خود حساب کرده
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
که البته همان طور که دوست خوبم داوود گفتند بهترین راه برای مقابله مناسب با آنها استفاده از موشکهای دوش پرتاب حرارت یاب است که الحمدالله در تولید آن خودکفا شدیم
تصویر
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشيد كه تاپيكي كه آخرين پستش، براي دو هفته پيش هست رو بالا ميارم. ولي از اونجا كه تاپيك، قديمي و خاطره‌انگيزه، من هم نظر ناقص خودم رو در زمينه‌ي پست آخر عرض مي‌كنم.
اين درست كه ما، در توليد موشك‌هاي دوش‌پرتاب به خودكفايي رسيديم (البته خودكفايي به معني توليد نيست، مازاد بر توليد و استفاده داخلي (مثل مرحله‌ي صادرات) رو خودكفايي مي‌دونن). ولي بايد توجه داشت كه يك هلي‌كوپتر آپاچي به اين سادگي قابل رهگيري و هدف قرار گرفتن نيست.
يك مثال ساده مي‌زنم. در جنگ پارسال حزب‌الله و اسراييل، تنها سه هلي‌كوپتر آپاچي هدف قرار گرفتن (قبلاْ در اين تاپيك درمورد آمار و ارقام اين جنگ، مطالبي رو عرض كرده بودم)! اين در حالي هست كه تمامي نبردهاي صورت‌گرفته ميان چريك‌هاي حزب‌الله و ارتش اسراييل، با پشتيباني حداقل 2 هلي‌كوپتر آپاچي صورت مي‌گرفت. البته نمي‌شه گفت آمار بدي هست (با توجه به توان نظامي و مقابله‌ي هوايي حزب‌الله). ولي نمي‌تونين تنها به صرف داشتن موشك‌هاي دوش‌پرتاب حتي مدرن‌تر و قدرتمندتر، اطمينان حاصل كنيد كه ما در برابر آپاچي، عامل مقابله‌كننده و منهدم كننده‌اي را در اختيار داريم.
ضمن اينكه موشك‌هاي دوش‌پرتاب، بيشتر به عنوان سلاح چريكي و مخصوص جنگ‌هاي نامنظم شناخته شده و در جنگ‌هاي كلاسيك، كاربرد چنداني نداره. چرا كه براي استفاده از اين موشك، بايد اولاً محل استقرار صحيح و مطمئني داشت، ثانياً رهگيري و شليك به هلي‌كوپترها به اين سادگي نيست و سيستم الكترونيكي مثلاً استينگر يا ايگلا، تنها با شناسايي كامل مورد هدف قرار گرفته قابليت قفل بر روي هدف رو دارن و اين در حالتي است كه يا هلي‌كوپتر ايستاده و متوقف در آسمان هدف‌گيري بشه و يا اينكه در حالت نبرد سريع و تغيير موضع قرار نگيره. در غير اينصورت، عملاً هدف قرار دادن اين هلي‌‌كوپترها (علي‌رغم سرعت پايين‌تري كه نسبت به كمانچي و يا ساير هلي‌كوپترهاي جنگي امريكا دارن) كاري نه غيرممكن، ولي دشوار محسوب مي‌شه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
I think my signature is the best solution. All you have to do is to design the seeker on top of Shahab Missiles and cruise missiles Perspolis and Pasargad artilleries is the best offensive retalliatory force.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشيد كه تاپيكي كه آخرين پستش، براي دو هفته پيش هست رو بالا ميارم. ولي از اونجا كه تاپيك، قديمي و خاطره‌انگيزه، من هم نظر ناقص خودم رو در زمينه‌ي پست آخر عرض مي‌كنم.
اين درست كه ما، در توليد موشك‌هاي دوش‌پرتاب به خودكفايي رسيديم (البته خودكفايي به معني توليد نيست، مازاد بر توليد و استفاده داخلي (مثل مرحله‌ي صادرات) رو خودكفايي مي‌دونن). ولي بايد توجه داشت كه يك هلي‌كوپتر آپاچي به اين سادگي قابل رهگيري و هدف قرار گرفتن نيست.
يك مثال ساده مي‌زنم. در جنگ پارسال حزب‌الله و اسراييل، تنها سه هلي‌كوپتر آپاچي هدف قرار گرفتن (قبلاْ در اين تاپيك درمورد آمار و ارقام اين جنگ، مطالبي رو عرض كرده بودم)! اين در حالي هست كه تمامي نبردهاي صورت‌گرفته ميان چريك‌هاي حزب‌الله و ارتش اسراييل، با پشتيباني حداقل 2 هلي‌كوپتر آپاچي صورت مي‌گرفت. البته نمي‌شه گفت آمار بدي هست (با توجه به توان نظامي و مقابله‌ي هوايي حزب‌الله). ولي نمي‌تونين تنها به صرف داشتن موشك‌هاي دوش‌پرتاب حتي مدرن‌تر و قدرتمندتر، اطمينان حاصل كنيد كه ما در برابر آپاچي، عامل مقابله‌كننده و منهدم كننده‌اي را در اختيار داريم.
ضمن اينكه موشك‌هاي دوش‌پرتاب، بيشتر به عنوان سلاح چريكي و مخصوص جنگ‌هاي نامنظم شناخته شده و در جنگ‌هاي كلاسيك، كاربرد چنداني نداره. چرا كه براي استفاده از اين موشك، بايد اولاً محل استقرار صحيح و مطمئني داشت، ثانياً رهگيري و شليك به هلي‌كوپترها به اين سادگي نيست و سيستم الكترونيكي مثلاً استينگر يا ايگلا، تنها با شناسايي كامل مورد هدف قرار گرفته قابليت قفل بر روي هدف رو دارن و اين در حالتي است كه يا هلي‌كوپتر ايستاده و متوقف در آسمان هدف‌گيري بشه و يا اينكه در حالت نبرد سريع و تغيير موضع قرار نگيره. در غير اينصورت، عملاً هدف قرار دادن اين هلي‌‌كوپترها (علي‌رغم سرعت پايين‌تري كه نسبت به كمانچي و يا ساير هلي‌كوپترهاي جنگي امريكا دارن) كاري نه غيرممكن، ولي دشوار محسوب مي‌شه.

ّI think the best way to get the helos in the future wars would be to use UAV , something like Mohajer armed with 4 to 6 Sidewinder missiles
given to frontline troops

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی به این دوست تازه وارد برنامه پینگلیش بده چند بار بگم نوشتن به زبانی غیر از فارسی ممنوع است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.