hightech

واحد 121 - ارتش سایبر کره شمالی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دکترین ارتشهای سایبر بیش از یک دهه است که برای برخی کشورها تعریف شده و از همان زمان کشورهای زیادی سعی در تقویت نیروی سایبر خود دارند
در سال 1998 ارتش کره شمالی واحدی را تاسیس کرد که فقط بر روی جنگ سایبر متمرکز بود. این واحد، واحد 121 (Unit 121) نام گرفت
ارتش کره تلاشهای بسیاری برای توسعه واحد 121 انجام داد تا اینکه این کشور را جز 10 کشور برتر در زمینه تسلیحات و جنگ سایبر قرار دهد

تواناییهای تخمینی واحد 121:
تعداد نیرو: 1000 نفر در ابتدا - فعلا حدود 17000نفر
بودجه: بیش از 70میلیون دلار (6میلیارد دلار کل بودجه نظامی)
دکترین: پیشرفت توان سایبر در جهت افزایش توان نظامی، نفوذ به سیستمهای اطلاعاتی ساختارهای حیاتی دشمن و وارد کردن خسارات مادی
استراتژی: نبرد بهمراه ارتش و نابودی اهداف دشمن به موازات نیروهای خودی در زمان جنگ و استفاده از تواناییهای سایبر برای نفوذ در سیستمهای دشمن برای مواقع ضروری و نیز جاسوسی در زمان صلح
تجربیات: نفوذ به ساختارهای حیاتی کره جنوبی و وارد کردن خسارات فراوان (اگه اطلاعاتی کسب کردم حتما میذارم)، نفوذ به سیستمهای وزارت دفاع آمریکا
رتبه بندی: رتبه 8 جهانی از لحاظ تواناییها

این واحد توانایی و تجربه بالایی در جاسوسی سایبر دارد همچنین در زمینه توسعه تسلیحات سایبر از جمله eBombها و ... پیشرفتهای زیادی حاصل کرده است و قادر است یک رشته عملیات هجومی با تخریب بالا را در زمان کمی ساماندهی کند
در اکتبر 2007 کره شمالی اولین بمب منطقی (Logical Bomb) خود را آزمایش کرد
بمب منطقی برنامه ای که شامل مجموعه کدهایی میشود که باعث نابود کردن اطلاعات و از بین بردن سیستم قربانی از طریق ایجاد باگهای خطرناک است (Denial Of Service) و این اطلاعات غیر قابل بازیابی هستند (مثل یک بمب عمل میکنه - تحقیقم کامل بشه میذارم تو سایت)
این آزمایش (در این مقاله مشخص نشده قربانی کی بود) باعث شد تا شورای امنیت در قطعنامه ای فروش Mainframe و Laptop رو به کره شمالی ممنوع کنه اما این جلوی پیشرفت واحد 121 رو نگرفت و هر روز بر توانایی اونها اضافه میشه (معلومه خسارات زیادی ببار آورده و باعث وحشت آمریکاییا شده)

منبع: DefenceTech
ترجمه: خودم icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از زحمات شما دوست عزیز! در زمینه جنگ های سایبر بعد از چین می شه و روسیه می توان کره شمالی رو نام برد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از اطلاعاتی که ارائه کردید. یک پیشنهاد دارم

با توجه به اطلاعات خوبتون اگر زحمتی نمیشه یک تاپیک در مورد سایبر و حملات اینترنتی ایجاد کنید. مطمئن هستم که تاپیک خوب و مفیدی خواهد شد.

قبلا نیز دو پیشنهاد در این زمینه به مدیران سایت داده بودم - نمی دانم چرا پاسخی به آن داده نشد؟!

قطعا اگر کشورمان در زمینه سایبر و حملات اینترتی به جایگاههای بالا برسد . این عامل یکی از عوامل بازدارنده قوی در برابر دشمنان ایران زمین خواهد بود. ( یکی از موادری که میخواستم به تفضیل در تاپیک دوست خوبم حسین عزیز اشاره کنم ) علاوه برآن از این توانمندی می توان در جهت پیشرفت خیلی سریع کشور - با دسترسی به اطلاعات مهم اقتصادی و نظامی کشورهای پیشرفته - استفاده نمود.

اگر مسئوالان ما در این بخش نهایت سرمایه گذاری را بکنند مطمئنا راه پیشرفت ایران بسیار بسیار سریعتر خواهد شد. ( کشورهای پیشرفته با صرف هزینه و تحقیقات بسیار به تکنولوژی میرسند و ما این تکنولوژی را از آنها با هزینه بسیار کمتر - کش - میریم )

----------------------

موفق باشید

امپراتور

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم با نظر امپرور موافقم با توجه به سطح بالا اطلاعاتتون بهتره يه تاپيك كلي در اين مورد درست كنين

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مقاله ی مفید و ادامه دار شما. بعید می دونم بشود به راحتی دست به سرقت تکنولوژی از اروپا و امریکا کرد. icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش میکنم دوستان
شما لطف دارید blushing
اطلاعات من خیلی ناقصه ولی چشم
اگر اطلاعات خوب و با حجم مناسب پیدا کردم حتما این کار رو انجام میدم
البته علاقمندان این قسمتها کمن ولی با وجود شما، تلاشمو برای ارتقای این بخشها و موضوعات انجام میدم

اگر مسئوالان ما در این بخش نهایت سرمایه گذاری را بکنند مطمئنا راه پیشرفت ایران بسیار بسیار سریعتر خواهد شد. ( کشورهای پیشرفته با صرف هزینه و تحقیقات بسیار به تکنولوژی میرسند و ما این تکنولوژی را از آنها با هزینه بسیار کمتر - کش - میریم )

مسئولان امر سخت این موضوع رو پیگیری میکنن نمونه اون رو هم در تاپیکهای قبلی اشاره کردم
شاخه ابونصال - ارتش سایبر حزب الله
اما هنوز ضعفهای زیادی در این زمینه وجود داره که به خواست خداو با کمک دوستان اونها هم برطرف بشن
از توجهتون هم متشکرم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از مقاله ی مفید و ادامه دار شما. بعید می دونم بشود به راحتی دست به سرقت تکنولوژی از اروپا و امریکا کرد.

icon_cool

هانس عزيز - اطلاعات مركز اختراعات آمريكا چطوره ؟ اگر چند تا هكر خوب باشند . همه اطلاعاتشونو همراه با نقشه و ... ميشه كش رفت. همين حالا هم اطلاعات اختراعات چند سال پيش آنها رايگان در اينترنت هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز MKE راستش در مورد فعالیتهای سایبر ایران اطلاعات زیادی ندارم توانایی حزب الله هم بعد از جنگ مشخص شد و این توانایی رو میشه در مورد ایران هم تعمیم داد در جنگ اخیر قفقاز نیروهای روس علاوه بر تسلیحات آمریکایی و اسراییلی که ضبط کردن، مقادیر زیادی از تجهیزات الکترونیکی پیشرفته کشف کردن که خیلی به ضرر اونا تموم شد. اسراییلیا به شدت میخواستن که این تجهیزات بهشون برگردونده بشه که ... اونا ادعاشون این بود که از این طریق اسرار سایبر و جنگ الکترونیک اسراییل بدست ایران و سوریه و در نتیجه حزب الله میفته(امیدوارم که اینطور باشه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.