amir

سامانه دفاع هوایی دوش پرتاب سام-7 استرلا/میثاق (SAM-7/ Strela)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوست عزیز این مطلب قبلا در یک تاپیک مورد بررسی قرار گرفته

جدا؟؟ peace_sign :rose: :oops: :rose:
پس آقايون مدير هركاري صلاح ميدونيد انجام بديد. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من ببخشید ولی در یک تاپیک مقایسه ای بین این موشک ها این بحث مورد برسی قرار گرفت در ضمن مدیران سایت باید تاپیک رو قفل کنند به مدیران سایت اطلاع دهید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطلب تکراری و محل نا مناسب ولی به هر حال دستت دردنکنه. از این به بعد در ارسال مطلب دقت بیشتری بکن. قفل شد. peace_sign

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک سام 7 "گریل" (استرلا 2) موشکی قابل حمل توسط نفر و دوش پرتاب با کاربرد در ارتفاع پایین با سر جنگی با قابلیت انفجار بالا و سیستم هدایت مادون قرمز غیر فعال است که شبیه نمونه آمریکایی آن بنام "ردیه" میباشد.موشک "اچ ان -5" (گیلاس قرمز) نسخه چینی بهبود یافته آن است.سام-7 نخستین نسل موشک زمین بهوای قابل حمل شوروی بود.اگرچه در رده موشکهای "شلیک کن و فراموش کن" میباشد اما بآسانی توسط گرمای خورشید و گرمای متصاعد از زمین نواحی تپه ای منحرف میشد.جستجوگر سام-7 توسط فیلتری پوشانده میشد که اثرات "فلیر"(گویهای آتشین گول زننده موشکهای حرارتی) و تابشهای مادون قرمز را کاهش میداد.سیستم شامل موشک-قبضه قابل بارگذاری و یک باتری حرارتی بوده و سیستم تشخیص دوست از دشمن (آی اف اف) روی کلاه کاربر آن قابل نصب است.بعدها یک سیستم هشدار زودهنگام شامل آنتن فرکانس رادیویی و هدفونهایی که میتوانست نزدیک شدن و جهت حرکت هواپیمای دشمن را مشخص کند روی آن تعبیه شد.اگرچه سام-7 از لحاظ برد و سرعت و ارتفاع محدود بود باعث مجبور کردن هواپیمای دشمن به پرواز در بالای مینیمم حد امواج رادار میشد که باعث تشخیص و آسیب پذیری آن برای یگانهای دفاع هوایی میگردید.سام-7 بی با سام-7 آ در استفاده از یک سیستم کمکی جلوبرنده متفاوت است که باعث افزایش برد و سرعت موشک میشود.سام-7 آ بردی حدود 3.6 کیلومتر با ارتفاع مخربی حدود 15 تا 1500 متر و سرعتی معادل 430 متر در ثانیه(1.4 ماخ) بود.سام-7 بی بردی در حدود 4.2 کیلومتر -سقف پرواز 2300 مترو سرعتی معادل 500 متر در ثانیه (1.75 ماخ) داشت.پاکستان نمونه از آنرا بنام "انزا" تولید کرد و مصر نیز نمونه دیگری را بنام "آین و سخر" ساخت.برخی خصوصیات:طول:1.47 متر/وزن:4.71 کیلوگرم/حداکثر برد:5500 متر/حداقل برد:500 متر/حداکثر ارتفاع:4500 متر/حداقل ارتفاع:18 متر/جلوبرندگی:سوخت جامد در موتور کمکی و پایدار/هدایت:مادون قرمز غیر فعال(در محدوده مادون قرمز متوسط) منبع:www.fas.com گردآوری وترجمه:علیرضا صادقی
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جدا" واسه من یك سئوالی پیش اومد؟ اگه یك موشك به سمت یك هواپیما پرتاب بشه بین نور شدید خورشید و موتور هواپیما كدام رو انتخاب كنه؟ راه حل چی هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام . تو رزمايش پيامبر اعظم 1 تلوزيون نشون داد كه با موشك دوش پرتاب ميثاق (1 يا 2) تونستن يدونه پهپادو بزنن .دوستان كسي ميدونه چطوري اين اتفاق مي افته ؟ اخه پهپاد مجهز به موتور جت يا امثال ان نبود كه اثار حرارتي داشته باشه در ضمن سطح مقطع راداري كمي هم داره . سوال اينجاست كه چطوري موشك تونست پهپادو رهگيري كته ؟ از تمام دوستان خواهش ميكنم اگه اطلاعاتي دارن ما رو بي بهره نزارن .متشكرم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوال جالبيه و من واسه سرپا بودن تاپيك اينو ميدم. چون منم مي خوام اينو بدونم. ولي حدس مي زنم كه فاصله ي موقعيت شليك با بهپاد كم بوده و احتمالا موتور بهپاد الكتريكي نبوده و از حرارت خروجي گازش كه در فاصله ي كمي قرار داره استفاده كرده چون با فاصله ي كم سطح مقطع راداري بالا ميره و حرارت كم هم به اندازه ي حرارت بالا در فاصله ي دور كارايي خواهد داشت!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا پهبادي كه مورد هدف قرار گرفته صاعقه2 بوده. از اين پهباد براي تمرين نيروهايي پدافندي استفاده ميشه. مطمئن نيستم ولي طبق چيزي كه من از تصويرش ديدم موتورش حرارت ايجاد ميكنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم نظر Electro_officer درست باشه اخه یه چند تا تصویر از لحظه پرتابش نشون داد که به نظر میاد موتورش گرمایی هست... تغییر کاربریش شاید داده باشند! ولی خدائیش سوال جالبی بود! اصلا حواسم به این نبود تا حالا! شایدم با سایت نشانه روی نشانه رفته!!!!! بعید نیست! چشمک!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام . دوستان من خودم صحنه رو دیدم .پهپاد موتور جت نداشت چون تقریبا ثابت بود وباسرعت خیلی کمی تو ارتفاع بالا پرواز می کرد . بعید می دونم موشک دوش پرتاب با اون سیستم ضعیف راداری بتونه شناسایش کنه .سیستم حرارتیم که نمی تونه باشه چون پهپاد ملخدار بود (یه چیزی شبیه شاهین یا مهاجر) از همه دوستانی که تو این زمینه اطلاعات دارن تقاضا می کنم کمک کنید .حوت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مطمئن نيستم ولي طبق چيزي كه من از تصويرش ديدم موتورش حرارت ايجاد ميكنه.

تصويرشو داريو نشونمون نميدي؟ icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا چرا گير دادين به صاعقه . اون پهپپادي كه روز 5 رزمايش زدنش صاعقه نبود . صاعقه مال روز 9 رزمايشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مطمئن نيستم ولي طبق چيزي كه من از تصويرش ديدم موتورش حرارت ايجاد ميكنه.

تصويرشو داريو نشونمون نميدي؟ icon_frown

Arshya جان عکسش تو یه کاتالوگه منم اسکنر ندارم! icon_cool ولی سعی میکنم عکسش رو تو همین تاپیک بزارم. icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.