seginem

نام این جنگنده چیست؟(حدس بزنید)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]خوب دوستان مثل اینکه جواب رو نتونستید حدس بزنید پس خودم جوابشو میدم
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/azarakhsh29it.jpg[/img]
این عکس طرحی است که ما بر روی آن کار میکردیم البته خیلی وقت پیش و با تولید پیش نمونه

سرنوشت آن به تاریخ پیوست و تا زمان جنگ احتمالی کسی از وجود و یا عدم وجود آن خبر ندارد

من هم خبر ندارم ولی این را میدانم که آذرخشی که نمایش دادند یک طرح دیگر بود که به نام این

جنگنده برتری هوایی جا خورده بود این عکس همان آذزخش است و بعضی هم به نام صاعقه 2 نام

میبرند که با چندین نو آوری و خلاقیت همراه بوده و از جمله سازه اثتثنایی آن است و ورودی هوای

بالای بدنه و از همه مهمتر رادار NO_19_O آن است که با توانایی نگاه به پایین با دستان

متخصصان داخلی تغییر داده شده و طراحی بدنه هم توسط متخصصان داخلی صورت گرفته

که قرار است با رادار و موتور ملی جایگزین شود در ضمن موتور آن هم RD_33D روسی است که

به طرز خارق و العاده ای با طراحی بدنه جفت و جور است و قدرت مانور فوق العاده آن خود طراح

را هم خیره کرده بود.

متاسفانه از سرنوشت آن خبری در دست نیست شاید دیگر تولید نشده شاید هم به تولید انبوه

رسیده و تا زمان جنگ رونمایی نشه.

شرط میبندم تا به حال این عکس رو ندیده بودین ما هم با هزار دردسر گیر اوردیم

منبع: صنایع هوایی
برداشت مطلب و عکس فقط یا ذکر نام نویسنده و سایت میلیتاری [/quote]

اين آذرخش(ها) هم داستاني دارند!!

[img]http://2.bp.blogspot.com/_HDeXwEi1HIs/Su38OaNZjUI/AAAAAAAAAQg/Nss0FWzmajU/s1600/27_8804021320_L600.jpg[/img]
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک های جلوی دیدش که R-60 است طرح کانپی و کاکپیتش شبیه هواگردهای روسی است وجدانا" جواب دان بهش سخته love_struck :winking: :winking: حیف که جوابو گفتی وگرنه حل بود :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در كل طراحي و ساخت پيش نمونه در ايران در حد خيلي خوبه. طرح هاي زاد و قابل قبول. ولي مسله از اين به بعد به دو قسمت تقسيم ميشه :
1- بوجه نيرو هاي مسلح. پولشو دارن ؟ ندارن ؟!
2- تكنولوژي ساخت و توليد انبوه. بنده به دلايل امنيتي نميتونم بگم كجا بودم و چي ديدم. ولي همين رو بدونيد كه توليد انبوه يه زنجيره كامل از نيروهاي انساني و سخت افزار و صنعت هست كه تو توليد انبوه اكثر مواقع يه جاي كار ميلنگه ! قضيه قير و قيف و كسي كه ميريزه رو كه شنيديد ؟! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یک عکس در حال پرواز ازاین جنگنده در ارشیوم دارم. ولی فکر می کنم ورودی هوار دربالا باعث می شه تا هوا به درستی مکش نشه .به خاطر همینم طرح لغو شد فکر می کنم دوستانو

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين جنگنده توسط يوگسلاوي سابق طرحريزي شد.اما با فروپاشي اين کشور طرح به فراموشي سپرده شد. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين جنگنده توسط يوگسلاوي سابق طرحريزي شد.اما با فروپاشي اين کشور طرح به فراموشي سپرده شد. icon_cheesygrin[/quote]
نه دوست عزیز [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10057]Novi Avion[/url] یک سکان افقی به همراه یک موتور داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اين جنگنده توسط يوگسلاوي سابق طرحريزي شد.اما با فروپاشي اين کشور طرح به فراموشي سپرده شد. icon_rolleyes[/quote]
نه دوست عزیز [url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10057]Novi Avion[/url] یک سکان افقی به همراه یک موتور داشت.[/quote]

ولي خيلي شبيه اونه من تو سايت مجله هوايي اين عکس رنگي و اون سياه و سفيد رو در يک جا ديدم.ولي خوب حق با شماست icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب حالا يك نفر پيدا نمي شه كه بگه سرنوشت اين هواپيما چي شد؟ در ايران ساخته شده يا نه ؟ اگر ساخته شده چرا تا حالا مخفي مانده ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب حالا يك نفر پيدا نمي شه كه بگه سرنوشت اين هواپيما چي شد؟ در ايران ساخته شده يا نه ؟ اگر ساخته شده چرا تا حالا مخفي مانده ؟[/quote]

نه ما همچين چيزي نداريم دوست عزيز :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم یه جنگنده اروپایی باید باشه .چون اگه سکان هاش رو در نظر نگیریم چیزی شبیه رافال یا تایفون هست . broken_heart

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بعضی از دوستان فکر میکنند که اگه ما تونستیم یه جنگ افزار مانند تانک یا هواپیما بسازیم میتونیم اون رو به تولید انبوه برسونیم ولی تولید انبوه یک محصول مربوط به تکنولوژی کل یک کشور مربوط میشود برای اینکه بدونید ما چقدر از لحاظ تکنولوژی عقب هستیم باید خدمتتون عرض کنم که ایران با اینکه تعداد بسیار زیادی از قطعات تانک t72 را از روسیه وارد میکنه ولی در سال فقط شش دستگاه تولید میکنه و به زودی هم تولیدش متوقف میشه چرا؟ چون صنعت کشور در حدی نیست که بتونه قطعات با تکنولوژی بالا رو به صورت انبوه تولید کنه

اگه بتونید اطلاعاتی از طرحهای وزارت دفاع گیر بیارید درشون طرح هایی هست که به ذهنتون هم خطور نمیکنه حتی طرح تا ساخت پیش نمونه هم پیش میره و بعد متوقف میشه

هر وقت توی تلوزیون دیدید که ایران یه چیزی تولید کرده بدونید که فقط همون یه دونه هست و بس[/quote]
دوست عزيز منم قبلامثل شما فكر مي كردم كه ما نمي تونيم فقط اونا مي تونن ولي بعدا تحقيق كردم والبته مطالعه فهميدم اونجوري كه ما فكر مي كنيم نيست ايران توان توليد انبوه هر نوع سلاح پيشرفته وفوق پيشرفته رو داره كافيه فقط لزومه وجودش توجيه بشه واجازه توليدش داده بشه در ضمن راجع به تانك تي 72 زود قضاوت نكن 17 سال خونمون جايي بوده كه با خط توليد تي 72 2 كيلومتر فاصله داشتيم اون قدر مي دونم ازش كه با صراحت بهت بگم اطلاعاتت غلطه حيف كه نميشه همه چيز رو تو وب گفت وگرنه با 5 تا دليل همه چيز رو واسط توضيح ميدادم اگر ميخواي يه چيزايي بدوني يه سري به دفترچه كارشناسي ارشد رشته هاي فني بزن خيلي به دانسته هات كمك ميكنه در ضمن اينو بدون اين حرف دشمنه كه ما نمي تونيم فقط اونا مي تونن خيلي رو اين قضيه كار كردن تا اين تفكر رو جا بندازن
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من این عکسو خیلی وقت پیش تو سرج گوگل دیده بودم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.