armani

اينده خاورميانه ( قسمت اول ) سوریه جدید دوست یا دشمن

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

منظور بنده این بود که ما اگر بدنبال چنین چیزی بودیم از اسرائیل هم در این زمینه موفقتر بودیم! بهرحال ما بیش از 5 سال برنامه اتمی مخفیانه داشتیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعلت مشابهت این دو مبحث تاپیک ها ادغام شدند.
امیدوارم که دوستان این بحث را با دقت دنبال کنند. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لول خواستم بگم 18 سال گفتم 5 سال! :mrgreen: دوست عزیز یعنی چه پیشرفت نداشتیم! پس فکر کردین این سانتریفیوژهای پیشرفته از کجا اومدن؟! که پاکستانی هم نیستند! می دونی بیش از 20 تاسیسات هسته ای در کشور وجود داره؟! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لیچ تا کی می خوایی ما رو گول بزنی؟ برادر من سانترفیوژ های ما اونوقدر که می گین قوی نیستن و اگر با بیشتر از 20 درصد از توانشون دائم کار کنم ظرف 6 ماه از کار می افتن ببینم شماها واقعا باور کردین که ما ایرانی ها خیلی باهوشیم؟ نه این خبرا نیست همه دنیا یکی هستن و فرقی نداره دنیا 50 ساله داره رو انرژی هسته ای کار می کنه ما چند ساله خدای انرژی هسته ای نشدیم سانترفیوژ هامونم کاره ما رو راه می ندازه ولی اونی که تو ذهن شماست (احتمالا فکر کردین امریکا و روسیه دنبال نقشش هستن تا واسه خودشون بسازنش) نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیر دوست عزیز بهتر از اونها نیستند ولی در همون حد هستند! برای اطلاعات بیشتر می تونی به تاپیک مارشال جان درباره سانتریفیوژها مراجعه کنی! اطلاعات جامع و کامل همراه با تصاویر داره! منبع هم تا دلت بخواد هست! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لیج جان لطف کن لینکش رو بذار دوستان دو ساعت فروم رو زیرورو نکنن :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعلت مشابهت این دو مبحث تاپیک ها ادغام شدند.
امیدوارم که دوستان این بحث را با دقت دنبال کنند. :mrgreen:

جناب سينا خان سلام

اين تاپيك من كار تحقيق شده بود و ادامه دار. ادغام اون با پستي كه سوالي بود به نظر من درست نبود و واقعا باعث دلسردي من براي ادامه شد.

زحمتي كه براي تحقيق كشيده ميشه تا اينكه فقط سوالي مطرح بشه تفاوت بسيار داره.اميدوارم اين مسپله رو كاملا درك كنيد.

منم ميتونم روزي دهها تاپيك حاوي يك سوال را مطرح و منتظر جواب ديگران بشينم. ممنون از زحمات شما

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لول خواستم بگم 18 سال گفتم 5 سال! :mrgreen: دوست عزیز یعنی چه پیشرفت نداشتیم! پس فکر کردین این سانتریفیوژهای پیشرفته از کجا اومدن؟! که پاکستانی هم نیستند! می دونی بیش از 20 تاسیسات هسته ای در کشور وجود داره؟! :oops:

بنظر من اگه ايران تكلونوژي مربوط به تاسيسان هسته ايشو از هر كشوري(روسيه يا چين يا كره شمالي و يا هر جاي ديگه) بگيره نمياد تو بوق كنه كه آي دنيا من از فلان كشور اين تكلونوژي رو خريدم.چون اينطوري هم به ضرر خودمونه(چون قدرت و خلاقيت و مستقل بودن ما زير سوال ميره و هم به ضرر كشور فروشنده تكلونوژي خواهد بود(جون اون كشور هم با تحريم هاي شديد و قهر جامعه جهاني مواجه خواهد شد)

پس بنظر من نبايد به قضه 100٪ بومي بودن تكلونوژي هسته اي خودمون ايمان داشته باشيم.

ولي در هر صورت مهم رسيدن به اين سطح از دانش و تكلونوژي هست كه الان ما رسيديم چه با كمك خارجيها و چه بودن كمكشون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر شما درسته ولی اگر اینطور باشه تمامی موشک های بالستیک جهان هم بر مبنای موشک آلمان ها ساخته شدند! به هر حال نمی شه گفت تکنولوژی آمریکایی ها هم بومیه! هرچه باشه نصف دانشمندان جهان دارند برای آمریکا کار می کنند! از جمله ایرانی ها که نقش بسزایی در همه ی صنایع بشری دارند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیشنهاد بوش به بشار اسد
قطع همکاری سوریه با ایران و بازپس گیری بلندی های جولان
عصرایران- یک روزنامه کویتی از ارسال نامه فوق محرمانه رییس جمهور آمریکا به همتای سوریه ای اش خبر داد.

به گزارش روزنامه "الجریده" چاپ کویت جرج بوش در آخرین ماههای حضور در کاخ ریاست جمهوری، قصد آشتی دادن سوریه و اسراییل را دارد و متعهد شده است در صورت توقف رابطه دمشق با تهران، بلندی های جولان که هم اکنون در اشغال اسراییل است به سوریه بازگردانده خواهد شد.

به گزارش این روزنامه، نامه بوش توسط محمود عباس که از سوی همین روزنامه، رییس جمهور فلسطین خوانده شده بود، به دست بشار اسد خواهد رسید.
یک منبع فلسطینی نزدیک به محمود عباس به روزنامه الجریده گفت: بوش متعهد شده است که در صورت توافق با سوریه و تعهد این کشور به قطع رابطه با ایران، تا پایان هفته جاری، بلندی های جولان را به بشار اسد و ملتش بازخواهد گرداند.

گفتنی است متن نامه به صورت فوق محرمانه به دست بشار اسد خواهد رسید و جزییات آن هنوز اعلام نشده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران سیاست وابستگی سوریه رو در پیش داره و باید داشته باشه تا اون ها هوس جدا شدن از ایران رو نداشته باشن !!!!! که تا حالا همین طور بوده !!!!!! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیشنهاد بوش به بشار اسد
قطع همکاری سوریه با ایران و بازپس گیری بلندی های جولان
عصرایران- یک روزنامه کویتی از ارسال نامه فوق محرمانه رییس جمهور آمریکا به همتای سوریه ای اش خبر داد.

به گزارش روزنامه "الجریده" چاپ کویت جرج بوش در آخرین ماههای حضور در کاخ ریاست جمهوری، قصد آشتی دادن سوریه و اسراییل را دارد و متعهد شده است در صورت توقف رابطه دمشق با تهران، بلندی های جولان که هم اکنون در اشغال اسراییل است به سوریه بازگردانده خواهد شد.

به گزارش این روزنامه، نامه بوش توسط محمود عباس که از سوی همین روزنامه، رییس جمهور فلسطین خوانده شده بود، به دست بشار اسد خواهد رسید.
یک منبع فلسطینی نزدیک به محمود عباس به روزنامه الجریده گفت: بوش متعهد شده است که در صورت توافق با سوریه و تعهد این کشور به قطع رابطه با ایران، تا پایان هفته جاری، بلندی های جولان را به بشار اسد و ملتش بازخواهد گرداند.

گفتنی است متن نامه به صورت فوق محرمانه به دست بشار اسد خواهد رسید و جزییات آن هنوز اعلام نشده است.

اين جه نامه فوق محرمانه اي هست كه اول بدست ما باز ميشه بعد اگه حال كرديم ميديمش بشار اسد هم بخونتش؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر دوستان به قسمت اول پست من با عنوان سوريه جديد دوست يا دشمن عنايت كرده باشند مطالب تا اونجا رسيد كه در اين سناريو بسيار پيچيده بازيگردانان ديگري پيدا ميشه كه منافعي هم براشون داره. حال ادامه مطلب : در اين سناريو تركيه همسايه ديگر ما قرار داره كه حكومت اسلامگراي اون تمايل زيادي به غرب و گوشه چشمي هم به اسرائيل داره. تركيه با شرط خريد تجهيزات و اموزشهاي نظامي از طرف اسرائيل و گرفتن اطلاعات مهم از عوامل موساد درباره گروهك پ.پ.ك قبول كرد مذاكرات صلح سوريه و اسرائيل در كشورش ادامه يابد . چون هم حكومت اسلامگراي ان توجيح پذير بوده و هم مذاكرات در كشوري بود غير عربي و امريكايي و اروپايي. سوريه هم در اين رابطه بي ميل نبود.تحليل من بر اين هست كه تركيه قصد داره نقشي كه شاه در دهه هاي گذشته داشت رو دوباره احيا كنه و پلي باشه بين اسرائيل و حكومتهاي عربي و اسلامي. براي كامل شدن اين سناريو نياز به اهرم پرقدرتي بود تا سوريه را در پاي ميز مذاكرات محكم نگه دارد. اينجا بود كه اولمرت در سفر خود به روسيه خواستار اين شد كه روسيه از نفوذ خود بر سوريه استفاده كند. سفرهاي بشار اسد جوان نيز در اين برهه بي دليل نبود.گرچه ظاهر همه مذاكرات حول محور ايران و گرجستان بود ولي در خلال اون مذاكرات جدي نيز در كاخ كرملين انجام شد. در اين ميان نگاه سوريه به حزب الله و حماس تغيير اساسي كرد.سفر مقامات كشورمان به سوريه و مذاكرات در سطوح مختلف نشان از نگراني زياد ميداد. هرچند كه سوريه مدام در پي تكذيب اخبار نگران كننده در مورد مذاكرات بود. (به لطف حق و تمايل دوستان ادامه دارد )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در اين ميان نگاه سوريه به حزب الله و حماس تغيير اساسي كرد

باید دید پیشنهادهای ارائه شده به سوریه میتونه جای خالی ایران و حزب ا... و سایر موارد رو برای سوریه پر کنه یا نه.

خب سوریه تا چه حد از ایران منتفع میشه.
استفاده های اقتصادی که بر کسی پوشیده نیست. آیا آمریکا و غرب حاضرن نیازهای اقتصادی سوریه رو برآورده کنن؟
آیا غربیها به تعهد های خودشون در قبال کره شمالی لیبی عراق افغانستان و...... عمل کردن؟
آیا سوریه میتونه بر تعهد غربیها در زمینه فراهم کردن انرژی و سوخت ارزان قیمت حساب کنه؟

در زمینه سیاسی ایران همواره حامی سوریه بوده و هر جا سعی در انزوای اون و بخصوص فشار بر حکومت اسدها بوده حمایت بی دریغی نشان داده از جمله در بحران لبنان.
آیا سوریه میتونه ایران رو نادیده بگیره و با خیال راحت بر روی تضمین های سیاسی غرب حساب کنه؟
یک سوءال از شما دوست عزیز آیا فکر میکنید که صهیونیستها بلندی های جولان رو به سوریه پس میدن؟
اگر به همین راحتی بود چطور در گذشته این معامله رو نکردن تا از خوردن اون ضربات سنگین از جانب مقاومت خودشون رو بیمه کنن؟
بنظر شما آیا دولت کنونی صهیونیستها از قدرت لازم برای این بذل و بخشش بر خورداره؟

در زمینه نظامی و امنیتی قطعا بین دو کشور روابط محکمی برقراره که ما از بسیاری جنبه های اون بی اطلاعیم. خب آیا غربیها تضمینهای امنیتی لازم رو به سوریه میدن؟
آیا اصلا سوریه میتونه بر روی این تضمین ها حساب کنه؟
سوریه دشمنان بالقوه و بالفعلی در منطقه داره از جمله خود ترکیه و رژیم صهیونیستی. چه تضمینی هست که در صورت بروز درگیری اتفاقی که برای گرجستان افتاد برای سوریه نیفته و تنها و بی کس وسط معرکه رها نشه.

دوست عزیز مقاومت اسلامی چنان سازمان قدرتمندیه که قدرتهای دنیا آرزوی تسلط بر چنین سازمانی رو دارن این که دیگه بر کسی پوشیده نیست.
سوریه سمت برنده رو ول کنه چی در مقابلش بگیره؟
اگر خدای ناکرده امروز سوریه و ایران دست از حمایت این سازمان بر دارن مطمئن باشید بسیاری از قدرتها برای داشتن نفوذ در منطقه به حمایت اون برخواهند خواست.

در پایان اینکه من شکی ندارم که سوریه مثل تمام کشورها در پی منفعت خودشه ولی هر چه نگاه میکنم میبینم سوریه بدون ایران و مقاومت تمومه.
رژیم صهیونیستی بلندیهای جولان رو به سوریه پس نخواهد داد.
غربیها به وعده های خودشون عمل نمیکنن این رو تاریخ نشون میده.
من نمیگم که این مذاکرات نگران کننده نیست ولی تصور این امر که سوریه به همین راحتی ایران و مقاومت رو کنار بذاره برام مشکله.
به هر حال این مذاکرات بسیار پیچیدس و این نتیجه گیریهای ما و رسانه ها بسیار ساده انگارانه.
چه بسا اصلا موارد مطرح شده در مذاکرات مخفی چیزای دیگه ای باشن. معاملات دیگه ای در پشت پرده در جریان باشه. یا اینکه سوریه با آغاز مذاکره میخواد بقول معروف توپ رو به زمین طرف مقابل بندازه و وجهه سیاسی خودشو بالا ببره و.........

نگرانیها کاملا بجاست ولی نباید زود قضاوت کرد اونم با دانسته های محدود ما.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.