SAEID

بررسی توانائیهای نظامی ایران در برابر دشمنان احتمالی بیگانه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نگراني استفاده ازخاک آذربايجان براي حمله به ايران

منابع آگاه در خصوص ديدار محمود احمدي نژاد رييس جمهور ايران با الهام علي اف همتاي آذربايجاني خود گفتند، دو طرف در آغاز ديدار به تنهايي صحبت کردند و سپس هيات هاي دو طرف وارد مذاکرات شدند.

روزنامه الشرق چاپ قطر درباره احتمال حمله آمريکا به ايران از خاک جمهوري آذربايجان نوشت، نتظار مي رود دو رييس جمهور مسايل ژئو استراتژيکي همچون پرونده هسته اي ايران پيشنهاد روسيه براي استفاده از ايستگاه رادار گابالا به همراه آمريکا و مسايل امنيتي منطقه را بحث و بررسي کنند.

رسانه هاي غربي اين روزها مرتب گزارش هايي را در خصوص احتمال استفاده آمريکا از خاک آذربايجان براي حمله به ايران منتشر مي کنند با اين حال مقامات آذربايجان بارها اعلام کرده اند که اقدامي نخواهند کرد که به ضرر همسايگانشان تمام شود. ناظران سياسي درباره سفر احمدي نژاد معتقدند هدف از اين سفر مقابله با نفوذ آمريکا در اين کشور غني از نفت است که اکثر جمعيت آن را شيعيان تشکيل مي دهند .

به گفته اين ناظران احمدي نژاد در خصوص نگراني ايران از گرايش هاي آذربايجان به غرب و احتمال استفاده آمريکا از خاک اين جمهوري سابق شوروي براي حمله به ايران با مقامات اين کشور گفتگو خواهد کرد، به ويژه که واشنگتن اخيرا تلاش کرده است موافقت
مقامات آذربايجان ر ابراي استفاده نظامي از فرودگاه هاي اين كشور کسب کند. تحليلگران معتقدند آمريکا احتمال استفاده از خاک آذربايجان را براي آغاز حمله به ايران بررسي کرده است ولي مقامات آذربايجان قاطعانه گزارش هاي مبني بر اينکه به نيروهاي آمريکايي اجازه حمله از خاک اين کشور را خواهند داد رد کرده اند.

تحليلگران همچنين انتظار دارند موضوع مورد اختلاف درباره مرزهاي دريايي طولاني دو کشور در درياي خزر نيز در مذاکرات دو طرف بررسي شود.

mobarezin.com

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من نیازمند کارهای زیر هستیم،

ایجاد 5 پایگاه هوایی جدید در شمال غرب کشور
استقرار دو گردان جنگنده-بمب افکن و یک گردان شکاری در شمال غرب
ایجاد سه پایگاه موشکی فاتح110 با 20 پرتابگر
دو سایت ضد هوایی جدید در کنار مرز که میتوان از هاوکهای تولید داخل استفاده کرد
ساخت 5 ناوچه تندرو مجهز به توپ 76 میلیمتری و دو موشک کوثر و به آب اندازی در دریای خزر
استقرار یک گردان موشک ساحل به دریای نور با 10 پرتابگر
افزایش لشکرهای زرهی و مکانیزه به 3 و 5 و 3 لشکر توپخانه
کلا با 100000 نفر میتوان در عرض یک هفته جمهوری آذربایجان را بازپسگیری کرد.

لطفا نظرات خود را بیان کنید. :|

به نظر من براي اينكه از بحث بهتر نتيجه گيري شود هزينه تقريبي و زمان مورد نياز براي اجراي موارد بالا هم ذكر شود.
من در موارد بالا تنها موردي كه شايد زمان بر و هزينه بر تر از ساير موارد باشد را مورد اول مي بينم. ساير موارد با توجه به توانمندي هاي بومي ما سريعتر قابل انجام است ضمن اينكه بهتر است در اين مورد كه الان چه امكانات و استعدادي در منطقه شمال غرب داريم هم بحث مختصري انجام شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هزینه که جای خود دارد ولی ما اطلاعات کافی برای محاسبه هزینه ایجاد پایگاه و ... نداریم و بهتر است همان پیشنهاد بدیم تا تحلیل و بررسی! نیروی نظامی ایران در شمال غرب کشور برای مقابله با جمهوری آذربایجان کافی است ولی متاسفانه در برابر ارتش قوی ترکیه که در بعد زرهی و هوایی برتری قابل توجهی نسبت به ما دارد چندان حرفی ندارد! ما شدیدا نیاز به تقویت کشور در شمال غرب داشته و داریم و روزی که با آذربایجان درگیر شویم به احتمال زیاد ترکیه نیز وارد گود خواهد شد. من ترجیح میدهم که نتیجه کلی را بعد از بررسی توان نظامی ترکیه انجام دهیم چون خطر اصلی از جانب شمال غرب همین کشور میباشد که متحد آذربایجان نیز است. با توجه به دوستی با ارمنستان لازم به بحث گسترده نیست و سریع از این کشور در چند پست رد شده و به بررسی ترکیه میرسیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Turkey is pipeline country it is dependent on Iranian gas and oil. bombing pipelines will make their tanks and planes useless in a long war Turkey will loose but in short fast war turkey is much better armed plus they are in NATO and have lots of powerful allies.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر پرسپوليس كاملا درسته مضافا بر اينكه تركيه يكي از بدهكار ترين كشورهاي دنياست ، بهر حال عضويت در ناتو امنيت تركيه رو تضمين كرده و برابر مقررات ناتو حمله بيك كشور عضو اين اتحاديه بمنزله حمله به تمامي كشورهاي عضوه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خودم در آذربايجان خدمت كردم ما خيلي نيرو داريم و در هر شهر كوچك وبزرگي هم سپاه و هم ارتش پادگان دارند و كلي نيرو در اون مناطق در حال خدمتند و اينكه يه پادگان نظامي در مراغه وجود دارد كه خيلي خيلي بزرگ است و كلا براي جنگ با دو كشور آذربايجان و تركيه به طور همزمان تا حدود سه ماه نياز به ارسال تجهيزات و نيرو براي تقويت اون لازم نميباشد و از نظر تجهيزات مكانيزه و توپخانه و نيروي پياده در اون مناطق در وضعيت خوبي هستيم و در مورد نيروي هوايي اطلاعي ندارم و فكر كنم بايد بيشتر تقويت شود البته اون مناطق چون بيشتر كوهستاني هستند جنگيدن در اون مناطق كار دشواري هست و بايد از نيرويي كه به نحو احسن آ«وزش ديده استفاده كرد كه اينكار هم به خوبي انجام ميشود و در پادگان ها همانند دوره اموزشي به سربازان آموزش داده ميشود و به مراتب بهتر از دوره آموزشي و بيشتر نيروها حداقل يك ماه را در پايگاه هايي كه در قله كوه ها ايجاد شده ميگذرانند كه شامل يه خاكريز روي كوه ميشه و ديگه هيچي اونجا نيست و بايد براي تامين آب بايد از چشمه هاي نزديك به پايگاه و در صورت خشك شدن چشمه ها بايد از پايين كوه آب بيارند و غذا هم كه هفتگي براشون ميارند فكر كنم به كلي از بحث منحرف شدم و دارم خاطره ميگم خلاصه اگه مفيد نيست شرمنده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه اتفاقا خيلي خوب هم است كه اطلاعات به اين روشني بيان شود. اين شناخت ما از منطقه در نهايت به سودمان تمام خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید چرا دوستان بحثی بدین خوبی را رها کرده اند؟ از دوستان تقاضا دارم کمک منند تا بحث رو ادامه بدیم. icon_frown خداییش حیفه! icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید چرا دوستان بحثی بدین خوبی را رها کرده اند؟ از دوستان تقاضا دارم کمک منند تا بحث رو ادامه بدیم. icon_frown
خداییش حیفه! icon_frown

بچه ها بیاین ادامه بدیم بحث رو خیلیی حیف این تاپیک رو ول کردید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بدون شک توان نظامی ایران در منطقه ودر مقایسه با کشورهای همسایه غیر قابل توصیف است این توانایی رامی توان در دو عامل زیر جستجو کرد 1جمعیت ایران بدونشک جمعیت تاثیر قابله ملاحظه ای در توان نظامی هر کشوری دارد که این تاثیر رامی توان در میزان نفرات وافراد کار ازموده مشاهده کردایران نیز ازاین قاعده مستثنی نیست با نگاهی اجمالی به جمعیت کشورهای منطقه این امر اشکار خواهدشد 2.توانایی ایران در بومی سازی سلاحها مهم واستراتژیک نیاز به تو ضیح نیست که ایران در این زمینه به چه دستاوردهای مهمی دسترسی پیدا کره است ساخت خانواده موشکهای بالستیک شهاب3 ونیز ساخت انواع سلاحهای انفرادی وهواپیمهای جنگی گویای این امر است در حالیکه شاهدیم کشورهای همسایه ایران در این زمینه وابسته به قدرتهای بزرگ می باشندتا جاییکه حتی کنترل سایتهای موشکی انها در اختیار کمپانیهای سایر کشورهاست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هیچکس جرات حمله به ایران رو نداره.

همه همسایه ها دلشون میخواد به ایران حمله کنن ........ غربیا همینطور و .......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدون شک توان نظامی ایران در منطقه ودر مقایسه با کشورهای همسایه غیر قابل توصیف است
این توانایی رامی توان در دو عامل زیر جستجو کرد
1جمعیت ایران
بدونشک جمعیت تاثیر قابله ملاحظه ای در توان نظامی هر کشوری دارد که این تاثیر رامی توان در میزان نفرات وافراد کار ازموده مشاهده کردایران نیز ازاین قاعده مستثنی نیست با نگاهی اجمالی به جمعیت کشورهای منطقه این امر اشکار خواهدشد
2.توانایی ایران در بومی سازی سلاحها مهم واستراتژیک
نیاز به تو ضیح نیست که ایران در این زمینه به چه دستاوردهای مهمی دسترسی پیدا کره است
ساخت خانواده موشکهای بالستیک شهاب3 ونیز ساخت انواع سلاحهای انفرادی وهواپیمهای جنگی گویای این امر است در حالیکه شاهدیم کشورهای همسایه ایران در این زمینه وابسته
به قدرتهای بزرگ می باشندتا جاییکه حتی کنترل سایتهای موشکی انها در اختیار کمپانیهای سایر کشورهاست

دوست عزيز مورد اولي كه گفتين ممكنه به نقطه ضعف ايران تبديل بشه . يك بحران اقتصادي ( مثلا بحران آرد و مواد ضروري كه دوستان بهتر مي دونن ) مي تونه اين جمعيت رو نسبت به ادامه جنگ بي ميل كنه و هزار مشكل پشت سر اون.

اين تاپيك خيلي خوبي هست اگر ادامه بدين . اميدوارم كه ادامه بدين.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا همه ميگن تركيه نسبت به ما برتري نظامي داره؟در حاليكه همه چيزش وارداتيه و تنها صنعت نساجي قوي داره!لطفا به من كمدان توضيح دهيد.اين توضيحات باعث ميشه راه مقابله با تركيه رو در صورت دست از پا خطا كردن اون كه خيلي بعيده پيدا كرد.به طور كلي هرگونه اقدام تركيه عليه ما تا زماني كه اردوغان سر كاره بعيد به نظر مياد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چرا همه ميگن تركيه نسبت به ما برتري نظامي داره؟در حاليكه همه چيزش وارداتيه و تنها صنعت نساجي قوي داره!لطفا به من كمدان توضيح دهيد.اين توضيحات باعث ميشه راه مقابله با تركيه رو در صورت دست از پا خطا كردن اون كه خيلي بعيده پيدا كرد.به طور كلي هرگونه اقدام تركيه عليه ما تا زماني كه اردوغان سر كاره بعيد به نظر مياد[/quote]

اتفاقا ترکیه صنایع قدرتمندی داره و از نظر نظامی پیشرفتهای بزرگی داشته است که میتوان صنایع نظامی این کشور را بعد از اسرائیل و ایران در مقام سوم منطقه قرار داد.

بهتره به فکر دوستی و اتحاد باشیم که از جنگ بین دو کشور بزرگ مسلمان فقط مسلمانان متضرر خواهند شد و غرب خوشحال!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.