worior

هواپیمای ترابری میاسیچف وی.ام- تی آتلانت ( Myasishchev VM-T)

Recommended Posts

به نام خدای یکتا

VM-T Atlant

1~38.jpg

همه فکر میکنند که فقط آنتونف 225 بزرگترین و قدرتمند ترین هواپیمای حمل بار شوروی پیشن بود که برای برنامه فضای حمل شاتل در نظر گرفته شده بود اما خیلی قبل تر از اون پروژه ای نه چندان موفق اما اثبات گر فناوری در این زمینه وجود داشت که به VM-T Atlant معروف گشت.
normal_11~16.jpg

VM-T Atlant از توسعه دادن و تبدیل کردن بمب افکن استراتژیک M-4 Bison به یک هواپیمای بزرگتر جهت حمل بار بوجود امد که در اصل اون رو 3M-T میخوندند اما بعدا به BM-T تغییر نام داد که از تبدیل این مدل به هواپیمایی جهت حمل شاتل بوران هواپیمای مورد نظر ما یعنی VM-T Atlant بدست اومد . که بعد ها این طرح کنار گذاشته شد و بجای اون آنتونف 225 طراحی و تحویل گردید. در مورد این عکسها و تانکر نصب شده روی اون باید بگم که برای حمل سوخت موشک به پایگاه فضایی بایکونور ساخته شده بود که ماموریت اصلی این هواپیما بجای فرستادن بوران شد!در روسیه جوک معروفی وجود داره که میگن : این هواپیما رو برای حمل پپیسی کولا از آمریکا به روسیه به کار میگرفتن ! و شهرت این هواپیما بین اکثر مردم این کشور به همین دلیله! به هر حال کاری که این هواپیما انجام داده بیسابقه و بسیار باور نکردنی بود که هنوز هم هست!

مشخصات فنی
حداکثر سرعت : 600 km/h
حداکثر سرعت در پرواز کروز : 540 km/h
سقف پرواز : 9.5 کیلومتر. پایی 31150
برد پروازی با سوخت کامل : 3000 km
برد پروازی با حداکثر وزن : km1500
وزن هنگام برخواست : 136400 kg

این هم تعدا زیادی عکس !
normal_2~34.jpg

و
normal_3~29.jpg

و
normal_4~29.jpg

و
5~27.jpg

و
normal_9~12.jpg

و
normal_8~12.jpg

و
normal_7~20.jpg

و
normal_6~21.jpg

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
یعنی military.ir

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب چیز جالبی بود.دستت درد نکنه. تا حالا ندیده بودمش. اون تانکر روش با 2 تا میله ی نازک وصله به هواپیما. ادم فکر می کنه این الان قل می خوره می افته رو باله هواپیما. :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نكنه عزيز جان. جالبه ديگه چند وقتيه دوستان حرفي از مهندسي معكوس نزدن !

وگرنه تا حالا 100 مهندسيش كرده و ساخته بودن.
مطلب بكري بود.ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی جالب بود واریور جان دستت درد نکنه

ادم تا وقتی این پرنده رو با بارش رو هوا نبینه نمیتونه باور کنه که این غول میتونه پرواز کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببین اونا کجا هستن ما کجا
اخه چرااااااااااااا؟ :oops:[/quote]

بخاطر اینکه الان من و شما نشستیم تو خونه بجای اینکه بریم کتب مهندسی و مکانیک پرواز رو بگیریم بخونیم داریم پست میزنیم 90 درصد به همین دلیله :mrgreen:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببین اونا کجا هستن ما کجا

اخه چرااااااااااااا؟ :oops:

بخاطر اینکه الان من و شما نشستیم تو خونه بجای اینکه بریم کتب مهندسی و مکانیک پرواز رو بگیریم بخونیم داریم پست میزنیم 90 درصد به همین دلیله :mrgreen:

بازم اینجا خوبه خیلی کارای علمی میشه ولی باقیه فروم های ایران که واقعا به لعن شیطون هم نمی ارزن
ضمنا بچه های اینجا کم کارایی نکردن بررسی روش های مقابله با هواپیماهای پنهانکار امریکا و اسرائیل یکی از کارای مهمی بود که تو میلیتاری انجام شد
ضمنا با راه افتادن بخش تحقیقات میلیتاری از حالت وقت تلف کردن وارد حالت دانشگاه نظامی میشه
فکر کنم خوب باشه یه سری تحقیقات در مورد رادار های چینی و روسی انجام بدیم که بتونه برای کشور مفید باشه چون احتمالا به زودی تولید تحت امتیازی درخواست خواهد شد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هادی جان مرد باشیم نتنها ایران بلکه دنیا به ما احتیاج داره باید بلند شیم و جهاد کنیم اینبار توی علم
خدا شاهده یکی از دوستان من مو.توری طراحی کرد که بدون سوخت کار میکنه :oops: و میتونه تا بیش از 100 کیلومتر به خودروهایی مثل ماتیز سرعت بده !

باید تلاش کرد که این تلاش چیزی از دفاع مقدس کم نداره !
اونها رفتن که این فضا برای ما درست بشه پس بخترین راه حل همینه اگر واقعا می خواهیم پاسخگوی خون شهدا باشیم باید به قله های علم برسیم ! بسیار فراتر از اونچه که بشر تا کنون بهش رسیده ! مثلا برش در زمان :mrgreen:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هیچی چند ماه بعد از اینکه طرحش کامل شد یه نمونه فرانسوی با تشابه تقریبا 70 درصد از همون نوع عملکرد اومد بیرون که دیگه دوستم دچار دپرس مزمن شد الان داره طرحش رو برای موتور ملخی تکمیل میکنه تا پتنت( کواهی ثبت بین المللی ) بگیره حتما بعد از اینکه تکمیلش کرد میره سراغ جنرال موتور یا بنز که توی بنز فکر کنم آشنا داره !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1225313498' post='59344']
در روسیه جوک معروفی وجود داره که میگن : این هواپیما رو برای حمل پپیسی کولا از آمریکا به روسیه به کار میگرفتن ! و شهرت این هواپیما بین اکثر مردم این کشور به همین دلیله!
[/quote]
حوالی بندر مورمانسک یه خلیجی هست به نام خلیج کولا! و شوخی های مشابهی در موردش می کنن.
[quote name='worior' timestamp='1225357942' post='59453']
هیچی چند ماه بعد از اینکه طرحش کامل شد یه نمونه فرانسوی با تشابه تقریبا 70 درصد از همون نوع عملکرد اومد بیرون که دیگه دوستم دچار دپرس مزمن شد الان داره طرحش رو برای موتور ملخی تکمیل میکنه تا پتنت( کواهی ثبت بین المللی ) بگیره حتما بعد از اینکه تکمیلش کرد میره سراغ جنرال موتور یا بنز که توی بنز فکر کنم آشنا داره !
[/quote]
:-( و باز هم قصه تلخ فرار مغزها ویرایش شده در توسط MacTavich

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نوع قرار گیری موتورهاش چقدر جالبه تو بالها تعبیه شده!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی جالب بود .خیلی آدمو یاد TU-95 میندازه .
فقط قرار گیری مخزن سوخت اونم با دوتا میله به این نازکی خطرناک نیست. هر چی که نگاه میکنم فکر میکنم که الانه که بیفته .

توی ویکی پدیا ماکزیمم سرعت رو 500KM/H نوشته بود.

موتورش هم RKBM/Koliesov VD-7MD از نوع توربوجت هستش با تراست 105.45KN برای هر موتور . تا 50 تن بار هم میتونه حمل کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.