worior

تیربار سانتریفیوژِی ! یا همون سنگ قلاب لر ها به سبک امروزی !

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]ترانسپورتر رو ندیدم ! البته یک اون رو دیدم ولی چیز زیادی ازش یادم نیست ![/quote]

یک دستگاه فرستنده بود در نزدیک دستبند! که اگر فاصله ات باهاش خیلی دور می شد و سیگنال دیگه ارسال نمی شد دستبنده با قدرت یک IED یک کیلوگرمی منفجر می شد!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب از این چی باید بدونم!؟ i_dont't_know
اگه منظورت نوع ماده انفجاریه که من اطلاع چندانی از این ماده ندارم با سامان777 تماس بگیرید :? :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فكر كنم از پايين اين وسيله و در اين گزينه گلوله ها پشت سر هم در لوله ها و يا شيارهايي به چرخش در ميان و با بالا رفتن در اين سلاح استوانه اي هزاران دور در لوله ها و يا شيارها گشته و به انرژي جنبشي آنها اضافه خواهد شد و در آخر (بالاي سلاح) شيار آخري اونها رو به سمت خارج و لوله پرتاب هدايت خواهد كرد. (در جهت حركت گلوله)
شما يك مخروط را در نظر بگيريد كه هرچه گلوله در آن بالا ميرود دايره بزرگ تر شده و در آخر هم لوله اي از بالاي مخروط گلوله را به بيرون هدايت ميكند.
اگر فرصت كردم اين نماي ذهني و داخلي رو هم در يك نماي دو يا سه بعدي نمونه سازي ميكنم

حالا برد اين سلاح چقدر هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب از این چی باید بدونم!؟ i_dont't_know
اگه منظورت نوع ماده انفجاریه که من اطلاع چندانی از این ماده ندارم با سامان777 تماس بگیرید :? :lol:[/quote]

فکر می کنم که انرژی الکترومغناطیسی با تمرکز بر مقدار ماده منفجر موجود در دستبند قابلیت انفجاری رو افزایش می داد! یا چیزی شبیه این!! حالا دستبنده هم خیلی باریک بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براي شليك به ارتفاع هاي مختلف اين سلاح چطوري عمل ميكنه ...؟
با تغيير زاويه ي قسمت دايره اي شكل (براي شليك به ارتفاع هاي مختلف) براي دوران گلوله مشكلي پيش نميآد ...؟
اگه بخوايم لوله يا شيپوري رو به سمت بالا و پايين حركت بديم علاوه بر يه سري از مشكلات اساسي كه به وجود مياد در كل شليك با اين وسيله خيلي مشكل ميشه ...؟

با توجه به نواخت تير بالا در اين سلاح و سرعت بالا و تلف شدن مقدار زيادي از انرژي در اين لوله كه عمدتا به شكل گرماست احتمال خوردگي و يا حتي ذوب شدن لوله در مدت زمان كوتاه وجود داره كه در اين صورت جنس لوله خيلي اهميت پيدا ميكنه و احتمالا هزينه ساخته اين سلاح ميره بالا به نظره من شايد راهكاره ديگه اي براي كنترل مسير حركت گلوله وجود داشته باشه مثلا باردار كردن گلوله ها وكنترل به وسيله ي ميدانهاي الكتيريكي و مغناطيسي ...؟!؟ (همونطوركه ميدونيد اگر يه ميدان مغناطيسي و الكتريكي رو به به صورت عمود بر هم در نظر بگيريم با تنظيم شدت ميدان ميتونيم گلوله را به صورت مستقيم هدايت كنيم)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي وقت بود وقت نكرده بودم بيام..
......................................
اگه توجه كرده باشيد ُ موقع پرتاب توسط ما لرها به صورت افقي اين كار صورت نمي گيره! بلكه تركيبي از افقي و عمودي است --> برد سنگ(گلوله خودمون) بيشتر مي شه.

نكات طراحي:
اگر پرتاب بصورت عمودي (180 درجه برعكس اين طراحي) صورت بگيرد چند مزيت و معايب دارد :
1)اگر بصورت عمودي رو به پايين باشد:
مزايا 1-فضاي اشغال شده روي نفر بر(پرتاب كننده) به حداقل ممكن مي رسد 2-پراي تغيير برد پرتاب كافي است زمان رها شدن گلوله از محفظه كاهش يا افزايش يابد 2- تغيير جهت بسيار ساده است كه بصورت چب و راست كردن ساده خود محفظه مي باشد 3- قدرت فرود گلوله و نفوذ آن به سمت پايين نسبت به بغل بالاتر مي رود و ...
معايب 1-برد گلوله كاهش مي يابد

2)اگر بصورت عمودي رو به بالا باشد:
مزايا 1- افزايش حد اكثري برد گلوله 2-مي توان به عنوان هدف گيري اجسام هوايي مانند بالگرد مورد استفاده قرار گرفت 3-
معايب 1-به خاطر اينكه گلوله از پايين بايد خارج شود روي نفربر قابل استفاده نيست (يا مي توان جلوي نفربر كه شيب به طرف پايين داشته باشد مورد استفاده قرار داد) 2- براي هرف گيري موانع نزديك كارايي خوبي ندارد 3- قدرت نفوذ از بالا به پايين كمتري نسبت به حالت قبل دارد(بهترين مورد استفاده براي ضد هوايي با برد كم - بالگرد و ...)

نكته طراحي : مي توان حتي مانند صلاح هاي معمولي از لوله نيز براي افزايش برد استفاده كرد : البته بايد لوله ها به صورت منحني و در ادامه محفظه خروجي هر گلوله قرار گيرد..

خلاصه اين ترم پروژه تخصصي دارم اگه بچه ها به خصوص آقا worior صلاح بدونن مي تونم رو اين پروژه با يكي از بچه ها كار كنيم (مهندسي مكانيك جامدات + لر :mrgreen: )

.................................
اللهم عجل لوليك الفرج..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر واريو اگه ميشه لطف كن اسم تايپيك رو عوض كن اصلا دوست ندارم نژادم به شوخي گرفته بشه :mrgreen: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر واريو اگه ميشه لطف كن اسم تايپيك رو عوض كن اصلا دوست ندارم نژادم به شوخي گرفته بشه :mrgreen: :lol:[/quote]

این بحث راجع به یک نوع اسلحه است و در عنوان آن هیچ گونه توهینی به عزیزان لر وجود ندارد. اگر کسی در پست هایش توهینی به قومیت ها انجام دهد طبق قوانین سایت با ایشان برخورد خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر واريو اگه ميشه لطف كن اسم تايپيك رو عوض كن اصلا دوست ندارم نژادم به شوخي گرفته بشه[/quote] بنده بختیاری (لر) هستم نگران نباش .... :mrgreen:

[quote]خلاصه اين ترم پروژه تخصصي دارم اگه بچه ها به خصوص آقا worior صلاح بدونن مي تونم رو اين پروژه با يكي از بچه ها كار كنيم (مهندسي مكانيك جامدات + لر )[/quote]

شوخی جالبی نبود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
.......
[quote]شوخی جالبی نبود ![/quote]

من تو اين موارد اهل شوخي نيستم..
گفتم شايد بخواين طرحو عملي كنيد..
براي پروژه تو فكر چند تا طرح بودم كه اين بحث شما رو ديدم.. از اين كه گفتم چون ؛لر؛ هستم فكر كرديد شوخي مي كنم يا..
........................................
لبيك يا حسين(ع).. لبيك يا خامنه اي..
.........................................
اللهم عجل لوليك الفرج..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از اين كه گفتم چون ؛لر؛ هستم فكر كرديد شوخي مي كنم يا..[/quote] من مشکلی ندارم ولی ممکنه یه نفر چیز دیگری برداشت کنه به هر حال مسئله چندان مهمی نیست بهتره زیاد تاکید نکنیم ... /

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ادامه بحث..

اگر طرح به صورت شكل افقي باشه دو مشكل وجود داره:
مهمترينش اينه كه اگه بخوايم بصورت نرم افزاري(اتوماتيك) باشه دو جهت تحليل نياز داريم 1) جهت چرخ (جهت محور ايكس ها) 2) جهت پرتاب و اوج و فرود براي تعيين برد (محور y)

اگه نخوايم اتوماتيك هم باشه تير انداز بسيار ماهري نياز داره..

..........................
اللهم عجل لوليك الفرج..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستش این تاپیک خیلی قدیمیه ! یادم نمیاد دقیقا ماجرا از چه قرار بوده ...
[quote]مهمترينش اينه كه اگه بخوايم بصورت نرم افزاري(اتوماتيك) باشه دو جهت تحليل نياز داريم 1) جهت چرخ (جهت محور ايكس ها) 2) جهت پرتاب و اوج و فرود براي تعيين برد (محور y)
[/quote]

بی خیال ..

روی کاغذ همه چیز قابل حله . اما توی ساخت درست کردن چنین سانتیفیوژی که احتمالا گلوله های خشن (تنگستن کاربیدی) رو میچرخونه تا پرت کنه یه چالش بزرگ هست . بهتره این حل بشه . فکر نکنم توی کشور اصلا ریختگری تنگستن وجود داشته باشه .
اما اگر هم باشه باید تمام محفظه و قطعات رو از این جنس بسازی که ....

بیشتر مشکل مهندسی مواد و تجهیزات ساخت هست علاوه بر اون موتوری که بتونه با سرعت زیادی (90 الی 100 هزار دور بر دقیقه ) دوران مداوم یا لحظه ای ایجاد کنه و روی روتورش یا گیربکس یه پره احتمالا چند کیلویی وصل کنی که با این سرعت دوران و اون وزن پره ......... فعلا باید بی خیال طراحی شد .

باید اول اجزا و امکان ساخت رو بررسی کرد بعد رفت سراغش ...

اگر میخوای توی این چیز ها کار کنی یه مورد پر سود تر و بهتر سراغ دارم .
ساختن سانتریفیوژ گل حفاری ... ملی حفاری هم همین الان مشتریش هست و از قطعات مصرفیه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
می شه اون رو توی یک فضای دایره ای به جریان انداخت که با سرغت بالا می چرخه و حتی می شه شکل گلوله ها رو هم مثل همین مرمی های عادی در نظر گرفت و بعد در جلوی این سانتریفیوژ لوله های برای خروج در نظر گرفت که توسط مکانیزمی باز شده و اجازه خرج به مرمی ها رو بده و این سیستم بیشتر به نظر من به عنوان یک سلاح پدافند هوایی و در ترکیب با سیستم راداری و اپتیکی می تونه واقعا کارا باشه و برای تغییر جهت هم کل سامانه می تونه به طرف هدف در ارتفاع یا سطح بچرخه.
این سیستم نیاز به روشن کرد موتور داره و مثل گاتلینگ هست برای همین برای پدافند بیشتر جواب می ده تا به عنوان سلاحی برای نیروهای زمینی.
در مورد برد هم تابعی از سرعت اولیه هست اگر سرعت این گلوله ها رو 1500 متر در نظر بگیریم حداقل چند کیلومتری توانایی دارن و این برای ایجاد نقش پدافندی مفید هست و کافی.
می شه به عنوان سلاحی برای دفاع زمینی هم در سواحل و مراکز از اون استفاده کرد و یا حتی در شناورهای سطحی اما در حد استفاده با نیروی انسانی و برای نیروی زمینی نمی تونه باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.