Recommended Posts

حالا این رزمناوهای اسراییل و آمریکا چطوری می خواهن خودشون را به خلیج فارس برسونن مگر قرار نیست آنها را در تنگه هرمز بزنیم.
icon_rolleyes
عجب !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]نظرتون چیه یدونه سوخوی 24 بفرستیم بالای سر این ناو و خ 58 شلیک کنه روی رادار همین ناو از 150 کیلومتری بیش از دو ماخ سرعتشه و اینطوری ضد کشتی هم میشه !!! هم بابای ناو در میاد و هم این رادار 400 کیلومتری ! . بعدش هم موشک زیاده ! الحمدالله ...[/quote]

جناب واریور در توانمندی موشک پدافندی آستر 15 و 30 و همینطور سیستم کنترل آتش اون همین بس که فرانسوی ها این موشک رو با موشک ضد کشتی اگزوست تست کردن! حالا خودتون از نظر سطح مقطع راداری و ابعاد این دو موشک رو مقایسه کنید[/quote]

شاید درست متوجه نشدین ؛ منظورم شلیک موشک ضد تشعشع هست . حالا استر باشه یا اسب فرقی نداره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شاید درست متوجه نشدین ؛ منظورم شلیک موشک ضد تشعشع هست . حالا استر با شه اسب فرقی نداره [/quote]

جناب واریور بنده متوجه شدم و برای همین عرض کردم که این موشک توسط پدافند ناو شکار میشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگزوست سرعت KH-55 رو نداره و مادون صوت هست.
ولی به شخصه فکر می کنم استفاده از توان زیر سطحی احتمالا کم هزینه تر خواهد بود.
هر چند که معتقدم این شناور ها حتی در مقابل موشک های کروز مادون صوت هم در عمل تواناییشون در اون حدی نیست که ازش تعریف میشه و قطعا آسیبپذیر خواهند بود.

سال گذشته فرمانده کل سپاه صحبت از تعمیم استراتژی به کارگیری قایق های تندرو کوچک موشک انداز به زیر سطح و استفاده از زیرسطحی های کوچک تندرو کرده بودند که تصور می کنم باید منظورشون زیردریائی های کوچک تر از غدیر باید باشه.

البته من یه طرحی از یک نمونه از همین زیردریائی های دو نفره خودمون هم توسط پلین من دیدم که زیرش اژدری نصب میشد که طولش از خود زیردریایی بیشتر بود. نمی دونم پلین من بر مبنای یک عکس واقعی این طرح رو کشیده بود یا بر مبنای تصوراتش.

----

امیدوارم به یمن ورود این مهمان جدید، در رزمایش آتی نیروی دریایی سپاه موشک ظفر هم رونمایی بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد ضعف این ناوشکن نسبت به تهدیدات دریایی ... قطعاً توسط سایر ناوگان بریتانیا اسکورت خواهد شد مثل ناوشکنهای کلاس 42 که دارای 40 فروند موشک ضد کشتی Sea Dart هستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگزوست سرعت KH-55 رو نداره و مادون صوت هست. [/quote]

به دليل برد بالايي كه ما اينجا ازش صحبت ميكينم سرعت چندان اهمیت ندارد! مهم شناسایی موشک است و علاوه بر این موشک آستر 15 توانایی درگیری با هدفی با سرعت موشک kh55 رو دارد. در حالی که ارتفاع پروازی موشک فوق بیشتر از اگزوست است و همینطور ابعاد اون تا حدودی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میتونیم اون قدر موشک بهش شلیک کنیم تا ذخیرش تموم شه،بعد با هلیکوپتر در کمال آرامش روش فرود میایم و به راحتی تسخیرش می کنیم icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته از من نشنیده بگیرید ! ولی در یکی از ستاد کل های .... در .... تهران ! یک بار مجله جیبی بسیار جالبی توجهم رو جلب کرد
حقیقتا جالب بود .... به خصوص که من کاملا مقالات مجله جنگ افزار رو به دلیل ارتباطاتم باهاشون پیگیری میکردم و به خصوص تر که نویسنده نام اشنای بچه های سایت، رضا کیانی بزرگ و عزیز و رک و صریح اللهجه ! هم به تازگی شروع کرده بود ناوهای دریایی آینده که فوق پیشرفته بودند رو معرفی میکرد

خوب روی یکی از این مجله جیبی ها عکسی جالب از یکی از ... پنهانکار انگلیس بود ... یکی از طرح هایی که قرار بود انگلیس انجام بده

توجهمو جلب کرد و خوب دیگه با کمی اینور و اونور کردن به کتابخانه ای ! از این دست مجلات جیبی در اتاق یک دوست ... دست پیدا کردم ، خودش میگفت مهم نیست برامون و اینا ، یه ستادکل غیرمرتبط نظامی هم بود ، نه تخصصی

خوب رو مجلات محرمانه زده بود :mrgreen:

حالا که چی ؟

خوب طبعا من مجله رو خوندم ! اسم نویسنده رو که دیدم اول کمی بهت کردم بعد وارد شوک شدم .... چه کسی مامور شد پدافند هوایی ایران رو سر و سامان بده و جای خودشو بده به فرمانده پدافند کنونی ؟ :evil:

به صورت دقیق راجبه تجهیزات روز دریایی ! و پنهانکار و بعد هوایی صحبت کرده بودند ! icon_rolleyes :mrgreen:

هاااااااا ، و اینجا بود که ما کمی آگاه تر شدیم که چی به چی هست !

این ناو ، در سلسله مقالات مفصل و بسیار تحلیلی مجله جنگ افزار هم تحلیل شده

عین سربازان آینده ، ابدا نباید دست کم گرفت شون ، اگر قرار بود با ناوهای فعلی نیروهای دریایی جهان ! اونا رو شکست داد اصلا ساخته نمیشدند ، خواص این ناوها ، حتی بدون درگیری نظامی مستقیم شکننده قدرت دریایی دیگر کشورهاست ... اینو به جد میگم

اگرم لازم باشه قسمت به قسمت مقالات نظامی رضا کیانی رو تایپ میکنم تا ببینم چطوری میشه زد زیر قدرت های این دست ناوها

این ناوها به مثابه اف 22 های نوین هست !!!!

جوک هست بگیم با اسوخو27 و ...امثالهم مثلا میشه اف 22 زد !!!!

به نظر من با توجه به مسایلی امادگی حضور این ناو وجود داشته .... ولی خوب راجبه چرایی و وقایع منطقه نمیشه نظری داد که همه راضی بشن

[color=brown]
راستی :

دوستان عزیزم ، باور کنید امیدوارمان کردید ! شایدم گمراهمان !

به خدا ، وقتی مطلب یکی از عزیزان رو میخونم امیدوار میشم !!! مطلب اون یکی رو میخونم ناامید !!!!

ولی در کل کیف میکنم چطور به راحتی هرچه ممکن تاریخ اقتصادی دنیا !!!!!!!!!!!! رو دوستان تحریف میکنند

اون عزیزانی که مدعی هستند در اقتصاد ورشکسته نمیشه جنگ کرد میشه برای من بگن نبرد جهانی اول و نبرد جهانی دوم چگونه شکل گرفت ؟ 20 نمره

مطمئنا ، مصطفی میبود به دلیل تخصص اقتصادیش حرفاش از من سندیت بیشتری داشت ! ولی خداوکیلی اول کتابهای اقتصادی بخونید ببینید ، دستگاه شوک برقی اقتصاد رو به مرگ چی هست بعد اینطور تحریف کنید[/color]

فدای شما عزیزان !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]شاید درست متوجه نشدین ؛ منظورم شلیک موشک ضد تشعشع هست . حالا استر با شه اسب فرقی نداره [/quote]

جناب واریور بنده متوجه شدم و برای همین عرض کردم که این موشک توسط پدافند ناو شکار میشه![/quote]

بعید است ، البته درصدی از موفقیت رو باید درنظر گرفت ؛ اما موشک های هارم از قاعده شلیک موشک بالستیک حرکت نمیکنند بلکه مرتبط به سمت منبع تغییر مسیر میدن در تست های ادعایی هم موشک های بالستیکی تست شدن که گفته میشه با برد 3 هزار کیلومتر و تست دیگری 600 کیلومتر هست .

ضمن اینکه در یک فرمیشن 2 فروندی 4 موشک شلیک میکنیم ! .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/10/14/13901014203455399_PhotoL.jpg

[color=red]عكس به لينك تبديل شد.
rezat1980[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بعید است ، البته درصدی از موفقیت رو باید درنظر گرفت ؛ اما موشک های هارم از قاعده شلیک موشک بالستیک حرکت نمیکنند بلکه مرتبط به سمت منبع تغییر مسیر میدن در تست های ادعایی هم موشک های بالستیکی تست شدن که گفته میشه با برد 3 هزار کیلومتر و تست دیگری 600 کیلومتر هست .

ضمن اینکه در یک فرمیشن 2 فروندی 4 موشک شلیک میکنیم ! .[/quote]

جناب واریور یک سوال :

همانطور که میدانید این ناوشکن در شرایط جنگی هیچ گاه تنها عملیات انجام نمیده و همواره با ناوگروهی خواهد بود و این ناوگروه فاصله نزدییک با هم دارند خوب در این بین چند کشتی با چند رادار مختلف وجود خوهاند داشت به چه صورتی این موشک های ضد تشعشع به ناوشکن انگلیسی مورد نظر ما برخورد خواهند کرد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاریخ رزمایش سپاه معلوم نیست پس از کجا معلوم که همزمان باشه. :mrgreen:
به نظر من از همین الان باید اعلام بشه که رزم ناوهای بیگانه حق ورود به خلیج فارس و ندارن.
احتمال درگیری بسیار پایینه.درگیری به نفع هیچ یک از دو طرف نیست .
این رزمایش ها هم بیشتر جنبه نمایشی و روانی داره. icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]بعید است ، البته درصدی از موفقیت رو باید درنظر گرفت ؛ اما موشک های هارم از قاعده شلیک موشک بالستیک حرکت نمیکنند بلکه مرتبط به سمت منبع تغییر مسیر میدن در تست های ادعایی هم موشک های بالستیکی تست شدن که گفته میشه با برد 3 هزار کیلومتر و تست دیگری 600 کیلومتر هست .

ضمن اینکه در یک فرمیشن 2 فروندی 4 موشک شلیک میکنیم ! .[/quote]

جناب واریور یک سوال :

همانطور که میدانید این ناوشکن در شرایط جنگی هیچ گاه تنها عملیات انجام نمیده و همواره با ناوگروهی خواهد بود و این ناوگروه فاصله نزدییک با هم دارند خوب در این بین چند کشتی با چند رادار مختلف وجود خوهاند داشت به چه صورتی این موشک های ضد تشعشع به ناوشکن انگلیسی مورد نظر ما برخورد خواهند کرد؟[/quote]

این یک مسئله دیگه است حرف من بر سر عبور از پدافند هست ؛ فکر نکنم ناو هواپیمابرانگلیسی هم باهاش بیاد ؛ میاد ؟ و تعاریف برای حمله به ناوگروه ها متفاوت هست با یک ناو ؛ هر چه اهداف گسترده تر بشن به طبع اون اقدامات متقابل هم باید گسترده تر بشن . گفتنی از است این پدافند تونسته یک موشک اگزوست رو از 9 کیلومتری بزنه 10 موشک رو چطور ؟ این کار رو موشک های استاندارد و سی اسپارو هم میکنند ! .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای ارنستو شما که از دولت دل خوشی ندارید و مثل اکثر نظامیان (احتمالاً) به آقای رضایی رای دادید میشه بفرمایید که کجا چنین تذکری داده شده؟ و آیا ایشون در حد عضو مجمع تشخیص مصلحت اصلاً صلاحیت تذکر به رییس جمهور رو داره؟
موضوعی که شما اشاره کردی به تاپیک مربوط نمیشه اما متاسفانه باید گفتار شما رو نقد کنم!

مگه همین آقای پرزیدنت نبود که پلمپ هسته ای رو شکست و با شجاعت تمام ایران رو به آستانه ی هسته ای رسوند؟ آیا همین آقای رضایی میتونست همچین کاری رو بکنه؟

در مناظرات احمدی نژاد به رضایی گفت شما پیش بینی کردید که به زودی آمریکا به ایران حمله می کنه ولی دیدیم که حمله نکرد ! آیا همه ی پیش بینی های شما همینطوره؟؟ و جالبه که محسن رضایی پاسخی برای گفتن نداشت!!

اگه شجاعت و تهّور رییس جمهور نبود آیا ما الآن به این رتبه از قدرت تاثیر گذاری رسیده بودیم؟

از طرفی اگه بنا باشه رییس جمهور در نحوه ی گفتار سیاسی با کسی مشورت کنه با رهبر و فرماندهان ارشد سپاه و ارتش مشورت می کنه نه با محسن رضایی!

در ضمن مگه رهبر انقلاب موضوع تهدید در برابر تهدید رو مطرح نکردن؟ پس حتماً دستورالعملی در این مورد دریافت شده که مسئولین تراز اول زبان به تهدید باز کردن وگرنه تا به حال چنین موضوعی سابقه نداشتن!

و سوال من اینجاست که شما که در پست های طولانی این جمله رو تکرار کردید که شیپور جنگ را به صدا درآور تا دشمن یا بترسد یا بلرزد یا بجنگد!!! چطور شده حالا دم از ترسوندن مردم از جنگ می زنید؟ این یک تناقض نیست؟

آیا بکار بردن کلمه ی رفتار نا بخردانه برای رییس جمهور خودش یک رفتار نا بخردانه نیست؟( خلاف قوانین این سایت بماند!)

آیا رفتار بخردانه یعنی کوتاه اومدن در مقابل غرب؟ و یا مثل خاتمی تعلیق غنی سازی ؟ یا مثل محسن رضایی پیشگویی غلط؟

بحث در مورد محسن رضایی چون منافی قوانین سایت هست بماند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نظرتون چیه یدونه سوخوی 24 بفرستیم بالای سر این ناو و خ 58 شلیک کنه روی رادار همین ناو از 150 کیلومتری بیش از دو ماخ سرعتشه و اینطوری ضد کشتی هم میشه !!! هم بابای ناو در میاد و هم این رادار 400 کیلومتری ! . بعدش هم موشک زیاده ! الحمدالله ...[/quote]

:mrgreen: چطوره همه این کارها رو امتحان کنیم! بد نیست ها! تفریح جالبیه! یه سری اینطوری بریم ببینیم چی میشه! بعدش بیایم یه سری حوت بفرستیم ببینیم میتونه بزنتشون یا نه! بعد چهار پنج تا قادر یا نور بفرستیم ببینیم میخوره بهش؟ چند تا زیر دریایی هم بفرستیم ببینیم میفهمه چند تا هستن (همون این چندتاست خودمون!) تمام مهمات ها هم سر مشقی داشته باشن که بتونیم همشون رو امتحان کنیم! آخرش هم قایقهای تندرو رو بفرستم دور هم باشن!
حال میکنم با این ریلکس سناریو دادن بروبچ میلیتاری! کلا ناو رو هویج فرض میکنیم سناریو میدیم icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.