Recommended Posts

بحث انتخاباتی[b] [color=red]مممنننووووع[/color] [/b] ! ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وزیر دفاع آمریکا گفته بستن تنگه هرمز خط قرمز آمریکاست و ما بازش میکنیم حتی با زور !

خیلی دوست دارم یکم این زورشو ببینم که میخواد مثلا چه غلطی بکنه !

بر فرض که ما نتونیم از پس نیروی دریایی آمریکا و امثال این ناو انگلیسی در آب بر بیایم و بقول کور شدگان از تشعشع قدرت آنگلو ساکسونها ما توهم میزنیم ! نفتکشهای چندین هزار تنی رو که میتونیم هنگام رد شدن از تنگه غرق کنیم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]نظرتون چیه یدونه سوخوی 24 بفرستیم بالای سر این ناو و خ 58 شلیک کنه روی رادار همین ناو از 150 کیلومتری بیش از دو ماخ سرعتشه و اینطوری ضد کشتی هم میشه !!! هم بابای ناو در میاد و هم این رادار 400 کیلومتری ! . بعدش هم موشک زیاده ! الحمدالله ...[/quote]

:mrgreen: چطوره همه این کارها رو امتحان کنیم! بد نیست ها! تفریح جالبیه! یه سری اینطوری بریم ببینیم چی میشه! بعدش بیایم یه سری حوت بفرستیم ببینیم میتونه بزنتشون یا نه! بعد چهار پنج تا قادر یا نور بفرستیم ببینیم میخوره بهش؟ چند تا زیر دریایی هم بفرستیم ببینیم میفهمه چند تا هستن (همون این چندتاست خودمون!) تمام مهمات ها هم سر مشقی داشته باشن که بتونیم همشون رو امتحان کنیم! آخرش هم قایقهای تندرو رو بفرستم دور هم باشن!
حال میکنم با این ریلکس سناریو دادن بروبچ میلیتاری! کلا ناو رو هویج فرض میکنیم سناریو میدیم icon_rolleyes[/quote]این هم روش جالبی هست که تازه وارد ها برای مطرح کردن خودشون استفاده میکنند ! .

توصیه میکنم بیشتر مطالعه کنین ... و روی نظرات افراد و ممکن بودنشون نظر بدین ! کاری هم به برو بچ میلیتاری نداشته باشین خودتون رو عرضه کنین . همونکاری که گوبلز عزیز در اوج متانت و وقار انجام دادن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][size=24]پروپگاندا !! [/size]
[size=24]
[color=red]لطف کنین از اون رسانه بپرسین که رزمایش سپاه کی قراره برگذار بشه !![/color] [/size][/quote]
احسنت .
این روزها پروپاگاندایی در رسانه ها و جهان بر علیه ایران شکل گرفته که تا الان نظیر نداشته است .
این هم یکی دیگر از قطعات پازل تبلیغات رسانه ای ضد ایران است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]نظرتون چیه یدونه سوخوی 24 بفرستیم بالای سر این ناو و خ 58 شلیک کنه روی رادار همین ناو از 150 کیلومتری بیش از دو ماخ سرعتشه و اینطوری ضد کشتی هم میشه !!! هم بابای ناو در میاد و هم این رادار 400 کیلومتری ! . بعدش هم موشک زیاده ! الحمدالله ...[/quote]

:mrgreen: چطوره همه این کارها رو امتحان کنیم! بد نیست ها! تفریح جالبیه! یه سری اینطوری بریم ببینیم چی میشه! بعدش بیایم یه سری حوت بفرستیم ببینیم میتونه بزنتشون یا نه! بعد چهار پنج تا قادر یا نور بفرستیم ببینیم میخوره بهش؟ چند تا زیر دریایی هم بفرستیم ببینیم میفهمه چند تا هستن (همون این چندتاست خودمون!) تمام مهمات ها هم سر مشقی داشته باشن که بتونیم همشون رو امتحان کنیم! آخرش هم قایقهای تندرو رو بفرستم دور هم باشن!
حال میکنم با این ریلکس سناریو دادن بروبچ میلیتاری! کلا ناو رو هویج فرض میکنیم سناریو میدیم icon_rolleyes[/quote]این هم روش جالبی هست که تازه وارد ها برای مطرح کردن خودشون استفاده میکنند ! .

توصیه میکنم بیشتر مطالعه کنین ... و روی نظرات افراد و ممکن بودنشون نظر بدین ! کاری هم به برو بچ میلیتاری نداشته باشین خودتون رو عرضه کنین . همونکاری که گوبلز عزیز در اوج متانت و وقار انجام دادن .[/quote]

منظور من رو بد متوجه شدین. من این که به طور مستقل و بدون توجه به حواشی سناریو بدیم رو نکته مثبتی میدونم، هر چند شما کلمه "تازه وارد" رو جهت تحقیر استفاده کردین و در مورد نیت پست من هم قضاوت کردین.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]منظور من رو بد متوجه شدین. من این که به طور مستقل و بدون توجه به حواشی سناریو بدیم رو نکته مثبتی میدونم، هر چند شما کلمه "تازه وارد" رو جهت تحقیر استفاده کردین و در مورد نیت پست من هم قضاوت کردین.[/quote]
پس باید در نحوه نوشتن مراقب باشین که دیگران منظورتون رو اشتباه برداشت نکن در هر صورت شکلک ها بیان نوع نگاه شما به مسئله است و واکنش من تعبیر اون . در هر صورت من هم قصد تحقیر شما رو نداشتم ولی شما اینطوری برداشت کردین ! .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
icon_rolleyes :mrgreen: :mrgreen: :evil:

ابراهیم جان ممنون از تذکر

جواب باشه حواله قیامت ، جوابی نمیدم ، هرچند با مصطفی عزیز حداقل دو ماه پیش که از کلاسم در دانشگاه شریف فارغ شده بودم صحبتی داشتیم بسیار دلنشین ...

حرف ما رو مصطفی قبول کنه برامون کفایت میکنه !

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]:mrgreen: :evil: :mrgreen: :mrgreen:

ابراهیم جان ممنون از تذکر

جواب باشه حواله قیامت ، جوابی نمیدم ، هرچند با مصطفی عزیز حداقل دو ماه پیش که از کلاسم در دانشگاه شریف فارغ شده بودم صحبتی داشتیم بسیار دلنشین ...

حرف ما رو مصطفی قبول کنه برامون کفایت میکنه !

یا حق[/quote]

سلام !
میخواستی بگی من شریف درس میخونم دیگه ؟!! icon_rolleyes

منظورم با شما نبود ، اصلا متن شما رونخوندم هنوز ! چون عادت ندارم متون طولانی رو بخونم ! :mrgreen: اگر دقت کنی به فاصله 2 دقیقه از هم پست دادیم که من قبل از اینکه متوجه نوشته شما بشم پست دادم ! به هر حال عذر میخوام ؛ حالا چی میخونی ؟ فنی دیگه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظر فنی چقدر شدنی هست که اگر لازم شد بلایی که سر بریجتون اومد سر این بیاد؟

گزینه ی بدی نیست. خصوصا اگر بیرون از آب های ما مثلا تو عدن بیفته. بعد هم بگیم کار تیر غیب یا دزدان دریایی بوده. محکوم هم خواستن می کنیم. icon_rolleyes میگیم آقای صالحی بگن چه کار بدی بود.
حتی میشه به گزینه ای مثل اون قایق یمنی که به ناو آمریکایی چندین سال قبل خورد فکر کرد. دزد دریایی اون اطراف زیاده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مثل اينكه در زمان رزمايش نيرو دريايي رزمناوهاي امريكا در دوطرف تنگه مستقر بودند تا به محض بسته شدن تنگه وارد درگيري بشن و يا با همين بهانه ماجراجويي كنن!!(البته خبر معتبر نيست)نمي دونم اين خليج فارس گنجايش چقدر كشتي نظامي رو داره ديگه كم كم داره تبديل به منطقه جنگي ميشه!!
در مورد روحيه بسيجي و درگيري با امريكا بگم كه چون نيروي دريايي تجهيزات محور هست پس تو اين نيرو تجهيزات حرف اول رو ميزنه بعد روحيه ي رزمي! و درمقايسه با تجهيزات امريكا وضع ما معلومه!!
روحيه ي بسيجي در نبرد زميني به درد ميخوره.
اما با اين تحريم ها كه وضعمون كاملا به هم ريخته واين شعارها كه تحريم باعث پيشرفت ما ميشه و... فقط خوراك اخبارهاي ماست درجامعه چيز ديگه اي مي بينيم نمونش همين دلار كه كلا بازار رو نيمه تعطيل كرده.
و با تحريم نفت ترسم اينه كه مثل عراق در واپسين سالهاي حكومت صدام بشيم برنامه نفت در برابر غذا و....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فقط یه تست ساده [color=red]ابرشبکه پدافندی خاورمیانه [/color]است و بس ...
دوستان متن خبر رو دوباره به دقت بخونن متوجه خواهند شد !
ناو - جنگ - قضایای داخلی - محسن رضایی - ....
icon_rolleyes :mrgreen: :mrgreen: :evil: :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مباحث جالبی مطرح شد
اما چیزی که به نظر من جای اون خالیه بحث بر روی محل استقرار این ناوشکن در زمان جنگ هست.
وظیفه اصلی این ناوشکن برقراری یک پوشش امن هوایی برای ناوگان خودی در برابر تهدیدات هوایی و موشکی دشمن هست.
[size=18]موقعیت خلیج فارس محل امنی برای استقرار هیچ ناوگان دریایی ایجاد نمیکنه
[/size]خود آمریکاییها هم متوجه این موضوع هستند که برای باز نگه داشتن تنگه هرمز دو راه بیشتر ندارند:

1- تصرف نوار ساحلی ایران با استفاده از تفنگداران دریایی برای ایجاد یک نوار امن و خارج شدن خلیج فارس از تیررس موشک های میان برد و کوتاه برد و توپخانه ایران

2- ایجاد یک گشت هوایی سنگین با استفاده از تمامی پتانسیل هوایی نیروهای آمریکایی در منطقه به اضافه حداقل 3 4 ناو هواپیمابر (و حتی ائتلاف با امارات و عربستان )در سواحل و آبهای خلیج فارس

که با پیاده شدن نقشه دوم امکان اجرای نقشه اول هم در پی اون هست

در صورتی که این نقشه ها عملی بشه ایران وارد مرحله بعدی میشه! و به جای بستن تنگه هرمز اقدام به بستن پالایشگاه های تمام کشورهای منطقه میکنه!!
در نهایت تمام این مسایل دو طرف رو به یک نبرد تمام عیار نظامی با هدف اشغال ایران سوق میده
این مسئله مهمی هست که بیشترین بازدارندگی رو برای ایران به ارمغان آورده (داشتن قدرت حمله و اسیب زدن به دشمن در سطوح مختلف)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر بيشتر اومده براي اينكه يه جور نظارت داشته باشه....شبيه يه جور راداره وسط دريا...كاملا واضحه كه از نظر نظامي زدنش براي ايران اينجا ممكنه...و كاملا واضحه كه ايرانم اولين شليكو نميكنه...و كاملا واضحه كه تا وقتي اينجاست يعني شرايط به نسبت آرومه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بسم رب شهدا

بعيد ميدونم با اين اوضاع اقتصاد كشور زياد بتونه دووم بياره اگه تمامه اين تحريمهايي كه گفته شد اجرا بشه.از يه بعد ديگه اينكه معاون اول رييس جمهور گفتند كه اگه نفت تحريم بشه يه قطره نفت از تنگه عبور نميكنه و اگه عبور كنه يعني حرفه مردان سياسي ما اصلا ارزش نداره و اين خيلي بده اينجاست كه ايران مجبوره دست به حمله نظامي به نفت كشها بزنه كه در اين صورت اغازگر جنگ ما خواهيم بود و اين دقيقا چيزيه كه امريكا ميخواد تا تمامه دنيارو قانع كنه كه ايران شروع كننده بوده و بايد پاسخگو باشه![/quote]

کاملا با گفته هات موافقم بنظر تو بد مخمصه ایی گیر کردیم من بعنوان یه شخص عادی خیلی کلافه ام icon_rolleyes چه برسه به سیاستمداران واقعا خیلی به حق ایران ظلم میشه :evil: دراینجا است باید دامن ائمه رو بگیریم السلام علیک یا ابا عبدالله :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][b]موقعي كه گفتم كمي براي اون حرف اقاي صالحي زود بود !! هر كس و ناكسي يه چيزي گفت !!

هنوزم ميگم نبايد اون حرف رو ميزديم !! كمي زود بود !! حالا عملا ما نمي تونيم براحتي از پس اينها بر بيايم !!
باز 4 تا جوون 17 تا 20 ساله تو سايت در مي يان ميگن نه ما با موشك فلان ميزنيم و ما با روحيه بسيجي فلان ميكنيم ! اغلب نه جنگ ديدن نه تجربه كافي دارند

بابا جان اول سياست درست + روحيه بسيجي + زمان مناسب + تجهيزات كافي = بعد تهديد امريكا

هنوز براي رويارويي كمي زوده ! تا كاملتر نشدن رينگهاي پدافندي ما و عملياتي شدن رهگير بومي و افزايش ناوهاي كلاس جماران = هنوز براي مقابله زوده ![/b][/quote]

شما آخر فیلم مختار رو بشین دوباره نگاه کن برای نظراتت مفیده عزیز ![/quote]

درست میگی فیلم آخر مختارچی شد تنها موند وشکست خورد میخوای اشتباه بعضی ها رو به کشته شدن هزاران نفر منجرکنی من اصلا آرزومه تقاص همه ظلمها رو به حق این ملت شده رو بگیریم ولی به گفته دوستمون زوده icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.