mostafa2426

تاپیک جامع موشک بالستیک MGM-52 لنس

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

atacmsblockI-1.jpg

(MGM-52 ( Lance یک موشک بالستیک کوتاه برد سوخت مایع است . یکی از اهداف توسعه این موشک جایگزین کردن یگان های موشک زمين به زمين سارجنت بود . این موشک ها دارای یک طراحی کوچک و ارزان قیمت بودن تا بتوان آنها را به تعداد زیادی تولید کرده و قدرت آتش را افزایش دهند . Lance توسط یک کشنده M752 ( انتقال دهنده – بناکننده – پرتا کننده TEL ) حمل می شد . این خودرو توانایی حمل 2 موشک را دارد و معمولا توسط یک خودرو بارگذاری همراه می شود . سیستم موشکیMGM-52 برای مقابله با تهدیدهای اتحاد جماهیر شوروی طراحی گردید . توسعه این موشک ، دکترین ایالات متحده در مورد افزایش سلاح های هسته ای با قدرت کم ، در قاره اروپا را دنبال می کرد . این موشک های کوتاه برد میتوانست از اهداف استراتژیک محافظت نماید اما این موشک با کلاهک هسته ای در این اندازه می توانست تهدیدی برای مراکز جمعیتی و اهداف مهم به شمار آید . همچنین این موشک با کلاهک نوترونی برای مقابله با نیروهای نظامی ، مخصوصا یگان های زرهی توسعه پیدا کرد . کلاهک هایHE در 2 مدل " submunition " و " unitary " برای مواقعی که اجازه استفاده از کلاهک های هسته ای نبود گسترش پیدا کردند . کلاهک submunition تنها بر ای مقابله با واحد های نظامی مخصوص و کلاهک های unitary HE تنها برای اهداف بزرگ مانند کارخانه ها ، فرودگاه ها و ... توسعه داده شده بودند .
این موشک دارای بردی معادل 130 کیلومتر و خطای دایره ای 150 متر بود . هدایت این موشک از یک سیستم هدایت خودکار داخلی ساده شده که برای کاهش هزینه ها طراحی شده بود استفاده می کرد .lance توانایی حمل یک کلاهک هسته ایW70 با قدرت تخریبی KT 100 را داشت . همچنین این موشک می توانست کلاهک های مدل W70-3 که می توانست تشعع اتمی زیادی را ایجاد کند حمل نماید . کلاهک های HE از دیگر کلاهک قابل حمل توسط این موشک بود .
Lance یک موشک تک مرحله ای سوخت مایع ، وزن 1.527 کیلوگرم ، طول 6.41 مترو قطر 0.56 متر بود .
تست موشک های MGM-52 ( Lance ) از سال 1965 آغاز و در سال 1972 وارد خدمت در نیروی زمینی ایالات متحده شد . تولید این موشک تا سال 1980 ادامه پیدا کرد . در سال 1990 حدود 90 لانچر lance ، بیش از 300 کلاهک با قابلیت انفجار بالا (HE) و 700 کلاهک هسته ای در اروپا مستقر بود اگرچه در سال 1993 تمامی کلاهک های هسته ای به ایالات متحده باز گردانیده شد . این موشک در کشور های اروپایی ناتو و کره جنوبی مستقر گردید . از مهمترین کشورهای دریافت کننده این موشک میتوان به : بلژیک ، آلمان ، ایران ، اسرائیل ، ایتالیا ، هلند و دو.لت بریتانیا و ایرلند اشاره کرد . بین سال های 1991 تا 1994 lance از سرویس خدمت در کشورهای ناتو خارج و تنها در کشورهای ایران و اسرائیل قرار گرفته بود .
مشخصات:
كشور : ایالات متحده امریکا
نام ثبت شده : MGM-52
گروه بندی : BSRBM
شروع خدمت : 1972
جايگاه : متحرك
طول : 6.41 متر
قطر : 0.56 متر
وزن پرتاب : 1527 كيلوگرم
سر جنگي : هسته ای W70 ( KT100 ) ، HE ، کلاهک W70-3
تعداد کلاهک : 1
برد :130 كيلومتر
سيستم هدايت : رادار داخلي ساده شده
پيشرانه : 1 مرحله اي سوخت مایع
وضعیت : فعال

مترجم : mostafa2426
استفاده از این مطالب تنها با ذکر نامmilitary.ir مجاز می باشد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نشنیده بودم که ایران از اینها داره. مطمئن هستی که ایران موشک لنس داره(یا یه زمانی داشته)؟
به هرحال دستت دردنکنه مطالبی است خوب و قابل توجه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه مصطفی جان مطلب خوبی بود.
من هم شنیده بودم ایران از این موشکها داره .
چیزی که در مورد این موشکها وجود داره استفاده اونها در اروپاست چرا که برد این موشک در این کشورها تقریبا بین المللی محسوب میشه و بهترین پاسخ برای تجاوز همسایگان خواهد بود.

این هم یک عکس دیگه که قبلا توی تاپیک مسابقه گذاشته بودم
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/F.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نشنیده بودم که ایران از اینها داره. مطمئن هستی که ایران موشک لنس داره(یا یه زمانی داشته)؟
به هرحال دستت دردنکنه مطالبی است خوب و قابل توجه.[/quote]

طبق منبعی که ترجمه کردم این موشک به ایران فروخته شده حالا اینکه هنوز در خدمت هست یا نه رو نمیدونم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جدا" اين همه كلاهك هسته اي مال چي بوده و هست؟؟؟؟
همين الان كه مي گن كم كردن
تقريبا" معادل 6 بار تخريب كل زمين سلاح هسته اي وجود داره!!!!

اين موشك كي در ايران در حال خدمت بوده؟؟؟
اگه بوده بايد در جنگ مصرف مي شده ديگه!!! :mrgreen: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یادمه یه جایی توی آمار و توانایی های موشک هاوک خونده بودم که تونستن بااون این موشک رو LANCE هدف قرار بدن .
خیلی جالب و باور نکردنی بود . نمیدونستم این موشک امکان پدافند ضد بالیستیک کوتاهبرد هم داره. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یادمه یه جایی توی آمار و توانایی های موشک هاوک خونده بودم که تونستن بااون این موشک رو LANCE هدف قرار بدن .
خیلی جالب و باور نکردنی بود . نمیدونستم این موشک امکان پدافند ضد بالیستیک کوتاهبرد هم داره. :mrgreen:[/quote]

هاوك يكي از بهترين سامانه هاي رادار فعال دفاعي دنياست.
كشورهاي فراوان كاربر، دفعات بالاي به روزرساني و قيمت مناسب از ويژگيهاي هاوك هست.
هاوك هر گونه پرنده اي رو مي تونه شكار كنه اما با يك شرط:
شانس موفقيت اون پايين هست. احتمال هدف قرار دادن با يك شليك در نسخه هاي به روز حدود 70 درصد و با دو شليك در حدود 90 درصد هست كه بد نيست ولي خيلي هم نيست. به خصوص در تك شليك و يا سينگل شات خيلي جالب نيست.
سام 6 روسها هم مشابه هاوك قابليت ضد باليستيك داره ولي در حد كمتر از هاوك...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.