RezaKiani

قایق موشک انداز هانگ فنگ (تایپ021)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من این انجمن رو گشتم ولی درباره قایقهای موشک انداز اوسا چیزی ندیدم و این برام خیلی عجیبه. اینها اگرچه قدیمی هستند ولی تاثیر گذارترین قایقهای موشکی تاریخ هستند و غرق کردن ناوشکن اسرائیلی ایلات توسط اونها تمام معادلات جنگهای دریایی رو عوض کرد. حالا این مطلب نمونه چینی اونها رو معرفی می کنه:

هانگ فنگ نمونه چینی قایق موشک انداز معروف اوسا1روسی می باشد. این قایق به موشکهای اس اس ان2 استایکس مسلح شده است. قایقهای اوسا و کومار ستون فقرات بسیاری از نیروهای دریایی جهان سوم هستند. در سال 1965 جمهوری خلق چین یک فروند از این گونه قایقها را از شوروی سابق دریافت کرد و تا سال 1968 جمعا 7فروند از قایقهای موشک انداز اوسا را از آن کشور خریداری کرد. در مرحله بعدی شروع به ساخت این قایقها با نرخ 10 فروند در سال نمودند و در سال 1985 نامی چینی برای آن برگزیدند.

مدلها:

تا سال 2002، 4فروند از آنها به کره شمالی(1990)، 4فروند به پاکستان(1984) و 5 فروندبه بنگلادش(1988و1992) فروخته شد.
هونان در می سال 1995 به یمن فروخته شد.

هاودونگ 5 فروند از این مدل در سپتامبر 1994 به ایران فروخته شد و در می 1995، 5فروند دیگر از طرف ایران خریداری شد. اولین فروند در نوامبر 1994 به ایران تحویل داده شد. در مارس1996، ایران سفارش 6 فروند دیگر از این قایقها را داد که به موشکهای سی 802 با برد 120 کیلوگرم و سرجنگی 700کیلوگرم مسلح بودند. گزارشهایی دیگر ادعا می کنند که در میانه دهه نود ایران حدود 40 فروند از این گونه قایقها به علاوه بیش از 80 فروند موشک سی802 دریافت کرده است.
هولا/هلا- یکی از این قایقها در سال 1970 برای حمل 6 فروند موشک تغییر داده شد ولی سفارشی برای ساخت آن دریافت نشد.

مشخصات:
سازنده جیانگنان سی
نیروی محرکه 3موتور دیزل ام503آ به قدرت 8025اسب بخار به همراه سه محور خروجی
طول 38.8متر
عرض 7.6متر
آبخور 3متر
وزن با بارکامل 205تن
بردعملیاتی 800مایل با سرعت 30کیلومتر/ساعت
سرعت 35گره
خدمه 28نفر
سلاح 4فروند موشک انداز سی اس اس ان 3 و 4 قبضه توپ ضدهوایی 25میلیمتری
برد رادار 40ناتیکال مایل

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_Osa01%7E0.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه.

برد رادار تقریبا 82 کیلومتر .

مجموعا 16 فروند بر طبق گفته ای و 40 فروند بر اساس ادعایی دیگر . برای پوشش واحل چیز خوبیه .

اگر تصاویر بیشتری میتونستی بزاری بهتر بود.

استفاده از سی 802 با برد 120 کیلومتر خارج از دید رادار یان قایق و احتمالا برای فراتر از دید باید موسک خود کار تامحل ثابت کشتی ها هدایت بشه.

ارشیا جان از لغت missile boat میتونی استفاده کنی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين از همون نوع قايق هايي كه عراق در جنگ عليه ناوچه هاي ما استفاده مي كرد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طراحی این قایق ها ضعیف برد رادار کم و هیچ توان پدافندی مناسبی ندارند براحتی توسط همواپیماهای گشت دریایی شکار میشن مگر اینکه در پوشش رزمناوهای پیشرفته با مجهز به سامانه های پدافند موشکی باشند سرعتشون هم که خیلی کمه.

توی تصویر هم مثل اینکه داره موشک کرم ابریشم شلیک میکنه احتمالا برد این موشک که از هدایت راداری ضعیفی هم بهره میبره 40 کیلومتر باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]طراحی این قایق ها ضعیف برد رادار کم و هیچ توان پدافندی مناسبی ندارند براحتی توسط همواپیماهای گشت دریایی شکار میشن مگر اینکه در پوشش رزمناوهای پیشرفته با مجهز به سامانه های پدافند موشکی باشند سرعتشون هم که خیلی کمه.

توی تصویر هم مثل اینکه داره موشک کرم ابریشم شلیک میکنه احتمالا برد این موشک که از هدایت راداری ضعیفی هم بهره میبره 40 کیلومتر باشه.[/quote]

[color=brown]این موشک 100% کرم ابریشم نیست . چرا ؟:mrgreen:[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دست شما درد نكند بخاطر جستجو درباره اين مطلب .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]طراحی این قایق ها ضعیف برد رادار کم و هیچ توان پدافندی مناسبی ندارند براحتی توسط همواپیماهای گشت دریایی شکار میشن مگر اینکه در پوشش رزمناوهای پیشرفته با مجهز به سامانه های پدافند موشکی باشند سرعتشون هم که خیلی کمه.

توی تصویر هم مثل اینکه داره موشک کرم ابریشم شلیک میکنه احتمالا برد این موشک که از هدایت راداری ضعیفی هم بهره میبره 40 کیلومتر باشه.[/quote]

[color=brown]این موشک 100% کرم ابریشم نیست . چرا ؟:mrgreen:[/color][/quote]

من اونی که تو عکس دیدم همینطوری گفتم شاید SS-N-2 Styx بعدا با مدل چینی اون یعنی کرم ابریشم جایگزین کردن . الزامی در اینکه styx نباشه نیست فقط روی این لینک میشه استناد کرد چون سری های بعدی این موشکها ممکنه نصب کرده باشند امااون تصویر موشکی که شلیک شده میتونه مثل HY-1 یا HY-2 یا YJ-6 البته میتونه قدیمی تر و موشک P-15 Termit هم باشه اما طبق اعلام رسمی P20 یا همون استیایکس معرفی شده.
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread285661/pg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب بود رضا جان دستت درد نکند.

عرضم به حضور که این ناوچه ها هم عددی هستن هم نیستن! بستگی به کاربریش داره؟ اگر مثل عراقیها مترسک باشی بلای هفتم آذر سرت میاد اما اگر تاکتیک درست و نیروی متخصص داشته باشی این ناوچه بهترین کلاس ناوهای موشک انداز تندرو است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]طراحی این قایق ها ضعیف برد رادار کم و هیچ توان پدافندی مناسبی ندارند براحتی توسط همواپیماهای گشت دریایی شکار میشن مگر اینکه در پوشش رزمناوهای پیشرفته با مجهز به سامانه های پدافند موشکی باشند سرعتشون هم که خیلی کمه.

[color=brown]این موشک 100% کرم ابریشم نیست . چرا ؟:mrgreen:[/color][/quote]

من اونی که تو عکس دیدم همینطوری گفتم شاید SS-N-2 Styx بعدا با مدل چینی اون یعنی کرم ابریشم جایگزین کردن . الزامی در اینکه styx نباشه نیست فقط روی این لینک میشه استناد کرد چون سری های بعدی این موشکها ممکنه نصب کرده باشند امااون تصویر موشکی که شلیک شده میتونه مثل HY-1 یا HY-2 یا YJ-6 البته میتونه قدیمی تر و موشک P-15 Termit هم باشه اما طبق اعلام رسمی P20 یا همون استیایکس معرفی شده.
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread285661/pg[/quote]

[color=brown] این موشکی که در عکس دیده میشه کرم ابریشم نیست ، چون این ناوچه ای که میبینی متعلق به نیروی دریایی هند است . منبعی وجود نداره که چین به هند کرم ابریشم فروخته باشه ( تا جایی که من اطلاع دارم ، هند کلاً کرم ابریشم نداره ) هند روی این ناوچه ها از P-15 و فوقش از ورژن پیشرفته اون یعنی P-20 استفاده میکرده . راستی مگه SS-N-2 Styx اسمی نیست که ناتو روی P-15 گذاشته بود ؟ [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب بود فکر نمی کردم چینی ها از این کارا بکنن!!

تایپ 021 :lol: (تهران!!) :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هند روی این ناوچه ها از P-15 و فوقش از ورژن پیشرفته اون یعنی P-20 استفاده میکرده . راستی مگه SS-N-2 Styx اسمی نیست که ناتو روی P-15 گذاشته بود ؟[/quote]
واقعیتش این اسامی موشکهای روسی خودش کم مصیبتی بود وقتی چین هم کپی بزنه دیگه ...
من چند بار روی همین قسمت سر در گم شدم اما فکر کنم توی ویکی نوشته بود P15 TERMIT و برای P20 نوشته بود STYX خوب ممکنه جابجا نوشته باشند یا ... احتمالا اگر به سایت AUSAIRPOWER سر بزنی و اسم اصلی رو پیدا کنی منبع بسیار قابل اعتمادتری باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.