RezaKiani

قایق موشک انداز هانگ فنگ (تایپ021)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]هند روی این ناوچه ها از P-15 و فوقش از ورژن پیشرفته اون یعنی P-20 استفاده میکرده . راستی مگه SS-N-2 Styx اسمی نیست که ناتو روی P-15 گذاشته بود ؟[/quote]
واقعیتش این اسامی موشکهای روسی خودش کم مصیبتی بود وقتی چین هم کپی بزنه دیگه ...
من چند بار روی همین قسمت سر در گم شدم اما فکر کنم توی ویکی نوشته بود P15 TERMIT و برای P20 نوشته بود STYX خوب ممکنه جابجا نوشته باشند یا ... احتمالا اگر به سایت AUSAIRPOWER سر بزنی و اسم اصلی رو پیدا کنی منبع بسیار قابل اعتمادتری باشه.[/quote]
[color=brown]
تا جایی که من تو منابع دیدم ، اسمی که ناتو برای P-15 Termit انتخاب کرده Styx بود . البته SS-N-2 هم اومده بود . برای ورژن چینیش یعنی HY-2 Haiying هم اسم Silkworm را انتخاب کرده بودن که همون کرم ابریشم میشه .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]هند روی این ناوچه ها از P-15 و فوقش از ورژن پیشرفته اون یعنی P-20 استفاده میکرده . راستی مگه SS-N-2 Styx اسمی نیست که ناتو روی P-15 گذاشته بود ؟[/quote]
واقعیتش این اسامی موشکهای روسی خودش کم مصیبتی بود وقتی چین هم کپی بزنه دیگه ...
من چند بار روی همین قسمت سر در گم شدم اما فکر کنم توی ویکی نوشته بود P15 TERMIT و برای P20 نوشته بود STYX خوب ممکنه جابجا نوشته باشند یا ... احتمالا اگر به سایت AUSAIRPOWER سر بزنی و اسم اصلی رو پیدا کنی منبع بسیار قابل اعتمادتری باشه.[/quote]
[color=brown]
تا جایی که من تو منابع دیدم ، اسمی که ناتو برای P-15 Termit انتخاب کرده Styx بود . البته SS-N-2 هم اومده بود . برای ورژن چینیش یعنی HY-2 Haiying هم اسم Silkworm را انتخاب کرده بودن که همون کرم ابریشم میشه .[/color][/quote]

ببخشید یهو وارد بحث میشم . :mrgreen: :lol: icon_eek
من تا جایی که میدونم ( ممکنه اشتباه باشه ) سلاحی که در کشور های ناتو تولید میشه . 3 تا اسم داره . یکی لسم خود کسور سازنده مثل p-15 دیگری اسم ناتو Styx و دیگری اسم آمریکایی اون یعنی SS-N-2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]خب mostafa2426 جان مگه پستهایی که من ارسال کردم مشکلی داره ؟[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=brown]خب mostafa2426 جان مگه پستهایی که من ارسال کردم مشکلی داره ؟[/color][/quote]

این چه هرفیه می زنید . شما استاد بنده هستید . :oops: :oops:
خواستیم ما هم یه چیزی گفته باشیم . :mrgreen: :lol:
اما در کل این سیستم اسم گذاری خیلی پیچیدس . یکم آدم قاتی می کنه البته برا من که از یکم گذشته . icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هم چند تا عکس دیگه از زاویه بهتر البته عکس دومی فکر کنم اوزا2 باشه.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/1492405841_ea5f718465_o.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/yugoosa2.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی تو مقاله گفته ایران هم از این قایقها داره من که تا حالا تو هیچ رزمایشی ندیدم یا جایی نشنیدم :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطلب بسیار جالبی بود، ممنون آقا رضا،

همونطور که آقای کیانی هم گفتن این هانگ فنگ کلاس Hangfeng ریشه در اوسا کلاسهای شوروی داره، چین ابتدا چند عدد از اینا رو از شوروی خرید، بعد خودش شروع به ساخت اونا کرد، منتها کم و بیش تغییراتی در اونا ایجاد کرد و این منجر شد که تایپ 021 در واقع سه زیر مجموعه داشته باشه،

اولین اون همون هانگ فنگ هست که کپی اوسا شوروی هست با کمی تفاوت ظاهری و تجهیزات چینی به جای انواع روسی، مثلا از موشک کرم ابریشم به جای پی-15 ترمیت استفاده میکنه، البته خود موشک کرم ابریشم بر پایه همون پی-15 هست منتهی در چین تولید میشه و تفاوتهایی هم داره، همچنین این شناور میتونه از موشک های C-101 به جای کرم ابریشم استفاده کنه.

دومین شناور از این کلاس هولا یا هلا هست که در اون توپ دو لول 30 میلیمتری AK-230 از جلوی عرشه برداشته شده، بجای اون شناور توانایی حمل دو لانچر دیگر رو داره، همچنین این شناور حدود 42 متر که بلندتر از هانگ فنگ 38.6 متری هست، همچنین تجهیزات راداری بیشتری نسبت به هانگ فنگ حمل میکنه.

آخرین از این کلاس هودونگ Houdong هست، که از این طراحی جدید به عنوان یک طراحی موفق نام میبرن، در اون موشکهای C-802/801/803 جایگزین کرم ابریشم شدن، همچنین در قسمت جلوی عرشه تغییرات اساسی داده شده، تجهیزات راداری تا حدی تغییر کردن و سیستمهای ناوبری جدید اضافه شده، ایران از ابتدا مشتری این شناور بوده و در حال حاضر بنا به مدارک و شواهد ده فروند از اون رو در اختیار داره. در ایران به کلاس تندر معروفه و در اختیار نیروی در یایی سپاهه.

منبع:
http://en.wikipedia.org/wiki/Type_021_class_missile_boat#Houdong_class
http://en.wikipedia.org/wiki/Osa_class_missile_boat

البته هند و چین اصلا روابط خوبی با هم ندارن چه برسه به روابط تسلیحاتی ، پس هند احتمالا اوسا کلاس ها رو و موشکای اونو از شوروی دریافت کرده و نه چین.

[quote]گزارشهایی دیگر ادعا می کنند که در میانه دهه نود ایران حدود 40 فروند از این گونه قایقها به علاوه بیش از 80 فروند موشک سی802 دریافت کرده است. [/quote]

آقا رضا من این مطلب رو در گلوبال سکوریتی خوندم و در یک تالار گفتگوی فرنگی زبان با ذکر منبع مطرح کردم که بد جوری زدن تو ذوقم، خلاصه اینکه شماره سریالهای این شناور ها مشخصه و همچنین عکسهای هوایی از اونا وجود داره و در کل این احتمال که بیشتر از ده تا از اونا در اختیار باشه نیست. شما مدرکی که این احتمال رو تایید کنه دارید؟

باز هم ممنون از آقای کیانی برای ارسال این مطلب مفید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]واریور جان ، اون عکس دوم osa-I باید باشه . به 2 دلیل :

1) لانچرش همینطور که در تصویر دوم دیده میشه تقریباً مکعب مستطیله نه استوانه

2) این ناوچه متعلق به نیروی دریایی مصره و مصر osa-I خریده بود . البته اسم همشونو عوض کرده . مثلاً اسم ناوچه ای که در عکس دیده میشه از RC-307 Josip Mazar Sosa به شماره 653 تغییر کرده [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.