hexman

زیردریایی کاوشگر(ساخت ايران) 8 کیلو مواد منفجره را با خود حمل می کند(بدون سرنشين)

Recommended Posts

[color=blue]مسکو، 2 بهمن، خبرگزاری «ریا نووستی»/ [/color]زیردریایی کاوشگر هوشمند روباتیک به همت حسن شریف زاده دانشجوی دانشگاه جامع علمی کاربردی طراحی و ساخته شد.

به گزارش «ریا نووستی» از فارس حسن شریف‌زاده، مجری طرح زیردریایی کاوشگر هوشمند در خصوص این طرح گفت: این زیردریایی بدون سرنشین به صورت هوشمند و کاملا روباتیک عمل می‌کند.

وی ادامه داد: این زیردریایی قادر است تا عمق 8 متر زیر دریا برود و همچنین می‌تواند 8 کیلو مواد منفجره را با خود حمل کند و در مواضع دشمن کار بگذارد.

مجری این طرح افزود: سیستم GSM مودم هم بر روی خود زیر دریایی و هم بر روی لپ‌تاپ کنترل کننده آن نصب شده است که این امکان را فراهم می‌کند تا زیر دریایی با استفاده از سیم کارت به لپ

تاپ کنترل کننده خود متصل شود و همچنین این زیردریایی به صورت آنلاین هم می‌تواند عکسبرداری و هم فیلمبرداری کند و آن را به مرکز کنترل خود ارسال کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های اصلی این زیردریایی رادار گریز بودن آن است و همچنین زمانی که این روبات احساس کند یک غواص در حال نزدیک شدن به اوست، هورمون بیوشیمی به آب

تزریق می‌کند که به همین علت ماهی‌های نر و ماده به دور آن جمع می‌شوند و این امر باعث می‌شود تا این زیردریایی در بین ماهی‌ها مخفی شود و غواص آن را پیدا نکند.

[color=red]اينم عكش البته متاسفانه كوچيكه:[/color]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/115123774.jpg[/img]
========================================
اينم لينك منبع:
http://pe.rian.ru/science/techic/20090121/119728371.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های اصلی این زیردریایی رادار گریز بودن آن است و همچنین زمانی که این روبات احساس کند یک غواص در حال نزدیک شدن به اوست، هورمون بیوشیمی به آب تزریق می‌کند که به همین علت ماهی‌های نر و ماده به دور آن جمع می‌شوند و این امر باعث می‌شود تا این زیردریایی در بین ماهی‌ها مخفی شود و غواص آن را پیدا نکند.[/quote]

با اين روش از ديد رادارها مخفي ميمونه؟؟؟ :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا اينكه از كجا متوجه نزديك شدن غواصان به خودش ميشه مهمه.يا توسط سيستمهاي گرماياب(مثل سيستمهايي كه تانكهاي پيشرفته دارن) گرماي بدن غواص را حس ميكنه و يا با استفاده از دوربينهايي كه با اونها محيط اطرافشو كاوش ميكنه متوجه ميشه يعني در اين حالت كسي كه داره كنرلش ميكنه بايد متوجه بشه.
نظر دوستان چيه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگه غواصها از جونشون سير شدن نزديك همچين چيزي بشن؟

ولي در كل اگه تعداد زيادي از اينها توليد بشه نميشه در مقابلش كاري كرد و يه جورايي اژدر هوشمند هست كه در موقع لزوم درگير ميشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دانشگاه جامع علمی کاربردی !!! به حق چیزای ندیده و نشنیده !!!

من نمیدونم چرا تازگیا دیگه ایران پیکانم میساره ، رادارگریزه ... :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بجای تمسخر اندکی بر توانائیهای خود ایمان آورید.

پیشرفت به چند تا دانشگاه و کارخونه خلاصه نمیشه ...

از سازندگان و مسئولان حمایت کننده از این طرح تشکر میکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طرح جالبيه و من ازش الهام مي گيرم براي كارام!!!
خيلي خوبه ممنون از خبرتون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان نيروي دريايي خوابهاي زيادي براي اين متجاوزها ديده اين كه چيزي نيست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]زير درياييه استشهاديه :lol:[/quote]

شما از اين قضيه ناراحت هستي؟

منم به نوبه خودم اين افتخارات علمي رو به ملت ايران تبريك ميگم. اميد به روزي كه هيچ جنبده اي جرات تعرض به اب و خاك ايران عزيزمون نداشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستشان درد نکند. امیدوارم غلو نکرده باشند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دانشگاه جامع علمی کاربردی !!! به حق چیزای ندیده و نشنیده !!!

من نمیدونم چرا تازگیا دیگه ایران پیکانم میساره ، رادارگریزه ... :lol:[/quote]
سلام

در مورد جملهء اول که به نظر میاد باورتون نمیشه باید بگم که اشتباه میکنید . چون دانشگاه علمی کاربردی همونطور که از اسمش پیداست بیشتر با موارد عملی سر و کار داره . شاید یه چیزی مثل مدارس کار و دانش و ... در صورتی که دیگر دانشگاهها در سیستم آموزشی ما خودشون رو بیشتر غرق در مباحث تئوریک کردند ...
حتی در مورد همون مباحث تئوریک اگر سری به دانشگاهها و دانشجویان کاردانی به کارشناسی بزنید میبینید بعضیهاشون از دانشجویان کارشناسی پیوسته پرتلاشتر و باسوادتر هستند . من خودم با چند تاشون رفیق بودم و مطمئنم چند برابر من سواد داشتند و چندین برابر هم تلاش میکردند و درس میخوندند ( من خودم کارشناسی پیوسته بودم ) .

جمله ای هست از نیوتن که بنده بشدت به این جمله اعتقاد دارم . اون بنده خدا گفته :

[b]يک درصد نبوغ، فکر و انديشه ای است که به شما الهام می شود، 99 درصد باقیمانده پشتکار و تلاش شما است.[/b]

اگر اینگونه فکر کنید دیگه براتون اسم علمی کاربردی یا ... مسخره نمیزنه .

اما در مورد منظور جملهء دوم با شما هم عقیده ام . بعضی وقتا دیگه شورش رو در میارن . شده مثل قضیهء اون دختری که اون جناب گفت توی خونش غنی سازی میکنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا متاسفم براي دوستاني كه اين دست آورد غرور آفرين رو مسخره مي كنند :lol:
من آقاي شريف زاده رو از نزديك ميشناسم ايشون دانشگاه رو فقط به دليل گرفتن مدرك ادامه ميدن
مگرنه سطح اطلاعات ايشون فراتر از دانشگاهه و اين فقط يكي از طرحهاي ايشونه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستشون درد نکنه! این طرح بسیار بدرد نیروی دریایی خودمون می خوره! دوستان لطفا از ابزار نظرهای نامید کننده خودداری کنند! همینطوری می شه که مغزهایی مثل ایشون کشور رو ترک می کنه! اصلا مگه موفق بودن یک فرد به تحصیلات دانشگاهیه؟! بیل گیتس که دنیای کامپیوتر رو متحول کرد حتی فرصت نکرد که از هاروارد فارق التحصیل بشه! البته نمی گم که این توانایی رو نداشت! همین آدلف هیتلر خودمون می خواست نقاش بشه بزور باباش فرستادش درس بخونه! ولی دیدید که چه کار کرد؟ و خیلی از افراد دیگه! ایشون الان فوق دیپلمشون رو دارند و با پیشرفتشون می تونند دکتراشون رو هم بگیرند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طرحی به مراتب قوی تر ، دقیق تر قبلا برای سپاه ساخته شده و تستهاش انجام شده و الان دیگه باید به ورژن 3 اون هم رسیده باشه ...
بازو - شبیه ساز - تشخیص موانع خودکار - هوش مصنوعی باحال - رادار سونار و یه چیزائی که نمیشه نوشت :lol:
متاسفانه تنها اشکال کشورمون تو مدیریت اینجور طرحها هست که به صورت موازی بکار میرن
این بنده خدا را نمیشناسیم ولی اگه این خبر صحت داشته باشه یه جای خوب با یه حقوق خوب براش سراغ دارم :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.