nasirirani

توان درگیری زمینی و دریایی ایران در خارج از مرزها ر اچگونه می دانید؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام دوستان

بعد از اون تاپیکی که جناب ارشیا دربارهء اسرائیل زد که خود را آماده جنگ دریایی با ایران می دانست در فکر فرو رفتم که :

1-آیا ایران توان یک حمله زمینی تمام عیار به کشورهای اطراف منطقه مثل افغانستان ,عراق و پاکستان(قطب نفود عربستان) وآذربایجان و ارمنستان (قطب نفوذ اسرائیل)و..را دارد؟

2-آیا ایران توان یک نبرد دریایی در خارج از منطقه خلیج فارس و دریای عمان را دارد؟
مثلا نبرد دریایی با اسرائیل و در دریای سرخ و یا مدیترانه!؟

لازم به ذکر است منظورفقط بررسی توان ایران است

با تشکر از پاسخهای شما عزیزان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی تاپیک جالبی می شه نصیر جان امیدوارم دوستان مشارکت کنند!!
1ـ بله ایران قابلیت حمله تمام عیار زمینی به این کشور ها رو داره!!! در یکی از اظهارات فرمانده هوانیروز ایشون گفتند که هوانیروز قابلیت جابجایی روزانه یک لشکر از غرب کشور به شرق یا از شمال به جنوب رو داره :?

اما در رابطه با هر کشور متفاوته مثلا ما همون طور که می خوایم مثلا با پاکستان بجنگیم(زبونم لال)نمی تونیم با عربستان بجنگیم(این رو عشق است) چون که همه ی دوستان اطلاع دارند که از نظر عوارض زمین خیلی متفاوته همین طور از نظر قدرت نظامی اونها!!!

2ـ به نظر من نه !!!

ایران قدرت این که در خارج از منطقه دریای عمان بجنگه رو نداره!!(یه جنگ تموم عیار دریایی)
البته این بر اساس ظواهر امر (شاید ما ناو هواپیمابر هم داشته باشیم و مسئولان بخوان واسه 50 سالگی انقلاب رو کنن :lol: )

البته می دونم امکان داره تو این تاپیک من بن بشم :lol:
ولی واقعیت همینه مگر این که یه فرمانده بسیار شجاع و فهمیده مثل شهید باقری و همت دوباره متولد بشن و بتونن قبل از این که دشمن بفهمه با موشک های ضد کشتی همه ی کشتی ها رو غرق کنن!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نصير ايراني جان

دكترين نظامي ما بر يكسري اصول پايداره كه فعلا قابل تغيير نيست. يكي از اين اصول اينه كه ما هيچ برنامه اي در سيستم نظامي كشورمون مبني بر حمله نيست.

دكترين ما دفاعي است و تسليحاتمون هم بر اين اساس انتخاب و توليد ميشه. پس بهتره از اين مساله كه ما خواهان حمله به كشورهاي همسايه ( حتي در تصور ) صرف نظر كنيم.

اين دقيقا همون چيزي است كه غرب در حال القاي اون به همسايگان ما هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا آرمانی جون بذار دیگه!!
من می خوام خودم با دستای خودم سر این شیخ های اماراتی رو ببرم !!!(دمشم می دم لیچ بچینه :oops: هر چی موند هم واسه نیودی)

هی ما هر چی به این عربا هیچ نمی گیم پروتر می شن!!!
آرمانی جون شما با عرب سروکار نداشتی تا بدونی اینا چی هستن!!!(البته کار به عربای غیور خودمون ندارما من منظورم اون عرب نامهای زن باره هست!!!)
این عرب نامها اگر سوارت شدن دیگه پیاده نمی شن!!! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نخير
كشورمون با اين وسعت رو اگر نگه داريم پيشكش. :oops:[/quote]

دوست عزيز مگر ما تا الان داشتيم چيكار ميكرديم؟
اگر گفتم سيستم دفاعي هست به اين معني نيست كه ما در نقطه تهاجم ضعف داريم. بر عكس. نقاط قوت ما در اين بخش قويتر هست. منتها با فرموده بنيانگزار انقلاب و تعويض نام وزارت جنگ رژيم پهلوي به وزارت دفاع عملا ثابت كرديم تا مادامي كه كشور ما مورد تهديدات و حملات دشمن از هر ناحيه اي قرار نگرفته تفكر حمله و تصرف يك وجب خاك هيچ كشوري رو در سر نداريم. و الا [color=red]در اولين لحظه حمله به خاك مقدس، پاك و سر بلند ايران بنده حقير در صف اول حمله خواهم بود. اين شعار نيست. امتحان كنيد !!![/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطمينا توان ما بازدارندگي است

ولي اگر روزي لازم باشد حتما خواهيم توانست چون يكي از مزيت هاي نيروهاي نظامي ما پراكندگي فراوان انها در سطح كشور است كه در كمترين زمان مي توان به دور ترين نقطه حمله كرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ايران توان حمله نظامي و غلبه بر آمريكا را هم دارد
اگر آزاد مردان ايران بخواهند و اراده كنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارمانی جون مثل همیشه درست می گی

ولی هدف فقط بررسی توان ایران است

وقتی همسایگان ما بعد از سی سال از انقلاب هنوز حسن نیت و صلح طلبی ایران را قبول نکرده و برعکس تبدیل به پایگاه هایی برای ضربه های نظامی سیاسی و جدیدآ تروریستی به ایران شده اند
باید در بیطرفی و حتی همسایه بودن آنها شک کرد!

آذرخش جون می گم گیوتین هم بد نیستا!!:oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ارمانی جون مثل همیشه درست می گی

ولی هدف فقط بررسی توان ایران است

وقتی همسایگان ما بعد از سی سال از انقلاب هنوز حسن نیت و صلح طلبی ایران را قبول نکرده و برعکس تبدیل به پایگاه هایی برای ضربه های نظامی سیاسی و جدیدآ تروریستی به ایران شده اند
باید در بیطرفی و حتی همسایه بودن آنها شک کرد!

آذرخش جون می گم گیوتین هم بد نیستا!!:oops:[/quote]

پس عنوان تاپيك رو به مقايسه تواناييهاي نظامي ايران نسبت به كشورهاي همسايه تغيير دهيد. در ضمن همسايگان شمالي ما هم بد نيست مورد ارزيابي قرار بگيره. ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهتره اول به اين سوال ها جواب بدي تا من هم بفهمم منظورت از زدن اين تايپيك چي بوده؟

1-بالاترين احتمال درگيري ما با كدام يك از اين كشورهاست؟
1-1 افغانستان ؟
1-2 دبي ؟
1-3 بوركينافاسو ؟
1-4 آمريكا ؟
1-5 رژيم غاصب ؟

2-كداميكي خطرناكتر هستند؟
3-باكدوم يكي هم مرز هستيم؟ ( چه جوري با چهار تا كشتي بريم آمريكا؟ يا مديترانه؟)
4-چه لزومي داره وارد حريم هوايي يا زميني يك كشور ديگه بشيم در حالي كه ميتونيم به راحتي از راه دور اون رو به جهنم تبديل كنيم؟
ببخشيد شوخي كردم ها؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حمله زميني يا هوايي يعني تهاجم گستره كه احتمالا منظور نصير جان حمله چريكي كه نبوده ! ابن نوع حمله رو هر كشوري در هر جايي ميتونه راه بندازه!

اما حملات زميني و هوايي گستره نياز به عقبه و قبل از تشكيل اون حملات افندي شديد هوايي و توپخانه است ! كلا يجور نبرد كلاسيك و متقارن يا نيمه متقارن به قول خودم !!!
براي حملات دريايي دوربرد هم كه مثلا كشتي هاي ما برن سواحل امريكا يا جاهاي ديگه ده پونزده ناو همواپيما بر و همين حدود هليكوپتر بر رو نابود كنند نياز به پشتيباني ويژه هوايي و بطور قطع تعداد زيادي زيردريايي داره !

حالا به نظر خودت كه اصل حمايت و پشتيباني از نيرو كه در پيروزي حرف اول رو ميزنه در مسافت هاي بلند آيا براي ما بجز با نيروي هوايي بسيار قدرتمند ممكنه !

براي اين كارهاي نياز به هواپيماهاي بلند برد و دريايي مثل سوخوي 24 و بهتر 32اف ان با پشتيباني اف 14 به همراه فينيكس با مجموع 1200 فروند هواپيماي سر حال و تعداد زيادي رزمناو ناوشكن و ناوچه هاي موشك انداز و در صورت لزوم به انجام عمليات خيلي خارج از محدوده يه 4 پنج تا ناو هواپيما بر ! :oops:

اما عمليات چريكي ! مثلا حمله به تاسيسات هسته اي يا موشكي در امريكا و ... كه ميتونه نيمه استشهادي هم باشه ! و خسارات فجيعي ببار بياره !
براي مثال ميشه در سواحل امريكا نيروهاي چريكي غواص رو براي بمب گذاري يا خراب كاري و .. بكار برد ! فعلا همين راه مقدوره !

ولي با توليد پدافندهاي كاملا ساخت داخل و مطمين به همراه چند هزار فروند از هواپيماي رادار گريزي كه قراره ساخته و ساختن يكي دوتا ناو هواپيما بر براي مدل دريايي شون شايد در ده سال آينده در صورت وجود شرايط مساعد اقتصادي به يه جايي رسيد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بستگي داره به شرايط دكترين سياسي و نظامي ايران مبني بر حفظ بي طرفي است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید من اینجا نظر می دم من زییاد اهل نظر دادن نیستم فقط مطالب سایت رو دنبال میکنم و نظرات دوستان به نظرم بهتر این نیس که به جای لشکر کشی و وارد شدن به کشوری دیگه از موشک استفاده کنیم هم کم خرج تره همم این که کسی از نیروهامون کشته نمیشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیشتر تجهیزات ما دفاعی هستند و توانایی یک جنگ کلاسیک مثلا (2000km) را نداریم :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.