daria

چرا اسراپيل به موشك هاي بالستيك به اندازه ي نيروي هواييش بها نمي دهد؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

برتري نيروي هوايي بسيار محسوس تر از نيروي موشكي است.
به خصوص در مورد سلاحهاي متعارف. در مورد موشكهاي هسته اي شايد جنبه رواني خيلي زياد باشه ولي در مورد موشكهاي معمولي خيلي اثر رواني نداره.
نيروري هوايي خيلي براي طراحي عمليات منعطف تره و دست طراح بازه تا يك چيزي مثل اچ 3 رو طراحي كنه كه همه تو كفش بمونن....
ما اگه الان 50 تا سوخوي 27 و 80 تا سوخوي 30 داشتيم و 60 تا هم سوخوي 24 داشتيم نيازي به اين همه برنامه موشكي نبود. چون با يك عمليات كل اسراييل رو صاف مي كرديم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا انجايي كه من مي دونم حدود 30 درصد نيروي هوايي اسراييل جهت رزرو در نظر گرفته شده و و در واقع انبار هست.
به عنوان يك قاعده كلي نيروي هوايي اسراييل غير قابل رقابت هست فعلا"
با اون حمايتي كه از طرف امريكا ميشه طبيعي هم هست كه نتونن رقابت كنن باهاش عربها و ايران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داشتن یک نیروی هوایی مدرن هم ا ز نظر استراتژیک هم از نظر مانور، قدر ضربتی دقیق و ژست نظامی خیلی مهمتر و بهتر است.
شما اگر بتوانید ژیان میخرید یا بی ام و، ژیان ممکن است در یک مسابقه بین راه دچار مشکلات و مسائل فنی بیشتری بشود تا بی ام و. نکته دوم از کجا معلوم که اسرا ئیل توجه ای به نیروی موشکی اش ندارد تا انجا که من میدانم حداقل سیستم پدافندی موشکی بسیار مدرنی برای مقابله با حمله احتمالی از طرف ایران در اختیار و تدارک دیده است. من فکر میکنم اگر درگیری پیش آید طرح ،شکل و استراتژی حمله کاملا جدید و غیر قابل پیشبینی خواهد بود، این را نمیشود با جنگ ۳۳ روزه لبنان و امثال آن مغایسه کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همين امكانات موشكي هست كه الان امريكا دارو دستش به فكر سازش وگفتگو اقتادن .
يك بار گفتم الانم ميگم نيرو هوايي اسرائيل در كل در حكم يك نيروي واكنش سزيع و طاقت يك جنگ تمام عيار و نداره شما بي ام و بگير ولي راننده نداشته باش به چه درد مي خوره مگر اينكه راننده وارد كني كه اونم ارزش راننده داخلي و نداره .
مگه اسراييل چه تعداد جمعيت داره كه به خواد كلي خلبان و كادر پرواز و كادر زميني پرورش بده كه دست به يك جنگ كلي بزنه تازهم اگرم بتونه اقتصادش اجازه نميده.
در كل ارزش قدرت موشكي درحال حاضر خيلي بهتر تا نيروي هوايي بزرگ البته داشتنش عاليه ولي در كنار نيروي موشكي قوي .
در كل يك همچين نيروي هوايي وسيعي بدرد كشوري مثل اسرا ئيل با اين جمعيت نمي خوره
مگه كل نيروي هواييش در چند تا پايگاه قرار داره ؟ تازشم كليش براي جايگزين كردن اونم اگر خلبانش زنده برگرده ؟
درضمن هيچكس سوالان منو جواب نداد ؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توانمندی موشکی(بالستیک) و توانمندی هوایی دو عرصه متفاوت هستند، اگر در زمینه هوایی، بخصوص پوشش هوایی کشور و رهگیری ضعف و کمبودی باشه با توانایی بالاتر در قدرت موشکی نمیشه جبران کرد، این دو تا با هم متفاوتن،

انتظار ایران از قدرت موشکیش، همون انتظاری هست و میتونه باشه که کشورهای دیگه از جمله روسیه و آمریکا از توانمندی موشکیشون دارن(البته قصدم این نیست که بگم توانمندیها برابره)، کشورهای دیگه هم همینطور، نمیشه این دو تا رو با هم جایگزین کرد.

همچنین ایران نه در حال حاضر و نه در آینده نزدیک قادر به حمله هوایی به سرزمین های اشغالی نیست، حالا چه 60 تا سوخو-30 داشته باشه، چه 600 تا، برای رسیدن به سرزمینهای اشغالی باید از آسمان حداقل دو کشور دیگه گذشت، تمام منطقه (شاید تنها بشه سوریه رو مستثنی کرد) بطور کامل توسط ماهواره ها و آواکسهای آمریکا و ناتو رصد میشه، و چندین پایگاه هوایی آمریکا در منطقه در عراق و ترکیه هست، بقیه ماجرا رو هم خودتون حدس بزنید،

مشابه این در مورد رژیم صهیونیستی هم صدق میکنه، و اصلا به همین دلیل ایران اعلام کرده که هر حمله هوایی از سوی رژیم صهیونیستی رو حرکت خصمانه آمریکا میدونه، چون این عمل بدون هماهنگی و چراغ سبز آمریکا نشدنیه.

موضوع این تاپیک این هست که "چرا اسراپيل به موشك هاي بالستيك به اندازه ي نيروي هواييش بها نمي دهد؟" ولی اکثر نظرات مطرح شده حول این نظریس که "ایران قصد داره با قدرت موشکیش ضعف نیروی هوایی رو پوشش بده." چیزی که بنظر من نه حقیقت داره و نه اصلا شدنیه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستاني كه مي خواهند بحث جنگ با اسراييل و پاسخ هاي متقابل را ادامه دهند مي توانند به تاپيك ذيل مراجعه كنند :
http://military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=186

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1-دوستا ن چرا فقط بحث موشك وهواپيماست ناسلامتي من رفتم رشته ي مهندسي دريا كه زيردريايي موشك انداز بسازم
2-اين موضوع ‌ديكد چي‌ بود‌ من متوجه‌ نشدم
3-از اون جايي كه مطالب بيش تر درباره ي جنگ شد به پيشنهاد آقا سينا ادامه ي مطلب را در تاپيكي كه معرفي كردند ادامه مي ديم البته اگه نظري در باره ي موضوع اين تاپيك هم بود همين جا ادامه ميديم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.