MOHAMMAD

آشنایی با کلاهک های خرج گود

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ببخشيد فكر كنم اين اكانت من خراب شده اول قسمت ارسال نظراتو نداشت حالا هم هر پستو دوبار ارسال مي كنه(امروز اين دفعه ي دومه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حزب الله موشک های اروپایی و امریکایی را از چند طریق بدست اوده است ! 1 - نیروهای سوری و کشور سوریه 2 - غنائم جنگی از اسرائیل 3 - ارتش لبنان

بله نمونه های تولید داخل هم داریم در این تاپیک تصاویری از اونها به نمایش درامده : http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7700&postdays=0&postorder=asc&start=0

در این تاپیک هم نمونه هایی از سرجنگی شکلدار وجود دارد : http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8004#77444

قسمت های مختلف یک سر جنگی خرج گود :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/cumulativehead.png[/img]

1 - درپوش بالستیکی ( برای بهبود حالت بالستیکیه گلوله در هنگام پرواز و رسیدن به هدف )

-2 - اتاقک کاهش ( برای افزایش کارایی و بهبود قابلیت نفوذ سر جنگی به داخل زره - باعث تجمع نیرو و نقطه ای کردن جریان مذاب سر جنگی می شود )

3 - اتاقک مخروطی شکل خالی و برعکس دارای پوشش نازکی از فلز که نفوذ کننده در ان قرار می گیرد .

4 - فیوز انفجاری

5 - ماده انفجاریه جنگی ( با انفجار این ماده سرجنگیه نفوذ کننده به صورت جت مانند به داخل زره تزریق می شود )

6 - فیوز الکتریکی ضربه ای
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]قطر 100 ميلي متر بايد بتونه توي 500 ميلي متر زره نفوذ كنه. البته اين عدد براي زره هاي معموليه نه زره هاي واكنشي يا اورانيومي. ولي عكس اون هم مشاهده شده يعني در جنگ 33 روزه موشكهاي حزي الله از نسل هاي قديمي تر (مثل ميلان و تاو) در زره تانك هاي مركاواي نسل 4 نفوذ مي كردن كه از لحاظ تئوري غير ممكن بود و اسم اون رو چيزي نميشه گذاشت جز نيروي ايمان.[/quote]
ميشه ربطشو با ايمان بگيد يعني يه دعا ميخوندنو موشكو شليك مي كردن و غير ممكن ممكن مي شد من قصد توهين به مقدساتو ندارم ولي قاطي كردن اين جور مسائل با هم اصلا جالب نيست نيروي ايمان رزمنده هاي استفاده كننده از موشك يه طرف و مباحث علمي هم يه طرف من فكر ميكنم اين قضيه ي موشك هاي تاو و ميلان زياد درست نيست يعني يا مشخصات اين موشك هايي كه تو اون جنگ استفاده شد با اوني كه ما ميدونيم فرق داره يا اين كه اصلا از يه موشك ناشناخته استفاده مي كردن در ضمن حزب الله از كجا موشك هاي آمريكايي و اروپايي داشت كسي چيزي ميدونه
حالا اين حرفا را بي خيال ما از اين نوع سر جنگي تو كشور توليد مي كنيم يا نه
چند سال پيش كه براي بار اول در باره ي اين نوع سرجنگي تو ماهنامه ي هوافضا يه چيزي خوندم پيش خودم گفتم نمي شه از اين روش براي ايجاد نيروي جلوبرندگي بيش تر تو موشك ها و هواپيما ها استفاده كرد؟آقا امير شما نظري نداري
راستي آقا امير شما رشتتون ربطي هم به اين موضوع داره يعني مهندسي مواد يا نانو خونديد يا اينكه فقط اطلاعت عموميه؟با تشكر[/quote]
درياي عزيز سلام
1- ربطش با ايمان رو من نمي تونم بگم خودت ان شا الله به چشم ببيني تا باور كني. بله دعا مي خوندن و موشك رو شليك مي كردن ضمنا بعضي مسائل ذاتا با هم قاطي هستن و ما اونا رو با هم قاطي نكرديم چون هنوز از نظر علمي ثابت نشده كه ميلان يا تاو چه طوري مي تونه زره مركاوا رو سوراخ كنه.
2- توي جنگ 33 روزه حزب الله از موشكهاي متنوعي استفاده كرد از ماليوتكا بگير تا كورنت و همچنين انواع غربي مثل ميلان نسل 1 و 2 ( واحتمالا 3) و تاو و نمونه هاي توليد وطني مثل توسن و رعد1 و رعد 2 كه نمونه هاي توليد داخل ماليوتكا و تاو هستن( رسما تأييد نشده)
3- اينكه حزب الله از كجا موشك اروپايي و آمريكايي داشته رو من نمي دونم ولي به لطف برادران عزيز دلال كه در همه جا هستن و با كمي شل كردن سر كيسه هيچ كار مادي تو اين دنيا سخت نيست.
4- بله ما اين نوع سر جنگي رو در داخل توليد مي كنيم هم نوع يك مرحله اي(توسن و رعد 1) و هم نوع 2 مرحله اي ( رعد 2)
5- نه فكر نكنم بشه براي نيروي جلوبرندگي استفاده كرد چون كل زمان سوختن و انفجار اون كسري از ثانيه ميشه و در ثاني كل كلاهك منهدم ميشه ولي عزيز هيچ چيزي تو اين دنيا غير ممكن نيست يه كم روش كار كني ممكنه جواب بده خصوصا براي افزايش ناگهاني سرعت موشك در بازه زماني كوتاه.
6- نه برادر رشته تحصيلي من ربطي به اين قضايا نداره ولي علاقه ام اين جور چيزاست يه مختصر مطالعاتي دارم(از سال 72).
موفق باشيد و ببخشيد اگه يه كم باهاتون شوخي كردم :lol:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هنوز از نظر علمي ثابت نشده كه ميلان يا تاو چه طوري مي تونه زره مركاوا رو سوراخ كنه. [/quote]
يعني چي هنوز از نظر علمي اثبات نشده يعني با روش «حدس و شانس» و «آزمايش و خطا» اين موشكا رو ساختن؟ احتمالا منظورت اين بوده كه هنوز فاش نشده
در ضمن من هنوز در باره ي ايمان قانع نشدم ولي بي خيال
ببينم فناوري از اين پيشرفته تري هم براي انهدام زره «مثلا همون مركاوا4 كه گفتيد)هست يا اين فعلا پيشرفته ترينه
ميشه خواهش كنم به جاي اين كه اين همه تاپيك خبر بفرستيد از همين تاپيك هاي علمي ايجاد كنيد تا ما هم يه چيزي ياد بگيريم
با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]هنوز از نظر علمي ثابت نشده كه ميلان يا تاو چه طوري مي تونه زره مركاوا رو سوراخ كنه. [/quote]
يعني چي هنوز از نظر علمي اثبات نشده يعني با روش «حدس و شانس» و «آزمايش و خطا» اين موشكا رو ساختن؟ احتمالا منظورت اين بوده كه هنوز فاش نشده
در ضمن من هنوز در باره ي ايمان قانع نشدم ولي بي خيال
ببينم فناوري از اين پيشرفته تري هم براي انهدام زره «مثلا همون مركاوا4 كه گفتيد)هست يا اين فعلا پيشرفته ترينه
ميشه خواهش كنم به جاي اين كه اين همه تاپيك خبر بفرستيد از همين تاپيك هاي علمي ايجاد كنيد تا ما هم يه چيزي ياد بگيريم
با تشكر[/quote]
درياي عزيز سلام
1- يعني از نظر تئوري اثبات نشده ولي در عمل مشاهده شده.
2- بله هست موشك خريزنتيما ساخت روسيه كه در آغاز مرحله توليد انبوه هست زره مركاوا 4 رو مثل آب خوردن سوراخ مي كنه.
3-نه عزيز از اين فرمايشات نفرماييد هم خبر لازمه و هم مطلب علمي ولي هركدوم به جاي خود. من هم خيلي از اطلاعاتمو از همين اخبار بدست ميارم بعد مي رم دنبال تكميل كردنش به شما هم همين توصيه رو مي كنم موفق باشيد و ممنون. :lol:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نفوذ کننده ( دارایی جنسی از اهن یا فلز می باشد ) با انفجار ماده منفجره جنگی ذوب می شود و به صورت یک جریان پلاسمایی و مذاب گونه با سرعت بسیار بالا در زره نفوذ می کند و در صورت برخورد با مهمات و سوخت باعث انفجار و اتش سوزی می شود :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Dsc00267.jpg[/img]

تصویری از نحوه نفوذ سر جنگی گلوله دارای خرج شکل دار به داخل زره :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/shaped-charge-penetration.jpg[/img]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله در کارایی بالای ضد تانک جاولین که شکی نیست ولی در اینجا بحث بر روی خرج شکل دار می باشد که در موشک جاولین و تمامیه موشک های ضد زره از این نوع سرجنگی استفاده می شود . این تاپیک خصوصیات سرجنگیه شکل دار را معرفی می کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب كلنل باز ما رو شرمنده كردن با افزودن به غناي علمي مطلب باز هم ممنون :lol:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب كلنل ممنون
باز ما رو شرمنده كردين با افزودن به غناي مطالب :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چشم کلنل - خرج شکلهای - مخصوصآ انهای که از مس تولید شود - در عرق یک بخش مرکزی دارند. برای خرج شکلهای یک اندازه متعارف وجود دارد یا اندازه های مختلف؟ در منطقه های دیگر - مثل چچنیا - استفاده میکنند؟
موفق باشید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز دریا در دنیا مادی ما انسان ها راز های بزرگی نهفته است که فاش شدن آن جزء لیاقت و مردانگی و ایمان چیز دیگری لازم ندارد لازم نیست تا همه چیز از راه علم ثابت شود تا ما باور کنیم که وجود دارد فکر کنم دوستان فیلم مستند معجزه آب را مشاهده کرده اند حرف دیگری نمی زنم فقط اگر ندیده اید حتما" این مستند زیبا را ببینید آن وقت پی به عظمت خداوند و تاثیر نیروی ایمان و اراده بر روی ماده ای به نام آب پی می بریم این قضیه برای همه ماده های موجود که دور از خلقت خداوند نیست ثابت و لاینفک است زمانی که در جبهه های جنگ عراق و ایران اثر یک آر پی جی با ذکر نام خداوند و ائمه اطهار تبدیل به سلاحی خوفناک می شد چیزی نیست که بتوان به این راحتی از کنار آن گذشت و زمانی که در عملیات والفجر-8 یکی از تانکهای مان مورد اثابت سه فروند موشک مالیوتکا قرار گرفته و عمل نکرده بود پی می بریم که چیزی بجز قدرت بشری ورای اراده هاست و به بهترین شکل ممکن زیبایی ها خود را به رخ ما می کشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوابره سلام
بابا بي خيال من بشيد من هنوز به اون مرحله اي نرسيدم كه معني اين حرفا رو بفهمم (منبت كاري روي چوب پوسيده بي فايده است. كنفوسيوس)
ببينم اين خرج گود تانكو منهدم ميكنه يا فقط از كار مي ندازه و بعد با تعمير دوباره قابل استفادست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوابره سلام
بابا بي خيال من بشيد من هنوز به اون مرحله اي نرسيدم كه معني اين حرفا رو بفهمم (منبت كاري روي چوب پوسيده بي فايده است. كنفوسيوس)
ببينم اين خرج گود تانكو منهدم ميكنه يا فقط از كار مي ندازه و بعد با تعمير دوباره قابل استفادست[/quote]
سلام دريا
«دوباره» رو نوشتي «دوابره»؟! بگذريم. . . هر دوحالتش ممكنه اگه به جاي خيلي حساس مثل محل نگهداري مهمات يا سوخت بخوره كلا مي فرسته رو هوا ولي اگه به جاهاي با حساسيت كمتر بخوره از كار مي اندازه مثلا بخوره به موتور البته به اندازه و قدرت سر جنگي هم بستگي داره مثلا موشك ماوريك كه توي جنگ تحميلي عليه عراق استفاده شد اونقدر سر جنگي قوي اي داشت كه به هر جاي تانك كه مي خورد فرقي نمي كرد كل مهمات داخل تانك رو يه دفعه منهدم مي كرد حساب كن 40 تا گلوله 125 ميلي متري داخل تي 72 يه دفعه با هم منفجر بشن! ديگه چي از اون تانك مي مونه؟ :lol: البته بايد كلاهك 65 كيلويي خود ماوريك رو هم بهش اضافه كنيم! :lol:
در خدمتيم دريا جان.
ضمنا آزاديت از حبس موقت مبارك :x
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خرجهای شکل دار دارای فرمول خاصی هستند برای محاسبه ی مخروط فلزی که نفود کننده نام دارد . بله در چچن و تمامیه مناطق جهان انجا که بحث مبارزه بازرهی پیش می اید استفاده از خرج شکل دار در الویت است . در عراق در افغانستان در چچن از خرج های شکل دار در کنار جاده ها برای از کار انداختن تانکها و خودروهای در حال حرکت استفاده می شود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.