mostafa_by

نقدي بر صحبت‌هاي صادق زيباكلام در ميزگرد شبكه خبر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بیخود نیست که ایشون بلافاصله به memritv هم راه پیدا کردن
http://www.memritv.org/clip/en/2114.htm

متن حرفهای ایشون رو هم درج کردن ولی جوابیه ها رو بطور کامل حذف کردن
http://www.memri.org/bin/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP236109

برای کسایی که نمیدونن memritv چیه
http://www.arnet.ir/?lang=fa&state=showbody_news&row_id=7265

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آقاي [color=#FF0000]م[/color][color=#FF0000]ص[/color][color=#FF0000]ط[/color][color=#FF0000]ف[/color][color=#FF0000]ي[/color] كه جايي حرف از آزادي زدي!!!!!!
همين عكس آقاي چگوآرا را كه انتخاب كردي<آيا مي دوني اگر اين سوسياليست بيچاره تو ايران بود اعدام مي شد.كي تا حالا حرفي عليه منافع ... زده كه اوين نرفته باشه!!!!؟؟؟؟
همين برادر! چاوز شما هم كمونيست است پس خلخالي اعدامش مي كرد.نه!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اي بابا چشم بستن بر روي حقايق!!!!!!!!!!!! شايد منافع بر حقايق چيره مي شوند[/quote]
دوست من! ظاهراً شما چند دهه قبل رو به اين انقلاب چسبوندي!
تا اونجا كه يادم هست، احزاب كمونيست و سوسياليست، توسط شاه از هم پاشيده شده و اكثر قريب به اتفاق‌شون يا تيرباران شدن و يا زندان‌هاي بلند مدت نصيبشون شد! ولي همين احزاب، بعد از انقلاب مجدداً تشكيل شدن.
ولي خط مشي ماركسيستي - استالينيستي‌شون اين اجازه رو بهشون نداد كه در سياست، مثل آدميزاد و مانند يك حزب عمل كنن! از مجاهدين خلق و مائوئيست‌ها گرفته تا حزب توده كه رسماً جاسوسي كشور رو مي‌كرد!

اصولاً كسي از اين احزاب هم بيگناه اعدام نشد! هركس كه اسلحه به سمت مردم و كشور گرفت، دستگير شد! محاكمه شد و درصورت گناهكار بودن و مجرم بودن اعدام شد! ولي حتي خيلي‌هاشون كه توبه كردن، نظام از گناه‌شون درگذشت!!

بهتره كمي تاريخ بعد از انقلاب رو مطالعه بفرمايين! يا حداقل اين رو بفهمين كه خلخالي از كي تا كي بوده!!!
خدا رو شكر انقلاب، يه خلخالي دنبال خودش داشت كه همه چيز به اون بچسبه!!!

مؤيد باشيد.

از بحث خارج نشيد!

(راستي! بد نيست بدوني اگه زمان همين شاهنشاه عزيز بوديم، الان شما داشتي از محلي نزديكي‌هاي ميدان امام خميني (توپخانه سابق)، اين پست رو مي‌خوندي!! البته بعيد مي‌دونم! چون اونجا كامپيوتر نداره icon_cheesygrin !)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="mostafa_by"][quote]آقاي [color=#FF0000]م[/color][color=#FF0000]ص[/color][color=#FF0000]ط[/color][color=#FF0000]ف[/color][color=#FF0000]ي[/color] كه جايي حرف از آزادي زدي!!!!!!
اصولاً كسي از اين احزاب هم بيگناه اعدام نشد! هركس كه اسلحه به سمت مردم و كشور گرفت، دستگير شد! محاكمه شد و درصورت گناهكار بودن و مجرم بودن اعدام شد! ولي حتي خيلي‌هاشون كه توبه كردن، نظام از گناه‌شون درگذشت!!
نداره :lol: !)[/quote]
آقا ما مخلصیم آ icon_cheesygrin ولی نمیدونم چرا هرچی مینویسی یه خطش هرجور فکر میکنم به کل غیرقابل قبول میشه :lol:

ما حتی اعدام های اشتباهی هم در اوایل انقلاب داشتیم که داداش یه نفر را زندان و بعد به جای اصل کاری اعدام کرده بودند.
حالا این را فرض بر استثناء بگذاریم ، ولی خیلی ها( تکرار میکنم خیلی ها) فقط به خاطر اینکه ایدئولوژی فکریشون فرق میکرد اعدام شدند _ نه اسلحه ای نه حتی در حد دست به یخه شدنی _
آدم فضائی هم نبودند ، همسایه و هم محله ای هامون بودند که من اطلاع دارم ، آمار باید خیلی بیشتر از اینی باشه که ما دیدیم و میدونیم.

شما به خاطرات آیت الله منتظری هم یه نیم نگاهی بندازید تا اعدام 3-4 هزار نفری از زندانیان را در زندان اوین را در طول یک شب و ..........
( میگفتن 8هزار نفر بودن ولی فرض را میزاریم امار ایت الله منتظری درسته )

بیخیال بشیم بهتره ، ولی در مجموع حرف و عمل حق و ناحق را آدم نمیتونه از کنارش همینطور رد بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همانطور که می دانید ایشان از دانشجویان پیرو خط امام هستند. اما راجع به برنامه تلویزیونی اخیر، بنظر من نحوه بیان افراد می تونه تاثیر زیادی در شنونده و بیننده داشته باشه. شما یک مطلب رو می تونید جوری ادا کنید که در کسی عکس العملی ایجاد نکنه و یا لحنی رو انتخاب کنید که حتی افراد منصف رو هم به عکس العمل وادار کنه. بنده با لحن سخنان ایشان موافق نیستم و معتقدم در بسیاری موارد تا حد یک عوام ساده سطح مطالبشون رو پایین آوردند. بخصوص که ایشان استاد علوم سیاسی هستند و انتظار می رفت که لحن درایتمندانه تری بر گزینند. در ادامه چند نکته که بنظرم میاد خدمت دوستان بیان می کنم:
1- دیروز برنامه ای شبکه بی بی سی نشان داد که در آمریکا بدلیل شکایت خانواده یهودیان کشته شده در بمبگذاری حماس قصد دارند الواح گلی متعلق به ایران را با حکم دادگاه از دانشگاه شیکاگو گرفته و حراج کنند. در واقع دلیل اصلی که بیان شد این بود که دیگر هیچگونه اموالی از دولت ایران در دسترس نیست که بنوعی مطالب آقای زیبا کلام رو تایید می کنه. بیانات ایشان درباره تصرف غیر قانونی و غصب اموال مردم توسط افرادی خاص یا بقول آيت الله مهدوي كني انقلابیون بخصوص در اوایل انقلاب صحت داره. آیت الله مهدوی کنی در بیان خاطرات خود در تلویزیون بعنوان مثال زمین های ملاصدرای تهران رو مثال زدند و گفتند که الان بسیاری از آن انقلابیون با دخل و تصرف در اموال شخصی مردم و فروش آنها میلیاردر شده اند. البته ایشان فرمودند در همان زمان هم مخالف این مساله بوده اند ولی ظاهرا تاثیری نداشته. بنده خود شاهد یک نمونه بوده ام. روش کار هم به این ترتیب بود که قفل در را بریدند و وارد خانه مردم شدند و همه اموال داخل آن را تصاحب کردند و سپس اقدام به گرفتن سند و باطل کردن سند قبلی کردند. جالبه که ایشان در آن منزل هم صاحب فرزند شدند و هم به حج تمتع مشرف شدند!.خانه مذکور بعدا کوبیده و چند طبقه ساخته شد. بهمین راحتی!.
2- درباره اعدامها که بعضی دوستان بحث می کردند می توانید به کتاب خاطرات آقای خلخالی مراجعه کنید.
3- درباره اینکه منافع اقتصادی عده ای در عدم رابطه با آمریکا تامین می شود شک نکنید. ربطی به سیاست هم ندارد ولی بهرحال افراد پولدار روی سیاسیون برای تامین منافع کثیف خود تاثیر می گذارند و فشار وارد می کنند. یادم هست وقتی امام قطع نامه رو پذیرفت عده زیادی از بازاری ها سکته کردند!.
4- هیچ کشوری در دنیا در 100 سال گذشته به اندازه ایالات متحده آمریکا به منافع مردم ما آسیب نزده و بنده مخالف هر گونه تلاش برای تطهیر دولت آمریکا هستم. جنایاتی که آنها در حق مردم ما انجام داده اند ریشه بسیاری از مشکلات و عقب ماندگی شدید کشور ماست، بنابراین اصلا نباید جلوی آنها کوتاه آمد، از آن طرف بقول مقام رهبری در صورت سودمند بودن رابطه برای مردم ایران نباید در برقراری آن درنگ کرد.
5- خطاب به دوستی که معتقد بودند در ایران دموکراسی و آزادی بیان وجود دارد هم عرض می کنم دوست عزیز بهتر است به شعور همدیگر احترام بگذاریم. یا شما معنی دموکراسی و آزادی بیان را نمی دانید یا اینکه عمدا خودتان را نا آگاه نشان می دهید. گفتن اینکه در کشور ما آزادی بیان وجود دارد مثل آن است که بگوییم مردم کنیا همگی سفید پوست هستند!. اگر می خواهید از چیزی دفاع کنید لا اقل درباره چیزی بنویسید که درباره آن اطلاعاتی دارید یا اینکه بطور کلی قابل دفاع باشد. در صورتی که حداقل بحث آزادی بیان در ایران شامل موارد فوق نمی شود و بیشتر به شوخی شبیه است.
برای همگی آرزوی موفقیت دارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدمت آقا مصطفي.
حرف هايي كه زدي منم تا قسمتي قبول دارم.
[color=red]ولي اينكه تمام خطي ها ؛ راننده ها يا كسايي كه در اژانس كار مي كنن را اين جور جلوه بدي كه همگي يي سواد هستند كار درستي نيست. [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همانطور که می دانید ایشان از دانشجویان پیرو خط امام هستند. اما راجع به برنامه تلویزیونی اخیر، بنظر من نحوه بیان افراد می تونه تاثیر زیادی در شنونده و بیننده داشته باشه. شما یک مطلب رو می تونید جوری ادا کنید که در کسی عکس العملی ایجاد نکنه و یا لحنی رو انتخاب کنید که حتی افراد منصف رو هم به عکس العمل وادار کنه. بنده با لحن سخنان ایشان موافق نیستم و معتقدم در بسیاری موارد تا حد یک عوام ساده سطح مطالبشون رو پایین آوردند. بخصوص که ایشان استاد علوم سیاسی هستند و انتظار می رفت که لحن درایتمندانه تری بر گزینند. در ادامه چند نکته که بنظرم میاد خدمت دوستان بیان می کنم:
1- دیروز برنامه ای شبکه بی بی سی نشان داد که در آمریکا بدلیل شکایت خانواده یهودیان کشته شده در بمبگذاری حماس قصد دارند الواح گلی متعلق به ایران را با حکم دادگاه از دانشگاه شیکاگو گرفته و حراج کنند. در واقع دلیل اصلی که بیان شد این بود که دیگر هیچگونه اموالی از دولت ایران در دسترس نیست که بنوعی مطالب آقای زیبا کلام رو تایید می کنه. بیانات ایشان درباره تصرف غیر قانونی و غصب اموال مردم توسط افرادی خاص یا بقول آيت الله مهدوي كني انقلابیون بخصوص در اوایل انقلاب صحت داره. آیت الله مهدوی کنی در بیان خاطرات خود در تلویزیون بعنوان مثال زمین های ملاصدرای تهران رو مثال زدند و گفتند که الان بسیاری از آن انقلابیون با دخل و تصرف در اموال شخصی مردم و فروش آنها میلیاردر شده اند. البته ایشان فرمودند در همان زمان هم مخالف این مساله بوده اند ولی ظاهرا تاثیری نداشته. بنده خود شاهد یک نمونه بوده ام. روش کار هم به این ترتیب بود که قفل در را بریدند و وارد خانه مردم شدند و همه اموال داخل آن را تصاحب کردند و سپس اقدام به گرفتن سند و باطل کردن سند قبلی کردند. جالبه که ایشان در آن منزل هم صاحب فرزند شدند و هم به حج تمتع مشرف شدند!.خانه مذکور بعدا کوبیده و چند طبقه ساخته شد. بهمین راحتی!.
2- درباره اعدامها که بعضی دوستان بحث می کردند می توانید به کتاب خاطرات آقای خلخالی مراجعه کنید.
3- درباره اینکه منافع اقتصادی عده ای در عدم رابطه با آمریکا تامین می شود شک نکنید. ربطی به سیاست هم ندارد ولی بهرحال افراد پولدار روی سیاسیون برای تامین منافع کثیف خود تاثیر می گذارند و فشار وارد می کنند. یادم هست وقتی امام قطع نامه رو پذیرفت عده زیادی از بازاری ها سکته کردند!.
4- هیچ کشوری در دنیا در 100 سال گذشته به اندازه ایالات متحده آمریکا به منافع مردم ما آسیب نزده و بنده مخالف هر گونه تلاش برای تطهیر دولت آمریکا هستم. جنایاتی که آنها در حق مردم ما انجام داده اند ریشه بسیاری از مشکلات و عقب ماندگی شدید کشور ماست، بنابراین اصلا نباید جلوی آنها کوتاه آمد، از آن طرف بقول مقام رهبری در صورت سودمند بودن رابطه برای مردم ایران نباید در برقراری آن درنگ کرد.
5- خطاب به دوستی که معتقد بودند در ایران دموکراسی و آزادی بیان وجود دارد هم عرض می کنم دوست عزیز بهتر است به شعور همدیگر احترام بگذاریم. یا شما معنی دموکراسی و آزادی بیان را نمی دانید یا اینکه عمدا خودتان را نا آگاه نشان می دهید. گفتن اینکه در کشور ما آزادی بیان وجود دارد مثل آن است که بگوییم مردم کنیا همگی سفید پوست هستند!. اگر می خواهید از چیزی دفاع کنید لا اقل درباره چیزی بنویسید که درباره آن اطلاعاتی دارید یا اینکه بطور کلی قابل دفاع باشد. در صورتی که حداقل بحث آزادی بیان در ایران شامل موارد فوق نمی شود و بیشتر به شوخی شبیه است.
برای همگی آرزوی موفقیت دارم.[/quote]

شما که همون حرفهای آقای زیباکلام رو به قول خودتون با لحن بهتر ادا کردید!

1- کی نشون داد؟ دیروز! خوبه دیگه بهونه افتاد دستشون خسته نباشه جناب زیباکلام! حالا این به کنار قضیه حماس به ایران چه دخلی داره؟ اگر اینطوره که دوست ایران هست پس به فرض مثال ما هم خسارت ایرانیان کشته شده در عراق رو از اموال سفارت انگلیس به زور بگیریم!
اون تیکه تصاحب اموال مردم توسط انقلابیون هم جالب بود اما عین این رو من از داستان فراریان مردم آذربایجان به ایران زمان انقلاب بلشویکها شنیدم. جای کلمات رو عوض نکردی؟!

2- مراجعه میکنیم همگی با هم چه اشکالی داره کتاب خوبی هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اون تیکه تصاحب اموال مردم توسط انقلابیون هم جالب بود اما عین این رو من از داستان فراریان مردم آذربایجان به ایران زمان انقلاب بلشویکها شنیدم. جای کلمات رو عوض نکردی؟!

2- مراجعه میکنیم همگی با هم چه اشکالی داره کتاب خوبی هست.[/quote]
این کلمه یعنی انقلابیون رو من به نقل از خاطرات آیت الله مهدوی کنی نوشتم. مراجعه کنید به خاطرات پخش شده در تلویزیون به مناسبت پیروزی انقلاب به تاریخ بهمن ماه 85 . شجاعت ایشان در بیان خاطراتشون باعث شد من ارادت خاصی نسبت به ایشان پیدا کنم.
خوشحالم که اهل مطالعه هستید و به دیگران هم توصیه می کنم خودشان رو درباره وقایع گذشته به یک منبع محدود نکنند.
یادش بخیر زمان حیات امام خمینی ایشان بطور مرتب رادیو آمریکا و بی بی سی را گوش می کردند تا از حرفهای آنها و نیز اهداف آنها با خبر شوند. رادیو اسرائیل و مسکو هم براحتی قابل دریافت بود و هیچ پارازیتی از سوی دولت اعمال نمی شد. پدرم دقیقا یک رادیوی سونی مشابه رادیوی امام داشت. البته در آن زمان رادیوی آمریکا خیلی با الان فرق می کرد و لحن مودبانه ای داشت و از امام همواره با عنوان "آیت الله خمینی" یاد می شد و برام همیشه عجیب بود که با وجود اینکه او را دشمن می دانستند اما در عین حال این مرد بزرگ را تحسین می کردند. یادمه وقتی امام فوت کرد رادیو آمریکا گفت: آیت الله خمینی کسی بود که دو رئیس جمهور آمریکا را نا کام گذاشت!. یادش گرامی باد.
در مقایسه الان تمام اطراف ما رو پارازیت و فیل*تر و ... فرا گرفته و در سریالهای تلویزیونی به طرز مسخره ای شراب خوردن و خانمها رو سانسور می کنند. بیاد بیارید سریالهایی مثل اوشین رو که دائم ساکی می خوردند! بعنوان نمونه سانسورهای اخیر هم به جومونگ دقت کنید تا گوشه ای از تفاوت دیدگاههای مسئولین زمان امام با الان رو ببینید. (شاید زمین تا آسمان)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]همانطور که می دانید ایشان از دانشجویان پیرو خط امام هستند. اما راجع به برنامه تلویزیونی اخیر، بنظر من نحوه بیان افراد می تونه تاثیر زیادی در شنونده و بیننده داشته باشه. شما یک مطلب رو می تونید جوری ادا کنید که در کسی عکس العملی ایجاد نکنه و یا لحنی رو انتخاب کنید که حتی افراد منصف رو هم به عکس العمل وادار کنه. بنده با لحن سخنان ایشان موافق نیستم و معتقدم در بسیاری موارد تا حد یک عوام ساده سطح مطالبشون رو پایین آوردند. بخصوص که ایشان استاد علوم سیاسی هستند و انتظار می رفت که لحن درایتمندانه تری بر گزینند. در ادامه چند نکته که بنظرم میاد خدمت دوستان بیان می کنم:
برای همگی آرزوی موفقیت دارم.[/quote]

شما که همون حرفهای آقای زیباکلام رو به قول خودتون با لحن بهتر ادا کردید!

1- کی نشون داد؟ دیروز! خوبه دیگه بهونه افتاد دستشون خسته نباشه جناب زیباکلام! حالا این به کنار قضیه حماس به ایران چه دخلی داره؟ اگر اینطوره که دوست ایران هست پس به فرض مثال ما هم خسارت ایرانیان کشته شده در عراق رو از اموال سفارت انگلیس به زور بگیریم!

2- مراجعه میکنیم همگی با هم چه اشکالی داره کتاب خوبی هست.[/quote]

اقا سعيد كاش در مورد بند 5 هم يك راهنمايي ميفرموديد ببينيم حقيقت ماجرا چيست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درمورد فرمايشات دوستمون جوكر بايد عرض شود كه :
بنده نگفتم كسي اشتباهي اعدام نشد! اتفاقاً كم هم نشد! دليلش هم مشخصه و در هر انقلابي كاملاً طبيعي هست!! برين خدا رو شكر كنين كه وقايعي كه در هر انقلابي رخ مي‌ده (بالاخص در كشورهاي به ظاهر بافرهنگ و تمدن!)، تو ايران اتفاق نيافتاد!
فقط كافيه انقلاب كبير فرانسه و روسيه رو يه مرور ساده كنين تا متوجه بشين كه آيا اين آمار، قابل قياس هست يا خير!

درمورد فرمايشات ساشاي عزيز هم بايد عرض كنم كه :
دوستي بود كه روزي حرف جالبي زد! گفت «آقاي دانش جعفري خودشون گفتن كه يكي از مشاورين اقتصادي رئيس جمهور، ليسانس دامپزشكي داره از دانشگاه همدان!». حالا بگذريم كه دانشجوي دامپزشكي، تا اونجايي كه يادم هست ليسانس نمي‌گيره! ولي اين كه بگرديم و از يه جمعيت، يه نفر بكشيم بيرون و همونم بذاريم به عنوان مبناي قضاوت ...!!

حالا اين هم شده قضيه‌ي ما و شما!

اما درمورد دموكراسي، خوب مسلمه كه كسي تو دنيا به پاي سطح سواد و دانش شما نمي‌رسه. ولي موضوعي كه براي من جالبه اينه كه شمايي كه اينقدر بحث احترام به شعور همديگه و دانش در اين زمينه رو دارين، خودتون ساده‌ترين اصول رو زير پا مي‌ذارين!
اول بهتره بفرمايين چطور واژگان دموكراسي و آزادي بيان رو همطراز با هم آوردين.
دوم بفرمايين اينكه از تريبون‌هاي رسمي (مثل جرايد و يا حتي صدا و سيما) صحبت‌هايي خلاف كشور مي‌شه، اسمش چي مي‌تونه باشه؟
سوم شايد منظور شما از آزادي بيان، اين هست كه هركس، هرچيزي كه خواست بگه و كسي هم كاريش نداشته باشه!! در اينصورت، بفرمايين كه اين قانون از كجا اومده و كجا اجراء مي‌شه؟!*
* الان نگين امريكا كه همه بهتون مي‌خندن! چرا كه در امريكا، بار حقوقي صحبت‌ها، بيشتر از ايران هست و اگه كسي بره دادگاه شكايت كنه كه فلان كسك به من تهمت زده كه خوش‌تيپ نيستم و بره ثابت كنه كه هست، دادگاه فرد تهمت زننده رو جريمه مي‌كنه!! ديگه چه برسه به ادامه‌ي كار! حالا بماند كه در روزنامه‌هاي ما (كه اتفاقاً‌ چهار سال هست كه داره چاپ مي‌شه (ا.م - ك - س - ا - و ...)، چه حرف‌هاي بي‌حساب و بدون پايه‌اي مي‌‌زنن!! مثال كوچكش، نقد صحبت‌هاي رئيس جمهور در نطق تلويزيوني‌ در فرداي آن روز بود؛ در حالي كه به علت مسائلي، رئيس جمهور برنامه رو از قبل كنسل كرده بود :lol: !!!

كاش به جاي آسمون رو به زمين بافتن و تخريب كشورتون، سعي مي‌كردين كمي از حقايق رو ببينين و مثل دانشجويان تازه‌وارد دانشگاه‌ها كه مجذوب شعارهاي توخالي ليبرال - دموكراسي مي‌شن، بيخود و بي‌جهت حرف‌هاي اون‌ها رو طوطي‌وار تكرار نمي‌كردين!!!
بله! از نگاه شما، نه تنها دموكراسي وجود نداره، انتخابات فرمايشيه، جوونا رو دارن اعدام مي‌كنن، نخبگان همه در زندان‌ها به سر مي‌برن، مطبوعات بي‌جهت و بي‌گناه تعطيل مي‌شن، شلاق‌ها بر بدن مردم فرود مياد، پليس تو شهر هست كه جلوي كوچكترين اعتراضات رو بگيره، كمترين حرف تو اينترنت با دستگيري و غيب شدن فرد همراه مي‌شه و بسياري موارد ديگه!
با اين طرز تفكر، خوب مشخص هست كه اعتقاد دارين دموكراسي در ايران، بيشتر شبيه شوخي است! پس بنده هم پاسخي براي فرمايشات شما ندارم و لزومي هم نمي‌بينم كه تلاش كنم طرز تفكرتون رو عوض كنم؛ چرا كه اگه تو اين چندين ساله (مي‌دونم كه سنتون كم نيست)، اگه واقعاً حس حقيقت‌يابي‌تون اين رو بهتون القاء مي‌كرد كه سواي شعارها، كمي هم به محتوا بپردازين، تغييراتي در حداقل طرز نگارشتون (كلي‌گويي و سياه‌نمايي) پديد مي‌اومد و اين رو مي‌فهميدين كه هيچ‌ نظامي، 100% پاك و عالي و بي‌نقص نيست؛ ولي اين دليل نمي‌شه كه به دروغ و با صحبت‌هاي احساسي و بدون پشتوانه الكي بكوبيمش!!

يادمون نره كه جمهوريت در ايران، پس از هزاران سال پادشاهي و تنها 30 سال هست كه پديد اومده!! حتي اگه ساير كشورهاي جهان، دموكراسي واقعي رو اجرا مي‌كردن، باز هم انتظار نمي‌رفت كه كشوري به اين زودي، دموكراسي رو 100% اجرا كنه؛ چه برسه به اينكه دموكراسي حقيقي، فقط در كتاب‌ها هست و لاغير!!!

-----------------------------------------

لزومي به ادامه‌ي بحث نمي‌بينم! چون ادامه‌اش، تخطي از قوانين سايت هست.
حرف‌ها زده شد و دوستان خودشون عقل و شعور دارن و مي‌تونن حق از باطل رو تشخيص بدن!

ولي اگه احساس كردين كه بايد پاسخ بنده رو بفرمايين، حتماً در pm اين كار رو انجام بدين.

موفق و مؤيد باشيد.

============================

پ.ن : دوستان خواهشاً اين تيكه‌ي راننده تاكسي رو اينقدر بزرگ نفرمايين! icon_cheesygrin
اينم شد قضيه‌ي مهران مديري كه درمورد هرچيز كه مي‌سازه، اون صنف بهش گير مي‌ده!!

منظور، از رانندگان تاكسي، عامه مردم هستن كه بي‌اطلاع از هر چيز و كارشناس‌وار در تمامي زمينه‌ها، اظهار فضل مي‌كنن! حالا مي‌خواد بازنشسته‌ي سازمان‌هاي دولتي يا خصوصي باشه، يا بقال، نجار، قصاب، پمپ بنزيني، نصاب ماهواره، كارشناس امور طيور و دام، دانشجو، معلم و يا حتي استاد تمام دانشگاه!!!

به قول شيخ اجل؛ سعدي شيرازي :
بي‌كمالي‌هاي انسان از سخن پيدا شود .............................. پسته‌ي بي‌مغز چون لب وا كند رسوا شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدمت دوستان عزیز

قصد داشتم با وجود مصطفی عزیز وارد بحث نشم ولی دیدم بد نیست سوالی بکنم از ساشای عزیز

[quote]این کلمه یعنی انقلابیون رو من به نقل از خاطرات آیت الله مهدوی کنی نوشتم. مراجعه کنید به خاطرات پخش شده در تلویزیون به مناسبت پیروزی انقلاب به تاریخ بهمن ماه 85 . شجاعت ایشان در بیان خاطراتشون باعث شد من ارادت خاصی نسبت به ایشان پیدا کنم.[/quote]

دوست عزیز فکر نمیکنم این تکه از مصاحبه رو بعد از دوسال و نیم یادتون مونده باشه مگر اینکه در بعضی از سایتها که با ذره بین دنبال مطلب میگردن و صحبتهای خاصی رو ارائه میکنند خونده باشید. در غیر اینصورت شما حافظه فوقالعاده ای دارید.

هیچ بنی بشری معصوم از خطا نبوده و نیست. هیچ کس منکر اشتباهات در هر انقلاب و جنگی نیست. ولی اینکه چرا ما فقط و فقط اشتباهات رو میبینیم جای بسی تعجب هست. مرحوم خلخالی در کنار این بحث شما خدمتی کرد که هیچکس نتونست انجامش بده. سن شما قد نمیده و برای حداقل 3-4 سالی مواد مخدر در ایران ریشه کن شده بود. ( امیدوارم اعدام قاچاقچیان مواد مخدر رو به حساب سیاست نذارید.

[quote]شما به خاطرات آیت الله منتظری هم یه نیم نگاهی بندازید تا اعدام 3-4 هزار نفری از زندانیان را در زندان اوین را در طول یک شب و ..........
( میگفتن 8هزار نفر بودن ولی فرض را میزاریم امار ایت الله منتظری درسته )
[/quote]

جوکر جان از شما بعید بود. اگر خوندن حکم و گرفتن وصیت و حمل جنازه و تمیز کردن محل اعدام رو حذف کنی به نظرت در ثانیه چند نفر اعدام شدند که در یک شب ( با حساب حداقل ) 4000 نفر کشته شدن ؟ یه حساب سرانگشتی بکنین. فکر نمیکنی کمی غلو شده ؟؟؟

[quote]هیچ کشوری در دنیا در 100 سال گذشته به اندازه ایالات متحده آمریکا به منافع مردم ما آسیب نزده و بنده مخالف هر گونه تلاش برای تطهیر دولت آمریکا هستم. جنایاتی که آنها در حق مردم ما انجام داده اند ریشه بسیاری از مشکلات و عقب ماندگی شدید کشور ماست، بنابراین اصلا نباید جلوی آنها کوتاه آمد، از آن طرف بقول مقام رهبری در صورت سودمند بودن رابطه برای مردم ایران نباید در برقراری آن درنگ کرد. [/quote]

ساشا جان امیدوارم از اون دسته مردمی نباشی که منتظر ورود سربازهای امریکایی هستند !!!
انشاالله هر موقع به مقامات عالیه رسیدی برای اینده حداقل 75 میلیون ادم زنده تصمیم بگیر.صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

[quote]خطاب به دوستی که معتقد بودند در ایران دموکراسی و آزادی بیان وجود دارد هم عرض می کنم دوست عزیز بهتر است به شعور همدیگر احترام بگذاریم. یا شما معنی دموکراسی و آزادی بیان را نمی دانید یا اینکه عمدا خودتان را نا آگاه نشان می دهید. گفتن اینکه در کشور ما آزادی بیان وجود دارد[/quote]

مهد ازادی بیان و دموکراسی اگر اشتباه نکنم امریکا و اروپاست . میتونین بفرمائید که شنود مکالمات تلفنی ، چک ایمیل ، انگشت نگاری ، ترور مخالفان جدی توسط عوامل سیا و ...... مصداق کدوم یکی از تعاریف ازادی بیان و دموکراسی است ؟
جای دور نرو . کشورهای عربی به ظاهر پیشرفته رو تشریف ببرین و با مغازه دار و یا راننده تاکسی در مورد امیر اون امیرنشین پرس و جو کنید و اعتراض بفرمائید. سرعت مامورین از سرعت اصف بن برخیا سریعتر هست .

[color=blue]ببخشید : این انتقادهایی که اینجا ، در تاکسی ، دانشگاه ، مدرسه و ...... میکنید ازادی بیان نیست ؟ اگر منظور از ازادی بیان رفتن در اجتماعات و بلندگو به دست سیاهنمایی کردن باشه در کشورهای همطراز ما هیچ نمونه ای رو پیدا نخواهید کرد. لطفا هم با جهان اولیها هم مقایسه نکیند که میبایست خیلی چیزهای دیگه رو هم مقایسه کنید. ( راستی کسی از دوستان و اشنایان شما در این مدت سعی نکرده خواسته خلاف قانون خودش رو با پول حل کنه ؟ مثلا یه طبقه اضافه کردن ؟ این یه مثال بود که اگر خواستی دو تا کشور رو مقایسه کنی تمام جوانب رو بسنج نه فقط کلمات دهن پر کن دموکراسی. ببخشید پر حرفی شد. )[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از اساتید و دوستان عزیز
بنظر می رسه نبرد خیر و شر تا قیام قیامت ادامه داره!

آقا من بعد از دیدن برنامه منطقه آزاد و نظرات غیر واقع و حرکات و رفتار های مغرضانه ,کژتاب و مریض و مقلدانه دانشجویان دانشگاه های مادر و حتی دانشگاهی مثل علامه طباطبایی
و بعضا جو متشنج در بعضی از این دانشگاه های بزرگ کشور نگران شدم!

فکر می کردم دانشگاه ما فقط اینطوره ولی انگار اوضاع خرابه! icon_cheesygrin

انگار عده ای از دانشجویان عزیز به دلیل فقدان سواد لازم و یا احساس حقارت و برای ابراز وجود و کسب منافع شخصی یا حزبی و ...با استفاده از تاکتیک شنا در خلاف جهت آب! سعی در وارونه جلو ه دادن تمام حقایق این انقلاب دارند!

نامیدی که در سخنان این نخبگان دانشگاه های بزرگ دیده می شد حتی در سخنان زاغه نشینان شهر های دور افتاده و مرز نشینان مناطق محروم و نالمن کشور دیده نمی شد!

اصلا معلوم نیست سر مغز این دانشجویان نخبه چه آمده بجای اینکه دانشگاه خود منشاء و مولد و منتقد منصف تفکرات و اصول و مبانی اندیشه و مکتب اسلام مدرن قرن بیست و یکی باشه و حتی فیلسوفان فلسفه اسلامی را مخاطلب گرفته و مورد بحث و مجادله! قرار دهد! تبدیل به وارد کننده و نقاش خوش ذوق مکاتب و دموکراسی دین ستیز غرب شده!! که بر روی بوم کشور نقش خاطره می زنند!!!!!!!!!!!

متاسفانه استفاده از لفظ واژه دموکراسی بدون در نظر گرفتن نوع حکومت دین داری یا غیر دینی نشان از عروج ملوکوتی ایمان می دهد :lol: ................

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام خدمت دوستان عزیز

قصد داشتم با وجود مصطفی عزیز وارد بحث نشم ولی دیدم بد نیست سوالی بکنم از ساشای عزیز

[quote]این کلمه یعنی انقلابیون رو من به نقل از خاطرات آیت الله مهدوی کنی نوشتم. مراجعه کنید به خاطرات پخش شده در تلویزیون به مناسبت پیروزی انقلاب به تاریخ بهمن ماه 85 . شجاعت ایشان در بیان خاطراتشون باعث شد من ارادت خاصی نسبت به ایشان پیدا کنم.[/quote]

دوست عزیز فکر نمیکنم این تکه از مصاحبه رو بعد از دوسال و نیم یادتون مونده باشه مگر اینکه در بعضی از سایتها که با ذره بین دنبال مطلب میگردن و صحبتهای خاصی رو ارائه میکنند خونده باشید. در غیر اینصورت شما حافظه فوقالعاده ای دارید.

هیچ بنی بشری معصوم از خطا نبوده و نیست. هیچ کس منکر اشتباهات در هر انقلاب و جنگی نیست. ولی اینکه چرا ما فقط و فقط اشتباهات رو میبینیم جای بسی تعجب هست. مرحوم خلخالی در کنار این بحث شما خدمتی کرد که هیچکس نتونست انجامش بده. سن شما قد نمیده و برای حداقل 3-4 سالی مواد مخدر در ایران ریشه کن شده بود. ( امیدوارم اعدام قاچاقچیان مواد مخدر رو به حساب سیاست نذارید.
[quote]هیچ کشوری در دنیا در 100 سال گذشته به اندازه ایالات متحده آمریکا به منافع مردم ما آسیب نزده و بنده مخالف هر گونه تلاش برای تطهیر دولت آمریکا هستم. جنایاتی که آنها در حق مردم ما انجام داده اند ریشه بسیاری از مشکلات و عقب ماندگی شدید کشور ماست، بنابراین اصلا نباید جلوی آنها کوتاه آمد، از آن طرف بقول مقام رهبری در صورت سودمند بودن رابطه برای مردم ایران نباید در برقراری آن درنگ کرد. [/quote]

ساشا جان امیدوارم از اون دسته مردمی نباشی که منتظر ورود سربازهای امریکایی هستند !!!
انشاالله هر موقع به مقامات عالیه رسیدی برای اینده حداقل 75 میلیون ادم زنده تصمیم بگیر.صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

[/quote]
ممنون از لطف شما، بله حافظه بنده بد نیست. درباره ورود سربازان آمریکایی هم فکر می کنم دوباره باید مطلب من رو بخونید. شاید کمی پیچیده نوشتم ولی بنظر خودم که واضح بود؟! icon_cheesygrin
سیستم کشور ما پادشاهی نیست تا خسرویی داشته باشد. درباره رابطه با آمریکا هم تصمیم نهایی با رهبری است، بنابراین فرمایش شما موضوعیت ندارد. تصمیم مردم دخالتی در این موضوع ندارد بنده هم چون روحانی نیستم هرگز رهبر ایران نخواهم شد که بقول شما برای 75 میلیون نفر آدم زنده تصمیم بگیرم. خوشحال می شم از خاطرات شما که در زمان قدیم هم تشریف داشتید استفاده کنیم تا زوایای تاریک بیشتری برای من و دوستان روشن شود. از لطفتون پیشاپیش ممنونم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سیستم کشور ما پادشاهی نیست تا خسرویی داشته باشد. درباره رابطه با آمریکا هم تصمیم نهایی با رهبری است[/quote]

در صورتی که صلاح مملکت و مردم در ایجاد رابطه باشه مطمئن باش دستگاه دیپلماسی این کار رو خواهد کرد. همونطور که در این چند ماهه اخیر گفته شده که اگر امریکا دست از شیطنت و دشمنی بردارد و داراییهای بلوکه شده رو ازاد کند حاضر به گفتگو هستیم. هیچ کشور نمیتونه برای همیشه ادعا کنه که ازاد و بی نیاز به تمام دنیاست. ضربه ای که بنده از امریکا و تسلیحات شیمیائیش خوردم دردناکتر از دوستانی هست که سعی بر تند تر کردن اتش اختلاف هستند . ولی وقتی میبینم صلاح مردم ایران و اینده فرزندان در ایجاد رابطه هست با این کار موافقم. هر چند به ظاهر گروهی در راس اومدن که ادعای تغییرات دارن. باید منتظر بود و امور رو به مردان سیاست سپرد.

در مورد هر چه که به نظرتون مبهم میاد بفرمائید در خدمتم. ( فقط البته نکات منفی رو همراه مثبتش نگاه کنید و قوانین سایت رو در مورد بحث سیاسی رعایت فرمائید. )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جوکر جان از شما بعید بود. اگر خوندن حکم و گرفتن وصیت و حمل جنازه و تمیز کردن محل اعدام رو حذف کنی به نظرت در ثانیه چند نفر اعدام شدند که در یک شب ( با حساب حداقل ) 4000 نفر کشته شدن ؟ یه حساب سرانگشتی بکنین. فکر نمیکنی کمی غلو شده ؟؟؟ [/quote]
غلوی در کار نیست
حکم هم فرمانی که امام داده بوده و خلخالی نهایت سوء استفاده را کرده بود
امام گفته بود که : برید بین منافقین در زندان و ببینید اگر هنوز هم روی موضع خودشون هستند و نمیخواهند توبه کنند و برگردند اعدامشان کنید" ( البته خود این موضوع همه چیز را زیر سوال میبره از دادگاه و قاضی و قانون و..... تابه آخر)

خلخالی هم میرفته توی سلولها یارو را از خواب بیدا رمیکرده میپرسیده " هنوز سر موضعت هستی ؟ " یارو هم بیخبر از همه جا میگفته هستم.
اعدام.
حکمی خوانده نمیشده
محل اعدام هم من نبودم ببینم ، لابد صبح آخر کار یکجا خونها را شستن.
در مورد حمل و دفن اجساد هم از گور دسته جمعی استفاده شده...

اگه جوخه های اعدام 20 نفری هم حداقل حساب کنیم
هر هر 3 دقیقه یک نوبت اعدام داشته باشیم ، ظرف یه نصفه روز 4هزارنفر را میشه ترتیبشون را داد....
تازه سرعت عمل اقایان باتجربه توی کشت وکشتار را اگه حذف کنیم ،و جوخه های اعدام را هم همین حداقل10-20 نفری حساب کنیم.

پیوست : حین تایپ هم حالم داشت به هم میخورد ، چطور یه عده میتونستن اینطور آدم بکشن عجیبه ، تازه اونم به اسم اسلام و انقلاب و مردم و دموکراسی و ازادی و عدالت و آخرت و ......

[quote]درمورد فرمايشات دوستمون جوكر بايد عرض شود كه :
بنده نگفتم كسي اشتباهي اعدام نشد! اتفاقاً كم هم نشد! دليلش هم مشخصه و در هر انقلابي كاملاً طبيعي هست!! برين خدا رو شكر كنين كه وقايعي كه در هر انقلابي رخ مي‌ده (بالاخص در كشورهاي به ظاهر بافرهنگ و تمدن!)، تو ايران اتفاق نيافتاد!
فقط كافيه انقلاب كبير فرانسه و روسيه رو يه مرور ساده كنين تا متوجه بشين كه آيا اين آمار، قابل قياس هست يا خير! [/quote]
یکی از ادعاهایی که یادمه میشد ، این بود که میگفتن:
" همه دنیا میگفتن توی ایران با این انقلاب حمام خون راه می افته ولی ما اجازه ندادیم "
حمام خون را بستگی داره چی تعریف کنن
ببینم برادر یا پدر خودتون هم جزو اعدامهای اشتباهی بودن همین نظریه را داشتین ؟
به نظرتون ملتی که از نظر فرهنگ دارای تمدنی بیش از 7هزار سال هستن باید به سبک اروپائیهای قرون وسطائی بعد از انقلاب این همه کشت و کشتار توی تاریخشون داشته باشن ؟
به نظرتون انقلابی که میگن کار خدا بوده ، اسلامی بوده و غیره باید این کشت و کشتار توی دفتر خاطراتش نوشته شده باشه ؟
البته با توجه به اینکه گفتین

[quote]
لزوم ي به ادامه‌ي بحث نمي‌بينم! چون ادامه‌اش، تخطي از قوانين سايت هست. [/quote]

فکر کنم باز کردن دقیق بحث منجر به یه چیزائی بشه :lol: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
در مقایسه الان تمام اطراف ما رو پارازیت و فیل*تر و ... فرا گرفته و در سریالهای تلویزیونی به طرز مسخره ای شراب خوردن و خانمها رو سانسور می کنند. بیاد بیارید سریالهایی مثل اوشین رو که دائم ساکی می خوردند! بعنوان نمونه سانسورهای اخیر هم به جومونگ دقت کنید تا گوشه ای از تفاوت دیدگاههای مسئولین زمان امام با الان رو ببینید. (شاید زمین تا آسمان)[/quote]

یعنی اگر اجازه بدهند در سریال ها خانمها شراب بخورند و شرابخواری و رفتارهای مغایر با دین اسلام و فرهنگ و عفت عمومی نمایش داده شود به نظر شما ازادی است؟اگر منظور شما اینه که هیچ برادری دوست نداره با خواهر و دختر عمه و دختر خاله اش بشینه صحنه های خلاف عفت نگاه کنه!

در مورد بیان انتقاد هم از این بیشتر؟ که هر دروغی خواستند می نویسند و هر چرندی خواستند میگن و تحمل میشه؟ تا جایی که معاون وزارت خارجه سابق محبوبیت رئیس جمهور را با محبوبیت صدام حسین مقایسه کردند!هر آماری که بیان میشه هزار مقاله بر ضدش نوشته میشه! هزار سخنرانی میکنند و ....

در مورد دانشجو و دانشگاه هم که می گویید نظر من اینه که خیلی از اینها زیادی مغرور شدند و فکر می کنند با 18 سال سن میشه رهبری فکری جامعه رو به دست گرفت و هر چی میگن درسته ! و حتی حاضر به شنیدن حرفای بقیه نیستند! و هی داد دموکراسی می زنند! برای نمونه توهین هایی که به اقای کروبی در دانشگاه شد رو می تونید ببینید. یا برهم زدن سخنرانی های کسانی که نظراتشون رو نمی پسندند. و صد البته فراموش کرده اند که هزینه هنگفت تحصیلشان از بیت المال مردم و توسط دولت اسلامی پرداخت شده و می بایست کسانی این را مرتب به ایشان یاداوری نماید! البته موافقم که همه مثل هم نیستند. و نباید بخاطر وجود یک عده ، همه را چنین خطاب کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.