nasirirani

کارت گرافیک های ati سری 58xx

Recommended Posts

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/dp7lg9.gif[/img]

Atiدر سریه جدیده كارتهای گرافیكی خودش یعنی 5850 و 5870 از Gpu جدیدی با نام RV870 استفاده خواهد کرد. از مهمترین ویژگیهای این GPU استفاده از تكنولوژیه 40 نانومتری هست كه باعث كاهش قیمت تمام شده آن و همچنین مصرف ودمای پایین تر آن خواهد شد.

این چیپ در پردازش شیدرها نسبت به RV770 (چیپ مورد استفاده در 4850 و 4870) 25% قویتر خواهد بود.

آبعاد این GPU به طور مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کرده و به 205 میلی متر مربع رسیده است. (RV770 256mm می باشد.) GPU مورد استفاده در GTX 280 انویدیا تقریبا بزرگ و حدود 576mm مربع است.

این GPU از Direct X 11 پشتیبانی خواهد كرد. DX 11 در اواسط 2009 توسط مایکروسافت عرضه خواهد شد.

این کارت های گرافیک از حافظه ی GDDR5 و 512 بیت رابط مموری استفاده خواهند کرد كه پهنای باندی بالغ بر 150 تا 160 GB/s خواهند داشت .

نکته ی قابل توجه در این سری وجود یک gpu مرکزی به عنوان هسته ی اصلی در کنار gpu های کمکی.

اگر ati این سری از کارت های گرافیک را با این مشخصات وارد بازار کند کارت گرافیکی با بهترین

( p/p (price/performance (نسبت کارایی به قیمت) در اختیار علاقه مندان خواهد بود که در تاریخ 60 ساله ی کامپیوتر بی نظیر است

اگر این اخبار حقیقت داشته باشه و کارتی همانند 5670 hd قدرتی بیشتر از gtx 295 داشته باشه باید گفت که این بهترین خبر برای دوست داران و علاقه مندان به استفاده از کارت گرافیک های حرفه ای است .

یعنی شما با پرداخت 129 دلار که توی ایران میشه حدود 160 الی 200 هزار تومان صاحب یک کارت 5850 شوید که از کارت گرافیگ nvidia geforce gtx 295 با قیمت 600 الی 700 هزار تومان خیلی بهتر خواهد بود.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Actually, it doesn't sound optimistic enough to me. If the die size of 205mm² is true, ATI could sell these things for really cheap. The Radeon HD 4830, with its 256mm² die size and 256-bit memory interface, is already selling for less than $130 USD. I'm thinking something more like this:

Radeon HD 5870 X4 (Dual MCM, 800MHz Core, 2GB 1200MHz GDDR5) - $649
Radeon HD 5870 X2 (MCM, 800MHz Core, 1GB 1200MHz GDDR5) - $349
Radeon HD 5870 (800MHz Core, 512MB 1200MHz GDDR5) - $199
Radeon HD 5850 (600-650MHz Core, 512MB 1100MHz GDDR3) - $129"

----------------------------------------------------------------------

"Today appeared new information about the RV870 chip . Associate reports that this 40 nm chip models will appear at the end of present year, and to the end of first quarter 2009 it will reach the series production .

The quantity of stream processors on RV870 chip can grow up to 1000 pieces. Their resulting computational performance can reach 1,5 teraflops.

The memory capacity on RV870 video card can reach 150-160 Gbit/s. If we considers that Radeon HD 4870 with 256- bit bus and 3600 MHz DDR memory frequency ensures a capacity at the level of 115,2 Gbit/s, RV870 can raise the memory frequency to 4800 MHz DDR with constant memory bus. Qimonda company already released GDDR5 microcircuits working at frequencies up to 5000 MHz DDR .

The RV870 core area will decrease from 256 sq. mm, in RV770, to 205 sq. mm. This will allow to create the two-chip graphical solutions easily."

integrated memory controller
960 or 1000 shaders
~850 core clocks
~4800GHz ram clocks(can easily overclock to low 5GHz)
1-4GB ram configurations depending on how many GPUs
256 bit ram, 512 bit ram possible with revisions.
dx10.1 now with dx11 for refresh revision

If you hear of more rumors, post here! This is exciting for those gaming at 1920x1080 or higher resolution and have the best overclocked core duo cpus. I wonder when they will have giant LCD monitors above 2560x1600? Otherwise the hd5870x4 is gonna be overkill!

Info:
HD 5450 -> 640 SP + 16 TMUs (1 master chip)
HD 5650 -> 1280 SP + 32 TMUs (1 master chip + 1 slave)
HD 5670 -> 1920 SP + 48 TMUs (1 master chip + 2 slaves)
HD 5850 -> 2560 SP + 64 TMUs (1 master chip + 3 slaves)
HD 5870 -> 3200 SP + 80 TMUs (1 master chip + 4 slaves)

newzhunter @ VR-Zone forums

If these specs are real

The HD5450 could beat the hd3870/9600gt

HD5650 > GTX285

HD5670 > GTX295/HD4870x2

HD5850 > ???

HD5870 > ??????

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
GPU های کمکی در کنار GPU ی اصلی!

[quote]اگر ati این سری از کارت های گرافیک را با این مشخصات وارد بازار کند کارت گرافیکی با بهترین
( p/p (price/performance (نسبت کارایی به قیمت) در اختیار علاقه مندان خواهد بود که در تاریخ 60 ساله ی کامپیوتر بی نظیر است
[/quote]

سعید جان یعنی این اخبار درسته icon_cheesygrin

قدرت HD5650 از GTX 285 بیشتره! و قدرت HD5670 از GTX 295 بیشتره!! اونهم با قیمت 129 دلار!!
قدرت HD5850 و HD5870 اصلا رقیت نداره!!!!!!!!!
با DX 11!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی وقت بود خبر از اومدن سری 5 هزار داشت که خوشبختانه دارن میان!

ان ویدیا بدبخت شده همین الانش کلی از بازار رو بخاطر 4770 از دست داده اگر 5670 باید که تمام احتمالا!

راستی اکانت گالری رو چی کردی هنوز پس ندادم؟ ریست کردی از ایمیل؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از دوستان کسی واقعا خودش این کارت جدید سری ATI را چک کرده ؟ یکم اعدادارقام مشکوکه اخه . کارتش که همچی اوستخون دار نیست قیافش . تو گیم باید معلوم بشه . سری 4770 یا 48 رو کسی تست کرده خودش ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از دوستان کسی واقعا خودش این کارت جدید سری ATI را چک کرده ؟ یکم اعدادارقام مشکوکه اخه . کارتش که همچی اوستخون دار نیست قیافش . تو گیم باید معلوم بشه . سری 4770 یا 48 رو کسی تست کرده خودش ؟[/quote]

سلام دوست عزیز
من یه کارت 4870 دارم . فوق العادست. قبلا یه nvidia 9600gt داشتم که اون رو فروختم و این رو گرفتم. واقعا با هم قابل قیاس نیستن. کسایی که پول کم دارن 4670 بخرن اونهایی هم که میخوان پول خرج کنن من میگم 4870 فوق العادست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باتشکر . قیمت کارت شما چقدر است ؟ و ماله چه کمپانی می باشد . با نرم افزار Fraps تا به حال در بازی ها فریم گرفته اید ؟

می شود مشخصات کرات را بگویید . مثل Core clock و . . . ایا همه ی بازی ها روان اجرا می شوند ؟ مثلا Crysis و یا GTA . روی حداکثر جزییات و دارای Anti analaising و V-sync .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من پیشنهاد نمیکنم کارتهای گران قیمت رو برای استفاده بازی! چون به واقع کارتی مثل 4870 با قیمت 300 تومن برای کاربران حرفه ای (گرافیست و انیماتور در سطح متوسط به بالا) مناسبه که بیان دو یا چهار تا کارت رو کراسفایر کنن و به یک قدرت پردازش گرافیکی عالی برسند وگرنه برای بازی یک کارت گران قیمت ضعیفتر از کراسفایر دو کارت متوسط قیمت چون 4670 عمل میکنه! از نظر بنچ های گرفته شده توسط سایتهای معتبر دو کارت 4670 برابر با 4870 هست با این تفاوت که قیمتش جمعا میشه (به فرض خرید مارکی چون سپفایر) 200 تومن! الان هم قیمتها کاهش یافته و به زودی 4870 میاد رو 220 تومن حدودا و 4670 هم میشه 70 تومن پس باز نتیجه به نفع دومی! ولی اگر کسی بتونه دو تا 4870 رو کراسفایر کنه رقیب نداره که ارزش هم نداره آخه برای بازی ...؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]باتشکر . قیمت کارت شما چقدر است ؟ و ماله چه کمپانی می باشد . با نرم افزار Fraps تا به حال در بازی ها فریم گرفته اید ؟

می شود مشخصات کرات را بگویید . مثل Core clock و . . . ایا همه ی بازی ها روان اجرا می شوند ؟ مثلا Crysis و یا GTA . روی حداکثر جزییات و دارای Anti analaising و V-sync .[/quote]
دوست عزیز مارک کارت من گیگابایته ولی این مارک تو ایران کمتر گیر میاد و اکثر فروشنده ها sapphire میفروشن. رم این کارت ddr5 هست و دو مدل مختل 1 گیگابایتی و 512 داره که مال من 1 گیگابایته. خروجی ها dual DVI-I / D-sub / HDMI / HDCP رو کارت وجود داره. تمام خازن هاش از نوع خشکه و هر تکنولوژی سایه زنی و ... که تصور می کنی و تا حالا رو کارت های گرافیکی بوده روی این کارت هم هست. من چند مال پیش این کارت رو برام ار دوبی خریدن 320 دلار قیمت ایرانش نمیدونم چنده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو بازی کی تست کرده ؟؟؟ این از همه مهم تره سعید . با FRAPS فریم بگیره ادم . تو بازی هایی مثل Crysis و یا GTA یا این بازی جدیده Armed Assault 2 ( به زودی معرفیش می کنم ) تو گیم مهمه حاجی .

[quote]
دوست عزیز مارک کارت من گیگابایته ولی این مارک تو ایران کمتر گیر میاد و اکثر فروشنده ها sapphire میفروشن. رم این کارت ddr5 هست و دو مدل مختل 1 گیگابایتی و 512 داره که مال من 1 گیگابایته. خروجی ها dual DVI-I / D-sub / HDMI / HDCP رو کارت وجود داره. تمام خازن هاش از نوع خشکه و هر تکنولوژی سایه زنی و ... که تصور می کنی و تا حالا رو کارت های گرافیکی بوده روی این کارت هم هست. من چند مال پیش این کارت رو برام ار دوبی خریدن 320 دلار قیمت ایرانش نمیدونم چنده
[/quote]

با نرم افزار FRAPS تو بازی فریم گرفتین شما ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من پیشنهاد نمیکنم کارتهای گران قیمت رو برای استفاده بازی! چون به واقع کارتی مثل 4870 با قیمت 300 تومن برای کاربران حرفه ای (گرافیست و انیماتور در سطح متوسط به بالا) مناسبه که بیان دو یا چهار تا کارت رو کراسفایر کنن و به یک قدرت پردازش گرافیکی عالی برسند وگرنه برای بازی یک کارت گران قیمت ضعیفتر از کراسفایر دو کارت متوسط قیمت چون 4670 عمل میکنه! از نظر بنچ های گرفته شده توسط سایتهای معتبر دو کارت 4670 برابر با 4870 هست با این تفاوت که قیمتش جمعا میشه (به فرض خرید مارکی چون سپفایر) 200 تومن! الان هم قیمتها کاهش یافته و به زودی 4870 میاد رو 220 تومن حدودا و 4670 هم میشه 70 تومن پس باز نتیجه به نفع دومی! ولی اگر کسی بتونه دو تا 4870 رو کراسفایر کنه رقیب نداره که ارزش هم نداره آخه برای بازی ...؟![/quote]

البته همیشه 2 تا کارت 4670 قدرت یه 4870 با رم 1 گیگابایت رو ندارن ولی کلا حرف سعید رو تایید می کنم. کسایی که میخوان حول و حوش 100-110 تومن بدن و بهترین کات رو بخرن روی 4670 شک نکنن. البته 4670 اونقدرها هم که سعید میگه (70 تومن) فکر نکنم باشه. از قیمت ها خبر ندارم ولی بعید میدونم قیمتش از 100 تومن تو بازار واقعی پایین تر اومده باشه. 4670 دقیقا مشابه با 9600 جی تی هستش ولی قیمت پایین تری نسبت به اون داره. در کل من طرفدار ATI هستم و از NVIDIA خوشم نمیاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تو بازی کی تست کرده ؟؟؟ این از همه مهم تره سعید . با FRAPS فریم بگیره ادم . تو بازی هایی مثل Crysis و یا GTA یا این بازی جدیده Armed Assault 2 ( به زودی معرفیش می کنم ) تو گیم مهمه حاجی .

[quote]
[/quote]

با نرم افزار FRAPS تو بازی فریم گرفتین شما ؟[/quote]

نه نگرفتم چون هیچ وقت نیاز به این کار نداشتم. وقتی با جزئیات حداکثر برای بازی و رزولوشن 1280*1024 بازی CRYSIS رو با 98 فریم بر ثانیه بازی میکنم شما جای من بودین به کارتتون شک میکردین؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قیمت کارتها تو دنیا کم شده بعد عرضه 4770 که یه انقلاب در کارتهای گرافیک محسوب میشه چون تا قبل این سابقه نداشته یه کارت با قیمت 109 دلار بتونه رقابت کنه با کارتهای بالای 200 دلار!

قیمتهای جدید اعلام شده برای کارتهای زیر

radeon hd 4350 35
geforce 9400 gt 45
radeon hd 4550 50
radeon hd 4650 55
geforce 9500 gt 55
radeon hd 4670 65
geforce 9600 gt 75
geforce 9800 gt 100
radeon hd 4770 109
radeon hd 4850 130

از قیمتهای فروشگاهی مثل newegg میشه به صحت ارقام فوق پی برد.
http://www.newegg.com/Store/SubCategory.aspx?SubCategory=48&name=Desktop-Graphics-Video-Cards
مثلا 9800 gtx+ رو زده 135 دلار مدل 512 مگ!

همه این کاهش قیمتها بخاطر 4770 بوده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یکی یه کارت Gforce 8500 دارم که گرافیکش همون 1 گیگ میشه و همه بازی هارو قورت میده!
این کارت ها که خیلی ارزونن! واقعا قیمتشون اینقده؟!!! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من بهتره کارت گرافیک بعدی دوستان در صورت خرید با توجه به آمدن ویندوز 7 پشتیبانی سخت افزاری از DX 11 کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از وقتی ویندوز 7 اومده نصبش کردم و الان نسخه rc1 رو دارم.واقعا بینظیره!
nvidia کاملا از این ویندوز پشتیبانی میکنه و اگرم کارت گرافیک شما یکم قدیمی باشه با یه update کوچیک مشکلو حل میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.