EBRAHIM

جنگنده چنگدو جی-7 /اف-7 فیشکن ( Chengdu J-7.F-7/Fishcan)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام دوستان
جنگده اف 7 جنگده ی نا کار آمدیه که هرگز ارزش خریده شدن رو نداشت. من خودم در یک فاصله ی زمانی کوتاه شاهد سقوط 3 فروند ازاین جنگنده ها از نزدیک بودم که دو مورد در شهرستان بهبهان و یک مورد هم در پایگاه امیدیه بود. البته موردای دیگه رو هم شنیدم. در ضمن به لحاظ استفاده ی عملیاتی هم باید بگم جنگنده های موجود در ایران فاقد هرگونه کارایی هستن و باید بگم به دلیل عدم وجود کارشاناسان زبده در داخل کشور طی دو دهه ی گذشته این هواپیماها به ایران قالب شدن. از جمله ضعفهای مهم این هواپیماها ضعف شدید سیستم پیشران که هر لظه امکان از کار افتادن رو دارن و ضعف مطلق سیستمهای الکترونیکی و جنگ افزاری اونه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کاش همین به قول شما ناکارآمد رو هم می توستیم بسازیم با تمام اجزا و احشاش![/quote]
کاملا موافقم
تازه همین اشرار با موشک دوش پرتاب یک میراژغنیمتی را زدند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Gobbles عزیز سپاسگذار از شما

جالب اینجاست که از سال 1961 که آغاز اجرای پروژه ساخت این هواپیما بوده حداقل تا سال 2004 توسعه مدل های مختلف و به روز رسانی این هواپیما ادامه داشته و جنگنده J-7G تازه در سال 2004 به خدمت نیروی هوایی چین در میاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]کاش همین به قول شما ناکارآمد رو هم می توستیم بسازیم با تمام اجزا و احشاش![/quote]
کاملا موافقم
تازه همین اشرار با موشک دوش پرتاب یک میراژغنیمتی را زدند.[/quote]

هیچ وقت ثابت نشد کار اشرار بوده.منابع رسمی اشکال در سیستم هیدرولیکی رو مقصر سقوط میدونن نه موشک اشرار.من هم به شخصه این منبع رسمی رو قبول دارم نه منبع اشرار!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاش همین به قول شما ناکارآمد رو هم می توستیم بسازیم با تمام اجزا و احشاش!

کاملا موافقم
تازه همین اشرار با موشک دوش پرتاب یک میراژغنیمتی را زدند.

هیچ وقت ثابت نشد کار اشرار بوده.منابع رسمی اشکال در سیستم هیدرولیکی رو مقصر سقوط میدونن نه موشک اشرار.من هم به شخصه این منبع رسمی رو قبول دارم نه منبع اشرار!

سلام

البته نقص فنی محتمل تره ، چون ایران زیاد به تعمیر و نگهداری میراژ ها وارد نیست ...

بابا همین صاعقه ی خودمون رو به شرط ساخت کامل موتورهاش تو ایران ، از میگ 21 برتر می دونم ...

یه نکته ای این وسط هست >>> این میگ 21 تو جنگ تحمیلی چندتا از اف 4 های ما رو زده !! پس زیاد دست کمش نگیرید ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من دوستی داشتم که خلبان جنگی بود خلبان همین اف-7 بود خیلی اهل حرف زدن نبود کلا و حرف نمی زد در مورد کارش ولی یکبار از دستش در رفت خیلی ناراحت بود بهترین دوستش که اونم خلبان همین اف-7 بود کشته شده بود دد اثر نقص فنی همون دفعه بود فقط تا دلتون بخواد از این هواپیما بد گفت که کنترلش سخت هست اصلا سازندگان این هواپیما جون خلبان براشون اهمیت نداشته خلاصه خیلی عصبی بود ... البته حق هم داشتن سال ها در ایران هواپیماهای کارامد و مطمئن آمریکائی وجود داشتن حالا یک دفعه یک همچین هواپیمائی اصلا قابل مقایسه نیست ... تا اونجائی که من اطلاع دارم از این هواپیماها در ایران دیگه فقط واسه بحث آموزش استفاده میشه ... البته بنظر من بدرد تست سیستم دفاع موشکی کشور هم می خورن :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این جنگنده با توجه به هواپیماهای موجود خیلی خوب نیست
اما برای چین با توجه به تعداد بالای موجود برگ خوبی محسوب می شود چرا که هر چقدر هم دشمن مدرن باشد باید در خط اول از پس صدها میگ برآید
فکر کنم یکی از دوستان تاپیکی در این مورد زده بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من يك جا خوندم ايران از سال 2007 تا حالا 500 ميليون دلار يا همين حدودها سلاح خريده هواژيماي جنگي هم يباشكي خريده ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جنگنده با توجه به هواپیماهای موجود خیلی خوب نیست

اما برای چین با توجه به تعداد بالای موجود برگ خوبی محسوب می شود چرا که هر چقدر هم دشمن مدرن باشد باید در خط اول از پس صدها میگ برآید
فکر کنم یکی از دوستان تاپیکی در این مورد زده بود

اين يعني جون انسانها حتي خلبانان خودش هم براشون اهميتي نداره . حالا تا چه برسه به خلبانان كشورهاي ديگه . من هم شنيدم كه خلبانان ايراني اين جنگنده خيلي نگران پرواز با اين آهن قراضه هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه خاطره جالب و غم انگیز از هواپیمای اف7 براتونن تعریف کنم. یکی از خلبانای پایگاه امیدیه که بچه ی دهدشت از توابع استان کهگیلویه و بویر احمد بود تازه دوره آموزشی رو سپری کرده بود. با نامزد و خانوادش قرار میزاره که با هواپیما بیاد دهدشت و براشون حرکات آکروباتیک انجام بده. این خلبان بعداز پرواز بدون هماهنگی و بی اجازه مسیر هواپیما رو به سمت دهدشت منحرف می کنه و بدون توجه به اخطارهای سایت رادار پایگاه پدافند هوایی بهبهان به سرعت به منطقه رو ترک می کنه اما متعصفانه هواپیما به کوه های منطقه برخورد می کنه و قبل از اینکه خلبان بتونه کاری انجام بده کشته می شه.
روحش شاد...
  • Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عایشه فاروق ؛ خلبان شکاری F-7PG ایرگارد نیروی هوایی پاکستان
2~4.jpg
thumb_1~3.jpg
thumb_3~3.jpg
thumb_4.jpeg

درجش چی هست ؟

تو پایگاه هوایی ، نزدیک خونمون ، 7 تا خلبان زن هستن .

از استوار یکم ، تا سرگرد ...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.