nozheh

شیرزنان ایرانی در طی تاریخ امپراطوری پرشکوه ایران زمین

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]f_35B عزيز

شما از من صاحب نظرتر و با تجربه تر هستيد و من هم ترجيح ميدم به پيشنهاد شما عمل كنم و بيشتر از اين وارد بحث نشم. چون يك باعث بروز اختلاف ميان اعضا و دو دادن پست هاي نژاد پرستي از جانب بنده خواهد شد.

راستي خيلي ممنون از توضيحات كاملتون هرچند كه در مورد زبان عربي و پارسي با شما مخالفم اما از ساير نكات كمال استفاده را كردم.

تشكر[/quote]

چرا اختلاف؟ مگر یک بحث منطقی عامل اختلاف است!

چرا نژاد پرستی! سپهر جان شما با این حرف خود رو محکوم میکنی! یعنی چه پست نژاد پرستی میدی! نژاد پرستی از ناسیونالیسم کور ناشی میشه که پدید آورندگان اون سعی بر بستن عقل و منطق و باز کردن در احساس و تعصب هستند که نمونه و عوارض آنرا در اقصی نقاط جهان و ادوار مختلف تاریخی مشاهده میکنیم. یک بحث منطقی هرگز نیازی به بیان حرفهای نژاد پرستانه ندارد چون نژاد پرستی خود بی منطقی است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه خودم رو محكوم نميكنم.

من يه جمله ميگم شما ببينيد اشتباهه يا درست:

تاريخ امپراطوري ايران اينقدر افتخار داره كه ما رو از همه لحاظ برتر جلوه ميده. نميدونم كدوم دوستمون يه جمله بسيار زيبا گفت كه من اين جمله رو روزي چند بار با خودم مرور ميكنم:

زماني كه اروپايي ها مثل ميمون از اين درخت به اون درخت ميپريدن ما دانشمنداني چون فارابي - بوعلي سينا - رازي و .... داشتيم.

اين اعراب به واسطه انبيا به يه فرهنگي رسيدن. زماني كه اين اعراب حرف زدن بلد نبودن ما در سيستان و بلوچستان عمل جراحي مغز انجام ميداديم( چند صد سال پيش از ميلاد مسيح (ع).)

اما نگاه كنيد از اون فرهنگ براي ما چي مونده؟ چرا اين فرهنگ از زمان حمله اعراب تغيير كرد؟

شما اگر پست هاي قبلي رو مطالعه كنيد ميبينيد كه امپراطوري ايران در ان زمان درياسالار زن داشته . امريست كه تا الان در هيچ كشوري رخ نداده.

شما ببينيد رپيس جمهور يه نامه به رهبر ميده 1000 تا اصطلاح مسخره به كار ميبره كه ميتونه با بكار بردن اصطلاحات پارسي زيباتر اين زبان پارسي رو پاس بداره.

و متاستفانه تو اين دوره و زمونه هركس بخواد به تاريخ كشورش بنازه بهش لقب نژاد پرست ميدن.

ببينيد آقا سعيد من عاشق دينم و رسولم هستم اما معتقدم فقط موقع انجام عبادت بايد عربي حرف بزنم.

حالا اسم اينكار نژاد پرستيه ؟باشه. من نژاد پرست هستم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
nozheh جان

خیلی قاتی پاتی گفتی معلومه وقتی تاریخ ایران باستان رو میخونی دلت میگیره درکت میکنم.

وقتی پست دومت رو خوندم یاد شعر سینا افتادم نه از مهر مینویسم نه از کین مینویسم......

خوب اگر باور نمیکنی میتونی در بارهی زبان پارسی و تعامل اون باعربی یه تاپیک بزنی تا در بارش بحث کنیم .

شاید باورت نشه اما همین الان تو اهواز بعضی از عربها(گفتم بعضی ها قصد ناراحت کردن کسی راندارم) که باشون هم کلام در باره ی زبان و ادبیات میشیم تو تاکسی یا هرجای دیگه اینقدر سرمون منت میذارن که ذبون شما دزدیده ی زبان ما بود و از این جمله حرفها حالا اگه جوابش رو درست بدی دعوا میشه و قبول نمیکنن .بعد میگم ای رحمت بر پدرت فردوسی اگه الان هم زبونمون عربی بود دیگه چی باید میرفتیم بالا حلالی کارون

نگاه درسته که اعراب گذشته ی بدی داشتن و عصر جاهلیت هم داشتن اما این دلیل نمیشه که نتونن خوب باشن و دین اسلام و مخصوصا"پیامبر اکرم تاکید زیادی روی علم اموزی داشتن که در ابتدای بعثت فقط 5 نفر از قریش سواد خواندن و نوشتن داشتن حال انکه تنها بعد از 10 سال از بعثت پیامبر اکرم تمام قریش سواد داشتند و به دیگران میاموختند حالا به من بگو اولین سوره ای که پیامبر اکرم نازل شد چه بود در بارهی چه بود

در ضمن این نوع احساسی که به وطن داری اسمش وطن دوستی نه واژهی غربی وطن پرستی که خیلی هم خوبه و قابل تحسینه تا جایی که تعصب نشه حرفهایی که میزنی کاملا" منطقی ولی تا جایی که جلوی حقیقت رو نگیره و انسان باید به اصلیت- ملیت-قومیت خودش افتخار کنه تا پیش رفت کنه
اما در مورد چی بودیم چی شدیمت باید بگم از ماست که بر ماست شاید مردم ایران بعد از حمله ی اعراب انقدر به زبان اهمیت نمیدادن به اندازه ی ما نمیدونم شاید به این اندازه تحقیر نمیشدن اما اکنون تو میفهمی که اشتباه بوده پس سعی کن تغیرش بدی ولی حقیقت را فراموش نکن اگر بر سر راحت امد
یاعلی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]سلام
درباهر ی آرتمیس به این تاپیک برید و توضیحات روملو بخونید
[url="http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8346"]http://www.military....iewtopic&t=8346[/url]

درباره ی حمله ی اعراب به ایران هم حرف زیاد دارم ولی یه تاپیک جدا می خواد یا این که سعید پول کافی نتو حساب کنه icon_eek همین جا می گم(خداییش عشق میلیتاری هر روز مجبورم می کنه یا بیام کافی نت یا این که هقته ای دو سه روز برخ حونه ی مادر بزرگم کنگر بخورم لنگر بندازم(چشمک))

درباره ی حمله ی اعراب همین قدر بگم که با خوندن نظر بعضی از صاحب نظران بزرگی مثل مرحوم دکتر حامی - پدر راه های ایران- به این نتیجه رسیدم که حتا ممکنه فرش بهارستانو هم خ و د م و ن :cry: :cry: :cry: پاره پاره کرده باشیم
درباره ی گندی شاپور هم موافقم چون زندگی نامه ی سهیب (؟) مسیحیو که می خوندم - یکی از پزشکای قرون اولیه- از جندی شاپور اسم میاره ولی درباره ی مسیحی بودنش نظری ندارم انشاءالله که اشتباه باشه

راستی سپر واقعا روسی یا اون دفعه داشتی شوخی می کردی icon_question
با عرض معذرت باید بگم اون متنی که اول تاپیک گداشتی ارزش تاریخی نداره
فعلا خداحافظ [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه حديث اينجا مي گم و اميدوارم كه ديگه ردش نكنيد:

* پيامبر اكرم(ص) فرمود:
(معاشر قريش! تضربون العجم على الاسلام هذا واللّه ليضربنّكم عليه عوداً.)

اى گروه قريش! شما, ايرانيان را به خاطر اسلام با شمشير مى زنيد. به خدا سوگند, آنان در آينده شما را براى بازگرداندن به اسلام با شمشير مى زنند.
(نفس الرحمن فى فضائل سلمان) 199/.

خود پيامبر اومده گفته از اين گنده تر مي خوايد؟؟؟!!

[quote]حمله اعراب آنطور که از اسناد معتبر تاریخی پیداست هرگز به عمق خاک ایران نرسید و در آن زمان ایران 200 شهر - پادگان داشت که سپاه اندک اعراب برای تسخیر حتی ده درصد آنان کافی به نظر نمیرسد [/quote]

در جنگي كه سپاه عرب با سپاه ايرانيان انجام داد كه فرمانده ي ايرانيان رستم بود سپاه ايران به علت اينكه طوفان شن به سوي ايرانيان مي وزيد شكست خوردند و چون اعراب با اين اب و هوا كاملا اشنايي و عادت داشتن و همچنين طوفان در جهت مخالف ان ها نبود و شتر زياد داشتن تونستن شكست بدن سپاه ايران رو.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واي!!! به قول يكي از دوستان؛ يا خدا!!!
باز هم اين بحث‌هاي افسانه‌هاي ايران باستان دوباره تو سايت مطرح شد!

خدا بگم چيكارت كنه سپهر جان!! ان شاء الله پات بره رو ماكت كلاشت، خرد شه و به عزاش بشيني icon_wink .

آقا بياين بگذرين!
از من گفتن بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]معلومه وقتی تاریخ ایران باستان رو میخونی دلت میگیره درکت میکنم.[/quote]

خيلي. حالا اين پست من رو بخون تا بيشتر كيف كني. icon_wink

[quote]راستی سپر واقعا روسی یا اون دفعه داشتی شوخی می کردی[/quote]

نه عزيز كاملا جدي گفتم. من از طرف پدر پدري و پدر مادري روس هستم اما از طرف مادر پدري

و مادر مادري ايراني هستم.اما تاريخ ايران باستان اونقدر باعث افتخاره كه من خودم رو يك

ايراني ميدونم. هرچند كه الان ( همين الان اونم به خاطر شرايط تحصيلي) دلم ميخواست در

سرزمين پدريم باشم اما در نهايت ايران رو با هيچ جاي دنيا عوض نميكنم.

[quote]خدا بگم چيكارت كنه سپهر جان!! ان شاء الله پات بره رو ماكت كلاشت، خرد شه و به عزاش بشيني [/quote]

ما مخلصيم مصطفي جان. اما از شما توقع نداشتم. به خودم فحش ميدادي اما به كلاشم توهين نميكردي :mrgreen: icon_wink

ببينيد بعضي از دوستان فكر ميكنن چون پيامبر و ائمه عرب بودند ديگه نبايد كثافت كاري اعراب رو به حساب نياورد.

به بحث پايان بديم بهتره icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سپهر عزيز. اون يه جمله‌ي ساده بود تا عمق فاجعه رو درك كني icon_wink .
ان شاء الله كه ماكت دوست داشتني‌ات، هميشه سالم و سرحال بمونه.

ولي يه توصيه برات دارم.
هيچ‌وقت در مورد گذشته، بخصوص تاريخي كه روش خيلي بحث هست، اينطور قاطع ايستادگي نكن.
چرا كه ممكنه يه روز بفهمي كه خيلي از مسائلي كه اينقدر عاشقانه دوستشون داشتي، دروغ و ساختگي بودن. اون موقع، (به قول اون فايل صوتي معروف) دو راه داري icon_wink : يا سرتو مي‌كني تو برف و كوركورانه خودت رو گول مي‌زني؛ يا خرد مي‌‌شي!
اگه خودت رو گول زدي كه خير و بركته؛ اما اگه خرد شدي ...!!! icon_wink

بگذريم.
ولي در كل، ان شاء الله كه روزي، راست و دروغ اين تاريخ بخوبي مشخص بشه.

-------------------------------------------------

راستي سپهر جان.
تمامي دانشمنداني كه اسمشون رو بردي + بسياري ديگه كه اسمشون رو نبردي و در تاريخ اسمشون مونده؛ تماماً مربوط به ايران پس از اسلام هستن.

پس گاهاً بد نيست به جاي فكر روي مسئله‌ي دو قرن سكوت و اينكه ايران پس از اسلام، همه‌چيش توسط اعراب نابود شد، يكم روي اين مسئله فكر كني كه كيا مي‌خوان ايران رو به دو بخش قبل و بعد اسلام تقسيم كنن و اصولاً هدف از اين كار چي مي‌تونه باشه!

به قول فيلم اخراجي‌ها؛ مريد باشيد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چشم من حتما روي اين مساله فكر خواهم كرد و نتيجه اش رو به شما اعلام ميكنم كه كيا ميخوان اسلام رو به دو بخش تقسيم ميكنن.

خواهش ميكنم. شما هم مريد باشيد. icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.